Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Epe problémákkal küzdők segitsetek, milyen ételeket nem volna szabad enni 1epésnek? fórum

Epe problémákkal küzdők segitsetek, milyen ételeket nem volna szabad enni 1epésnek? (beszélgetős fórum)


1 2
2014. máj. 20. 20:03
Győrben vagy Sopronban szeretném mütettni az epémet kövesség miatt.Tudnátok nekem dokit ajánlani ?
2009. júl. 29. 09:10

jelentem túl vok a műtéten!!

remélem hamar gyógyulok, nagyon jól vok eddig.


bár sürgősséggel vittek be mert másfél napos görcseim vtak.

ki kellett pucolni az epevezetéket és ki is tágították kicsit.

egy hétig koplaltattak! szó szerint.

és hétvégén meg is műtött az orvosom!

azóta megvok. még óvatosan eszem.


majd beszámolok még!

2009. jún. 28. 21:16

Próbáld meg jegelni.Nekem egy sebész doki néni mondta és tényleg nagyon jó.

Szerencsére már nagyon régen kellett ilyen praktikákhoz fordulnom, de én gyakran használom az almaecete is.

2009. jún. 28. 20:54
ja ja
55. f64f0d9a69 (válaszként erre: 54. - Ebcfbfbb78)
2009. jún. 28. 20:53
Az nem jó dolog! Diétázol most is?
2009. jún. 28. 20:49

szia


hát ahhoz képest csütörtök óta 2x volt nálam orvos.

nem használt a nagy görcsöknél...

2009. jún. 28. 20:18

Igen, jó!

Én egy darabig használtam.

Ezt a rövid időt már fél lábon is kibírod!

Az almaecet is csökkenti a gyulladást.

2009. jún. 27. 18:54

a cholagol cseppet ti már próbáltátok?

még én sem csak a dr-néni ajánlotta.

ma este hozza a férjem és majd kipróbálom.

akkor is jó szedni mikor nem görcsölsz mert gyulladáscsökkentő. már nagyon ki kéne bírnom a műtétig...remélem nem gyullad be...

51. f64f0d9a69 (válaszként erre: 50. - B2d0b7d91e)
2009. jún. 22. 16:45

Ha ez így igaz az egy felelőtlen orvos volt.

20 féle szer!

A TV-ben láttam olyan műsort már többször is, hogy melyik vitamin (szintetikus, növényi) milyen hatással van az emberre. Nem volt túl nagy különbség, bár a természetes kiegészítőket nem lehet leutánozni teljesen.

Én is növényi alapút használok ha lehet.

A gyógyszer csak tünetet szüntet, de nem gyógyít.

2009. jún. 22. 16:31

Persze, igazad van Neked is. Ki, hogy gondolja úgy szedi a gyógyszert, vitamint.

Az ismerősöm kb. 20 db bogyót szedett be naponta az étrend kiegészítőkből. Különböző, orvos által ajánlottakat. Biztos, hogy ettől kezdett a mája károsodni. Nem kell annak hosszú idő, ha valakinek érzékeny. Nekem is hetente változnak a májértékeim és semmit nem szedek.

Természetesen a gyógyszerek is drágák, és van mellékhatásuk. De azt esetleg muszáj szedni, de a szintetikus vitaminokat nem.

2009. jún. 22. 16:25

Ki hogy gondolja!

Én ezek után sem mondok le róla, mert nekem jó.

Fegu biztosan jó volt az a diéta? 1 hónap alatt semmiféle étrendkiegészítő nem okozhat mérhető károsodást, szerintem a doki próbálta menteni a menthetőt.

A gyógyszer viszont megtehette és nyilván olyan rövid idő alatt nem is tudott regenerálódni. Az idő múltával pedig a máj regenerálódik, mert ez egy ilyen jófej szerv.

Van egy ismerősöm, aki mióta májra kap bogyót, orvos szerint is javul az állapota. A gyógyszer méreg és kifejezetten májkárosító.

Én jó helyen veszem és orvost is megkérdezek.És ez pont olyan üzlet mint bármi más,de én visszaszereztem az egészségemet.Ennél fontosabb mi lehet még? Amúgy szerintem a gyógyszerek is méregdrágák.És rengeteg a mellékhatásuk.

2009. jún. 22. 14:26

én sem merek szedni semmi étr.kiegészítőt.

a hírek tele vannak kamu hamis semmit sem érő sőt mérgező étr.kiegésztőkkel...

2009. jún. 22. 14:16

Nem nem a gyógyszer tette tönkre majdnem a máját. Volt vérvétel és kivizsgálás miután a gyógyszerrel kezelték. Egy bizonyos idő után javasolták neki ezeket+a diétát. Diéta: egyik nap szénhidtrát, másik nap fehérje. Együtt a kettőt nem ehette. És e diéta mellé az étrend kiegészítőket. Azt hiszem 1 hónap után volt a kontrollja. Vér vétel, UH, stb. A vérképét meglátva az orvos azonnal felhívta, hogy hagyja abba az étrend kiegészítők szedését.

Ha jól emlékszem kb. 1 havonta ellenőrizték még. Ahogy nem szedett semmit rohamos javult. Ma már egészséges.

Én azért nem szedek semmi ilyet, sem vitaminokat, mert nem akarom a szervezetemet terhelni semmivel.

Senki nem tudja, hogy ezeket miből csinálják.

2009. jún. 22. 14:07

de olyan sok kamu étrendkiegészítő van.

hogyan lehet őket kiszűrni.

és milyen étrendkiegészítő egyáltalán?

és azok is méregdrágák!!!

45. f64f0d9a69 (válaszként erre: 44. - B2d0b7d91e)
2009. jún. 22. 14:02

Azt nem hiszem el,hogy az étrendkiegészítőtől tönkrement a mája. Én már legalább 17 éve használom ezeket és az egész család is. A hasnyálmirigy gyulladásra szedett gyógyszerek viszont tönkretehették a májat. Ezért ajánlotta inkább az étrendkiegészítőket. Több hasonló történetet ismerek.Az orvos meg is mondta, hogy a gyógyszer tette.

A kávé vízhajtó. A meglévő köveken a víz már csak úgy tud segíteni, ha sikerül kihajtani.

2009. jún. 22. 13:40

A vércsoport diétában csupa olyat írnak nekem, amit nem szeretek.

Én az étrendkiegészítőket sem szeretem. Van egy ismerősöm, akinek hasnyálmirigy gyulladása volt. Miután meggyógyult az orvos ajánlotta, hogy szedjen ilyeneket. A mája majdnem tönkre ment.

Igen, az ivás hiánya lehet igaz rám. Van amikor egész nap nem iszok mást csak kávét. De mostanság figyelek erre is.

43. f64f0d9a69 (válaszként erre: 42. - B2d0b7d91e)
2009. jún. 22. 13:05

Én pl. már nem szedek orvosságokat semmire. Régen igen orvos centrikus voltam és nagyon sokat csalódtam, mert soxor mondták ezzel együtt kell éni,műteni kell, nem gyógyítható! Pedig de.Csak más szemlélettel. Ma már inkább étrendkiegészítőket használok. Nekem nagyon jól bevált a homeopátia a talpmasszázs.

Én is tornázok.

Az epekő epepangástól, kalciumhiánytól lehet na és persze, ha kevés vizet iszunk.Ha nem jó a keringés általában akkor van ilyen. A többi okát nem ismerem igazán.

Nekem a ciszta is a keringés javításától múlt el.

Amúgy én a vércsoportdiétát kedvelem, mert ez már évek óta bevált. Lehet, hogy nem tökéletes,de ez a legjobb hatású eddig.

2009. jún. 22. 12:46

Életmód váltás? Az vajon miben nyilvánul meg?

Én nem szeretnék csak zöldséget enni:)

Mert én csak azt hallom, hogy életmód váltás, abból áll, hogy sok zöldség, gyümölcs, sok ásványvíz.

Én eszek zöldséget, gyümölcsöt, húst is. Iszom vizet is. Tornázok, bicajozok, futok. A problémás ételeket kerülöm:)

Mit tehetnék még?

41. f64f0d9a69 (válaszként erre: 38. - B2d0b7d91e)
2009. jún. 22. 12:35

Az életmód változtatással nagyon sok mindent rendbe lehet tenni. Persze ehhez az is kell, hogy el tudd ezt fogadni.

Nekem az egész szemléletmódomat meg kellett változtatnom. A bizalmat az első sikerek hozták meg.

Azóta egy sor nyavalyától szabadultam meg és nagyon sok mindent meg kellett tanulnom, de nekem megérte!

2009. jún. 22. 10:16
Én még nem tudok nálam fiatalabbról a családban. Nálunk az az érdekes, hogy nálam összpontosult minden családban előforduló betegség:)
39. ebcfbfbb78 (válaszként erre: 38. - B2d0b7d91e)
2009. jún. 22. 10:04

bővebb válasz priviben ment.

amúgy nekem is minden le és felmenőmnek epeköve volt.

z új generációt az unokahúgom nyitotta aztán én...

2009. jún. 22. 09:26

Mikor műtenek? Laporoszkópos?

Nekem most abbahagyták a vizsgálatokat, mert más "fontosabb" betegségemet kezeltek. Voltam ultrahangon, ahol mindent írtak: epekő, polip, ciszták, stb. Azt mondta az orvosom, hogy majd visszatérünk rá:) Hát nem csodálkoznék ha egyszer nekem is lenne epekövem, én mindent megörököltem a rokonaimtól, amit csak lehetett:)

37. ebcfbfbb78 (válaszként erre: 36. - B2d0b7d91e)
2009. jún. 22. 09:07

nekem is így kezdődtek, h csak ere meg arra vtam érzékeny...

reflux meg minden össze jött már..

és több mint 8hónapja kezdődött, h nagyon kezdett görcsölni az epém.

egy két dologtól amit megettem rá 10 percre sugárban hánytam és iszonyatos görcsök közepette kaptam fájdalomcsillapítókat.

aztán végre kimutatták az epekövet.

és végre megműtenek.

évekig küzdöttem ezzel, gyomorpanaszokkal stb...mire ki is alakult..

de végre megszabadulok az epémtől!!!

2009. jún. 22. 09:02
Nekem elég kezdetlegesek a problémáim, de sok ételt nem bírok. Nem rég tudtam meg, hogy a kelt tészták sem tesznek jót az epebetegeknek. Mindig csodálkoztam, hogy fáj a hasam, ha pogit, sütit eszek....Amióta nem eszek ilyet szinte semmi bajom nincs. Időnként kipróbálom, akkor megint fáj:(
35. ebcfbfbb78 (válaszként erre: 34. - F64f0d9a69)
2009. jún. 20. 20:00

mi van?

milyen porcelán?

én nem hiszek az ilyenekben, masszázs meg stb...

tovább tart a szenedés sztem.

kikapjál azt annyi. nálunk családi hagyomány már...

időm sem lenne eljárni masszázsra.

és mi van akkor ha meló közben vagy utazás közben jön a görcs.. ott esnék össze ahol vok..

34. f64f0d9a69 (válaszként erre: 33. - Ebcfbfbb78)
2009. jún. 20. 19:54

Nekem néhány éve azt mondták, hogy valószínűleg porcelán epehólyag a gond.Vagyis lerakódások vannak az epehólyag falában és nem tud összehúzódni.

Csak műtéttel gyógyítható. Én a homeopátiát vettem igénybe és a talpmasszázst. Ha UH-ra mennék, az orvos biztosan nagyon meglepődne!

33. ebcfbfbb78 (válaszként erre: 32. - F64f0d9a69)
2009. jún. 20. 12:26
okés, majd jelentkezem...
2009. jún. 20. 10:11

Majd utólag meséld el, mert az a biztos. Most már én is kíváncsi vagyok.

Remélhetőleg minden rendben lesz!

Gyógyulj meg hamar!!!

31. ebcfbfbb78 (válaszként erre: 30. - F64f0d9a69)
2009. jún. 19. 16:41

kiűzni? én ebben nem hiszek.

nekem kiveszik az egész epét akkor nincs minek görcsölnie majd nem?

30. f64f0d9a69 (válaszként erre: 29. - Ebcfbfbb78)
2009. jún. 19. 12:07

És nem lehetne kimaszírozni és kiűzni semmivel?

Az egyik ismerősömet megműtötték és ugyanúgy görcsöl azóta is.Ezt nem értem miért.

De én masszírozok.A sok apró kő a májból jön és ha sűrű az epe csak akkor marad a hólyagban. Az almaecet is feloldhatja.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook