Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Párommal már tervezzük a családalapítást, de mindent át szeretnénk gondolni, mielőtt ilyen komoly döntést hozunk. Segítenétek? fórum

Párommal már tervezzük a családalapítást, de mindent át szeretnénk gondolni, mielőtt ilyen komoly döntést hozunk. Segítenétek? (beszélgetős fórum)


1 2 3
78. Pen80 (válaszként erre: 77. - 888efd6baf)
2012. jan. 11. 13:08

Végülis igen :) A téma elég tág, beleférünk :)

Meg a lényeg, hogy szempontokat adjunk, amit átgondolhat, megoldásokkal neki kell előrukkolnia, neki kell kialakítania a saját álláspontját. :)

77. 888efd6baf (válaszként erre: 75. - Pen80)
2012. jan. 11. 12:55

Ha belegondolsz, ez nem is off :-)

Mi kell a felelős családalapításhoz? Pl. ez is, amiről most beszélgetünk :-)

76. MelisUK (válaszként erre: 74. - 888efd6baf)
2012. jan. 11. 12:51
Valamennyi szerencse is kell hozzá, de aki nem próbálkozik, annak sose lesz szerencséje. :) A pénz nem fog csak úgy oldalba vágni, hogy nesze, itt vagyok aztán örülj. :)
75. Pen80 (válaszként erre: 74. - 888efd6baf)
2012. jan. 11. 12:50

Nekem is ez jutott még eszembe. :) Én most gyeden vagyok a lányommal, fontosnak tartottuk, hogy itthon tudjak maradni vele, és épp március elejére várjuk a másodikat. Ami gyedet kapok, annak meg a sokszorosát befizettem/befizettük már. De addig január végén még van egy államvizsgám. :) És épp jelentkezni akarok egy következő képzésre. Nincs megállás. Szerencse is, bizonyos, hogy képesek vagyunk erre, hogy volt honnan indulni, hogy volt/van előttünk ilyen példa. De ez sok másik embernek is megvan, mégsem tesz semmit. Tűzzel-vassal kell harcolnunk, hogy megmozduljanak még a segítségért is sokszor (nem a pénzért, hanem a munkáért, a tanulásért, képzésért). Én meg még magam fizetek azért (pénzzel, energiával, idővel), hogy előrébb jussak.

Na, nagyon offoltuk a témát, de örülök, hogy nem csak én gondolom így. :)

74. 888efd6baf (válaszként erre: 72. - Pen80)
2012. jan. 11. 12:41

Ezzel egyet kell értsek. Én is hallottam már a sirámot, miszerint kevés a pénz, sokszor szigorúan 16-ig dolgozó, magát nem képező, 5-8 órát tévét néző emberektől.


A másik kedvencem a "de jó nektek, ti szerencsések vagyok, hogy erre-arra futja"! Ettől a bicska nyílik a zsebemben. Szerencse?! A férjemmel kettőnknek négy munkája van, folyamatosan képezzük magunkat, nem érünk rá négykor hazamenni meg tévét bámulgatni és akkor mázlista vagyok? Sokszor a ritka szabadidőnk is azzal megy el, hogy kapcsolatokat építsünk, tanuljunk, elvégezzünk valami munkát és ez így megy sok éve. Ez nem panasz, így van jól. De hogy ez csak "mázli"?!

73. MelisUK (válaszként erre: 72. - Pen80)
2012. jan. 11. 12:24
Csak nyugodtan. :) Én se értem a sok embert, aki sajnáltatja magát. Amikor úgy adódott, akkor takarító voltam egy hotelban, de nem voltam munkanélküli! A pénz az pénz, nem igaz? :) Amíg fiatal az ember, addig nyomja a munkát, építse a karrierjét.
72. Pen80 (válaszként erre: 70. - MelisUK)
2012. jan. 11. 12:20

Egyrészt igen, legalább kiderül, mit szerettek csinálni. Másrészt pedig én is azt gondolom, hogy azt kell csinálni, ami van. Hátradőlhetek, mint sokan, ha nem kapok munkát a szakmámban és sírhatok, csak szerintem ettől nem lesz jobb. Meg pattoghatok a 16.10-kor induló buszon, hogy kevés a fizetésem (mint tegnap egy nő itt), de szívesen megkérdeztem volna, hogy ugyan mit csinált aznap. És hogy amikor fél 5-kor hazaér (fél 5-kor, életemben nem értem haza fél 5-kor), akkor mit fog csinálni? Mert gondolom semmit, annak érdekében, hogy előrébb jusson.

Ezért mondom, hogy az emberek fejében is rendet kellene rakni itt.

Na, ez most kicsúszott, bocs :)

71. MelisUK (válaszként erre: 69. - Pen80)
2012. jan. 11. 12:16
Tényleg durva. Főleg a reklám, ami a buszok hátulján van, hogy ne dőlj be a drága üzemanyagoknak, utazz tömegközlekedéssel. Ehh... Nem is tudom összeszámolni, hogy hányszor írtam panaszt a busztársaságnak, mert pl egyáltalán nem jött a busz a kb 2 centis hó miatt és egy órán kersztül álltam a megállóba fagyoskodva, bevásárolva, vagy mert a belvárosban leszállíttatott a sofőr mindenkit a buszról, amire kb 40 percet vártam, mentem vele kb 3 megállót és bejelni a sofőr, hogy a munkaideje lejárt, várjuk meg a következő buszt... Most meg a képembe nyomják ezt a hülye viccet a busz hátulján. :S
70. MelisUK (válaszként erre: 67. - Pen80)
2012. jan. 11. 12:12

Nekünk még nincs gyerek, szóval könnyen mozdulunk egyik helyről a másikra. Mindig csak arra gondoltunk, hogy a saját jövőnket építjük. Végre minden biztosnak látszik, persze ez is csak egy illúzió, mert bármikor jöhet bármi, de most minden biztosnak látszik, jól haladnak a dolgaink.

Sajnos tényleg nem olyanok a szakképzettségek, hogy bárhol kamatoztatható, ezért is lettünk mindenesek. A párom programozó matematikus, nem dolgozott még végzettségének megfelelően. Jelenleg egyéni vállalkozó és nagyon jól keres. Én tanár vagyok, nem dolgoztam még tanárként, jelenleg manager vagyok egy üzletláncnál. De voltam már cukrásztól kezdve minden. :)))) Ahogy a párom is. :)))) Így nem uncsi, belekóstol az ember mindenbe, rájön, hogy mit szeret, mihez ért.

69. Pen80 (válaszként erre: 66. - MelisUK)
2012. jan. 11. 12:07
Egyébként ez tényleg durva, itt a városi bérlet drágább, mint amennyibe az kerül, hogy a párom autóval naponta elmegy dolgozni a város másik végébe, hazajön ebédelni, visszamegy és este hazajön.
68. MelisUK (válaszként erre: 63. - Ministry)
2012. jan. 11. 12:05
:) Csak így tovább! :)
67. Pen80 (válaszként erre: 60. - MelisUK)
2012. jan. 11. 12:05

Mondjuk tény, hogy gyerek nélkül egyszerűbb így lépegetni, egy kicsi gyerekkel nem csinálnám, csak ha tényleg muszáj. Mi pedig visszaköltöztünk a szülővárosomba, hogy amíg picik a gyerekek, legalább addig a család közelében legyünk. De ha nem jön be, akkor továbbmegyünk. Megvan az a szint, ami alá nem adjuk és oda megyünk, ahol azt el tudjuk érni. Ha főváros, főváros (bár utáljuk mindketten), ha külföld, külföld.

Persze, tudom, az emberek jó része nem ilyen mobil és ennek több összetevője van, nem csak a lakás. Akinek nincs olyan tudása, amit bárhol kamatoztathat pl, annak nem ennyire egyszerű.

66. MelisUK (válaszként erre: 50. - Pen80)
2012. jan. 11. 12:01
Főleg, hogy drágább a béret is, mint amit üzemanyagra költök. :) És még időt is spórolok, nameg kényelmesebb, meleg, és még sorolhatnám. :)
65. 888efd6baf (válaszként erre: 61. - Pen80)
2012. jan. 11. 12:01

Ezért baj, hogy nincs szabályozva rendesen.


De tudod, a saját lakásodból úgy dobod ki, hogy lába nem éri a földet nem szerződés esetén. ;-)

64. MelisUK (válaszként erre: 48. - Pen80)
2012. jan. 11. 12:00
Egy pillanatig sem vártam el senkitől sem, hogy ezt általánosnak vegyék, csak legyenek tisztában a helyzettel, hogy bizony bármikor bármi jöhet. Ők se terveztek beteg gyereket, azt se, hogy a hitel a duplájára emelkedik és azt se, hogy ilyen drága lesz a távhő. Annak idején a lakást is úgy vették, hogy nem is tudták, hogy miből fizetik majd ki a hitelt. Azóta annyi plusz munka meg maszekolás van, hogy valahogy mégiscsak megvannak, de ez kikészíti az embert testileg-lelkileg.
63. Ministry (válaszként erre: 57. - MelisUK)
2012. jan. 11. 11:59

Mi is ezt csináltuk. :D

A rokonság meg nézett, miért nem adjuk el és veszünk rajta egy autót, vagy fizetjük ki a teljes vételárat?

Fél éve adtuk ki, azóta többet kapunk az albérlőktől, mint amennyi a hitel törlesztője, így már tudtunk egyszer betörleszteni is. Ha minden jól megy, 4 év alatt kitermeli a hitelt.

62. Ministry (válaszként erre: 59. - 888efd6baf)
2012. jan. 11. 11:56

Az is megoldás, hogy kiadod másnak.

Vagy bejelented, hogy eladod.

Akkor az új albérlő vagy tulaj dobathatja ki, hiszen vele nem kötött szerződést.

De ha a szerződésben szerepel, hogyha nem fizet, költöznie kell, egyszerűen rendőrökkel is ki lehet dobatni.

Csak fontos, hogy ez a szerződésben is bent legyen.

61. Pen80 (válaszként erre: 59. - 888efd6baf)
2012. jan. 11. 11:56
Megoldható, csak nehézkes :) Mindenre van megoldás, persze. De csak úgy simán nem megy, ha ő nem akar költözni.
60. MelisUK (válaszként erre: 44. - Pen80)
2012. jan. 11. 11:55
Ezt én se értem. :) Én mindig is oda költöztem, ahol a munka volt. Az országok sem akadályok, több országban is éltem és dolgoztam. Mégis van saját ingatlanom. És mégsem vagyok hozzá kötözve, alig várom, hogy meglegyen a következő és abban lakjak. Nem egészen 6 éve élek külföldön, ez idő alatt 2 országban, 3 egymástól igen messzi városban és 8 ingatlanban éltem. A legtöbbet a sajátomban éltem ezek közül, ez 2 év 1 hónap. Mindkettőnknek biztos jól fizető állása van és saját cég is kinézőben van, ezért nem mozdulunk semerre.
59. 888efd6baf (válaszként erre: 55. - Pen80)
2012. jan. 11. 11:53

De, kiteheted. Ha van egy lakásod, ami hivatalosan nincs kiadva, akkor egyszercsak találsz benne valakit, úgy rúghatod ki, hogy a lába nem éri a földet.


De papírral is, ha nem fizet. Megfogod a bejárati ajtót és az ablakokat, s javítás címén leszereled. Ennyi.

2012. jan. 11. 11:53
Köszönöm Orsiborsi87! Várunk ny.annamari, mást nem tudunk csinálni... Ha szerencsénk van, elkel. Mi mindent megteszünk! Egyébként egyetértek a többséggel, ma Magyarországon ott kell lakni, ahol találsz munkát, és nem fordítva. Kinek saját lakás, kinek albérlet. Nálunk pl. hétvégenként napi 2 busz járt összesen a városba, nem volt autónk, és mégis felnőttem!
57. MelisUK (válaszként erre: 39. - Pen80)
2012. jan. 11. 11:49

Én külföldön élek, valóban nem fontos itt az emberek számára a saját ingatlan, mert ha megfelelsz bizonyos feltételeknek, akkor önkormányzati lakást adnak. Viszont mégis sokat jelent egy saját ingatlan és mindenki irigykedik, aki megtudja a környezetemben, hogy én sajátban lakom, sőt, a másodikat fogom megvenni, ezt meg albiba fogom kiadni. Nevetséges, de több pénzt el lehet kérni az albérlőtől havonta, mint ami a hiteltörlesztő. Még ki sincs fizetve az ingatlan, máris profitot termel. :)

Nem albiban élsz és nincs hiteled? Örököltél? Vagy szülőktől kaptad? Igencsak jó dolgod van, ha nem kell fizetned azért, hogy laksz valahol, ez igen keveseknek adatik meg.

2012. jan. 11. 11:48

Most lehet, hogy megköveztek, de amikor mi kiadtuk a lakást, nem engedtem oda kis gyerekes családot, pont azért, mert a törvény őket védi.

Mikor felhívtak, hogy apa elvesztette a munkáját, anya otthon van a két gyerekkel és emiatt költöznek kisebb lakásba. Na ja, gyesből, családiból tudják majd az albérletet, számlákat fizetni.

Akik most vannak, rendes szerződést kötöttünk, beleírtuk, hogyha nem fizetnek, szó nélkül kirakhatjuk őket. És ők ezt alá is írták. Apeh felé is le lett jelentve.

55. Pen80 (válaszként erre: 52. - 888efd6baf)
2012. jan. 11. 11:48

Nem rakhatod ki a saját ingatlanodból a másikat. Hiába a tiéd a lakás, hiába nem fizeti a számlákat stb. Papír ide vagy oda, nem teheted utcára, hiába tiéd a lakás. Felháborító, de így van.

Amúgy persze, rendezni kéne ezeket is, de szerintem először a társadalom fejét kell rendezni - illetve egyszerre a kettőt.

54. újraarégi (válaszként erre: 47. - MelisUK)
2012. jan. 11. 11:46
Tőlünk pestre bejutni 1 óra és akkor még csak újpesten vagy. Ha át kell menned budára, az még megint min. 1 óra. Oda-vissza simán 4-5 órát el lehet buszozni, arról meg már nem is beszélve hogy mennyibe kerül a buszjegy. Bár elsősorban tényleg az időbelisége ami számomra megfizetődő.
53. Pen80 (válaszként erre: 51. - 888efd6baf)
2012. jan. 11. 11:46
Igen, meg tartalék nélkül Bpről oda visszamenni...nem tenném.
52. 888efd6baf (válaszként erre: 49. - Pen80)
2012. jan. 11. 11:46

Nem albérlő, bérlő.

Amennyiben a bérleti jogviszony nem létezik papíron, addig nem.

51. 888efd6baf (válaszként erre: 42. - B.eszter)
2012. jan. 11. 11:45
Akkor nincs más hátra, mint ki kell várni. Mátészalka mellett az életben nem lesz munkalehetőség...vagy több fórumon hirdetni esetleg.
50. Pen80 (válaszként erre: 47. - MelisUK)
2012. jan. 11. 11:43
Jó, persze, ha egyszer beleül az ember, nehéz kiszállni belőle :)
49. Pen80 (válaszként erre: 46. - 888efd6baf)
2012. jan. 11. 11:42
Az albérlő nagyobb biztonságban van, a törvény őt védi.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook