Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Epilepszia - A teljesebb életért fórum

Epilepszia - A teljesebb életért (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő cikkhez nyílt: Epilepszia - A teljesebb életért

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
10206. Berni2
jún. 8. 18:20

Sziasztok!

1997 óta diagnosztizáltak nálam epilepsziát. Akkor az Orfiril nevezetű gyógyszert írták fel. Mai neve Depakine Chrono 300. Szerettem volna kíméletesebb gyógyszerre váltani (Levilre) de sajnos nem sikerült. Míg a Depakine mellett szinte tünetmentes voltam, az új gyógyszer mellett 3 eszméletvesztéssel járó rohamom is volt. Járt valaki hasonló cipőben, gyógyszerváltás során? Nem feltétlenül jó a "modernebb" gyógyszer?

10205. samu23
ápr. 1. 19:08
Kedves szerencsevadász, potyaleső, mázlira váró lottózó látogatók! Bizonyára nem felejtitek el azt a "szerencsétlen ürgét" aki múlt szombaton a padlóra összeesve; fejét, kezét-lábát görcsösen rángatva "agonizált". Kihívtátok a mentőket, pedig csak annyi lett volna a teendő, hogy közületek egy "bátor" megfogja a fejemet vigyázva a sérülésektől. Ja; üdvözlöm a hatos milliárdost! Remélem a nagy izgalomba, nem..folytatom.
10204. csakanya
szept. 11. 22:37
Megérkezett a kislányom jogosítványa. Orvosi engedéllyel teljesítette. Nagyon-nagyon boldog vagyok!!! Ne adjátok fel! Jó orvossal minden lehetséges :-)! Nagy ölelés Nektek!
10203. csakanya (válaszként erre: 10199. - Miuuu871001)
szept. 1. 02:59
Szia Georgina! Hogy van a párod? Javult a helyzet? Nagyon bízom benne, hogy jobban van már!Nagyon szorítok Nektek!
10202. csakanya (válaszként erre: 10199. - Miuuu871001)
2018. aug. 22. 23:11
Szia kedves Georgina! Lehet, hogy már megtettétek, de ha mégsem, akkor gyorsan keressetek másik orvost IS! Privátban nagyon szívesen megadom a mi orvosunk elérhetőségét. Igaz, hogy ő csak magánpraxisban rendel, de nagyon jó szívvel ajánlom, mert kiváló szakember. (Sajnos manapság már csak így működik...) Ő kezeli a "kislányomat" is, aki decemberben lesz 18 éves, és lassan másfél éve epilepsziás, de az első két roham után -lekopogom!- teljesen tünetmentes. Nekem a gyerekem biztonsága mindent megér. Ne hagyd annyiban, mert ez a "betegség" nagyon jól kezelhető, megfelelő terápiával észrevehetetlenné tehető. És ami nagyon fontos: a betegségben szenvedő önbecsülése, önbizalma helyreállítható.Szívből kívánom, hogy minden rendbe jöjjön nálatok, mert nem lehetetlen! Nagy ölelés Nektek!
10201. gnes1219 (válaszként erre: 10199. - Miuuu871001)
2018. aug. 11. 14:39
Szia, Georgina Nagyon, nehéz,most neked,tanácsot adni, feltétlen beszélnék,a neurologus szakdokival,a tünetekről, mindenről ami most van.! szintén szedtem,a a más szakdokinak,is kéne infó,vélemény,mert, hátha van ,meg oldás.kitartás .irj
10200. Ncilány
2018. aug. 9. 20:13

Szia

Gyógyszer ügyben nem merek javasolni semmit.

Buta kérdés : Gyógytorna, izomlazító krém nem lenne jobb?

2018. aug. 8. 20:29

Sziasztok kedves tagok!

Georgina vagyok!3 hónapja vagyok házas egy olyan férfivel,akinek 2014.05.30.-án váratlanul lett 1 epilepsziás nagyrohama,amit a kórházba érkezés utáni MRI vizsgálat után követett még egy roham.Azóta roham mentes ,de nem tünet mentes. Akkor a Depakine chronot kezdte el szedni,egészen tavaly 2017.augusztusig.Nagyon rosszul lett,szédült,főleg a meleg-napos-levegőtlen időben,így munkahelyet és orvost váltott.Sikerült elmennünk az OITI etológiai központba az amerikai útra,ahol kiderült,hogy a valporat szint iszonyat magas ,ezért fokozatos Depakine elhagyása mellett kapta a levil 500 mg,majd levil 1000 ft-ot.Mintha vissza kaptam volna azt az embert akit megismertem.Beszélgettünk,sétáltunk,játszottunk,nem aludt mindig,jó kedve volt.Egeszen 10 nappal ezelőttig,amikor a lakóhely szerinti neurológus felírta neki a convulex 300 mg gyógyszert a levil 1000 mg mellé,mert a férjem sokszor érzett nyaki merevséget és rángást,szédülést. 3 napja alszik,alig eszik,hasmenése van és rá se lehet ismerni.Nem tudok kivel beszélni,nem ért úgy meg senki.2 hete itthon van hogy a gyogyszert meg szokja de csak rosszabb a helyzet.

Kedden vissza mentünk,a doki szerint természetes,amég meg n3m szokja a szervezet .Nekem nem természetes egy fekvő,fél holt embert látni,aki alig eszik,sápadt és tűz forró. Tanácstalan vagyok.Köszönöm,ha elolvassátok és jobban,ha írtok.Szép estét!

10198. csakanya
2018. júl. 27. 14:44
Szia drága Ágika! Jajjjjjj, de örülök Neked!!!! Puszi!
10197. Ncilány
2018. júl. 25. 20:43

Szia Ágnes! Csak sikerült belépned. Örülök hogy itt vagy.

Nekem csak furcsa volt sokáig. Aztán megszoktam.

10196. gnes1219
2018. júl. 25. 16:12
Üdv mindenkinek tünetmentes napokat, sajna, nem tudtam, az oldalra feljönni,mióta meg újitás volt, talán,most sikerül.}a fontók stb sajna az útóbi,időben,meg visel, mindenkitől elnézést kérek!!!
10195. Ncilány
2018. júl. 1. 21:21

Sokat sajna nem tudok segíteni. Leírom kb nálam hogy volt. Úgy emlékszem ennyi éve volt...

Sok éve az én dokim ( 2010 ? ), folyamatosan hagyjam el. Tünetmentes voltam vele. Bátran közlekedtem, eszembe se jutott, epis vagyok.

Kb 1 hónap, de lehet 3 hét volt a csökkenés / elhagyás.

Aztán egész jól voltam. 3 hétig kb.

3 X hetente 1 erős szédülés mikor épp haza értem. Lepakoltam, és persze hogy a géphez ültem. Szerencse hogy itt kapott el.

Az is, volt majd 1 doboz megmaradt bogyóm. És elkezdtem szedni a doki engedélye nélkül. Nem napi 1, másnaponta... így épp elég volt, hogy a megszokott kis életem folytassam.

Mri-in voltam, új gyógyszert javasolt. Azzal is tünetmentes vagyok.

Az is jó nem foglalkozom egyfolyt ezzel. Férjem se érezteti, hogy " mim " van.

Ha épp úgy van 1edül utazm a tesómhoz.

Kirándulni is szoktam menni. Ott nem vagyok 1edül.

Talán aggódásodat ne mutasd férjed előtt. azzal tudsz segíteni.

10194. Momose
2018. jún. 29. 20:50

Sziasztok!

Férjem 28 éves, az első rohama 10+ éve volt, tünetmentesen minden rendben volt egészen addig, míg úgy nem döntöttek (az orvosával), hogy ideje elhagyni a gyógyszert. (Tegretol) Sajnos miután kezdett leállni a gyógyszerrel lett 1 nagyobb rohama (3 évvel ezelőtt), ahol kiugrott a válla. Visszatért a tegretolra minden rendben volt, addig, míg a gyógyszernek köszönhetően romlott a májfunkciója így átálltak másik gyógyszerre "Levetiracetam"-ra (továbbiakban "Levil"). kb 3 hónapja kezdte el szedni fokozatosan átállva rá. Azóta volt összesen 5 rohama, abból 4 egy napon történt. Volt kórházban, ott megemelték a gyógyszeradagját + olyan gyógyszert kap mint a tegretol csak kevésbé káros mellékhatásokkal. Engem igencsak megrémít a roham, 4 egyszerre nagyon sok volt, elharapta a nyelvét és 2x is kiugrott a válla. Tanácsotokat kérném, hogy én mint külsős, hogyan tudnék neki segíteni azon kívül, hogy biztosítom a környezetét, körberakom párnákkal..stb. A Mit tegyek ha azt látom , hogy fuldoklik. Olvastam pár hozzászólásnál, hogy van aki lenyeli a nyelvét, ez méginkább megrémít. Tudnátok esetleg pár tanáccsal ellátni?

Köszönöm,

Momo~

10193. csakanya
2018. jún. 10. 13:49
Ágikáról tudtok valamit? Kicsit aggódom, mert kb. egy hónapja nem adott jelt magáról...
10192. csakanya (válaszként erre: 10190. - Vali1982)
2018. ápr. 16. 22:12
Szia Vali! Én "sajnos" ebben a témában gyógyszerpárti vagyok. Rettenetesen megijedtem az első alkalommal, ezért minden olvashatót felkutattam az epilepsziáról. Én azt szűrtem le, hogy ha nem szedi a gyógyszert a kislányom, akkor akár romolhat is a helyzet, és ezt nagyon nem szeretném. 16 és fél évesen volt az első rohama (egymás után kettő), lassan egy éve szedi, hál'istennek semmi nincs, és teljes életet élhet. Versenyszerűen sportol (lovagol), megszerezte a középfokú nyelvvizsgát, módjával bulizik a barátaival (a korlát talán inkább az én aggodalmam miatt van), kint volt nyáron egy éjszakát a Szigeten, stb. Megszokta gyógyszerszedést, ő is így érzi magát biztonságban. Nekünk ennyit megér.
10191. Ncilány (válaszként erre: 10190. - Vali1982)
2018. febr. 22. 13:50
írtam privát...
10190. Vali1982
2018. febr. 22. 06:09
Sziasztok, Lányo 15 éves, először 8/ évesen volt neki egy nagy roham és azóta tavaly májusban és októberben kettő. Minden alkalommal a Heim Pálban voltunk, de az utóbbi után tegnap voltunk az amerikai úton a Dr Kelemen Annánál. Mindenféle vizsgálat nélkül a leletei és a zárójelentései alapján kiírta neki a Lamictált. Előtte semmilyen gyógyszert nem javasoltak. Most mit tegyek? Szedje? Ne szedje? Teljesen tanácstalan vagyok. 8 év alat 3 roham volt neki összesen. Valaki van, volt hasonló helyzetben? Előre is köszönöm a válaszokat!
10189. csakanya
2018. jan. 27. 23:40
Sziasztok! Csak szeretnék egy kis mosolyt csalni az arcokra, hátha sikerül :-)! Kedden voltunk az első féléves kontrollvizsgálaton a 17,5 éves lánykám miatt. Minden rendben volt, az EEG és az MRI is szuper.Mivel panaszunk sem volt, a doktornéni szerint a jogosítvány és a tanárpálya is abszolút teljesíthető. Persze azért még várunk egy kicsit! Tudom, hogy az eltelt fél év még nagyon rövid idő, de én annyira bizakodó vagyok (illetve anyaként annak kell lennem :-))!!! Nekem ez nagyon jó hír, és talán Nektek is ad némi erőt. Nagy ölelés MIndenkinek!
10188. csakanya (válaszként erre: 10176. - Teglaszeghi)
2018. jan. 11. 23:21
Szia kedves teglaszeghi! Hogy van a Párod? Sikerült beállítani a gyógyszert? Sokat gondolok Rátok, és nagyon szorítok!
10187. cicaanya (válaszként erre: 10186. - Cicaanya)
2018. jan. 3. 12:16
Mindenkinek boldog új évet ,és kitartást sok erőt.
10186. cicaanya
2018. jan. 3. 12:09

Szép napot mindenkinek !

kopp kopp kopp 3éve lesz tünet mentes fiam...18.betöltötte és 1hórrá lenyelte nyelvét...

ő nyelv lényelősök közé tartozik :( itthon történt,lestrapált tanulásban és stb... ráadásul nagyon meleg volt!

Nehéz minden nap csörget beért isibe,teljesen nem telepedhetek nyakára Tini stb...

De alvásidő betartás(már amennyire lehetséges), gyógynövények,cukor mentesség (azért van némi cukor)

és vitaminok .....ami fontos....és a sok sok folyadék!

reggel víz Primavera ha nincs Mizse víz ... étel és vitaminok gyógyteával mézzel! este dettó!

Magneb6 2x1 (kék)

Halolaj 2x1 (termék DM-ben és Dm-saját terméke legolcsóbb)

Lecitin 1x1 (jutavit termék DM-ben legolcsóbb)

D vitamin és b-komplex 1x1

és c-vitamin 1x1 (Dr.Chen terméke)

cink 1x1 (jutavit termék)

Gyógytea: diófalevél-akácfa-szederlevél-katángkóró és gyümölcstea szárított ....2L lefőzve(kihűlve kis citromlével) hűtőbe be tárolva) mindegyikből 2 jó nagy csipetnyi bele vízbe és reggel és este mézzel!

kopp kopp kopp jó minden 3éve lesz juni-ban...és mikor süt nap napszemüveg télen nyáron! villogó fényt semmi ,se mozi stb....! Tudja saját érdeke ,nos saját maga oda figyel magára muszáj!

10185. agnes1219
2017. dec. 31. 18:35
Kedves kubtagok! NAGYON,BÓLDÓG ÚJ ÉVET KIVÁNOK,MINDENKINEK.!!!
10184. agnes1219
2017. dec. 19. 20:29
Kedves tagok,mindenkinek, nagyon,Boldog ünnepeket kivánok!
10183. agnes1219 (válaszként erre: 10182. - Csakanya)
2017. dec. 11. 11:31
Szia,drága, aztőrtént,hogy, ahova jártam,a Növér közölte hogy,már mindig más,fog rendelni,mert a főnökség,döntése, beteg ,járjón éppen ahóz aki van.} és beutalo nélkül nemlehet házi órvostól. legyen szép napod.üdvÁGI
10182. csakanya (válaszként erre: 10180. - Agnes1219)
2017. dec. 9. 18:36
Drága Ágika! Mindenképp ragaszkodj az állandó orvoshoz! Neked ez azért is fontos, mert más egészségügyi problémákkal is küzdesz. A kutyafáját annak a véleményt nyilvánító orvosnak!
10181. Piroska52 (válaszként erre: 10180. - Agnes1219)
2017. dec. 5. 17:01
ez egy nagy butaság,az lenne a jó ha az orvos jól ismerné a betegét, én 12-évig hordtam a lányomat ugyanahhoz az orvoshoz,mert amikor elmúlt 18-éves akkor se adta ki a kezéből még megnem gyógyult
10180. agnes1219
2017. dec. 5. 16:14
Üdv mindenkinek,tanácsot,szeretnék, vagy infót, sajnos a dokim,már nincs akihez jártam,és most mindig másik doki van. mert a kerületi,főórvos szerint,nem,jó ha a beteg, órvos kapcsolat,tartós, stb. köszönöm.üdvÁGI
10179. agnes1219
2017. dec. 5. 11:20
Üdv mindenkinek,szép napot,és főleg tünet,menteset.eben a napsütéses időben.!
10178. agnes1219
2017. szept. 26. 17:59
Szia, nagyon,remélem,csökeni fognak,a rohamok,és,sikerül,a gyógyszer be álitása,mindenkire más ként hat,melék hatás,stb. kitartás,nekd is,és remélem, minden rendeződik.üdvÁGI
10177. csakanya (válaszként erre: 10176. - Teglaszeghi)
2017. szept. 22. 21:15
Szia kedves teglaszeghi! Nagyon sajnálom, ami a pároddal történik. Nagy tapasztalatom nincs ebben a kérdésben, mivel a lányommal még mi is kezdőnek számítunk. Viszont nagyon sok jó emberrel (tapasztalt és segítőszándékú új ismerősökkel) hozott össze a sors, akiknek az elmondása alapján a következőket szűrtem le: türelemmel kell várni, és -úgy ahogy teszitek is- mindent azonnal jelezni kell a kezelőorvosnak. Ha 2-3 hónap után nem válik be a gyógyszer vagy az orvos, akkor váltani kell, de beletörődni semmiképp sem szabad, főleg az elején. Kitartást és erőt kívánok Neked és a Párodnak is!
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2019, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook