Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Érdekek mentén fórum

Érdekek mentén (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Érdekek mentén

1 2 3 4 5 6 7
89. j357
2012. jan. 13. 08:56
az a helyzet, hogy régen haltak bele nők szülésbe, babák is sokszor, nyilván nem véletlenül.Másrészt változtak az életkörülményeink, gondolom senki nem akar teknőben mosószappannal súrolni a mosógéppel történő mosás helyett...Tehát nyilván régen a nők fizikuma is más volt az élet formából adódóan.Ezért szerintem nincs sok értelme visszamenni a primitívebb, rizikósabb körülmények közé...ráadásul itt nem csak a saját sorsunkról, hanem a gyermekünk életéről is döntünk, mert lehet mondani, hogy ritka a komplikáció de ha mégis pont az otthon szülő nő esetében merül fel akkor ez nem éppen vigasz!
2012. jan. 13. 08:39
egyébként vannak olyan elméletek is, melyek szerint egy egészséges nő nem növeszt akkora gyereket, amekkorát nem tudna megszülni,a természet csődje volna. Persze ez alatt nem érteni a medencedeformitással rendelkező embereket és a cukrosakat
2012. jan. 13. 08:37
egyébként szörnyű, hogy a szülésznő ismerősöktől miket hallani :( komoylan elborzadok. Ahogy a dokik viselkednek ebben a témában...tisztelet a kivételnek. Legtöbbjüket nem engedném szülő nő közelébe :(
86. Hannapanni (válaszként erre: 82. - Sara1986)
2012. jan. 13. 08:36
A nagyfiam simán megszületett, a nyakán háromszor volt körbetekeredve a köldökzsinór...Csak néztem, amikor mint egy sálat szépen letekerték róla.
85. sara1986 (válaszként erre: 83. - Hannapanni)
2012. jan. 13. 08:36
igen de éppen ezekre az estekre jön jól a kórházi segítség. Erre volna való a császár, és a támogató kórházi háttér. DE ez tényleg nagyon kevés százalék
2012. jan. 13. 08:35
szerencsére nem sokszor fordul elő sokszorosan feltekeredett zsinór, bár nagyon sokszor hallani, hogy "szerencs h császár lett, mert a baba nyakán volt a zsinór..." hát szinte minden gyereknek a nyakán van.
83. Hannapanni (válaszként erre: 81. - Sara1986)
2012. jan. 13. 08:35
Gondolom elég kis százalékban van ilyen. Mondjuk annak, aki pont bele esik épp elég. :-(
82. sara1986 (válaszként erre: 78. - J357)
2012. jan. 13. 08:34

az hogy nem száll le más okokból is lehet, amikek nincsen köze a téraránytalansághoz. Például rövid köldökzsinór vagy többszörösen feltekeredett kzs. ha jól emlékszem azt írtad nálad utóbbi volt.

nem túl gyakori

2012. jan. 13. 08:32

Abszolút téraránytalanság: Medence és a

magzati koponya méretei közötti

különbség kizárja a hüvelyi szülést.

􀂄 Relatív téraránytalanság: Nagy

valószínűséggel csak a magzat károsodása

esetén lehetséges a hüvelyi szülés.

80. Hannapanni (válaszként erre: 78. - J357)
2012. jan. 13. 08:32
Na ebben a témában nem vagyok szerencsére "otthon".
79. j357 (válaszként erre: 77. - Hannapanni)
2012. jan. 13. 08:27
nem, elfolyt a magzatvizem, pontosabban ömlött, mivel a kicsi feje nem illeszkedett be.
78. j357
2012. jan. 13. 08:26
A téraránytalanság az, amikor nem száll le a baba feje,azaz nem illeszkedik be a medence csontok közé.Állítólag ez a szülés megindulása után is megtörténhet, de hamarabb szokott.Nem a baba súlyától függ, szűk a mama medencéje a baba buksijához képest.
77. Hannapanni (válaszként erre: 75. - J357)
2012. jan. 13. 08:25
Indították a szülést?
2012. jan. 13. 08:15
A téraránytalanság nem az, amikor túl nagy a baba és nem fér ki a medence-csontok között?
75. j357 (válaszként erre: 72. - Sara1986)
2012. jan. 13. 08:07
nem egészen értem a téraránytalanságra vonatkozó részt: mi az, hogy azt mondták?????Én totál kitágultam alul és a gyerek feje egyszerűen nem illeszkedett be a szülőcsatornába, a pici nem mozdult lefelé...ezt éreztem is.Ugyanez volt a másodiknál: nem szállt le a hasam...
74. sara1986 (válaszként erre: 73. - Hannapanni)
2012. jan. 13. 08:00
:)
2012. jan. 13. 07:59

Tudjátok Lányok, én már csak megrögzött otthonszülő maradok,DE

Ti, akik kórházban szültök, és egyre tudatosabban, egyre természetesebben mentek, és teszitek meg, olyan jól ahogy csak lehet, ti fogjátok az orvosokat "rákényszeríteni" arra, hogy változzanak, méghozzá jó irányba.

Ha majd a nagylányom (aki segédkezett a legkisebb öccse születésénél) szülni fog, akkor remélhetőleg sokkal emberibb hozzáállás lesz a kórházakban is. Előre is köszönöm Nektek, mert ehhez a ti hozzáállásotok kell!!!

Örülök, hogy ennyien vagytok, akik utánaolvasnak, és nem hiszik már el mondjuk a rutin gátmetszésről, hogy a "maga érdeke..."

Szóval még mindig: HAJRÁ CSAJOK!!!

2012. jan. 13. 07:47

írhatnék sok mindent, vitatkozhatnék, de próbálok rövid lenni:

-Minden nő képes szülni, de ez annyira komplex folyamat, hogy szinte nem is gondolnánk, egészen onnan indul, hogy milyen történeteket hallunk saját születésünkről...

- ha hagyják a természetes folyamatot menni, nagyon kevés gond adódik, természetesen adódat, ilyenkor jól jön a segítség, de ez lehet akár egy testhelyzet változtatás is vagy egy gyors félelem leküzdés, nem kell rögtön oxi. Már akkor megborula természetes folyamat, amikor az orvos fájdalmasan vizsgál az utolsó hetekben. FIGYELEM ANYUKÁK EZ NEM TERMÉSZETES! NE ENGEDJÉTEK!!!!

- egyébként akinek azt mondták, hogy téraánytalanság miatt nem tudta megszülni aa gyerekét, az jobb, ha nem ássa bele magát a témába :( nagyot fog csalódni


- Aki ebben a cikkben császárosok lenézését vélte felfedezni, az valószínűleg császárral szült és olyat is beleolvas a cikkbe ami nincs is. Ajánlom neki egy nagyon hasznos terápiát, császárélmény feldolgozása. Komolyan. Nagyon hasznos minden nőnek, aki bármilyen okból így szült.

És végül linkelem a nemrég Nobel díjat kapott Ina May Gaskin beszédét, aki nagyon jól összefoglalja, mt gondolok a témáról.


[link]

-

71. Hannapanni (válaszként erre: 62. - Orsiborsi87)
2012. jan. 13. 07:46

Teljesen megértelek!

Nekem is csak mázli volt az elsőnél, hogy megúsztam. Van egy barátnőm, akinél azért csináltak császárt, mert faros volt a fia, és ő rettenetesen élte meg ezt a rajta esett agressziót. (van olyan ismerősöm is aki simán megszülte az első faros babát...azért nem mindegy a doki félelme sem ezügyben). A barátnőmnek úgy hozta a sors, hogy nem lett több gyereke, és így még mindig azzal a mumussal küzd...

Kívánom, hogy megéld, amire vágysz!!!!

70. sara1986 (válaszként erre: 40. - Orsiborsi87)
2012. jan. 13. 07:38

előtte azért olvass utána az epidurál kockázatainak, linkelem is, nehogy túl nagy munka legyen megkeresni :D

[link]


sok helyen lehet még olvasni róla, főleg angolul

69. sara1986 (válaszként erre: 37. - Emőke007)
2012. jan. 13. 07:34
ja és a gátrepedés/metszés kockázataira kutatások vannak. utána kéne nézned, nem pedig szájhagyományból táplálkozni
68. sara1986 (válaszként erre: 37. - Emőke007)
2012. jan. 13. 07:33

hát éppen ez az!!!!

A kórház egy valag pénzt kap a császár után. És meg tudja indokolni, mert a szülésnél senki más nincs ot, csak ők

67. Gavrilo1 (válaszként erre: 37. - Emőke007)
2012. jan. 13. 06:47
Olvass kicsit utána- a repedés 90%-ban kisebb sérülés mint a vágás. És a nők, ha jól segítik őket nagyon -nagyon kis százalékban repednek. Csak jó, türelmes szülésznő kell hozzá. Pl. németoban egyáltalán nem vágnak- a családom nagy része ott él eddig asszem 12 kisbaba született az elmúlt 13 évben és egynél sem volt vágás, bocsánat volt egy 25 hétre született , de ott sürgősségi császár (de utána természetes úton szülte a következőt- bár azt épp az Usa-ban). Nekem is volt mindenféle szülésem, de igazán csak kettőnél volt tényleg segítőkész, profi a szülésznő. Nagymamám is otthon szülte a szüleimet, sőt a szomszédnén is is nem repedtek- akkor még nem volt trend a vágás, inkább megpróbálták a repedést megelőzni.( Az orvos /korház jóval több pénzt kap egy császárért és az azt követő lábadozási időszakért. Ergo ezzel jóval jobban jár, különösen hogy néha már 1-2 nap után "kidobják" a császáros mamát is, aki persze örül hogy mehet haza, de sok esetben az elszámolásban még beleteszik a napjait. ajánlom a TB adatok ellenörzését az ügyfélkapun keresztül, nagyon érdekes szüléseseményeket, el nem végzett beavatkozásokat, extra napokat találhat az eber, amit kifizettek . )
66. j357 (válaszként erre: 51. - 9a7569cb03)
2012. jan. 13. 06:35

miért kell annyira a fájdalom???Amúgy a császár is fáj, csak utána és szoptatás mellett nem lehet bevenni fájdalomcsillapítókat.

Amúgy nem értem miért megy ekkora vita a szülésen, elvégre egy örökbefogadott gyereknek is lehet jó nevelő anyukája (aki esetleg mégsem gyermekáldásra teremtődött, hiába akart nagyon gyereket), sőt odafigyelőbb nevelő anyukája mint sok vér szerinti anyuka, aki bár "megszenvedett" a gyermekéért, mégsem törődik vele később.És a gyerek szempontjából is inkább az számít, hogy mit kap otthon amíg felnő miután megszületett.És szerintem jó esetben (nálam szerencsére így történt) a mama elfelejti rövid időn belül a fájdalmat és az esetleges rossz élményeket, és a szülés fájdalmainak felidézése helyett inkább a gyermek fejlődésében gyönyörködik...

2012. jan. 13. 06:30

Sziasztok!

Én a negyedik babámat várom és megmondom őszintén,az elsőnél én is suta voltam,nem tudtam mire vállalkoztam(19 évesen)nem mondta el senki,anyu soha nem beszélt róla,nem tudtam mit mikor kell csinálni,tudatlan voltam.A másodiknál,már ösztönösen jött minden,pedig 13 órát vajudtam,de nem tünt annyinak,mert én irányítottam,ahogy nekem jó.A harmadik kicsink 4 óra alatt meg lett,kemény volt,egyszer mertem azt mondani,nem tudom miért,de nem bírom,biztos kijöttem a gyakorlatból,de nem így volt,mert annyira intenzív volt minden,hogy csak na,de a szülésznő így is megszólt,hogy ennyire nem lehet rossz!(lehet nincs még gyereke)Remélem most is sikerül úgy szülnöm,ahogy szeretnék(volt egy császárom is,de.....)nem a szüléstől félek,hanem,hogy kifogok egy olyan szülésznőt aki bal lábbal kelt fel,bár eddig szerencsém volt,azt mondták,hihetetlen,hogy egy hang nélkül végigcsináltam az egészet.Hozzáteszem a legnagyobb segítségem végig velem volt a FÉRJEM.

2012. jan. 12. 23:02

EGy biztos, rá kell hangolódni a szülésre...én meditálni fogok, agykontrolozni, aztán meglátjuk mennyire leszek "ősanya"...én azt szeretném, hogy a lehető legcsodálatosabb élmény legyen az én számomra is, és a gyerekem számára is, ja és mivel elméletileg apás szülés lesz...nos mivel még legalább 2 gyereket szeretnénk, nem kéne a férj örök életre elrettenjen ettől a dologtól:D

bocsi, hogy ennyit írtam:)

63. Orsiborsi87 (válaszként erre: 61. - Dcd32040b0)
2012. jan. 12. 22:59

Ha alapból ilyen durva, és agresszív a doki, fel kell jelenteni!

Egyébként, lehet kvázi jót tett vele, és "visszazökkentette" a kismamát:)) tudom, durván hangzik...de van aki tényleg brutál módon elveszti az eszét, és olyan dolgokat produkál, ami minősíthetetlen...a trágár szavak az sztem a lealapabb, amit egy szülőszobán hallani lehet, röpködnek a kutyaf.szák stb...apukát hatszor elküldi az anyuka melegebb éghajlatra, volt olyan aki megfeszülve leizzadva üvöltötte, hogy "SZEEDJÉÉÉTEEEKKK KII BELLŐŐLLLEEEEM"-mintha a sátánt készülné éppen megszülni:D hát nem tudom...pl. az ilyen anyukáknak mennyire csodálatos élmény egy szülés:)...(ja és ezt mind2 szememmel láttam, két fülemmel halottam...szülészeten dolgoztam:)) úgyhogy IRTÓ sok mindent láttam már:)

2012. jan. 12. 22:54

Nem a hangos ordítozást nem bírják, hanem azt, hogy a kedves kismama torkaszakadtából sivít mint egy kismalac, és közben nem nyom...vagy nem elég erőteljesen...sokan felfújják az arcukat vörösödik a fejük, kb. az energiájuk nagy része ebben el is veszik, és alig nyomnak...

Ha olyan jó élmény a szülés akkor ordítani sem kéne...

Mégegyszer mondom szép és egyetértek a cikkben leírtakkal (bárcsak mindenkinek ilyen "könnyen" menne), nekem csak az nem tetszik, hogy mindig "leírják" a császáros nőket, függetlenül attól, hogy muszájból császározták meg, vagy eleve így szerette volna...

Nem gondolom úgy, hogy NEM IGAZI NŐ az, aki császárral "szülte" meg a gyerekét...

Mondom ezeket mind úgy, hogy természetes úton akarom megszülni a gyerekem...és meg is fogom..:)

2012. jan. 12. 22:42

A mi kórházunkban pofon vágta az egyik doki a szülő nőt, amiért kiabált. Azért merte megtenni ezt, mert fiatal cigánylány volt.

Igazság szerint itt mindenkire rászólnak, ha hangoskodik, vagyis egy orvos -az én dokikám- ő a kivétel.

60. mirtuszvirág (válaszként erre: 57. - 4d1491da6a)
2012. jan. 12. 21:49

Na én elbúcsúzom. Áldott türelmet.


Azért azt meg kell jegyeznem neked, hogy nem a cikk szörnyű, hanem a te tapasztalataid azok, amit persze végtelenül sajnálok (olvastam a te cikkedet is). Ezen azért gondolkodj el.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook