Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Érdekek mentén fórum

Érdekek mentén (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Érdekek mentén

1 2 3 4 5 6 7
2012. jan. 13. 09:58

szerintem sem lehet jobb útravaló a lánygyermeknek, mint ezt látni. Persze valószínűleg hogy kettőtök szülése nagyban eltért.

Az én álmaimban úgy születik majd harmadik gyermekünk (jelenleg nem tervezünk :)), hogy a kádunkban ülve hozom világra saját karjaimmal emelem ki és a gyermekeim kintről figyelik, az apjukkal és a segítőkkel a Csodát :)

118. Hannapanni (válaszként erre: 115. - Sara1986)
2012. jan. 13. 09:58
Na igen, a Sorsot, vagy Istent nem szoktam kivenni egyetlen történésből sem az életemben. Ha ez kimarad a képből, akkor ott valami nem stimmel. Ha csak emberben, agyakban gondolkodunk, akkor az egy nagyon gáz világ...
117. Hannapanni (válaszként erre: 111. - M.melus)
2012. jan. 13. 09:56

Ez a topik nem az otthonszülésről szól.

Sajnálom, ha neked az ideg és a fájdalom hatotta át a szülést, én szerencsére nem vagyok aggódós típus.

Apás szüléseim ellenére azt mondom, egy jó női segítő mindennél fontosabb, sokkal többet tud adni, bár én sem küldeném ki a férjemet.

A szülés egy nagyon felemelő és katartikus élmény, és régebben sem volt gond, ha egy kamaszlány ebbe beavatást kapott, ahogy a haldoklótól sem küldték ki a gyerekeket. Ma sokaknak ez tabu, nálunk nem. A születés és a halál egyaránt fontos része az életnek.

116. sara1986 (válaszként erre: 114. - Hannapanni)
2012. jan. 13. 09:49
mezei szülésznőkről meg van a véleményem, viszont ismerek bnagyon lelkiismereteseket
115. sara1986 (válaszként erre: 112. - Hannapanni)
2012. jan. 13. 09:49
arról nem is beszélve, hogy az az ember, aki csupán az orvos jelenléte miatt érzi magát biztonságban, az baj esetén is az orvost okolja, pedig vannak tényleg előre nem látható tragédiák, vannak olyan esetek, melyek nem az orvos ténykedése miatt alakulnak úgy :( ezt nevezhetjük sorsnak is vagy akárminek.
114. Hannapanni (válaszként erre: 110. - J357)
2012. jan. 13. 09:47
Melletted ott volt folyamatosan? Hozzám ugyanúgy csak beszaladgált, mint a doki, csak kicsit sűrűbben. A bába VÉGIG folyamatosan ott van. Nagyon nagy a különbség.
113. sara1986 (válaszként erre: 111. - M.melus)
2012. jan. 13. 09:46
na ettől az érzéstől örülök, hogy megszabadultam. Óriási szakadék van közöttünk, sajnálom
2012. jan. 13. 09:45

Engem a pszichés elakadáson nem lendített át az oxi, mert fizikai szerrel a lélek dolga nem orvosolható. Persze, "kidolgozták" belőlem a gyereket, ez kétségtelen, de a gubanc attól nem oldódott meg, és utána jött a depi.

A gyógyszer-bár sokszor életet menthet- nem oldja meg a dolgokat, a probléma a látszatmegoldás után is ott marad, legfeljebb átalakul.

Nem szabad abba ringatni magunkat, hogy jön a nagy fehér ember, ad egy pirulát és minden megoldódott.

Ez az élet semmilyen szintjén nincs így. Nézz rá a sok emberi roncsra, aki marékszám önti le a torkán a bogyókat...

111. m.melus
2012. jan. 13. 09:44
Kövezzetek meg érte nem érdekel, de szerintem felelőtlenség az otthon szülés!Főleg ezt egy "kis" nagy tesónak végignézni, hát ....Én két gyereket szültem,mind a kettőt kórházban,császár nélkül és csak az a lényeg szerintem,hogy a párunk ott legyen!Annak a picinek olyan mindegy, hogy hol bújik ki, hogy el mondani sem tudom!Anyuka meg így is úgy is tök ideg a fájdalom és a félelem miatt, hogy minden rendben legyen!!!!
110. j357
2012. jan. 13. 09:42
egyébként tudtommal nem az orvos van a kórházban melletted a vajúdás alatt, hanem erre vannak a szülésznők...
109. Hannapanni (válaszként erre: 102. - J357)
2012. jan. 13. 09:41

Szerintem nagyon veszélyes arra buzdítani a nőket, hogy gondolkodás nélkül adják át a döntéseket az orvosoknak. A józan parasztit nem szabad soha kikapcsolni. Márpedig ma a szülészeten erre buzdítanak. Bár talán már nem annyira.

Nem istenek, akik mindent tudnak, és sokszor befolyásolja a döntéseiket, hogy elkerüljenek egy esetleges pert. Ott pedig a protokoll a megkérdőjelezhetetlen. Csakhogy mindenki másképp működik, és attól, hogy épp kilógsz egy határértékükből, még lehet, hogy normálisan működsz.

Ha valakinek jobb oldalon van a szíve, attól még normális ember. És ezeket az anomáliákat nem mindenki követi le rugalmasan.

108. j357 (válaszként erre: 104. - Sara1986)
2012. jan. 13. 09:38
nyilván van türelmetlen orvos is,szerencsére a mostani dokim nagyon figyelmes, munkájának élő szakember.de az SZTK rendelésen is találkoztam nagyon rendes orvossal.
107. Hannapanni (válaszként erre: 104. - Sara1986)
2012. jan. 13. 09:33
Ez így van. És ez nem a saját kényelmemet szolgálja, hanem az egész folyamatot, ez az amit nem nagyon ismernek el sokan, pedig abszolút így van. És ez bizony a babácska érdeke is.
106. sara1986 (válaszként erre: 105. - Hannapanni)
2012. jan. 13. 09:32
:)
105. Hannapanni (válaszként erre: 103. - Sara1986)
2012. jan. 13. 09:31

Február második felére vagyok kiírva.

A lányom még nem volt 12 éves. Nagy beavatás volt mindannyiunknak.

Őnála nem kérdés, hogy család vagy karrier, a szoptatással sem igen lesz gondja. :-)

Olyan igazi pótmami, látszik, hogy a vérében van, és nem kényszerből sertepertél a kicsik körül.

Szerintem sokkal inkább anya-típus, mint én.

104. sara1986 (válaszként erre: 102. - J357)
2012. jan. 13. 09:31

erre én is kíváncsi lennék csak fordítva, hogy az orvos miért türelmetlen? miért siet egy meccs miatt és miért kezel úgy, mint az ezrediket :(

A bábák úgy kezelnek (sajnos nem saját tapasztalat, bár a dúlám is így kezelt), hogy érzed, ti vagytok most a legfontosabbak az az egész világon. Így van Hannapanni, igaz? :)


Én kórházban szültem mindenkettőt és a másodikkal jó segítőim voltak, de mégsem éreztem mindenben azt, amit egy itthonszülésnél tudom, hogy éreztem volna.

2012. jan. 13. 09:27

és mikor érkezik az ötödik picuri? :D

nagyok biztosan segíteni fognak. A lányod hány éves volt, amikor jelen volt a kisöccse születésénél?

102. j357 (válaszként erre: 95. - Hannapanni)
2012. jan. 13. 09:27
ez biztos így van.de egyrészt hogy kit mi lendít át a pszichés elakadáson az változó, másrészt nem mindenki éli át ugyanúgy az oxit sem szerintem (találkozam olyannal, aki azt mondta, hogy neki direkt segített, felgyorsította a vajúdást).Veszélyes dolognak tartom arra buzdítani a többieket ami neked működött de másnak nem biztos hogy fog!!!És nem szabad általánosítani az egészségügyiekkel szemben sem és nehezíteni munkájukat a kismamák "ellenük lázításával". egyébként az érvelésednél maradva a bába miért annyival jobb, ő miért nem türelmetlen???Ő is ember nem?
101. Hannapanni (válaszként erre: 98. - Sara1986)
2012. jan. 13. 09:25
Nos ötödik gyereknél ez már végképp nem játék, meg kell adnom a testemnek a regenerálódáshoz szükséges feltételeket, nincs mese. Csak hát én egy nyüzsi tipusú ember vagyok, aki mostanság erősen lekorlátozódott, és emlékszem a "felszabadulás" érzésére szülés után...de majd ti is fejbecsapkodtok ha felkelek, jó?
100. sara1986 (válaszként erre: 95. - Hannapanni)
2012. jan. 13. 09:23
ebben csak támogatni tudlak, én is tudok több nőt, aki miattam élte meg szebben a szülséét. Egyik bnőm a fiam után 10 nappal szülte a kisfiát. Közben elküldtem neki a gyorsan megírt szüléstörténetem, amivel úgy feltöltöttem, hogy ripszropsz megszülte ksifiát, pedig a dokija már 30 hetesen is a császárral riogatta :(
99. Hannapanni (válaszként erre: 96. - Sara1986)
2012. jan. 13. 09:22

Igazad van!


Az én férjem tök megértő, és segített, de igazán a mélységeit, mivel csak kívülről látja, mégsem érti. Mondjuk nálunk a spirituális szemlélet is sokat segít, de amikor a rohamszülésem volt, és két fájás között mondtam, ki mit honnan hová tegyen, akkor láttam rajta, hogy nem tud mit kezdeni azzal, amikor mondat közben engem elkap a következő hullám...

2012. jan. 13. 09:21
ha lesz még babám én sem fogok két hétig felkelni, mert most is hiába volt a dúlám intő szava, azért én nem bírtam feküdni. Lett is gáttáji fájdalmam és vérzésem 8 hétig :( pedig nem volt gátmetszésem, sem repedésem :D
97. Hannapanni (válaszként erre: 93. - Tilbog)
2012. jan. 13. 09:19

Mondjuk nemigen kapált tovább, és akkoriban működött a komatál intézménye, a gyerekágyas asszonyt kímélték.

Nálunk most is volt komatál, és nagyon hálás vagyok, hogy annyi barátom jelentkezett be, hogy segít a gyerekágy idején. Sajnos én leszek a gyenge láncszem, az előző babával két hetesen önként vonultam ki a kertbe gyomlálni, a harmadiknál meg tetőcserepet raktunk, és persze én is segítettem. Hülyeség ellen nincs orvosság.

Most felhatalmazást adtam, hogy az ágyhoz kötözzenek...:-)

96. sara1986 (válaszként erre: 92. - J357)
2012. jan. 13. 09:16
sajnos erre nagyon rájátszik az a megfélemlítés is, amelyet a szüleink, anyáink, orvosaink és legtöbben a férfiak csinálnak velük ebben a témában. Pont pár hete jött hozzánk férjem egy barátja, akinke februárra van kiírva a párja és kérdezte tőlem, hogy nagyon rossz-e a szülés. Elkezdtem mondan, hogy dehogyis Laci, a alegszebb dolgo a világon, olyan katarzis, amihez semmi fel nem érhet. És nem csak a végén a baba miatt, hanem a folyamat is, ( ezt nem mondtam, csak most mondom: ahogyan működik a testem, ahogyan elkapnak az erők, ahogyan borzongatnak a hullámok). A férjem meg közbeszólt, hogy ne mondja már, nagyon fájdalmas, de ki lehet bírni. :( na pont ezért nem volt bent fiam születésénél. Csak nők voltunk magunk között. A férfiak közül kevesen értik ezt, akinek ilyen férje van, az becsülje meg.
95. Hannapanni (válaszként erre: 92. - J357)
2012. jan. 13. 09:14

Meggyőződésem, hogy aki harmóniába kerül önmagával, a természettel, annak sokkal kevesebb pszichés problémája lesz. A vajúdásnál is ez az egyik legnagyobb nehézség, a pszichés elakadás (nekem ezért volt 33 óra az első), akkor aztán "joggal" jön az oxi és társai, pedig a megoldás sokkal egyszerűbb...lenne.

Akkor minderről semmit sem tudtam. És ha most csak egyetlen nőnek tudok abban segíteni, hogy amit én akkor átéltem ő megússza, hát segíteni fogok.

94. Hannapanni (válaszként erre: 89. - J357)
2012. jan. 13. 09:10

Ma is halnak bele a kórházban is, és a dokik melléfogása miatt is. Csak azok kéz kezet mos alapon nem kapnak nyilvánosságot.

Az elkényelmesedett életmód annyit nem deformált rajtunk szerintem. Amúgy egyre többen választunk kényelmetlenebb életmódot (mondjuk a mosógéphez én is ragaszkodom:-)), meg próbálunk egészségesen élni.


A bába által kísért szülésnél sokkal hamarabb kiderülhet, ha probléma van, mert ő folyamatosan ott van, rá van hangolódva a nőre és megtapasztaltam, hogy a legapróbb rezdülésemből is tudott olvasni. Ilyet az orvos nem tesz. A kórházban volt, hogy 20 perc (!) után talált rám a szülésznő (a férjemet hazaküldték aludni), mert az amúgy semmit nem érő nyugtatóktól olyan kába voltam, hogy nem mertem felkelni a wc-ről. Gondold el, mennyire sok ez az idő, ha közben valami gáz van.

Ha néha beszaladnak megnézni, akkor attól közben "akármi" lehet, hiába a férjed, nem biztos, hogy észreveszi, ha valami nem normális a folyamatban.

Nem véletlen, hogy a bábai modell híve vagyok, nagyon nagy tapasztalások vannak emögött. Ez nem visszatérés a nomádiába, hanem a természet rendjének felismerése.

És Isten nem arról híres, hogy selejtet alkot, ahogy a természetben is komoly rend van.

Az orvosoknak sokkal kevesebb dolguk van ezzel. Amikor kell, akkor igen, tegyék meg amit kell, de azt hiszem az agyunknál a Természet kicsi többet tud...

93. tilbog
2012. jan. 13. 09:09
Apósom is azzal jött, hogy régen a mezőn megszültek a nők és kapáltak tovább(melyik hülye kezdte :) ) DE azt senki nem említi, hogy megmaradtak e. Ha pedig az asszony nem maradt meg, búsult a gazda pár hétig, aztán jött a vénasszony kommendálni.
92. j357 (válaszként erre: 91. - Sara1986)
2012. jan. 13. 09:07
nem nehéz elhinni, de ez is a "civilizáció" hozadéka, szerintem a szegény országokban illetve a régebbi időkben szinte nem is volt pszichés beteg, a modern társadalmakban pedig ez az egyik legfőbb népbetegség mam már...
2012. jan. 13. 09:01

a fizikummal nem vitatkozom, met így van, habár a méh simaizmaira nincsen hatással a kondid.


A legtöbb gond pszihés eredetű, mégha nehéz is elhinni

2012. jan. 13. 09:00

az otthonszülésnél olyan tapasztalt bábáék vesznek körül, akik már messziről kiszagolják ezt a helyzetet, hiszen már az ömlő magzatvíz is mutatja, hiszen nagyon ritka, ha ömlik a víz, csak a filmekben van úgy mindig :(

olyankor kórházba visznek.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook