Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Endometriózis! fórum

Endometriózis! (beszélgetős fórum)


134. syl100
2008. nov. 21. 18:14
Ja,és a CA-125:45,7 U/ml lett 2 hónapja!
133. syl100
2008. nov. 21. 18:13

Sziasztok!

Mi kistesót szeretnénk már 1 éve!Szedtem clostit 6 hónapig ,de semmi!Hónapok óta cisztáim vannak!Menszivel elmegy aztán újra lesz olyan 3-4 centisek,mindig csak 1.Hol jobb oldalon hol bal oldalon!Tudnátok nekem segíteni?

Ma lett meg a 3.napi hormoneredményem és az orvosommal csak jövhéten tudok beszélni!?



Se LH:12/84 U/L

Se FSH:5,17 U/L

Se prolaktin:309,00 mIU/L

Se progeszteron:1,29 nmol/L

Se ösztradiol:295,80 pmol/L

Se totál tesztoszteron:2,56 nmol/L

Se szabad thyroxin:17,77 pmol/L

Se TSH supersens.:2,000 uLu/ml

Se szabad T3 :6,83 pmol/L *

Se inzulin: 4,13 mIU/L

Se sexhormont kötő glo: 174,00 nmol/L *

132. vic8
2008. nov. 21. 11:22
válaszoltam Zsani
2008. nov. 21. 10:48

irtam neked privit vic!!

olvasd el!!

130. vic8
2008. nov. 21. 09:53
ZSANETTA?????????????????????
129. vic8 (válaszként erre: 126. - Némi84)
2008. nov. 20. 20:49
Sajnos nem tudom, mennyi a jó érték. Viszont ha a szövettannem igazolta, tuti nem endo. A hormonjaid viszont szanaszét vannak valószínűleg ahogy Jucus is mondja. És mindenképpen keress meg még egy dokit, mielőtt bevállalnád a gnrh-t!!!
128. némi84 (válaszként erre: 127. - Jucus14)
2008. nov. 20. 20:22
Aranyos vagy nagyon szépen köszönöm a segítséged!!!!!
127. Jucus14 (válaszként erre: 126. - Némi84)
2008. nov. 20. 20:13
A szövettan szerint nem endometriosis. Azért nem esel teherbe, szerintem mert a hormonok miatt úgy viselkedik a szervezeted mintha terhes lennél. Ha van rá mód, és lehetőség akkor kérdezz meg egy másik orvost. Ha lehet akkor olyant keress, aki otthon van a meddőségi témában. Nem tudom hol laksz de biztos találsz valakit.
126. némi84
2008. nov. 20. 20:08

Nagyon köszönöm a válaszokat.

A doki azt mondta azért nem jön össze a baba mert endometriózisom van de akkor mért nem igazolta vissza egyik szövettan sem?

Meg én ugy tudom hogy a Ca-125 olyan emelkedett nem?

125. vic8 (válaszként erre: 123. - Zsanetta)
2008. nov. 20. 19:45

cserébe kérem a mihamarabbi híreket!!!!!!


;)

:)

és egy kis szerencse csillagpor: :)

***************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************

124. vic8
2008. nov. 20. 19:44

Noémi!!Jucus nagyon jól beszél!!! Okosakat mond.

viszont ha nem endo, akkor nem értem, miért kell a gnrh. Jól nézz , kérdezz utána, szükség van e erre!!!!

2008. nov. 20. 19:24

vic!!


köszönöm szépen!!!!!

122. Jucus14 (válaszként erre: 121. - Noémi84)
2008. nov. 20. 18:06

Ez szerintem nem endo. Az endometrium- méhnyálkahártyát jelent. A sárgatest hormon pedig a terhességnél van szerepe. Illetve van amikor megbolondul kicsit a szervezet.

Azért akarnak GNRH injekciót adni mert az leállítja a ciklusod.

Ha én jól tudom, akkor ez nem olyan veszélyes dolog, mint az endo.

2008. nov. 20. 17:26

Sziasztok tudna nekem valaki segíteni ez áll a szövettani ellemzésembe ami nagyon értelmetlen!


Szövettani leírás:

Dg:Bevérzett sárgatest tömlő.Az egyik részlet szagatott területén a tömlő üregét kitöltő véralvadék ill.fibrin mellett endometrim fragmentumok jelennek meg mely a tömlőfallal összefügést nem mutatnak.A sárgatest tömlő körüli ovárium állományban három pici parányi gócban microcalcificatio figyelhető meg.A kérdéses részletek a másik oldalról is készültek metszetek.Ezekben a fent leírt endometrim fragmentumok nem láthatók.A szöveti kép alapján szennyeződésként kerültek a mintába.Enometriózis nem igazolható.(oi)


DIAGNÓZIS :Sárgatest cysta


Ujraellemeztették de szintén azt írták hogy nincs endóm akkor miért írták azt hogy endometrim fragmentumok jelennek meg most hogy van ez szerintetek?


A Ca-125 16.80 U/ml de ez most készült egy hete ennek az eredménye Ca-125 14.35 U/ml.


Ha valaki tud segíteni nagyon megköszönném nagyon idegesít hogy most nem tudom mi van mert a dokim azt mondta hogy küld debrecenbe januárba GnRh kezelésre de ha nincs endóm vagy ha van és nem megyek mit tegyek megőrülök!!!

120. vic8 (válaszként erre: 119. - Zsanetta)
2008. nov. 20. 11:50

Szia!!!

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++hozzáállás!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Holnap lesz a nagy nap igaz??? Én nagyon nagyon szorítok !!!!

Velem a helyzet változatlan...

2008. nov. 19. 12:52

hellóka!!


megvagyok!!!

sokat fájdogál a hasam és a derekam de nem vészes.

próbálok pihenni sokat.

a gyomorégés változó,hőemelkedéseim vannak és cicifeszülés.

ma ugy voltam vele hogy nincsenek babáim,de már jobb a kedvem és a hangulatom és ott vannak.

holnap jön fel anyum hozzám ennek nagyon örülök ő a legnagyobb támaszom.

pénteken tesztelek!!

veled mizus??

118. vic8
2008. nov. 19. 12:33
Zsanetta! Mi hír rólad??
117. vic8
2008. nov. 18. 11:52

babus ezt neked kell tudni(mész e vagy sem)

persze próbálkozni kell...

én nem is azon görcsölök, hogy mielőbb"csináljanak" nekem egy gyereket, hanem az érdekel, de most már nagyon, hogy miért nem sikerül. Közre átszik e az endo, vagy valami más bibi van. Vagy egyszerűen csak kisebb így az esélyem.

A lányom elsőre összejött. igaz azóta volt az a &@r...

Fel a fejjel!!!! Mindenki!!!

116. 10d89b51ea (válaszként erre: 115. - Vic8)
2008. nov. 18. 11:20
Szia Vic!! Nem tudsz mit tenni, akkor majd csak januárban lesz az időpont? sajna akkor igy egy hónapod ismét kimarad. Fel a fejjel, addig is kell próbálkozni, mert besikerülhet. Sztem ez a görcsös akarás csinálja mindannyiunknál, hogy nem jön össze. egyébként én is elég szarul vagyok, olyan nem érdekel semmi álapot. menjek, ne menjek a decemberi inszemre? ezen gondolkozom. Ugysem lesz megint semmi értelme. 2 hétig megint csak az ideget enni, hog sikerült-e vagy sem? ja 2 hét az nagyon sok idő, kb. 7-8 nap már inszem után, hogy megint megjön. tehát még csak egy kis reménysugaram sincs, hogy véletlenül tullépjem azt a büvös számot, hogy legalább annyi esélyem legyen, hogy 2-3 napot késsen. Az teljesen ki van zárva. ez van.
115. vic8
2008. nov. 18. 09:54

Én hívtam a Kaálit megint :(

Nincs időpont!!!!

December már fullon van és egy hónapra előre adhatnak időpontot.

Azt mondták decemberben próbálkozzak, persze ne elsején...nagyon-nagyon sokan vannak,

és aki gyakran hívja őket annak szerencséje van...

kész vagyok

114. vic8
2008. nov. 18. 09:53

hahóóó lányok!!!

Hogy vagytok???

113. vic8
2008. nov. 14. 12:18

tőlem is sokan kérdezik, mikor jön a kistesó. már útálom ezt a kérdést! majd jön, ha jön. ha nem, meg nem.

én nem is nyavalyoghatok, mert már van egy lánykám. És ha nem lesz több, így jártam!

Én NEKI örülök!!!

112. 10d89b51ea (válaszként erre: 111. - Vic8)
2008. nov. 14. 11:44
örülök, hogy egy az elvünk. sokan mondják nekem is, hogy miért nem fogadunk örökbe?? hát én ugy vagyok vele,hogy másé nem kell, inkább leélem az életemet igy ahogy most van. hidd el én is keresztül mentem már sok mindenen, sajnos megtapasztaltam sok szart az életben, ugyhogy ne ossza az észt nekem senki. ennyit a témáról. gyerekkel a hasamban én is másképp állnék a dolgokhoz.
111. vic8
2008. nov. 14. 11:36

igen babus!!!! Nagyon igazad van!!!

pussz

110. 10d89b51ea (válaszként erre: 103. - Vic8)
2008. nov. 14. 11:31
Szia Vic!! tudod, biztos én is másképp gondolnám a dolgokat, ha baba lenne a hasamban. én már ugy vagyok az egésszel, hogy rohadtul nem érdekel a dolog. ugyis az lesz, amit a sors akar. nem is akarok vele foglalkozni. van más dolog az életben aminek még lehet örülni.
109. vic8
2008. nov. 14. 11:30
kőrösi győrben
2008. nov. 14. 11:29

ma még alig pihentem!!!

igaz az artúrhoz akarsz menni??

de miért hozzá???

szerintrem töle van szimpatikusabb is!!

nézd meg az interneten a lapjukat!!!

107. vic8
2008. nov. 14. 11:00

sztem most még egyik sem lesz. egyelőre csak konzultáció, hogy mit lehet velem kezdeni. (stimulálni, vagy UH-on követni van e pé. vagy még várni, vagy mittomén)

A dokim nem akar velem kísérletezni sztem. ennek mondjuk örülök, de rémálom kivárni a rohadt konzultációt! legalább időpont lenne, akkor már tudom, mie várok.

gondolom nem könnyű az ágyat nyomni, de azért csak tartsd be!!! :)

2008. nov. 14. 10:52

oksi,de az ágynyomás sem könnyű.

neked meg fel a fejjel.

most már ti jöttök majd.

hidd el.

ésmiért nem inkább lombikoztok??

mindenképpen insemeltek??

105. vic8
2008. nov. 14. 10:48

hát csak kicsit jobb, de igyekszem!!!

persze, sikerül, egyszer biztosan. De mikor???? A türelmem már nagyon fogytán, pedig nagyon nagyon türelmesnek tartom magam!!!


Persze hogy gondolok Rád! Úgy vagyok vele, ha nekem nem, legalább másnak!!!!

Nehezen telik az dő, elhiszem. de jövő péntek már csak egy hét!!!! eljön, nyugi! és addig csak nyomd az ágyat!!! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook