Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Érdekek mentén fórum

Érdekek mentén (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Érdekek mentén

1 2 3 4 5 6 7
29. 6b006fc769 (válaszként erre: 25. - Tilbog)
2012. jan. 12. 17:30
ezt tényleg okos döntés volt szülés előtt álló nőknek ajánlani
28. maya80 (válaszként erre: 25. - Tilbog)
2012. jan. 12. 17:17

Elolvastam ezt a cikket, és borzasztó...

Többek között ilyenek miatt sem javaslom senkinek a fogadott orvost, ugyanis aki éppen ügyeletes, az tudja, hogy munkában van, úgy készül, számít rá, hogy "beesik" 1-2 szülő nő. Viszont a fogadott orvost lehet, hogy éjszaka riszatják, mikor épp a legszebbet álmodja, vagy mondjuk családi ebéden van, vagy a várva várt focimeccset nézi stb.

Mikor én szültem egy éve a kisfiamat, a mellettem fekvő nőnel fogadott orvosa volt. Ennek ellenére, úgy kellett belőle fogóval kirángatni a gyereket, aki azonnal összeszedett valami fertőzést, és nem engedték haza egy ideig, mert antibiotikum kúrát kapott, a nő pedig annyi vért veszített, hogy elájult, és pótolni kellett, ezen kívül össze-vissza repedt.

Nekem nem volt fogadott orvosom, és simán szültem, gátvédelemmel, nem sürgettek...

A mellettem fekvő hölgy annyi plust kapott, hogy a fogadott orvosa minden nap egyszer benézett hozzá, és megkérdezte, hogy érzi magát... Ezért fizettek egy vagyont.

27. winny (válaszként erre: 1. - Hannapanni)
2012. jan. 12. 16:48
Gyönyörű a cikked!
26. maya80
2012. jan. 12. 16:44

Én most várom a harmadik babámat, és az eddigi két szülésem csodálatos volt, pedig se fogadott orvos, se epidurális fájdalomcsillapító nem gondokodtak a jobb közérzetről.

Mindkét gyermekemet gátvédelemmel hoztam világra, és nem vagyok valami nagy darab (156 cm, 48-50 kg). A lányom 2650 g és 51 cm, a fiam pedig 3650 g és 54 cm-rel jött a világra.

Most, a harmadik terhességemnél sincs fogadott orvosom, és fájdalomcsillapítást sem fogok kérni, mert a szülés úgy gyönyörű, ahogy van, a fájdalommal együtt.

Egy vizsgához tudnám hasonlítani: nem mindegy, hogy az ember azért kap ötöst, mert felkészült az anyagból, vagy azért, mert jól tudott puskázni...

25. tilbog
2012. jan. 12. 16:38

[link]


aki még nem olvasta, ilyen is van.

2012. jan. 12. 15:47

Én 13 napja adtam életet a Kisfiamnak ésmindenképpen el kell mondanom, hogy nagyon örülök, hogy császár lett a vége, ugyanis hiába tágultam kellőképpen ki, nem tudott a kicsi beilleszkedni, illetve téraránytalanság állt fenn.Hajnal 1-től fél 1-ig vajúdtam, már a kitolási szaknál tartottunk,de mivel hiába tettem szóról szóra, amit az orvos mondott, így császár mellett döntött az orvosom.

Epidurálról nincs ossz véleményem, mindenkinek más a fájdalom tűrő képessége. Az oxytocint pedig nem buliból köttetik be az orvosok, hanem, hogy felerősítsék a fájdalmakat, amiknek oka van.


Én azt gondolom, a mai felvilágosult és magasan kvalifikált világunkban annyira szeretnénk mindent a saját kényelmünk érdekében, hogy gyakran elfelejtjük az orvosnak meghagyni a döntési jogot, ami Őt illetné meg.

Lassan már az orvos kérdezi meg a kismamát, hogy megengedi-e a gátmetszést...(Még, ha szükséges is, hiszen félnek a következményektől...)

Vagy pl: szülési terv: úgyis maga a folyamat határozza meg, mi fog történni...


Én is a természetes szülés híve vagyok, még ha császároztak is,de én azt gondolom, ne avatkozzunk bele az orvos döntéseibe...

23. j357 (válaszként erre: 22. - Hannapanni)
2012. jan. 12. 14:58

Nyilván fájdalmas az oxitocin hatása (az első esetben több óráig kaptam), de a kórházi protokollt én akkor sem a kórházi személyzet érdekének tudnám be.Hanem annak a törekvésnek, hogy könnyítsék a szülést.Ráadásul egyre több kórházban biztosítanak az anya igényeinek megfelelő körülményeket (vajúdó kád, a papa, hozzátartozó, dúla, stb. jelen lehet, stb.)Az epidurált meg ha jól tudom kérni kell előre!

A császárt pedig szerintem nem a dokik kényelméért alkalmazzák (ismeretségi körömben lévő kismamáknál is mindent megtettek az orvosok a természetes szülésért), hanem ha kicsit is biztonságosabb (pl. farfekvéses a baba), vagy ha a kismama nagyon fél a szüléstől (ezt is meg lehet szerintem érteni).

22. Hannapanni (válaszként erre: 15. - J357)
2012. jan. 12. 14:39

Az anyai halandóság sok tényezőtől függ.

Nem vitatom, hogy van, amikor kell a császár.

Fájdalomtűrés: nekem az volt nehezen viselhető, amit felerősítettek, a természetes szüléseim sokkal kevésbé fájtak.

21. tilbog (válaszként erre: 19. - Tilbog)
2012. jan. 12. 14:37

Az én lányom sem volt beilleszkedve.

Szerintem a lényeg, hogy élünk, egészségesen.

20. j357 (válaszként erre: 18. - Gavrilo1)
2012. jan. 12. 14:36
Biztosan,de valószínűleg kisebb galibát okoz a kórházi körülmények közt alkalmazott fájdalomcsillapító. A nagy vissza a természethez meg szüljünk otthon mozgalmak következtében nagyobb veszélynek van kitéve a "félrevezetett" kismama (aki szentül hiszi, hogy minden nő tud szülni, csak akarni kell) és a baba ha mégis előfordul komplikáció és nincs orvos, kórház a közelben!
19. tilbog (válaszként erre: 16. - Hannapanni)
2012. jan. 12. 14:34
Szintén kontaktlencsés, de utólag látod, jó hogy császár lett. A szememben teltek voltak a vénák, az egyikben találtak toxoplazmózis nyomait.
18. Gavrilo1 (válaszként erre: 15. - J357)
2012. jan. 12. 14:31

A mai időszakban átlag 30 %-k vagy annál is több a császár aránya. Sok esetben indokolt, de nagyon sok esetben csak a türelmetlenség, siettetés, nem megfelelő körülmények miatt jut oda a kismama.

A szülési fájdalmaknak bizony nagyon fontos biológiai jelentőségük van és bizony a fájdalomcsillapítók is okozhatnak galibát.

17. tilbog
2012. jan. 12. 14:29
Igen, hinnünk kell abban, hogy képesek vagyunk mindenre a gyermekünkért!
16. Hannapanni (válaszként erre: 11. - Tilbog)
2012. jan. 12. 14:28

Nekem kontaktlencsém van, így anno nem parázhatott be a doki, bár az enyém csak 6-os...

Ez is túl van lihegve, ha normális testhelyzetben szülsz, akkor véletlenül sem tudsz rosszul nyomni, és akkor a szem nincs veszélyben.

Olvastam olyan technikát is, aminél kilihegi az anya a gyereket, azaz csak a méh izommunkája dolgozik. Én nem próbáltam, de nehéz elképzelnem, hogy ellen tudjak állni annak a hihetetlen intenzitású nyomási ingernek...

15. j357
2012. jan. 12. 14:26
Kedves Cikkíró!2 szülésen vagyok eddig túl, mindkettő császár, az elsőnél 24 órán keresztül próbálkoztak de téraránytalanság miatt nem illeszkedett be a szülőcsatornába a buksija, a másodiknál ugyanez volt a probléma, ott rögtön császároztak.Úgyhogy ennek a szörnyű, saját érdekét néző technokrata kórházi személyzetnek köszönhetem gyermekeimmel együtt, hogy életben vagyunk.Meg kéne nézni, hogy régen vajon hány szülés végződött halállal?Nem véletlen szültek sok gyereket, és gondolom nem véletlen része a meséknek,mondáknak hogy anyu szülés közben meghalt...Miért baj ha epidurált adnak vagy esetleg más módszerekkel könnyítik meg, esetleg gyorsítják fel a vajúdást?Úgy gondolom a régi időkhez képest csökkent a fájdalomtűrő küszöbünk mivel a modernebb érzéstelenítési módszereknek köszönhetően más területen (fogászat, stb.) is kevesebb fájdalmat kell kiállni...
14. Gavrilo1 (válaszként erre: 1. - Hannapanni)
2012. jan. 12. 14:24

Gratulálok! Én is így gondolkozom!

Szerintem ha valaki többször szül , többféleképpen megérti míly komoly különbségek tudnak lenni!

13. Hannapanni (válaszként erre: 9. - Mirtuszvirág)
2012. jan. 12. 14:24

Köszönöm Mirtuszvirág, épp valami hasonló válaszra készültem. :-)

Nem kell fanatikusnak lenni, de szerintem aktuális a mai világban újra a russeau-i tétel: vissza a természethez.

Szerintem nem korcsosultunk MÉG el, vagy legalábbis nem annyira. A medence pedig hanyattfekvésben sokkal szűkebb, ha baj van a mérettel, akkor négykézláb sokkal több a helye a babának.

Igazából egy célom volt: biztatni minden nőt, hogy a szülés más, mint amit sokan sugallnak róla, nem kell előre félni, és az esetek döntő többségében a természet simán intéz mindent.

12. tilbog (válaszként erre: 10. - Gavrilo1)
2012. jan. 12. 14:24
Az én anyósomnak is 5 kilós lett a legkisebb.
11. tilbog (válaszként erre: 7. - Bella 13)
2012. jan. 12. 14:22

Hasonló a történetünk, bár nekem a -7-es szemem miatt "programozott"(az utolsó pillanatban szereztem papírt a császárról, mivel se a nőgyógyászom, se a szemészem nem vállalta az igazolást, végül a szemészet főorvosához fordultam).

A lényeg hogy 8 óra vajúdás után is csak 1cm-re tágultam, azaz semmit mert előtte nap már megvolt ez az 1centi és az ügyeletes császározott, aki megmondta jó hogy császár volt mert a köldökzsinór miatt nem tudott volna kijönni.

Az UH-n már láttam hogy rá van tekeredve és szóltam, de nem törődtek vele. (Így halt meg egy kislány a környezetemben az anyuja hasában)

Szóval nekem az egész egy nagy harc volt, a párom nehezen ment bele hogy baba legyen, aztán egyedül csináltam a 8. hónapig mert ő távol dolgozott.

10. Gavrilo1 (válaszként erre: 3. - Emőke007)
2012. jan. 12. 14:21
Anyósom aki 150 cm volt meg a szó szerint a teraszon elpottyantta a férjem, aki több mint 5 kg volt. Apósom pedig bőven 190 cm felett volt.
9. mirtuszvirág (válaszként erre: 3. - Emőke007)
2012. jan. 12. 14:15

Sziasztok!

Igen, érdekes cikk, jó megközelítéssel és sok tapasztalattal. Köszönöm is, mert szeretnék még egy babát és most sokat tanultam. Persze magából az első szülésből is, de ez a cikk is sokat adott.


Emőke, neked csak azt szeretném leírni, hogy írta a cikkíró a természetes szülés kapcsán: "Természetesen vannak helyzetek, amikor ez kell, de közel sem annyiszor, mint ahányszor élnek vele". Vagyis, igen van, hogy be kell avatkozni. Ő sem zárta ki az eshetőséget.


A másik, amit megnyugtatásodra írnék, hogy én 165 centi vagyok és 50 kiló. A párom 194 magas és 123 kiló volt, amikor teherbe estem (5400 grammal született). A babánk pedig 3100 grammal jött világra és 49 centivel. Tehát egyáltalán nem biztos, hogy nagy babátok lesz. Ahol szültem volt egy pici lány, aki 5900 grammos 55 centis babát hozott a világra 10 óra alatt, természetes úton, első baba volt.

A vizsgálatok megmutatják, hogy kb. mekkora babára számíthattok, de lehet tévedni. Megint csak egy példa erre A 38. héten riadót fújtak, hogy a babám kicsi, 34 hetesnek felel meg. Nem értettem, mert addig voltam vagy 5 uh-n, egy 4d-n is. Persze mint feljebb írtam semmi gond nem volt, de még ma is tévedhetnek a műszerek és orvosok a súlyt illetően. Remélem neked is "könnyű" szülésed lesz és nagy élményben lesz részed.

Sziasztok (bocs, hogy hosszú voltam :))

2012. jan. 12. 14:08

Gratulálok a cikkhez. Nekem úgy lett babám, hogy elhittem, képes vagyok rá.

Császár lett, nehezen épültem fel belőle, a kórházban töltött napok kemények voltak, alvás összesen két-három óra, de hittem hogy menni fog. Itthon 39 fokos láz két hét múlva, mellgyulladás, alig álltam a lábamon(párom főzött), sírva a fájdalomtól fejtem, tudtam hogy muszáj.

A babám 4 kilós lett, de formás, nagy és kíváncsi szemekkel :) Most 16 hónapos.

Érte? Mindent! Nekünk nőknek sokat kell kibírnunk.

2012. jan. 12. 14:07

Elgondolkodtató cikk.

Sokban egyetértek, valóban az lenne a legjobb, ha mindenki természetes úton csendben és nyugalomban hozhatná világra a kisbabáját.

Én is így terveztem.

Aztán 6 nap túlhordás után indítottak, mert a babám nem ereszkedett le. 6 óra vajúdás után kiderült, hogy azonnali császár kell, mert nem tud megszületni, nem fordul be a szülőcsatornába. A műtét alatt derült ki, hogy rá volt tekeredve a köldökzsinór. Hiába voltam teljesen kitágulva, nem tudott megszületni. Ha ez mondjuk 200 évvel ezelőtt történik, ott halunk meg mindketten...

Nem feltétlenül kell elítélni a művi beavatkozásokat, mert a legtöbb esetben életet mentenek vele!

(Persze azt elítélem, mikor valaki eleve császárral akar szülni a fájdalmak elkerülése érdekében...)

2012. jan. 12. 13:56

Szia!Nagyon szépen megírt cikk.

Nekem indították a szülésem,de ez teljes mértékben a gyerekem érdekét szolgálta,zöld volt a vize és mivel 12órán belül meg kellett születnie ezért nem ehettem,ihattam ha netán császár a vége,minden féle fájdalomcsillapítás,epidurál nélkül szültem és kibírható.

2012. jan. 12. 13:34
bocs...nem 84 hanem 94 kg...
2012. jan. 12. 13:33
Nagyon tetszett a cikked! Igazán elgondolkodtató. További nagyon boldog családi életet kívánok neked! egy 2és fél éves csajszi anyukája :)
2012. jan. 12. 13:32

Teljesen egyet értek azzal amit leírtál...annyiban viszont ellent kell, hogy mondjak, hogy mind szép és jó, hogy ez egy természetes dolog, és hagyni kéne, hogy minden menjen s maga útján...de ha véletlenül a baba oxigénhiányos lesz, vagy elakad a szülőcsatornában, vagy bármi probléma jöhet...ki lesz a hibás???Hát a hülye orvos..hogy, miért nem avatkozott bele, és szedte ki azt a gyereket amilyen gyorsan csak lehet.

A másik, az emberi test az evolúció során igen is sok változás ment keresztül, és a mai nők többsége nem az a tipikus "ősanya"...a medencénk szűkült...valamint a sok ilyen olyan fogyókúrának köszönhetően sem vagyunk erőnk teljében...

Az én medencém pl. lapos...155 centimmel és 50 kilómmal igen is szeretném megszülni a babámat, bár ha az apát is figyelembe vesszük, aki 184centi és 84 kg..és majdnem 5kilósan jött világra...aligha hiszem, hogy természetes úton megfogom tudni szülni a kisbabánkat...

Egyáltalán örülök, hogy egyszerre összejött a baba...iszonyat sok olyan pár van, akik alig bírják összehozni a babát...aztán megtartani...

Ez a világ már nem olyan mint 100-200 évvel ezelőtt...SAJNOS!

Ez egy mű világ...mű kajákkal, mű testrészekkel (implantátumok és társaik), mű fényekkel, mű mindennel...szép lassan kezdenek ráébredni az emberek, és próbálnak egyre inkább a természetesség felé törekedni, de ez nem minden esetben lehetséges, rajtunk kívül álló okok miatt.

2012. jan. 12. 13:32
Érdekes a téma,érdekes a megközelítés.Az,hogy ötödik babádat várod,külön öröm számomra.Jó tudni,hogy vannak akiknek nem "macera" a sok gyerek.(Jómagam is utolsó napokban vagyok a negyedikkel,nemsokára már a karjaimban tarthatom Őt.)
2012. jan. 12. 13:08
Mivel a várandósság utolsó harmadában vagyok, elég természetes, hogy bújom a szülés-történeteket, illetve minden ebben a témában fellelhető irodalmat. Van saját tapasztalatom, (az ötödik babámat várom) tudom milyen kórházban, kiszolgáltatottan, szinte megszégyenítetten vajúdni, de testközelből ismerem a háborítatlan szülés élményét is. Mondhatni komplex tapasztalatom van ebben a témában.

Ugrás a teljes írásra: Érdekek mentén
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook