Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Endometriózis! fórum

Endometriózis! (beszélgetős fórum)


44. 10d89b51ea (válaszként erre: 43. - Vic8)
2008. nov. 5. 10:40
Szia Vic!! Gratulákok a pici babóhoz és jó egészséget kivánok az anyukának és a picurinak is!! az endonak nem hiszem, hogy köze lenne hozzá, mert nekem volt GNRH kezelésem is 6 hónapig. Meg ugye az UH kimutatná, ha esetleg visszajött volna. most is játszik velem a sors, tegnap este volt piros, egész éjszaka semmi, és most sincs semmi. valami nagyon nincs rendben. ma van a 25.nap. általában havikor ha barna szokott lenni, utána már rögtön piros és akkor végig majdnem 5 napig folyik.már arra is gondoltam hogy nem-e méhenkivüli? nem szeretném feladni, de már nem sok erőm van hozzá!! Te hogy vagy?
43. vic8
2008. nov. 5. 08:53

babus!!!! Ne add fel lécci!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Minden oké veletek és nem jön mégsem????? Gondolod hogy az endo játszik közre??

Figyu csak egy példa: a sógorom nővérének is endoja van . már nem is tudom hányszor műtötték, hormonkúra stb stb...

5 sikertelen lombikon vannak túl. A hatodikra összespórolták a pénzt, és sikerült!!! Tegnap született meg egészségesen a kisfiú!!!!!

Úgyhogy nem feladni!!! Jönni fog, csak várni kell sajnos!!! ezer és ezer türelem, ami kell!!!!!

És én még ezt a mostani ciklust sem adnám fel a helyedben. Hátha...

Én nagyon szorítok neked!!!

42. 10d89b51ea (válaszként erre: 40. - Vic8)
2008. nov. 4. 13:28
Szia Vic! az orvos majd megmondja, hogy mit csinálj! én már megint ott tartok, hogy meg fog jönni. 2-ik inszem után vagyok 8 nappal, még 4 nap, hogy ki kellett volna birnia, hogy ne jöjjön meg. Na de ez az én sorsom. még egy harmadikat megcsinálok, utána már nem fogom továbbcsinálni. semmi értelme. kitűnő sperma, jó hormonkép, és mégsem bir sikerülni.Vajon mi a picsáért?? Ez relytély!! legalább egy hónapban birná ki,. hogy legalább 2-3 napot késne, hogy legalább az esélyem meglenne!! DE NEM ÉS NEM!!! ELEGEM VAN!!!
41. vic8
2008. nov. 4. 12:57
andrea én nem tudom, erről nincs papírom. nekem szövettan alapján diagnosztizálták.
40. vic8
2008. nov. 4. 12:56

babus!!!

Megint eltűntem, ne haragudj!! Voltam dokinál. Azt mondja, jók a hormoneredmények, kivéve az ösztradiolt, ami alacsony. És persze ez lenne a legfontosabb. Azt mondja, ennek az értéke alapján nincs tüszőérésem. de akkor - kérdeztem én - mitől szép a hőgörbém.

Azt mondta, kérjek egy konzultációt a Kaáliban, hogy mit lehet velem kezdeni. Várjunk e még, vagy stimuláljunk, vagy UH-os cikluskövetés+irányított házasélet, vagy mittomén...

Úgy érzem, nem akar velem kísérletezni, aminek örülök!!!

Hívtam a Kaálit, de a doki akihez mennem kellene még kb 2 hétig szabin van. Jövő héten már talán tudnak időpontot adni. Talán még idén odaérünk... :(

Hát egyelőre ennyi. Ti hogy álltok most???

39. 10d89b51ea (válaszként erre: 37. - Vic8)
2008. okt. 28. 18:03
Szia Vic8!! örülök, hogy megvannak az eredményeid. légyszives értesits majd, hogy, hova, merre tovább.Mit javasol az orvosod??? Biztos, hogy sokkal több esélyed van, mint 1 %. lombik előtt kellene, hogy megpróbáld az inszemet is. az esélyünk megvan rá, hogy sikerüljön! ha netán nem az első, akkor a második, harmadik, tovább a hatig.
2008. okt. 28. 16:32

Sziasztok nektek mennyi volt a CA-125 mikor az endót diagnosztizálták?


Nekem 14.80 ez jó?

37. vic8
2008. okt. 22. 19:27

babus! ne haragudj hogy eltűntem.

Jövő szerdán megyek a dokihoz. Megvannak a 3. és 23. napi vérvétel eredményei. Azt viszem, és megbeszéljük, hogyxan tovább. Valószínű meddőségibe megyünk... :(

jelenleg úgy gondolom, csaka kivizsgálásokat akarom végig csinálni. ha azt mondják, van egy % esélyem, nem vállalolm a lombikot... :(

2008. okt. 17. 11:39
Szia Vic! Hál Istennek, hogy neked sem jött visza az endo, szerintem te is szedhetsz clostyt, de azért előtte konzultálj az orvosoddal. Remélem nem fogom feladni!!!!!!!!
35. vic8
2008. okt. 17. 11:30

babus! nekem másfél éve fogyott el a Danoval és azóta nem jött vissza. Akkor elvileg én is szedhetek mondjuk Closty-t? (bár nekem elméletileg van tüszőérésem)


Hajrá!!! Most sikerülnie kell!!!

TILOS feladni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

34. vic8 (válaszként erre: 32. - Zsanetta)
2008. okt. 17. 11:28
Köszi Zsanetta!!!csak reménykedni tudok. de bízom!!!
33. 10d89b51ea (válaszként erre: 29. - Vic8)
2008. okt. 16. 12:42
szia Vic! nekem tavaly juliusban volt az endom, után kaptam GNRH kezelést/ szuri hasba/ az asszinsztens adta be/ minden hónapban egy. tehát igy nekem hál Istennek, nem jött vissza az endo, ezért szedhetem a clostyt, és holnap kezdődik a GONAL f 300 szurim is. a szurit a férjemmel ketten adjuk be. én beleszurom a hasfalba, Ő meg belenyomja a napi adagot. ez is kettős játszma nálunk. Igen az otrivelle a tüszőrepesztő szuri. Próbálom, nem feladni az egészet, de nehéz.
2008. okt. 16. 12:17

vic8!!én is szoritok neked ,bizti nálatok is minden rendben lesz!!!

kitartás!!

31. Zsanetta (válaszként erre: 30. - Vic8)
2008. okt. 16. 12:14

Köszike!!

igy van kitartás és a pozitiv gondolkodás!!

lelkileg kell elsőként felkészülnöm az anyasága!!!

30. vic8 (válaszként erre: 27. - Zsanetta)
2008. okt. 16. 10:13

Zsanetta !! Ez nagyon durva. Ehhez képest egy szavam sem lehet... Remélem, egyből sikerül a lombik!!!!!!

Azért vannak pozitiv példák is!!! Van aki teljesen tünetmentes (én pl az vagyok, kivéve hogy baba nincs :( )és nagyon sokan vannak akik spontán teherbe esnek és ki is hordják a babát!!! Elkeseredni nem szabad mert az csak ront a helyzeten! ki kell tartani, bízni és pozitivan állni a dolgokhoz!!!

29. vic8 (válaszként erre: 28. - 10d89b51ea)
2008. okt. 16. 10:08

Sajnálom babus!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!4

Talán a következő! Ha az sem, akkor a lombik tuti!!!! Szuri hasba? ezt magadnak adod be??? vagy valaki beadja??? Closty-t lehet endoval???? bocsi hogy ilyen tudatlannak látszom, de mindefélét hall és olvas az ember :(.

AZ Otrivelle a tüszőrepesztő igaz??? Én nagyon szorítok nektek!!!

28. 10d89b51ea (válaszként erre: 23. - Vic8)
2008. okt. 15. 21:22
szia Vic! köszi az együttérzésedet, de sajna vasárnapra megjött, ma már voltunk is a férjemmel debrecenben, 2x1 closti, holnaputántól napi egy adag GONAL f 300 szuri hasba 7 napig maj jövő hét péntek UH.,gondolom szombat egy db szuri OTRIVELLE, majd hétfőn jöhet a 2-ik inszem.ha esetleg az sem sikerülne, tovább már csak a lombikra tartok igényt, a korom végett, 37 éves vagyok.
2008. okt. 15. 16:01

Sziasztok!!

Én történetem is ilyen rossz!!!4x mütöttek 3 év alatt endometriosisra és 3x méhszájsebre.

2x kaptam gnrh kezelést Lucrin depót egyszer 6 hónapig,a szervezetem nem reagált rá és most kaptam 3 hónapig és most lombikozunk.végeredmény 1 petevezető ami nem funkcional,összenövések és rossz állapotban lévő petefészkek.

igazolt endo ,de ugy képzeljézek el hogy már a köldököm is vérzett,ott is endo volt.

gonal-f et fogok kapni 25-én kezdem.

szóval ez egy olyan betegség szerintem ami krónikus és a gyógyulás vagy lehetetlen vagy kevés a gyógyulás.

de kitartást mindenkinek!!

26. vic8
2008. okt. 15. 14:31
Moni! Te hogy vagy? elkezdted a kezelést? (írtam neked mailt is)
25. vic8
2008. okt. 15. 14:30
menya! Danoval-t kaptál?? hogy bírod?? mellékhatások??
24. menya
2008. okt. 9. 00:45

Sziasztok!


Sajnos nálam is Endometriozis-t diagnosztizáltak, túl vagyok egy Laparoszkópos műtéten. Csak most kezdem a gyogyszeres kezelést. Szeretnénk babát, jól eset hogy írtátok: Kitartás! Menya

23. vic8
2008. okt. 3. 10:38

babus!!!! köszönöm, ogy leírtad a történeted! én valószínűleg épp egy inszemináció előtt állok, így legalább nagyjából tudom, mi vár rám.

Nagyon szorítok, hogy jövő héten +++++ teszted legyen!!!! Remélem, majd beszámolsz!!!

22. vic8
2008. okt. 3. 10:37
és Moni! a vetélés sztem lehetett az endo miatt is :(
21. vic8
2008. okt. 3. 10:36

Moni! Hát ezek szerint nem sikerült elkerülni... Sajnálom! De ne keseredj el!!!

Nekem a kezelés után kb 45 napra megjött a mensim. Azt mondták, egy két hónap szünetet kell tartani és utána lehet próbálkozni a babával. (sztem sajnos ezt nem kellett volna, hanem egyből próbálkozni...)

Szóval azóta rendszeres a vérzésem, 30-31 napos. Peteérésem is van - többnyire (ezt a hőmérőzésből tudom). A kezelés alatt nekem nem voltak mellékhatások, hízás, szőrösödés ilyenek. Kivéve, hogy az arcom nagyon csúnya volt, tele voltam pattikkal. (mondjuk nekem egyébként is szokott lenni, de akkor az gázosabb volt - de azért elviselhető.)

Viszont hallottam olyat, hogy a Danoval-tól nagyon rosszul volt, hányinger, hányás, állandó fejfájás, stb. De én ezt megúsztam...

Az injekcióról nem tudok nyilatkozni, mert abban nem volt részem!!

Mondanám hogy menj Az endometiozis.hu fórumára, de sajnos nincsenek jó tapasztalataim. Sokan vannak akik szintén ezzel küzdenek. Tudnának segíteni, tanácsot adni, de szerintem nem tesz jót, ha látod, hogy milyen durva esetek is vannak!Én depressziós voltam, mikor oda "jártam". Persze van nagyon sok pozitiv példa is, de az ember többnyire inkább a rossz oldalát tartja szem előtt, és ez hatással van rá... :(

Mindenesetre fel a fejjel, és kitartás!

És ha tudok bármiben segíteni... vagy kérdezz nyugodtan!!!

2008. okt. 2. 21:21
szia!nekem tavaly derült ki, hogy endom van. juliusban volt a laparoszkópiám. sajnos 2 db 8 cm-es csokicisztát vettek ki, itt Nyíregyházán. augusztusban kezdtem el a GNRH kezelést Debrecenben a klinikán. Ez minden hónapban 1 db injekciót jelentett, amelyet az asszistens adott be a hasfalba. ez 6 hónapig tartott. vérzésem nem volt 8 hónapig. idén januárban vot az utolsó szuri, akkor mondta az orvos, hogy várjunk fél évet, mert általában ennyi idő alatt terhes lesz az illető. hát nekem ez nem jött össze, ezért juliusban ismét visszamentünk, és elkezdtük a stim. kezeléseket. ez magába foglalta a menzesz 3. napi vérvételét, melyből a hormonszinteket nézte az orvos. sajnos az egyik nagyon magas, ezért stimuláció sajnos csak a köv. hónapban lehetséges.ismét vérvétel 3.nap alaphormon, hál istennek jó az eredmény, kezdődhet a stimuláció. clostilbegyt tabletta és GONAL-f injekció, amelyet én adtam be a hasfalba. pár nap után UH, hogy van-e petesejt. igen, de csak kicsi, endometrium: 7mm, akkor még + 2 nap stim. /GONAL/ utána ismét UH.sikerült 10 mm-es endometrium és jobb és bal odalt is érett p.sejt. Ez volt mult hét pénteken. Szombaton már csak 1 db injekció volt ez az OTRIVELLE, tüszőrepesztő. és most a héten volt hétfőn az eső inszeminációm Debrecenben. Hiszem, hogy sikerült az első jövő héten kell tesztet csináljak, ha pozitiv, akkor 16-17.nap Debrecen UH, ha estleg mégsem akkor kezdjük elölről, havi 3.nap. alaphormon, stim. inszemináció, remélem, azért erre már nem kell mégegyszer mennem.a gnrh injekci neve a ZOLADEX volt, egyébként a mellékhatás nem volt annyira vészes, csak egy kis hőhulám, kicsi alvatlanság.
19. Moni0302 (válaszként erre: 18. - Vic8)
2008. okt. 2. 19:59

Szia Vic8!

Ma lett meg a szövettani eredményem..,sajnos endo:-(

Teljesen kivagyok,az utolsó percig bíztam benne,hogy nem endometriózisom van.3 cm-es "csokoládécisztám" volt,műtét során ezt eltávolították.Nem tudom,hogy érdemes-e gyógyszeres kezelést elkezdeni.Nagyon tartok tőle.Spotán már voltam terhes,csak sajnos elhalt a 7-8.héten.Neked a kezelés után helyreállt a menstruációd,rendesen?

Kezelés alatt nem voltak tüneteid?(hízás,szörösödés,stb?)

Köszi a választ előre is:M.

18. vic8
2008. szept. 18. 13:07

Moni! Remélem, neked sikerül kimaradni ebből a &arból - már bocsi, és a szövettan igazolja, hogy nem endo. Azért majd tájékoztass, mi lett az eredmény!!!

És köszi!!!

17. Moni0302 (válaszként erre: 16. - Vic8)
2008. szept. 17. 15:52

Szia,köszi a választ!

Remélem mihamarabb sikerül a baba Nektek!

Én pedig a szövettanig csak bizakodok,hogy mégsem endómetriózis volt,mert mi is szeretnénk már babát!

16. vic8
2008. szept. 16. 08:41

Moni! Ha engem kérdeztél, akkor a válaszom igen, volt gyógyszeres kezelés. 6 hónap Danoval kúra. De állítólag a szuris Gnrh kezelés sokkal biztonságosabb, modernebb. nem tudom. Nekem a Danoval nem okozott problémát, van aki nagyon rosszul van tőle. Nekem szerencsém volt. Másfél éve, hogy nem szedem, azóta sajnos nem sikerült a babát összehozni, pedig elvileg minden rendben.

Üdv: vic

15. Moni0302 (válaszként erre: 10. - Álmoska)
2008. szept. 14. 16:44

Szia!

Láttam a fórumon,hogy Téged is műtöttek endóval.Engem a héten műtöttek,volt egy 2 cm-es csokoládécisztám,most várom a szövettant.Nálad a műtét után volt valami gyógyszeres kúra,esetleg tapasztaltál valami tüneteket ?Előre is köszönöm!

szia

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook