Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Endometriózis! fórum

Endometriózis! (beszélgetős fórum)


2009. jan. 25. 10:39

milyen csö?

olvastam valahol annak a dokinak a hozzászólását akihez majd megyek hogy irta vkinek h a gnrh injekciót csak azok kaphatják meg ahol kimondottan ilyen szak van vagy mi,ha jól értelmeztem,ilyen centrumok,ezért kapnak sokan danovalt.na most ahova én megyek a sote ugye kórház, az nem centrum ..pl a csaj akivel beszéltem legelöször is már gnrht kapott.

de sztem ahogy irtátok mind 2 szar.

nekem az lesz majd a legnagyobb szivfájdalmam,mert gondolom ugye aknét okoz,hogy kb 10 éves korom óta nagyon csunya a böröm,egészen mostanáig,gondolom ahogy 25 lettem elmultak szépen,és most ujra aknés lennék???.........

193. Jucus14 (válaszként erre: 192. - Makrai.lilla)
2009. jan. 25. 10:19

A műtét előtt csinálnak rutin vizsgálatokat, és az a doki aki műteni fog, vele beszéld meg a gyógyszereket.

Nekem volt olyan műtétem, amihez aznap reggel kellett bemennem, és volt olyan amihez az előtte nap kellett bemennem. Szerintem orvos válogatja. Enni és inni a műtét előtti éjféltől nem lehet.

A nagy műtét után 1 hetet voltam kórházba, de a laparnál, műtét után egy éjszaka volt. Nekem a lyuk nem fájt, csak a cső volt kellemetlen. De ki lehet bírni.

2009. jan. 25. 09:05

jó reggelt!és visszatérve a műtétre hogy is lesz akkor?elözö nap be kell mennem gondolom,evés stb,mikortól nem lehet?hány nap után engednek haza?a luk mennyi ideig fáj?

nekem még ugye vannak más gyógyszereim is amit szedek,allergia ellen,meg a reflux ellen,ezeket be lehet (kell)venni aznap?vagy gondolom majd beadják.

191. Jucus14 (válaszként erre: 190. - Makrai.lilla)
2009. jan. 24. 21:38

Nekem a Gnrh-nak voltak rosszabb mellékhatásai. Hangulat változás, hol röhögtem a következő pillanatban bőgtem. Vert a víz folyton. Tulajdonképpen szinte ugyan azok a tünetek, mint amikor az ember klimaxos. És akkor a hüvelyi szárazságot még nem is említettem.

A Danováltól nekem mondjuk nem volt ilyen bajom. Igaz hogy a ciklusomat se állította le.

Jó éjt.

2009. jan. 24. 21:31
és mik voltak ezeknek a ciklus leállitó hormonoknak a mellékhatásai?mert a lány szerint elég szörnyü volt.mára asszem ennyi.jó éjt mindenkinek.
2009. jan. 24. 21:29
jesszus...komolyan rossz ezeket hallani..mik vannak,.egy lánnyal beszéltem a korházba,ö neki 3 éve volt mutétje,3 honapi injekc,kapott és most 3 v 4 év után jött neki vissza,de hogy minden évbe mütsenek..az nagyon nem lenne jó.
188. Jucus14 (válaszként erre: 186. - Makrai.lilla)
2009. jan. 24. 21:24
Általában nem kiveszik a csomókat, hanem leégetik.
187. Jucus14 (válaszként erre: 186. - Makrai.lilla)
2009. jan. 24. 21:22

Én nem azt mondom, hogy ne menj bele a kezelésbe. Nem tudom mi lett volna, ha nem kapom. Így minden évben műtöttek, akkor lehet hogy sűrűbben kellett volna. Én utoljára 2006 nyarán szedtem a Danovált. Utána még kellett műteni.

A szövettant pont így értettem. Azért vaciláltak nagyon, mert akkor még 24 éves voltam, és gyerek még sehol. És a ciszta kikerült a hasfalba is, és nem csak a petefészken belül volt, hanem kivűlről is rátekeredett. De az nagy volt.

Különben a hormonoknak az lenne a lényege, hogy leállítsa a ciklust. Nekem a Gnrh leállította, de a Danoval nem. 5 hónapi szedés után is megjött, pedig 4×2 szedtem.

2009. jan. 24. 21:02

úgy érted hogy ha most megmütenek és ez van és kiveszik a csomókat, ne menjek bele a hormon kezelésbe ?mert azt mondod attól sem lett jobb.de azt nem értem,ha az meggátolja a peteérést akkor hogy lehetnél utána terhes?vagy nyilván csak az injekciók után nem?

igen ezt énis olvastam h a terhesség a legjobb mód rá úgymond, na de nem mindenkinek adottak a körülmények.én speciel mint irtam,kb 5 év mulva akartam volna gyereket...

a szövvetant azthittem kiveszik és elküldik valami laborba,és ugy állapitják meg.nekem azt mondta amugy kb 1 órás lenne ez az egész műtét.

185. Jucus14 (válaszként erre: 181. - Makrai.lilla)
2009. jan. 24. 20:57

Szia.


Nekem semmilyen tüneteim nem voltak. Véletlenül derül ki a ciszta. Sima nőgyógyászati vizsgálatnál.

Azért tartott olyan sokáig a műtét, mert a szövettani vizsgálatot várták közben, hogy biztos hogy "csak" endo.

Én a kezelések közül mindegyiket megkaptam. A Gnrh-t is (zoladex) és Danovalt is kaptam 6 hónapig. Nekem ugyan úgy kiújult a ciszta.

Az igazat megvallva, olyannal még nem találkoztam akinek bármelyik kezelés bevált volna.

Hülyén hangzik, de annak kell örülni, hogy ez egy jóindulatú ciszta, "csak" rosszat csinál, mert meddőséget okoz. Nekem több orvos is mondta, hogy több nőnél csak az volt a gyógymód, hogy teherbe esett. De ez ugye 22 csapdája. Engem utoljára 2006 októberében műtöttek, azóta nem jött elő. Pedig nem szedtem semmilyen gyógyszert. Még nem szültem, most készülök rá, júliusra várom a babám. Szeptemberben kezdtem a lombikot, és a hormonokra ismét beindult és elkezdett nőni. De lombik szinten ezzel már nem foglalkoznak.

Abba nem tudok segíteni, hogy milyen a SOTE, mert Én pécsi vagyok, és nekem mindent itt csináltak.

184. Gyesza (válaszként erre: 179. - Makrai.lilla)
2009. jan. 24. 19:58

Szia!


Nekem is volt laporoszkópiám,altattak.De vészes az altatás attól nem kell félni,mert nem emlékszel úgysem semmire,utána egy kicsit szarul voltam szédültem meg nem bírtam felkelni 1 napig.

Hányingerem is volt de nem hánytam.Most Én is inekciókat kapok 3 hónapig 1 már megvolt.

Szerintem vállald be a műtétet mindenképp,sokmindent ki tudnak belőle deríteni,hogy mi a gondod.

2009. jan. 24. 19:27
Sote-én :)
2009. jan. 24. 19:26
ja amúgy a sotán fognak müteni,jó hely , nem?nem vagyok pesti ugyhogy nem ismerek ott semmit,egyáltalán azt sem tudom ezért mennyit szoktak fizetni?....fogalmam sincs...
2009. jan. 24. 19:24

szia jucus!

köszi a választ,hát elég szar hallani h vkiet ennyiszer kellett már müteni..neked mik voltak a tünetek vagy hogy lett megállapitva?

azt olvastam h jobb ha minél elöbb kiderül mert szövöfményes is lehet?

miért volt az a műtéted 3,5 órás?

a laparos műtétet (ami kb 1 óra )vagyis nekem ezt mondta,ott is mély altatnak akkor?

te is kaptál utána injekciós kezelést?hallottam is sok embertöl h ez a danoval elég szar akkor nem értem miárt nem mindenki a gnrht kapja?

mindenesetre ezen ráérek majd akkor gondolkodni ha egyáltalán ez van,kérdeztem a dokit h kell hormon kezelés azt mondta nem biztos,de hát mitöl függ?....

és te szültél már ?

köszi a válaszokat...Lill

180. Jucus14 (válaszként erre: 179. - Makrai.lilla)
2009. jan. 24. 18:24

Szia.


Engem is többször műtöttek endoval. Nekem is nyitott hasi műtét, ahol a bal oldali petefészket kellett kivenni, vezetővel és mindennel együtt. Hozzáteszem több mint 7 cm volt a ciszta. Utána kétszer műtötték a jobb oldalt is ugyan ez miatt. Az már sima lapar volt, ami kicsit kellemetlen azok a csövek, de azt sem mindenki kap. Az altatás miatt Én soha nem aggódtam. A nagy műtétnél 3,5 óra volt mély altatásban. A laparnál kb. 30-40 percet voltam műtőben és akkor is volt ciszta. Remélem tudtam segíteni. Ha még valami érdekel, írj.

2009. jan. 24. 16:49

sziasztok ! én új vagyok itt sajnos...problémám a következö.2 éve kb vettem észre h jobboldalt fáj a hasam,elég gyakran,föleg mensi elött.de nem tulajdonitottam neki nagy figyelmet,,de az mondjuk zavart ,hogy mindig csak jobboldalon.

voltam vastagbél tükin is,2 éve szedek Ibs re gyógyszert és lehet tökre nemis kellene.

olvastam én már régebben is az endo ról,és valahogy éreztem,hogy szerintem nekem ez lehet a bajom,de sajnos pedig látott vagy 10 nödoki itt ahol lakok,pesttöl kb 50km de nem irok nevet...és senki nem mondott semmit,a mensim az ucsó pár évbe 2-3 napos lett,erre sem mondtak semmit.

most ujabb vastagbél tükire kéne mennem vagyis akarok,hogy a bél téma ki legyen zárva de elmentem pestre egy jó nevü dokihoz,aki megtapogatott,és amikor a jobb oldalra ért,mondta h hú ez csunya,és hogy ezt már még nem is tapintotta ki???mondom nem...

ekkor ráirta a papiromra h 2-3cm érzékeny rezisztencia a jobb oldali petefészeknél.a baloldalra amugy azt mondta nyugodt,,,

a diagnózisnál persze ? el van h endometriózis.és javasolt laparoszkóp...

mondtam h gondolkozok,,eltelt 3 nap de ez van a fejembe örökké..megmondom öszintén nagyon félek a mütéttöl mégha ez nemis olyan mütét,és ahogy olvasom h vkinek már volt vagy 3-4 laparja,hát kissé félni kezdek..

ez egy rohadt genyó egy betegség!!!gyereket nem akarok akartam elvileg 30-35éves koromig most 25 vagyok de lehet ez nem is kivánság müsor lesz..olvastam h sokaknak tanácsolják a mielöbbi tehebe esést,,na ja,és akinek nincs pasija?

na meg ez az injekció...kegyetlen mellékhatásai vannak ahogy olvasom.azt muszály egyébként ?

mindenesetre nekem még nem biztos h ez a bajom de olyat mondott h lehet amit érzett a hasamon az vmi csomó vagy összenövés,de sosem mütöttek hassal h más okból legyen öszsenövésem,én csak erre tudok gondolni.

de az ellenpélda meg az h sosem görcsöltem olyan rettentöen. nekem 1 apranax és el is múlt a görcs és ahogy mondtam,2-3 napos szokott lenni,egészen legutóbbi hónapig.amikor megjött olyan görcsöm volt h ihaj.és darabos,sosem volt darabos a mensim,be is mentem ögyeletre h ez normális e:)

egyre jobban érzem h ez van és ré kéne szánni magam a laparra.ami miatt aggódok az az altatás.

ez rendes mély ?amikor a gép lélegeztet?

a doki mondta h a mütét kb 1 óra lenne de ha talál vmit gondolom több? nem?és ha valami nagy gáz van akár ki is veheti a petefészked ?

az a baj h nekem van más bajom is,refluxos vagyok,meg most gyomor gyull, is van,van mitralis prolapsusom is,(kis billentyű elhajlás a sziven)amire majd mütét elött meg alatt antib .kell h kapjak,különben össze lehet szedni szivizom gy. az ilyen embereknek amit nem szeretnék.

kb ennyi.

mindig attó félek mi van ha nem kelek fel?na meg olyan dolgokat hallottam,vki sirt,a hányás stb az tuti mindenkinél lesz..szóval az alatatás miatt parázok.

de muszály lenne megnézetnem mert ha ez igy marad lehet ki tudja hány csomóm van már,és meddö leszek.csak félek nehogy beválalljam és a mütét közbe valami komplikáció lesz...sajna én ilyen para vagyok...léccike irjatok akiket mütöttek h mennyire fáj stb a mütét milyen?mindent részletesen ok?köszike....

178. Gyesza
2009. jan. 24. 13:51
Még egy olyan kérdésem lenne az első inekció után mikor múllik el a vérzés.Én hétfőn19-én kaptam az elsőt és most 24-én még mindig vérzek és görcsölök.
177. Gyesza (válaszként erre: 175. - Polly32)
2009. jan. 23. 19:42

Szia Polly!


Köszi a segítséget,valóban döntöttem és már meg is kaptam az első inekciót.3-at kapok és utána beültetést ajánlott az orvos.Inszemináció nem jöhet szóba mert a petevezetékeim nem átjárhatóak.

Neked most teljessen elmúlt az endometriózis? Akkor elvileg a kúra után elég hamar cselekedni kell mert ezek a dögök vissza jöhetnek.Fájdalmam nekem is elég nagy volt.Majd ha még lesznek kérdéseim akkor kiváncsiskodok.Itt sz.tem többet megtudok mint az orvosoktól,mert azok szinte semmit sem mondanak,ha nem kérdezek.Nekik minden olyan természetes ami nekem nem biztos :-))

2009. jan. 18. 16:47
kétszer műtőttek miatta.nagy fájdalom és állandó vérzés kiséretében.azt akarta az orvos hogy szüljek egy gyermeket.nem volt a válasz hisz már van kettő,igy maradt a műtét.1 probléma viszont az,hogy bármikor előjöhet újra és sajna nem tudják mitől.
175. Polly32 (válaszként erre: 172. - Gyesza)
2009. jan. 18. 14:31

Szia Gyesza!


A hozzászólásod óta már eltelt 3 hét, lehet, hogy azóta már döntöttél is, hogy mitévő legyél. Nekem is találtak endometriózist a vastagbél falán. Én még nem akartam gyereket, tehát nekem ettől függetlenűl derült ki. Olyan fájdalmakkal járt, hogy napi 10-12 szem fájdalomcsillapítón éltem, olyan voltam mint egy drogos. Hosszú lenne a sztori, de a lényeg, hogy szerencsémre Debrecenbe kerültem. Hat hónapig kaptam szurit a hasamba, havonta egyet. Nyolc hónapig a menstruációm kimaradt, utána ismét jelentkeztek a fájdalmak. Azt mondták, hogy kb 2 és fél centis, ami óriásnak számít, nem sok esély van, hogy végleg eltűnjön. Hát nem is tűnt. Ekkor választhattam a szétszabdalós műtét, illetve a teherbe esés között. Az utóbbit választottuk. 14 napig injekcióztam magam, utána egyszer inszemináció és most egy gyönyörű 3 éves ikerpár anyukája vagyok.

Szerintem: mindenképpen próbáld ki az inekció kúrát, ha nem nagyok, akkor fel kell szívódniuk. Biztos olvastál már millió cikket erről az egészről. Ha nincs vérzés, akkor az endometriózis elsorvad, mert nincs utánpótlás. Nekem semmi problémát nem okozott. Egyetlen dolgot mondott az orvosom mellékhatásként, hogy hangulat ingadozásaim lesznek. A férjem szerint nem voltam veszélyes. :)

Örülök, ha segíthettem. Üdv, Polly

174. Gyesza
2008. dec. 30. 18:55
Jucus14 köszi az oldalt,olvasgattam.Igazán még nem tudom eldönteni érdemes e végigcsinálni ezt az inekció kurát,vagy lehet egyszerűbb lenne egyből a lombik.Na majd lesz valami.
173. Jucus14 (válaszként erre: 172. - Gyesza)
2008. dec. 29. 19:26

Szia.


Lehet, hogy az Én figyelmetlenségem, de Én még olyannal soha nem beszéltem, illetve nem láttam olyan üzenetet sem ami arról szólt volna, hogy valaki ezektől a kezelésektől meggyógyult volna.

Nagyon ritka a spontán terhesség is, sajnos.

Van egy oldal: endomertiosis.hu ott sokan írnak.

De sok esetben a lombik a megoldás.

172. Gyesza
2008. dec. 29. 18:37

Sziasztok!


Segítsetek nekem mert nagyon tanácstalan,vagyok.Babát szeretnénk 3 éve.

Kb 2 hete volt egy átjárhatósági műtétem,ahol kiderült elég súlyos endometiózist találtak nálam,a petevezetékeim sem átjárhatók illetve az egyik,de csak minimálissan.Most az orvos a gnrh inekció kúrát javasolta,de megmondom öszintén sokat olvasgattam róla és nem tudom eldönteni,hogy az jó lesz e nekem.Attól el fog múlni ez a problémám? De sajnos attól még nem leszek terhes,sőt úgy érzem csak össze fog keverni és utána hónapokig kezelhetem magam ,hogy helyre jöjjek.Valaki kapott már ilyent esetleg és mik a tapasztalatok.Állítólag sok mellék hatása van.Gondoltam arra is,hogy nem megyek el,de a babát meg nagyon akarom.

Segítsetek!!!!

171. Jucus14 (válaszként erre: 170. - Tamarin999)
2008. dec. 26. 15:10

Az biztos, hogy nem tesz jót a sok utazgatás. Akikkel együtt voltunk beültetésen és nem pécsiek voltak, azoknak azt tanácsolta a doki, hogy a kocsiba hazáig feküdjön.

Szívből kívánom mindenkinek, hogy jöjjön össze a baba. És ha bárkinek tudok segíteni, akkor írjatok.

170. tamarin999 (válaszként erre: 169. - Jucus14)
2008. dec. 25. 18:16

Szia.

4 inszeminációt Debrecenben(DOTE), 3 lombikot pedig a pesti Kaáliban. Ebből a középsőnél hyperstimuláció lépett fel, így nem végződött beültetéssel.Még van 3 lehetőségem, ha marad az 5 támogatott.

Mostmár a debreceni Kaáliba mennék, mert szerintem az a rengeteg utazás sem tett jót!

169. Jucus14 (válaszként erre: 168. - Tamarin999)
2008. dec. 25. 17:36

Szia.


Remény mindig van. Már biztos nincs messze a baba :) Mi is több mint 4 évet vártunk.

Mi Pécsen lakunk, így a lombikot is itt csinálták. Sokat olvasok arról hogy melyik intézet milyen, főleg anyagi téren. Én nem panaszkodhatok, mert mi csak a gyógyszereket fizettük. Itt nem kell külön fizetni minden vizsgálatért. És csak az számít lombik beavatkozásnak amit stimulálnak, a többi fagyasztott beültetés csak sima műtét, nem számít beavatkozásnak. De nem ez a lényeg....

Én hosszú protokollt kaptam.

Neked hol csinálták a lombikot?

168. tamarin999 (válaszként erre: 167. - Jucus14)
2008. dec. 25. 15:32

Szia Jucus.

Nagyon örülök, hogy babát vársz.Ilyenkor mindig felcsillan egy kis remény, mert amúgy már nagyon-nagyon el vagyok keseredve.Már 5 éve várunk a babára és most megint el fog telni majdnem egy év, úgy hogy nem történik semmi...:(:(:(

Ti hova jártatok lombikra?És melyik eljárást alkalmazták?

167. Jucus14 (válaszként erre: 163. - Tamarin999)
2008. dec. 24. 13:38

Szia.


Kicsit vissza olvastam amit írtatok.

Én szeretnék lelket önteni belétek.

2004 ben műtöttek először endometriosissal. Akkor sajnos el kellett távolítani a bal oldali petefészket, vezetéket, kürtöt... szóval mindent.

Akkor kaptam én is 3 hónapig zoladexet. 1 év múlva ismét műtét, de már a jobb oldalon. Aztán nem is kellett egy év, és ismét műtét. Közben volt fél éves Danoval kúra..... persze erre sem reagáltam. Utoljára 2006 októberében műtöttek endo miatt. És nem voltam hajlandó semmit szedni a műtét után. A következő két év nyugi volt, ezért bátran belevágtam a lombikba.

Idén szeptember 22-én kezdtem a szurikat. A beültetést okt. 23-án csinálták. Azóta boldogan várom a babám, aki 3 nap múlva 12 hetes lesz.

És ami a fontos: a szurik miatt nekem is ismét beindult az endo. Még a nyomai most is látszanak az ultrahangon.

De az egyetlen gyógymód, ha az ember teherbe esik. És szerintem nem mindegy az sem hogy milyen protokollt kap, a leendő anya.

Kitartás, tudom milyen rögös ez az út.

Ha bármiben tudok segíteni akkor írjatok. :)

166. Zsanetta (válaszként erre: 165. - Tamarin999)
2008. dec. 24. 10:57

szia!!


nem hiszem hofgy a lombiktól lett volna endometriosisod.

én 4x mütött vagyok endometriosisra és én is egyszer 6 hónapig kaptam gnrh kezerlést emiatt kb igaz 8 hónapiog nem mensiztwm ,a másik gnrh kezelés 3 hónapig tartott és rá két hétre kezdtük a lomnikot.

állitólag igy nagyobb az esély a teherbeesésre,nekewm nem sikerült.

én lucrin depotz kaptam mint gnrh.

ez az endometriosis egy csunya betegség sajna még mindig küzdök vele én is,az enyém elég sújos sajnos.

de reménykedwem hogy lombikkal teherbe esem.

a dokid mindent tudni fog.

és állitólag debrecen is jó ebben a dolgban.

ugyhogy fel a fejjel!!!

2008. dec. 24. 10:23

Szia babus!

Köszi a választ, aranyos vagy!

Mi egyébként már túl vagyunk 4 inszemen, 3 lombikon:(

Az endometriózis a lombikozás óta van.Addig nem volt.

8 hónap, mire megjött az első menstruáció?Uramatyám!!!!!!!!!!! Egy év lombikozással telt, egy év "semmittevéssel", természetes gyógymódok, de hiába,most meg megint elbaszunk -Bocsánat!- majdnem egy évet...

Remélem a teszted POZITÍV lesz!!!!

Boldog Karácsonyt:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook