Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Én megtartanám, de a család kidobna mindent, mert a neten minden fent van! Szerinted kinek van igaza? fórum

Én megtartanám, de a család kidobna mindent, mert a neten minden fent van! Szerinted kinek van igaza? (beszélgetős fórum)


2022. aug. 4. 06:28
Eladnék mindent, mégha nehéz is. Családnak igaza van.
27. Lufthansi (válaszként erre: 24. - Aszparagusz)
2022. aug. 3. 15:52
Minden szavaddal egyetértek, ez az én tapasztalatom is.
26. 845783fc97 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 3. 15:49
A könyveket megtartanám.
25. Sirga
2022. aug. 3. 14:08

Ha kötődsz hozzájuk, tartsd meg! Próbáld megértetni a családdal, hogy fontosak a számodra ezek a tárgyak!

Számomra a könyv érték, de mivel rengeteg összegyűlt az évek alatt, időnként szanálunk közöttük. Ettől függetlenül sok olyan van, amitől sosem válnék meg.

24. aszparagusz (válaszként erre: 22. - Alnisa)
2022. aug. 3. 12:11

A könyv maximum a tulajdonosának jelent érzelmi értéket.

Ha el akarod adni, semmit nem kapsz érte.

Örülhetsz, ha ingyen elviszik.

2022. aug. 3. 08:14
A könyveket megtartanám.
22. Alnisa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 3. 08:06

Könyvet ne osztogasd el, vagy dobd ki, az érték!!

A cd és dvd teljesen felesleges, lassan nem lesz olyat lejátszó, amit tud vele bármit is kezdeni.

21. semleges (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 3. 00:27
Ha van helyed hozzá, igen.
20. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 2. 22:30
szerintem a családnak van igaza, de a férjem szerint neked lenne. Nálunk így megvan az egyensúly :)
2022. aug. 2. 21:55

A szelektálást csináld több lépésben.

Ajándékozd rokonoknak, vagy ismerősőknek amiket legkevésbé sajnálsz. Majd a következő körben megint a kevésbé féltett dolgokat ajándékozd el.

Amire nem találsz érdeklődőt, akkor adjad könyvmentő alapítványnak, vagy adományozzad a helyi könyvtárnak.


A több lépcsős szeletáció érzelmileg is jobban segít, hogy elengedjed azokat a tárgyakat. Minden szelektációkor gondolj arra, hogy mikor használtad utoljára és mikor használnád legközelebb. Ha nem tudod magnak megválaszolni, akkor valójában már nem olyan fontos számodra.

18. LBO (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 2. 21:36
Ha van hova elpakolni, akkor tartsd meg.
2022. aug. 2. 21:36

CD, DVD-t nem. Könyv: attól függ. Ha van bőven hely nekik, vinném. Ha nincs, szelektálnék.


Ami fontos, hogy a lakást emberek lakják, ne tárgyak. Más a lehetőség eltenni dolgokat egy 1,5 szobßs panelben, mint egy padlással, pincével+tárolóval rendelkező 5 szobás családi házban.

16. BorosTyánka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 2. 21:24
Megtartanám!
15. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 2. 20:54
Könyvet megtartanám mindenképp. CD-t, DVD-t nem, ha gondolod rakd át egy külső meghajtóra ami rajtuk van, helytalarékos, plusz lejátszani is könnyebb
2022. aug. 2. 20:43
Van hely hol tárolni őket, nem ez a baj, hanem az, hogy szerintük minek megtartani, csak a helyet foglalják. Szelektálni nyilván lehet, de megfontoltan.
13. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 2. 20:30
Van hely a tárolásához ?
12. alinka01 (válaszként erre: 10. - Globus)
2022. aug. 2. 20:11
Nem biztos! Amikor úgy volt, hogy elköltözöm a szülői házból, meglehetősen szigorú kidobálást csináltam. Majd kiderült, hogy nem költözöm, és azóta sok mindent sajnálok, amit kidobtam. Persze, nem mindent. De jobban meg kellett volna gondolnom. Főként olyasmit sajnálok, ami a már elhunyt szüleimmel való életünk emléke volt.
11. libikóka (válaszként erre: 10. - Globus)
2022. aug. 2. 20:09
Dehogy nem,mind emlék.Tudom hülyeség de még rossz lenne kidobni.
10. globus (válaszként erre: 9. - Libikóka)
2022. aug. 2. 20:03
Pedig ha kidobnád, egy hét múlva azt se tudnád, mik voltak 🤣 Ruhák is ilyenek.
9. libikóka (válaszként erre: 6. - Globus)
2022. aug. 2. 20:01
Most hogy felújítás volt,sok minden kiment ,és sok maradt😄Ránéztem a videó kazettás dobozra,,úristen mennyi mesét néztünk,nem volt szívem kidobni 🙄
8. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 5. - Lufthansi)
2022. aug. 2. 19:55
Nálam 1-2-3... sok jó helyen lenne. :)
7. Charlize (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 2. 19:54

Kisfiam imádja a régi mesekönyveimet. 4,5 éves, én 46 éves vagyok. Jó régiek, elhiheted! 🤣

Apukám őrizte meg őket, szerencsére. Meg a régi Duplo-t és Lego-t…

De van újraköttetett mesekönyvem, ami a nagymamámé volt az ő gyerekkorában.


Nem dobnám ki, a jó állapotúakat semmiképp!

2 hete a Süsüt olvastuk pl., aztán a videotárból a mesefilmet is utána, most Süsü láz van nálunk. Ordítva énekli, hogy “Ó, ha rózsabimbó lehetnék…” 😎

6. globus (válaszként erre: 4. - Libikóka)
2022. aug. 2. 19:52
Nekünk abból azért nincs gyűjtemény, mert dvd lejátszónk sosem volt 🙂 Cd-t csak számítógépen, üljön előtte a halál. Utoljára gyereknek volt vhs gyűjteménye, azokat kidobtuk. Nem volt egyszerű menet.
5. Lufthansi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 2. 19:51

A családnak van igaza szerintem.

Én nem költöztem, mégis több mint 800 db DVD-t adtam ajándékba.

Rengeteg a könyvem is, de jó helyet eddig nem találtam nekik.

4. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 2. 19:47

Persze,,,lehet hogy eljön az idő ,,de az neked még nem most van.

Talæn a cd,dvd,,,de még én sem tudtam kidobni pedig lejátszóm sincs .A könyvet meg kizárt:)

3. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 2. 19:47

Nálam is ez van. Csak mi nem költözünk, cd-dvd nincs.

Pár könyvet bevittem a munkahelyemre, kitettem közszemlére, azokat elvitték. Érdekes, a ponyva hamarabb elkel. Tudományos, szépirodalmi, klasszikus abszolút nem.

2. alinka01 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 2. 19:46
A te életed részei ezek a dolgok, nem a többieké! Amit fontosnak tartasz, hogy megőrizd, azt vidd magaddal. De nem minden könyv stb. olyan, hogy érdemes hurcolni, előtte szelektálj.
2022. aug. 2. 19:34
Sok szép könyvem, cd és dvd lemezem van. Költözünk, és mindenki azt mondja, osztogassam csak el őket, mert úgy is mindent megtalálni a neten, az én leendő gyerekeimnek ne tartogassam ezeket. Én nem válnék meg tőlük? Szerinted mi legyen a sorsuk, te megtartanád őket vagy sem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook