Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Epe problémákkal küzdők segitsetek, milyen ételeket nem volna szabad enni 1epésnek? fórum

Epe problémákkal küzdők segitsetek, milyen ételeket nem volna szabad enni 1epésnek? (beszélgetős fórum)


1 2
2009. jún. 16. 21:15

sok kicsi állítólag.

következő hónap végén veszik ki az egész epét...

28. f64f0d9a69 (válaszként erre: 27. - Ebcfbfbb78)
2009. jún. 16. 20:46

Egy nagy szikla vagy sok kis kő?

Mikor szedik ki?

2009. jún. 16. 12:59

most olvastam utána, h a salvus és a mira víz nagyon jó rezekre a problémákra.

puffadásra, gyomorsavra és epe gondokra is.


és eszembe is jutott, h anyu is itta gyerekkoromban a mira vizet. epe műtét után.


olvassatok utána.


nekem már tökmind1 mert kieszik az epémet mert követ termel és így semmire sem jó...

2009. máj. 30. 09:56

de egyébként úgy étkezem ahogy kérték ill kaptam megy tájékoztatót mit lehet enni...

hát pont úgy eszem...

sőt a szárazbabtól semmi bajom - pedig azt nem szabad...

ki mire görcsöl be..

de nekem nem kell ennem ahhoz, h görcsöljek tehát nem csak étkezéssel köthető össze.


de azt tuti, h többször enni kevesebbet....


nekem reggel is szokott sajogni az epén és a kávé kis tejjel csodákra képes...

25. ebcfbfbb78 (válaszként erre: 23. - Kisfüles)
2009. máj. 21. 16:45

de ha műtöttek epével akkor hogy borulhat ki az epéd?

hisz kivették akkor az egész epét nem?

24. ebcfbfbb78 (válaszként erre: 23. - Kisfüles)
2009. máj. 21. 16:44

nekem azt mondták epekövem van...

kérdeztem, hogyan működik ez, kiszedegetik?

azt modta doki az egész epét kiveszik mert csak már bajt csinál...

cakk pakk kiveszik az epehólyagot.

2009. máj. 15. 15:49

Szia


Nekem 7 éve műtötték az epémet,attól kezdve,hogy hazajöttem gyakorlatilag mindent eszem.Persze velem is előfordul,hogy "kiborul"az epém,és akkor nagyon rosszul tudok lenni,de néhány természetes dologgal könnyen és gyorsan megoldódik minden bajom.Ezek a következők:LESTYÁN TEA(inkább levél,mint a gyökér)CIRKULIN árticsóka drazsé(ha ezt veszed,akkor lehet hogy a bevétele után egy pici idővel úgy fogod érezni,mintha folyna valami az epéd környékén(nálam így volt)de az jó,utána jobban leszel.

2009. márc. 11. 14:14

Sziasztok!

Néhány éve én is az "epések" közé tartozom.Mivel néhány éjszakát már sikerült a konyhában tölteni kedvenc görcseim társaságában,találtam néhány segítőkész módszert.

Pontosan kell tudni, mi is a gond. Ultrahang kimutatja. Nekem 3 héttel későbbre volt UH beutalóm. A görcsök erre nem voltak tekintettel! Az orvos nem csinált addig semmit...

A svédcsepp nekem nagyon jól bevált.

Az almaecet is jó.

Sokféle homeopátiás epeserkentő van, meg kell keresni melyik az igazi.

Nekem mégis legeslegjobban a talpmasszázs segített! Máj-hasnyálmirigy-epehólyag. Nyombél, gyomor. Főleg.

Kivéve, ha akkora kő van valakinek, hogy az epevezetékben rekedhet. De gyulladásnál nagyon jó. Sok vizet kell inni és nem árt tudni, hogy a sűrű epefolyadékban mindenféle kórokozók is elszaporodhatnak és ezeket is ki kell nyírni. Én mióta ezeket használom, nagyon ritkán vagyok kutyául. Fontos megtapasztalni ki mit ehet. Mindenkinél más a jó. Ami biztos, nem túl jó nagy adag étel egyszerre.

drnéni, ha valamit rosszul írtam légyszíves javíts!!!

Ezek csak az én tapasztalataim, de hátha segít nektek is.

2009. márc. 10. 19:46
érezte már közületek valaki ugy mintha kis buborékok lennének a hasában amik ide oda vándorolnak? velem ez van és az a ciki h hallatszik. Mondtam a dokinak erre ő csak annyit mondott h az epém miatt van meg h tul sok gáz képződik bennem adott rá gyógyszert meg mondta h forrásvizet kell igyak ugyhogy tegnap óta csak azt iszom de még mindig kortyog szerintetek mi lehet az oka?
20. 54988eb416 (válaszként erre: 19. - Livcsa72)
2009. márc. 10. 15:23
köszi sokat segitettél:))
19. livcsa72 (válaszként erre: 18. - 54988eb416)
2009. márc. 10. 15:17
Szőlő a magok miatt nem igazán jó, de ha kimagozod, /???/ akkor jó. A szilva jó. Nekem a mütét elött kb. három hónapig volt diétám, addig én is évekig úgy voltam, hogy néha mindent, aztán 3-5 nap koplalát - diéta, aztán megint mindent. Az utolsó három hónapom étrendje: reggel vajas kenyér - fehér, másmilyet nem szabad, ebéd húsleves, fött krumpli vagy rizs, barackkompót, vacsora ugyanaz.Néha egy kis zöldség, de azt nem nagyon bírtam. Mütétem november elején volt, karácsonykor már füstölt kolbászt ettem. Veled érzek, jobbulást kívánok. Laparoszkópiás mütéttel próbálkozz, az nem nagy ügy.
18. 54988eb416 (válaszként erre: 17. - Livcsa72)
2009. márc. 10. 15:06
köszi, csak nem tudom mert vannak időszakok amikor bármit ehetek nincs semmi bajom aztán bumm egyszerre nem vagyok jol, most pl nem is értem,mert zsiros ételeket nem eszem nem is szeretem sósat se, vizet iszok, sportolok sok almát eszek/ettem mert már 2 hete azt se merek enni meg répát szoktam még enni nem tom valahogy megszerettem, már kezdek jobban lenni de nem tudom merjem e megkockáztatni h eszek belőle mert anyja most pont azt főzött és nagyon szeretem de inkább nem, nem kockáztatok mert holnapig szol az igazolásom. Na és kompótokat ehetek szilvát vagy szőlőt esetleg?
17. livcsa72 (válaszként erre: 16. - 54988eb416)
2009. márc. 10. 14:49
Talán meegpróbálhatnád savanyúkáposztából, kevés káposztával. Magad fogod észrevenni, mi nem jó. Nekem kevés fajta étel volt jó, és például a hagyma nem bántott. Pedig amúgy azt is kellene kerülni. Meg a kávé is jó volt nekem, és az sem javasolt.
2009. márc. 10. 14:46
akkor káposztaevest sem ehetek? mert ugy hallottam az is puffaszt
15. livcsa72 (válaszként erre: 13. - 54988eb416)
2009. márc. 10. 14:45
én is túlestem már a mütéten, tényleg nem érdemes halogatni, két hét, és már mentem is dolgozni. Hát bizony a csoki nem igazán jó. Paprika sem, de a piros héjú paprika nem bántott, föleg ha jó éles késsel lehámoztam a külsö héját. Babra munka, de megéri. A paradicsom jó, csak a magokat néha kiemeltem, ha nagyobbak. Mindenféle befött, rizs, burgonya- nem sült, jó. Párolt húsok, alma, húsleves tésztával. Ezeken éltem a mütét elött.
14. 54988eb416 (válaszként erre: 11. - Csutkababa)
2009. márc. 10. 14:42
hát az én orvosom mindig csak emésztőtablettát ad oszt ennyi mehetek is. köszönöm a segitséget
2009. márc. 10. 14:39
és az igaz h csokit nem volna szabad enni?
12. Csézy39 (válaszként erre: 10. - 54988eb416)
2009. márc. 10. 14:33

Szia!

Hát igazából amit nem ajánlott enni az a füstölt,tojásos, tejfölös és a puffasztó ételek. De persze attól is függ milyen stádiumba van az epebetegséged, van-e köved! Mindenesetre ha köveid vannak nem érdemes halogatni legjobb ha megműteted. Én 17 évig szenvedtem vele, és most 2 hónapja műtöttek meg, és nagyon bánom, hogy eddig vártam.

2009. márc. 10. 14:32

orvosnal voltal?

szoktak adni listat a fogyaszthato,es a kerulendo etelekrol.

nekem is volt meg epeholyaggyullasom is, de amiota lefogytam nincs semmi panaszom az epemre.ehetek barmit, semmitol nem vagyok rosszul,de tudom mit jelent az,hogy hanyinger, felpuffadas a kajatol,meg kinlodas,volt benne reszem, de ez mar mind megszunt.

probalj egeszseges eteleket enni, teljeskiorlesu kenyeret,meg tesztat is integraltat, meg hat van ma mar sokfele lehetoseg az eletmod valltasra,es a sok,sot rengeteg folyadek nagyon fontos, az higitja az epe tartalmat,es nem lesznek panaszaid.

tapasztalatbol mondom.

remelem segitettem ,

10. 54988eb416 (válaszként erre: 3. - Drnéni)
2009. márc. 10. 14:18
már nem eszek annyi sós ételt régebben imádtam a sósropit de annak az időnek már vége, paprika uborka hát az már keményebb mert nagyon szeretem főleg nyáronszinte mindehez megeszem hidegsaliként, de paradicsommal semmi baj azt nyugodtan ehetek? mert anélkül végem
2009. márc. 10. 14:16
Zsíros ételeket, fűszeres és füstölt ételeket kerüld. Mindenből a light-os, zsírszegényeket vedd. A Házi patika.com oldalon találsz részletes leírást a diétáról. De a legjobb, ha megműtteted magad.
2009. márc. 10. 14:14
a zsiros ételeket próbálom kerülni, de azt vettem észre ha tejfölölös vagy diós ételt eszek akkor is rosszabul érzem magam ez az epém miatt lehet?
7. 54988eb416 (válaszként erre: 5. - D0860dee94)
2009. márc. 10. 14:12
köszi a linket :)
2009. márc. 10. 14:09
Anyukám epe bajjal szenvedett sokáig, mindaddig még meg nem műtötték de ezután is sokszor nem érzi jól magát a túros ételektől és a hagymától akár sütve akár nyersen.
2009. márc. 10. 14:08

kerestem neked egy linket. priviben elküldtem.

jobbulást

2009. márc. 10. 14:07
Sómegszorításról nem hallottam.
2009. márc. 10. 14:07
Zsíros, olajos, zsiradékban sült, bundázott ételek. Erős rostúak (pl. ananász, gomba). Semmi puffasztó (hüvelyesek, k-betűsök). Nyers uborka, retek, paprika. Nekem ezek okozták a legtöbb gondot. Mióta nincs epehólyagom, ezek nagy részét is gond nélkül tudom enni.
2009. márc. 10. 14:06

Szia!


Szerintem olyanokat, ami k betűvel kezdődik pl. karalábé, karfiol. Kevés sót szabad enni, tulajdonképpen semennyit és szénsavmentes ásványvizet, hogy ne fújjon fel.

szia

2009. márc. 10. 14:02
Epe problémákkal küzdők segitsetek, milyen ételeket nem volna szabad enni 1epésnek?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook