Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Endometriózis! fórum

Endometriózis! (beszélgetős fórum)


284. Gyesza
2009. márc. 18. 18:36

gabca30


Sajnos endó után kevés az esély a spontán terhességre:-( Nekem is most kell lombikra mennem ha babát akarok,nem szabad várnom mert akkor kár volt az inyekció kúra.Azt mondta a doki vagy lombik vagy fogamzás gátló.

283. Gyesza
2009. márc. 18. 18:33

. misz!


Nekem is hasonló a történetem,csak nekem még nem lett jó vége. Volt átjárhatóságim ahol kiderült mind két petevezetékem átjárhatatlan,+ elég súlyos endó.Most kaptam meg a harmadik inyekciómat és most kell bejelentkeznem lombikra.

Ami miatt agódom mert anyagilag nem vagyunk most a toppon.

2009. márc. 18. 18:03
az a jó itt sokaknál hogy szülnek vagy van párjuk,nálam ez per pillanat lehetetlen lenne,szoval ezeknek az embereknek biztos hogy hamarabb alkul ki mint akik gyerekkel próbálkoznak....
2009. márc. 18. 18:01
engem 1 hónapja mütöttek ,már fáj ugyanott...holnap megyek a dokihoz,szövettanért stb. már abba sem vagyok biztos hogy attol fájt.mert ezt feljebb érzem sokkal,nem lent.de érzem.de jó volt,.1 hónap fájdalom nélkül...
280. misz
2009. márc. 18. 15:05

Sziasztok, én most vagyok itt először. Elmesélném mi volt velem, hátha segítek vele valakinek.


6 évvel ezelőtt döntöttünk úhy a Párommal, hogy szeretnénk gyereket. De hiába teletek a hónapok, nem sikerült. Orvos, kivizsgálások sora jött. Aztán elértünk a HSG-hez (méh- és petevezetékátfúvás). Mindkét petevezetékem átjárhatatlan volt. Aztán jött a laporoszkópiás méhtükrözés. Az eredmény lesúlytó volt: endometriózis mindkét petevezetékben, hasüregben. A jobb petevezeték 100%-ban elzáródott már a méhkürtnél, nem lehet vele mit csinálni. A bal oldalit kb. 40%-os átjárhatóságúvá tudták tisztítani. Viszont azt mondták hormonkezelés kell, mert természetes úton nem eshetem teherbe. Nem írom le mit éreztem akkor. Aztán eltelt a 6 hét a kontrollig és mindenki legnagyobb megrökönyödésére a kontrollUH-n egy 4 hetes babát találtak.!!! Mai napig nem tudják miként történhetett. Állítólag a terhesség alatt olyan hormonok termelődnek, amit a kezelésen is adnak, így ez a 9 hónap gyógyító volt. Azóta az a Baba megszületett és 4 éves.:))) Most várjuk a kistesóját júliusra és Ő is teljesen természetesen fogant.

Van remény és van csoda!! Nem szabad feladni!!:))

279. gabca30
2009. márc. 18. 09:33

Köszönöm. Hát nagyon félek a holnaptól. Így én is belépek a klubba. Néha olyan pechesnek érzem magam, hogy miért kap az ember ennyi hülye nyavaját amiről még az orvosok sem tudják mitől van.:(

Itt a fórumon van köztetek olyan aki nem kapott vagy nem fogadta el a hormon kezelést? És van vagy próbálkozik a picivel?

278. Rena85 (válaszként erre: 277. - Gabca30)
2009. márc. 17. 15:06

Gabca!Sajnálom,hogy neked is endód van!

Sajnos igen okozhat összenövést az endó de amikor az átjárhatóságit csinálják akkor olyan annyaggal csinálják ami tudja oldani az összenövéseket.Sajnos nem minden összenövést tudnak ezzel feloldani.De reméljük a legjobbakat!

277. gabca30
2009. márc. 17. 13:09

Sziasztok!


Én új vagyok itt. 4 hónapja műtöttek endometriózissal és sajnos azóta (sem) jön a baba. 2 nap múlva megyek petevezető átfújásra. Tudtok segíteni, hogy endoval mennyi az esélyem, hogy vannak összenövéseim? És ha igen azt tudják esetleg oldani?

Van akinek ilyen műtét után spontán lett babója?

276. Rena85 (válaszként erre: 275. - Kovbri)
2009. febr. 21. 16:41

Sziasztok!


Kovbri!Köszönöm,hogy leírtad!

275. kovbri (válaszként erre: 274. - Rena85)
2009. febr. 21. 16:25
Szia! Most Szendei az ultrahang helyén van,oda költöztették. Bemész a bejáraton,és a portánál jobbra kell menni,az utolsó ajtó az övé. Nincs semmi kint 3-as az ajtószám,a genetikával szemben. Remélem tudtam segiteni. Pusz mindenkinek!
274. Rena85 (válaszként erre: 272. - Kovbri)
2009. febr. 21. 08:56

Szia!


Hát sajna ebből nem lehet teljesen meggyógyulni csak a szülés után esetleg nem jön vissza,de ez sem biztos mert van akinek visszajött.A mensimtől függ,hogy mikor kell mennem mert az utcsó inszemre megyek.Pontosan nem tudom kiszámólni,hogy mikor kell mennem mert mióta vannak inszemek megbolondult a mensim össze vissza jön meg.Én nem magán rendelésre szeretnék menni hanem az I.számuba a rendelésére.Ott nem tudom hová költözött a rendelője.Valamit biztosan elírtam a multkor,neharagudj!

273. kovbri
2009. febr. 21. 00:06
Rena! te hanyadikán mész hozzá? Nekem március 11.-én kell mennem.
272. kovbri (válaszként erre: 270. - Rena85)
2009. febr. 21. 00:04

Szia!

Nekem is fogigátlót javasolt utána,és nem is áltatott,hogy ebből meg lehetne gyógyulni,csak szinten lehet tartani. Mostmár úgy vagyok vele,hogy megcsinálom a hormonkúrát,ha már elkezdtem. Azt mondták,hogy az első szurinál még nem érzi az ember,csak a másodiktól. A menses első napján kellett mennem,és a harmadik napra el is múlt teljesen pedig nekem 7-8 napig szokott tartani. Nem tudom,hogy van-e a Szendeinek magánrendelése,megpróbálok utánanézni,és ha találok valamit,szólok. Puszi mindenkinek! Lilla,te lábadozzál csak. :)

2009. febr. 20. 09:28

na hali!tul vagyok a műtéten...már tegnap varatszeedés is megvolt,de még kicsit fájt.egy hónap mulva kell visszamennem,de hormont stb megsem emlitett..nekem amugy azt mondta nem sok öszenövésem volt,csak kicsi,persze nekem meg 2 évig fájt a hasam ezt sem értem,akinek kis öszsenövései vannak annak jobban fáj?

de amugy is,gondolkoztam és ha hormont akarna adni nem vállalom mert minek.gyerek ugysem jöhetne szóba.most totál lehetetlen lenne. uh ez van...

270. Rena85 (válaszként erre: 268. - Kovbri)
2009. febr. 19. 15:30

Sziasztok!


Kovbri!Én is a Szendei betege vagyok.Nekem nem volt annyira vészes a szuri voltak hőhullámaim de nem voltak vészesek.Mondjuk én babát szeretnék és azért kaptam a szurit.Állítólag a kezelés után a fogigátló is hatásos,de ebben nem vagyok járatos.Majd csak Márciusban kell mennem megint a dokihoz,tényleg máshol van a rendelője?

2009. febr. 19. 03:04

szia!!!


lucrin depot én is kaptam nekem nem vállt be ugyan szüntek meg szigetek de,nem teljesen.

arra volt jó hogy nem mensiztem,egy darabig.

és igen a babánál jól jöhet.

bár nekem az sem vált be.

nekem ált tüneteim voltak töle(fejfájás,hőingadozás,emlékezetkihagyás,magas pulzus de ez nem vészesen és nem állandóan)

nézd a jobbik oldalát nem mensizel addig és lehet nyugalomba hozza az endódat!!

minden szervezet más!!!

268. kovbri
2009. febr. 12. 23:15

Sziasztok!

Megkaptam az első szurimat Szendei dokitól. Lucrint irt ki. Valakinek van ezzel valamilyen tapasztalata? Megmondom őszintén,hogy nagyon félek az egésztől. Minden porcikám tiltakozik ez ellen. Már most azon gondolkozom,hogy a következőre nem megyek el. :( Tanácstalan vagyok. Hiszen aki babát szeretne,annak jó lehet a szuris megoldás,de én még nem tervezem. Ha valaki kapott lucrint,légyszi irjon,hogy milyen volt neki. Köszi. Puszi mindenkinek.

2009. febr. 9. 18:03
hali csajok!holnap már vonulok be a kórházba és szerda műtenek,kissé ideges vagyok már ,bár még annyira nem:) ha hazajöttem irok mi volt.puszy
2009. febr. 6. 09:45

nekem 2 éve fáj jobb oldalt alul már föleg amikor megjön elötte olyan 3 nappal érzem, nem az a nagyon vészes,de érzem..bár most is fáj és én inkább belgyogyászattra jártam ezzel mert nekem feljebb van vagyis én feljebb érzem,ott meg elvileg már nincenek nöi szervek,inkább belek.

passz,na meg a mensim darabod is ,de innkább ez a jobb alhasi fájdalom....miatt...

265. kovbri (válaszként erre: 264. - Syl100)
2009. febr. 5. 18:54
Sajna még mindig ugyanazt érzem,de az elején volt 4-5 nagy görcs,amit alig birtam ki hányás nélkül,most 1-2 van "csak". Én is örülök,hogy nem volt semmi.
264. syl100 (válaszként erre: 262. - Kovbri)
2009. febr. 5. 17:37

És még mindig ugyanazt érzed?Még mindig fáj?

Örülök,hogy nem találtak semmit a tükrözésen!:)

2009. febr. 5. 13:52
Szia! Hsg-én voltál?
262. kovbri
2009. febr. 5. 13:51
No,megjöttem a tükrözésről! Nincs semmi baj,minden negativ. Ki lehetett birni,nem nagy fájdalom. Nőgyógyászati kontrollra kell mennem,és egy kismedencei ct-re. Puszi mindenkinek!
261. kovbri
2009. febr. 4. 23:56
Olyan elkeseritő,hogy ennyi nő szenved cisztáktól,és az főképp,hogy egyre többen jönnek vissza azzal,hogy endojuk van. :( Nekem a IV. stádiumban van,ami sajna az utolsó. Itt szokták azt mondani,hogy meddőség. Bár a dokim a jobb petevezetőre azt mondta,hogy semmi baja,nagyon jól átjárható. Nekem is a gyógyszeres kezelés lesz,és muszáj belemennem,mert nincs párom,igy próbálkozni sem tudok. De nagyon félek,mert utána ugyanúgy kijön. Terheljem a szervezetemet egy jó adag hormonnal,kvázi a nagy semmiért? A kezelés után pedig kontroll lapar. Hát a hideg kiráz. Talán egyre jó a gyógyszeres kúra. Ha esetleg a beleken is van endo,akkor elpusztul anélkül,hogy azt is műteni kellene. Holnap remélem okosabb leszek a sebész után. Irok mindenképp. Puszi mindenkinek!
260. syl100 (válaszként erre: 258. - Makrai.lilla)
2009. febr. 4. 20:24

Szia!Nekem pár hónappal a lapar előtt uh-val vették észre meg fájt is ott azon az oldalon,mert éreztem.

Állítólag kivették teljesen a műtét alatt,na azt,hogy milyen fokozatú volt már az endom azt sajna nem tudom.

Nekem az endo doki 6 hónapos gyógyszeres ciklusleállítást javasolt(klimaxos állapot létrehozása).De én egyenlőre nem mentem bele,most spontán próbálkotunk aztán majd kiderül ,hogy mi lesz!

VEled miújság miért kell a lapar?

259. syl100 (válaszként erre: 257. - Kovbri)
2009. febr. 4. 20:21

Hát én görcsölni nem is görcsöltem,csak fájt meg éreztem,hogy ott nagyon van valami ami nagyon fáj.Főleg mikor pisilni kellett meg székelnem na akkor nagyon éreztem,de utána jobb volt valamennyivel,meg könnyebbült!

Mától már nem fáj(lekopogom)....remélem nagyon ,hogy így is marad.

Neked viszont nagyon szorítok,hogy ne találjanak nálad semmi komolyat!Majd gyere a hírekkel!Pussz!

2009. febr. 4. 18:59
szia syl! én jövhéten készülök laparra,de nagyon félek...föleg amiket irtok azért..neked hogy derült ki az endo?sulyos volt már?milyen kezelést mondtak neked utána? szia Lilla
257. kovbri
2009. febr. 4. 18:47
Nem. A végbéltükrözésnél adagolnak egy kontrasztanyagot,és megnézik röntgennel. Igy kirajzolódnak a belek. Egyébként ez nem vastagbéltükrözés. Gondolom te arra gondoltál. Még mindig görcsölsz te is?
256. syl100
2009. febr. 4. 18:34
És az nem lehet,hogy a beleidnél van endo?Ezt uh-val nem lehet megnézni?
255. kovbri
2009. febr. 4. 17:35
Hát ma sajnos nem tudta megcsinálni a dokim,mert műtött. Remélem holnap már sor kerül rá.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook