Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Érdekek mentén fórum

Érdekek mentén (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Érdekek mentén

1 2 3 4 5 6 7
149. Gavrilo1 (válaszként erre: 138. - Emőke007)
2012. jan. 13. 11:27

Nagyonalt sok kórházba van szülőszék, de ha a kitolási szakasz van akkor bizony feltessékelnek az ágyra. És ez nem hazugság. Az orvos nem szívesen térdel, fekszik a kismama alatt. Te a szülőszékben szültél miközben az orvos ott térdelt? Sajnos nagyon kevesen válallják ezt be. Nálam is volt szülőszék, de abban az orvos aludt, várakozott. Én az ágyon oldalt fekve "szeretek" vajúdni, nekem ez volt a legjobb.

ágyon old

148. Hannapanni (válaszként erre: 142. - Emőke007)
2012. jan. 13. 11:26

Ha megnézed a cikket, akkor én is azt mondom, hogy amikor helye van, akkor kell az orvos, és az, amit ők tudnak.

Csak sokszor belenyúlnak, amikor nem kéne, és ez bizony baj.

Ha nekem a bábám azt mondja, hogy helyzet van, és kórház kell, akkor megyek. Mert ő tudja, hogy mikor van helyzet. Ez nem szélsőség.

2012. jan. 13. 11:24

ez is orvos függő...a legtöbben igen is haladnak a kór eszméivel, és a kismama igényeinek is próbálnak eleget tenni:)...egyébként az orvos is tudja, hogy ha áll/ gugoló pózban van a kismama a gravitáció is sokkal jobban a baba segítségére lehet...és van is!!!

Viszont nem egy olyan kismamát láttam, aki utált labdázni (mert nyilván erősödtek a fájásai, lábra sem bírt (akart) állni, (itt is a fájások intenzitására tudok gondolni) könyörgött neki az orvos, hogy sétálgasson, higgye el GYORSABBAN meglesz a baba...DE NEM...mert ő kész vége feladja, nem bírja és vissza feküdt az ágyába...

SOk NŐ hisztizik,és NEM ÚGY fogja fel a szülést mint ti...aki bele mer vágni az otthon szülésbe, azok alapból teljsen máshogy vélekednek a zszüléstől...nem félnek, hanem ahogy ti is "élvezik"...várják már!!!

146. Hannapanni (válaszként erre: 137. - Emőke007)
2012. jan. 13. 11:23

Mit?


Figyelj, én nem akarlak győzködni. Ha te másképp gondolod, akkor ez a szíved joga. Én más forrásokat olvasok, mint 15 éve amikor a nagyfiamat vártam. A szüléseimnél is mást tapasztalok ezáltal. Nem kötelező senkinek a természet útját járni!

Én nem zabálok gyógyszereket,nem istenítem az orvosokat, de nem is győzködök senkit, hogy ez vagy az a jó út. Ki-ki maga dönti el, milyen úton megy.

Engem nem a statisztika győzött meg, hanem az érzéseim mentén jutottam el olyan tapasztalatokhoz és olyan útra, amiről írok.

Nekem ez sokat adott, és aki nyitott rá, azzal szívesen megosztom.

Ha te nem vagy erre nyitott, akkor miért olvasol/írsz ebbe a topikba? Szerintem teljesen fölöslegesen pocsékolod az idődet.

Ez nem fog győzködésről szólni.

Azt szeretném, ha bíztatásról szólna, és csak azok foglalkozzanak vele, akiknek ez az útja.

Isten áldásával elköszönök mindenki mástól.

145. Gavrilo1 (válaszként erre: 131. - Emőke007)
2012. jan. 13. 11:21
Statisztikában olvastam, hogy végbélig szinte minden esetben akkor repednek a nők, ha van vágás (ugyan is olyankor már nem nyúlik a szövet, hanem reped tovább)
144. 4d1491da6a (válaszként erre: 60. - Mirtuszvirág)
2012. jan. 13. 11:20
Akkor tudod, hogy van jó tapasztalatom is.
143. sara1986 (válaszként erre: 142. - Emőke007)
2012. jan. 13. 11:20
én orvossal és kórházban szültem mindkettőt, bár ég és föld távolságra voltak. nem vagyok orvosellenes. A mai magyarországi általánosan bevett gyakorlatot azonban nagyon elítélem
2012. jan. 13. 11:18
Ne haragudjatok, de ti is teljesen elfogultak vagytok...és orvos ellenesek!!! (Erre a leírtak alapján pontosan következtetni lehet, akárhogy is tiltakoztok) Én azt mondom az arany középút...nem kell elzárkozni sem a természetes és minden beavatkozástól mentes szüléstől (mert igen, valóban így is történhet) de attól sem, hogy segítenek világra hozni a babádat...akár gátmetszés, akár császár stb...segítségével...(mert lehet, hogy nem minden úgy megy ahogy szeretnéd...)
141. sara1986 (válaszként erre: 138. - Emőke007)
2012. jan. 13. 11:18
a kinyomásnál lefektetnek úgyis és a szülőszéket legtöbb helyen nem is használják, melleseleg nagyon kevés helyen van
140. sara1986 (válaszként erre: 136. - Emőke007)
2012. jan. 13. 11:17
hát az én lányom nem volt sokáig a szülőcsatornában, mégis nyomták a hasam, rutinszerűen tezsik sok kórházban, hogy megakadályozzák a baba visszacsusszanását, ami egyébknt egy természetes folyamat s éppen a szövetek nyúlékonyságát hivatott elősegíteni. Az oxitól is lehet oxigénhiányos egy gyerek, de persze az sem rögtön derül ki. A második gyereknél mr megfelelő orvost kerestem, megfelelő kórházat és utaztam inkább 100 km-t, e nem mentem vissza a szolnoki mészárszékre. És hasnyomás nélkül is megszületett a fiam, gátvédelemmel, hipp-hopp.
139. Hannapanni (válaszként erre: 136. - Emőke007)
2012. jan. 13. 11:16

Nos függőleges testhelyzetben mindenképp könnyebb a babának kibújni, nos akkor a hasnyomás helyett talán azt kéne alkalmazni. A bábámnak nem volt probléma, hogy kitekeredett testhelyzetben kapja el alattam a gyereket...Kinek is kényelmes a hasbanyomós hanyattfekvő póz? Nem az anyának és nem a babának.

Ehhez nincs hozzáfűznivalóm, kipróbáltam mindegyiket. NAGYON nem mindegy.

138. emőke007 (válaszként erre: 134. - Sara1986)
2012. jan. 13. 11:15

HAZUGSÁG!!!!!!

Nálunk, még szülőSZÉK is van!!!!!

Labdázhatsz, bordásfalon nyújthatsz, sétálhatsz, szülőkádban vajúdhatsz!!!

Jézus...teljesen rémképek élnek bennetek...a legtöbb kórház igen is próbál mama barát lenni,és otthonos környzetet biztosítani...elmúltak már azok az idők amikor leszíjjazták a lábadat...

2012. jan. 13. 11:13
Hannapanni, légyszíves és bizonyítsd ezt statisztikai adatokkal:D...
2012. jan. 13. 11:11

azért nyomják ki a hasából, mert az a gyerek is szenved...sztem marhára nem mind1, hogy mennyi ideig van összenyomva a szülőcsatorában....

Majd ha oxigénhiányos lesz a kölyök, akkor nézegethettek...és ez nem most fog kiderülni...hanem 18 év múlva, amikor nem fog tudni leérettségizni...

135. Hannapanni (válaszként erre: 127. - Emőke007)
2012. jan. 13. 11:09

Attól, hogy valakit bábának neveznek, még nem biztos, hogy a bábai modell szerint dolgozik. Amerikában is van ún. nővér-bába, aki olyasmi mint nálunk a szülésznő. Itt a különbség az orvosi és bábai modell között van, ha annak utánaolvasol, akkor érteni fogod, miről beszélünk.

Nem a hely a lényeg, hanem a szemlélet, a hozzáállás.


Amit a gátmetszésről írtál, az az orvosi duma, elvileg még logikus is lehetne. Csakhogy, ha utánaolvasol, akkor a tapasztalat egészen mást mutat. Érdemes kicsit kutakodni a témában.

2012. jan. 13. 11:09
+ szinte minden nőt fekve tartanak, amely pózban pont a gátat nyomja a baba feje, nem a hüvelynyílást. Épp a szövetek ellen dolgoznak :(
133. sara1986 (válaszként erre: 131. - Emőke007)
2012. jan. 13. 11:08
és ez nem az anya felelőtlensége. Egy bába szülésznő, orvos észre kell hogy vegye, hogy ez a gyerek olyan gyorsan jön-e, h a szövetek nem tudják követni. Persze felelsleges is erről vitatkoznunk, amikor minden 3. nőnek kinyomják a hasából a gyereket, pár nyomás alatt kinyomatják vele, minél gyorsabban és sokszor már jóelőre elvégzik a gátmetszést.
132. sara1986 (válaszként erre: 131. - Emőke007)
2012. jan. 13. 11:07
igen akkor biztosan ezért nem ajánlja a WHO sem és ezért vannak olyan kórházak, ahol érdekes éppen olyan nők szülnek, akiknek tágulékonyak a szöveteik és szerencséjük is van.
2012. jan. 13. 11:05
kivéve, a végbeledig végig repedsz...ezt tartom felelőtlenségnek...olyanokat írtok le, ami abszolút befolyással bír, egy először szülő kismamánál...az orvosok ellen beszéltek...ha nálad/nálatok bevált, még korántsem biztos, hogy más is ilyen szerencsés lesz...sok esetben igen is csak egy nagyon pici bemetszés végeznek, amit a kismama kb. észre sem vesz, 1-2 öltéssel összevarrják és igen is higiénia szempontjából sem mind1, hogy egy nyílt sebet kezelgetsz otthon, vagy ami már össze van varrva és szépen gyógyul...
130. Hannapanni (válaszként erre: 122. - Gavrilo1)
2012. jan. 13. 11:03
És ez sokszor milyen jó magyarázat utólag a császár indoklására, anyuka megnyugszik, és nincs vele több baj...
129. Hannapanni (válaszként erre: 124. - J357)
2012. jan. 13. 11:02

Más vadidegen nőről szóló videót nézni (mondjuk nekem nem okozott gondot) és más, amikor ott van, segít, vizet hoz, megtörli a homlokon, és az ő anyja az, akit lát egy abszolút természetes helyzetben. És ott van az újszülött mellett és megsimogatja őt is meg az anyját is. El sem tudjátok szerintem képzelni.

Persze nem minden gyereknek kell ott lenni, a nagyfiam például nemigen tudott volna mit kezdeni a helyzettel, így "véletlenül" épp a nagymamánál nyaralt. De az ő megérzései is működtek, mert egyetlen egyszer hívott fel, a szülés előtti estén, hogy megvan-e már a baba...aztán éjjel mi hívtuk, hogy igen...

2012. jan. 13. 10:50
vitatkoznom kell a metszett seb dologgal. A metszés harmadfokú sérülés, mely izmot is érint, viszont a repedés csak elsőfokú általában. Ha annyira nem nyúlnak a szövetek, akkor azt látnia kell a szülésznőnek és vágnia kell. Csak sokan nem is értenek a gátvédelemhez sajnos :(
2012. jan. 13. 10:45

Ha józan paraszti eszemre hallgatok, és eddig látott/hallott ismereteim sem hagynak cserben...az én meglátásom szerint akárhogy is nézem egy metszet seb, biza könnyebben gyógyul, mint egy szabálytalan, egyetlen szélű...egyébként ez hülyeség, hogy minden esetben gátmetszés hajtanak végre az orvosok...(nem kéne általánosítani!!!!) Pontosan amiatt sem, mert látod...van akinek meg a bábákkal van tele a töke...ők is csak emberek...

De nem kell aggódni anyukák, ránk is ugyan az vár mint külföldi sorstársainkra, unokatesóm dániában szült, a 9hónap alatt 2szer volt ultrahangon, szüléskor kapott egy szobát ahol a férjével vajúdhatott (kb. másfél napot), közben pár óránként bejött a bába ellenőrzött ezt azt...majd amikor eljött az idő ismét bejött, egy másik szülésznő társaságában, segített megszülni a babát, ellátták az anyukát a babát is, éjszakára még bent tartották őket, és másnap már mehettek is haza:) Orvos tényleg nem kell ehhez ha minden rendben megy, ha vmi gigszer lett volna, akkor viszont 2perc alatt ott a doki, és a műtő:)...viszont hiába vajúdhatott a saját tempójában, nála is vágni kellett...és azt se orvos hanem a bába csinálta...és össze is varrta.

Ez lesz itthon is...

Nekem semmi bajom az otthonszüléssel, mindenki saját magáért és a gyerekéért vállaljon felelősséget, és szíve joga hol és hogy hozza világra a gyermekét.

Viszont abban igazat adok az "ellenzőknek", hogy tényleg Magyarországon nincsenek meg a feltételek az otthon szüléshez...melyik az az kórház pl. vidéken amit 15percen belül elérsz???

Ráadásul itt másodperceken is múlhat a te és a gyermeked élete is...

126. Hannapanni (válaszként erre: 65. - Gomboc6)
2012. jan. 13. 10:42
Sokat merítettem a könyvből, a legjobb amit olvashatsz! Szép várandósságot és könnyű szülést!
2012. jan. 13. 10:41

[link]


egy gyönyörű film, azoknak, akiket érdekel a téma

sok ponton érinti a bábai és az orvosi modell közti különbséget

124. j357 (válaszként erre: 111. - M.melus)
2012. jan. 13. 10:41
egyetértek veled!!!!!!!!Én pl. szülésvideókat felnőtt fejjel sem tudtam végignézni és végül is más megélni a dolgot mint főleg egy gyereknek végig nézni....
123. Hannapanni (válaszként erre: 121. - M.melus)
2012. jan. 13. 10:25

Sajnálom, hogy így élted meg!

Akiket én ismerek, többségében szépnek élték meg a fájdalom ellenére.

Nekem az első volt szörnyű, de hálás vagyok, amiért a többi ezt felülírta.

Megvannak a források, amikhez ilyenkor nyúlhat az ember-már ha tisztában van vele. Akkor nem voltam...

Épp ezért indítottam ezt a fórumot, hogy akik olyanok, mint te is vagy, megtalálják ezt a fonalat, és nekik is lehessen boldogító szép élmény a fájdalom ellenére.

122. Gavrilo1 (válaszként erre: 84. - Sara1986)
2012. jan. 13. 10:24
Az én harmadikomnak is a nyakán volt, kétszer is. A férjem tekerte le.
121. m.melus
2012. jan. 13. 10:09
Én sajna ilyen helyzetekben nagyon tudok,tudtam aggódni.Szerintem a nők 90 %-nak ez az érzése, ugyanis a szülés nem tartozik a kellemes érzések közé.Az más,hogy tudod, ez a világ legszebb fájdalma,de 16 óra kemény vajúdás után sokan már azt kívánják,hogy valahogy szedjék már ki belőlem a gyereket és elveszti az egész a varázsát,hogy mi is történik.Mindannyian máshogy érezzük a fájdalmat, mindenkinél más az a bizonyos küszöb.Én az elsőnél iszonyúan szenvedtem ,pedig párom is ott volt, és szuper jó szülésznőt kaptunk.hol ő,hol a férjem tartott én meg csak szorítottam őket:-)Van barátnőm aki szülés közben ,mikor félig kint volt már a feje a gyerekének odanyúlt és megsimogatta,hát én abban az időszakban azt sem tudtam,hogy fiú vagyok-e vagy lány!Nemhogy simogatni:-)Irígylem azokat akik így át tudták élni a szülés szépségét, mert nálam ez elmaradt sajnos!Utánna én napokig nem bírtam aludni ,mert lejátszódott az egész ahogy becsuktam a szemem:-)Ennek ellenére 14 hónapig szoptattam mind a kettő törpémet és imádom őket a végtelenségig.
120. Hannapanni (válaszként erre: 119. - Sara1986)
2012. jan. 13. 10:02

Úgy legyen!


A benned élő kép valóra tud válni, csak ilyen szép képeket alkoss, és mindenki más is!!!

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook