Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Empátia - mennyire fontos tulajdonságunk? fórum

Empátia - mennyire fontos tulajdonságunk? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
2018. ápr. 13. 12:24
Az empátia hiánya, szerintem , nem mások hibája! Ha valaki nem részesül empátiában, az maga sem empatikus...és akkor nem is érdemli ezt viszont embertársaitól! Amit kisugárzunk, azt kapjuk vissza!
70. fehérke111 (válaszként erre: 52. - Sebeanya)
2018. ápr. 13. 07:49

Már nem akartam reagálni, de aztán mégis. Igaz, hogy ez inkább talán Demediná 55. hozzászólásához kapcsolódik: én sem értem, hogy tényleg, hogy lehet ez, hogy körülötted mindenki "rossz"?! Hogy lehet, hogy mindenki ellened és - elmondásod szerint - a gyerekeid ellen van? Látod ennek az okát? Ha igen, akkor mi lehet az?


Egyébként, visszatérve egy régebbi leírásodra, (ezzel kapcsolatban többen is kifejezték nemtetszésüket), amikor nagy betűkkel kiemelted, hogy testvéredet MÉG nem hagyta el a férje - most nem keresném vissza, de a lényege ez volt - szóval erre visszatérve: ha erről a családról és erről a családfőről van szó, akkor miért is lenne olyan nagy tragédia, ha ez a goromba, durva ember lelépne?! Aki már téged is meg akart verni?!

Bocsánat, de a leírásod alapján feltételezem, hogy ez a "fegyelmező eszköz" valahogy mindig kéznél van... :-(((

69. 124637ff9b (válaszként erre: 63. - Sebeanya)
2018. ápr. 13. 07:47

A valós házasságod utolsó két éve, két hosszú éve is már (pénz)hajszával telt? Akkor már az sem volt könnyű a család egyetlen tagjának sem. :/

Ha a pozitívumot nézed: mégis megalapoztad a mostani jövődet.

Nézd ezt mostmár, ne a múlton rágódj, az idő kerekét nem lehet visszafordítani.

Egyszer a MA is múlt lesz, és bánni fogod, hogy hagytad elszaladni.

Ébredj fel és nézz körül.

68. forrest2010 (válaszként erre: 67. - Fehérke111)
2018. ápr. 13. 07:46
pontosan ! legalább náluk ! / nekem a 2 évvel ezelőtti saját őszödi beszédéig nem is esett le a nedves fatantusz ! nálam :( de 40 év után már minek ?!
67. fehérke111 (válaszként erre: 64. - Forrest2010)
2018. ápr. 13. 07:36
Főleg a gyerekeknek lenne fontos!!!
66. forrest2010 (válaszként erre: 52. - Sebeanya)
2018. ápr. 13. 07:36
a sógorod akkor nem normális ! ha képes lenne verekedni ! jobban tenné , ha a saját súlycsportjával kezdene !
65. forrest2010 (válaszként erre: 53. - Sebeanya)
2018. ápr. 13. 07:30
Drága .....! nem estem át ilyen helyzeten ! de hidd el ! h a mai eszemmel azt gondolom , h jobban jártunk volna !!!!! és a gyerekeink is , ha szedi a sátorfáját hajdanán ! és nem kell látniuk és élniük 1 car kapcsolatban !!! / nem véletlenül mondják h jobb 1 válás , mint kitenni a gyerekeket 1 rossz házasságnak :(
64. forrest2010 (válaszként erre: 63. - Sebeanya)
2018. ápr. 13. 07:24
ha Te képes vagy mindezt egyedül is megvalósítani / bár nem értem a férjedet ! mi a rossebnek hátráltat ?! ha már segíteni nem akar , akkor legalább ne hátráltatna !!! / akkor Te 1 szuper csaj vagy ! de hidd el ! h saját magadat is mérgezed a negatív megnyilvánulásaiddal ! legyen szerencséd ! h mindezt véghez tudd vinni ! de légy már pozitívabb !!!! Neked is ! a gyerkőceidnek is 1000x könnyebb lenne !
2018. ápr. 13. 01:57
Új lakásba költözünk a gyermekeimmel- , ami 1 szobával nagyobb, mint amiben most lakunk,1+ 2 fél szobás, 98 M2-es, ebben mindkét gyermekemnek lesz külön szobája- a szüleim erőteljes nyomására, rábeszélésére tesszük ezt.A jelenlegi lakásunkért 14 Milliót fogunk kapni a vevőnktől- ha majd fizet-az új lakást 22 Millióért adja az eladó: a különbözetet azonnal kérte a múlt héten: egy veszteséges vállalkozás 6.5 milliós tartozását kellett kiegyenlítenünk, plusz azonnal kérte a vevő a 10 % foglalót is- Ő egyébként nincs rászorulva, sok- sok ingatlannal rendelkezik az országban ,amiket árul- ebből él meg, de Rólunk azonnal akarja lehúzni az utolsó fillérünket is..Ha nem dolgoznék vállalkozó gyermek orvosként ügyeletben éjt nappallá téve minden 2 . nap 24 h-t a tavaszi szünetükben-egyébként az utóbbi k 4 év iskolai szünetei:tavasz-nyári-téli mind így teltek- ezt nem tudnánk megvalósítani.. A férjem elhagyott, semmiféle lakáscserébe-ingatlan eladás- vételbe közösen nem megy bele- a válás. mivel 2 gyermekről van szó- láthatások, felügyeleti jog meghatározással-ami már kizárólagosan Nekem lett ítélve- és a békítő tárgyalással. több mint 1 évig is még elhúzódhat- addig Sem lakáskölcsöne sem CSOK-ra NEM vagyunk jogosultak !!- Magyarországon nem tekintenek családnak minket-és a hasonló helyzetben élőket..mindent saját erőből kell megoldanunk..-ezért írtam, hogy az utolsó tartalékainkat is fel kell élnünk mire mindent kifizetünk..
62. VersEmber (válaszként erre: 56. - Sebeanya)
2018. ápr. 12. 23:00

Te ennyire nagy pénzekkel dobálódzol?

"8.5 Millió !!! Ft-t kellett átutalnom a vállalkozási számlámról"

"hó végére örülök, ha enni tudok adni a gyermekeimnek"

Ez a kettő üti egymást.

Egyébként nem tudom, hogy hogy jön ide az empátia.

61. globus (válaszként erre: 56. - Sebeanya)
2018. ápr. 12. 07:01

Még nem szóltam bele a beszélgetésbe, de elejétől követem. Már komolyan irritáló, ahogy acsarkodva ráveted magad azokra, akik empatikusan, tényleg kedves szavakkal írnak neked. Empátiát nem csak adni kellene, hanem elfogadni is. Észrevenni, ha valaki melletted áll, ami megnyilvánulhat gyakorlati segítségben, anyagi támogatásban, de bátorító szavakban is, utóbbi ugyanolyan értékes.

Bár esetedben pusztába kiáltottnak tűnik.

60. 124637ff9b (válaszként erre: 54. - Briell14)
2018. ápr. 12. 06:50

Ezt írtam én is már rég, azt válaszolta, bunkó vagyok.

A Jóisten sem tud segíteni azon, aki nem akarja.

59. Mária 54 (válaszként erre: 56. - Sebeanya)
2018. ápr. 12. 06:45
Sajnálom, hogy a segítő sorokból is ellenségeskedést olvasol ki. Valószínűleg túl fáradt, kimerült vagy, azért látod ilyen sötéten a helyzetedet. Örülj, hogy át tudtad utalni a pénzt és lesz új lakásotok. Megoldódik sok gondod.
58. PöttyösPanka (válaszként erre: 56. - Sebeanya)
2018. ápr. 12. 06:35
Egyáltalán nem bántani akart, csak jó szándékkal segíteni, de neked üldözési mániád van.
57. Channa* (válaszként erre: 53. - Sebeanya)
2018. ápr. 12. 01:06
Miért írsz néhány szót nagy betűkkel?
56. Sebeanya (válaszként erre: 55. - 31bc25d879)
2018. ápr. 11. 23:54
Nem ezt a választ vártam,az utóbbi időben- hónapokban,években -kb napi 24-ből majd minden nap 20-22 h-t dolgozom, nincs időm, energiám,pénzem ( tegnap-tegnapelőtt 8.5 Millió !!! Ft-t kellett átutalnom a vállalkozási számlámról az új lakásunk előlegeként !!!- hó végére örülök, ha enni tudok adni a gyermekeimnek,de ez sem érdekel senkit a családomból..-ezzel csak azt akartam mondani ha csak bántani akarsz-nincs normális,értelmes válaszod,nagyon kérlek NEKEM NE válaszolj inkább !!!
55. 31bc25d879 (válaszként erre: 52. - Sebeanya)
2018. ápr. 11. 10:27

Ne haragudj, én nagyon sajnállak téged is és a gyerekeidet is. Kétségtelen, hogy nagyon nehéz nektek. Minden téren.


De az, hogy lehet, hogy körülötted mindenki rossz?

Tesók szüleid, volt férjed?

Komolyan kérdezem.

Orvos vagy, menj el egy pszichológushoz aki segít átlendülni, hogy kicsit el tud engedni ezeket a gondolatokat. Segítségre szorulsz, vedd igénybe.

54. Briell14 (válaszként erre: 46. - Sebeanya)
2018. ápr. 11. 05:50

Sajnálom, hogy ez történt veletek!

De hidd el, hogy az emberek ritkán empatikusan egy olyan személlyel, akinek az írásából ordít a negativizmus, meg az indulat. Ezt érezteti a sok nagybetűs kiemelésed és a nagyon sokszor használt dupla felkiáltójel.

53. Sebeanya (válaszként erre: 47. - Forrest2010)
2018. ápr. 11. 05:01
TE IS Átestél ilyen helyzeten ?? Teljesen csak jóindulattal kérdezem: Kíváncsi lennék a TE Élethelyzetedre,ha TE EZT ILYEN JÓL Tudod !!!
2018. ápr. 11. 04:51

Egyeltalán nem számíthatnak a testvéreimre,SŐT !!!!!!!!


A húgom férje tegnap a nagyobbik fiamat Ostorral akarta megverni, erre értem "Haza "-a szüleim házába- ahol csak ŐK ketten voltak. egy 10 éves kisfiú( kb 34 kg ) -és egy 34 éves, kb 100 kg-s drabális ÁLLAT !!!- Kihez fordulhatnék ilyenkor ???

Rendörség?? Gyermekjólét ,??

Állítólag a kisfiam véletlenül kiengedte a kutyájukat-amikor egyedül volt abban a házban- amíg én a kisebbik fiamért mentem az iskolába- és a sógorom valahogyan oda keveredett. sajnos ŐK a húgommal a szüleim házának tetőterében élnek... Engem is korábban akart már megverni..

51. fehérke111 (válaszként erre: 46. - Sebeanya)
2018. ápr. 9. 08:19

Dehogynem tudhatja - hidd el, a legtöbben tudják. Túlságosan át vagy itatva a keserűséggel - próbálj ezen változtatni, ha kell segítséggel. A gyerekeid érdekében tedd!!!

Ha akarod, elhiszem neked, hogy előttük másképp viselkedsz. Illetve próbálom elhinni, de ez biztos, hogy nem igaz.

A gyerekeknek éppen elég lehet az, hogy apa lelépett, te pedig még súlyosbítod a helyzetet azzal, hogy megkeseríted a légkört magad körül az ő részükre is. Mindenesetre örülök, hogy legalább a szüleidre és a testvéreidre számíthatnak.

50. fehérke111 (válaszként erre: 11. - Petra35)
2018. ápr. 9. 08:13
Tökéletesen igazad van! Nagyon jól látod és nagyon jól összefoglaltad.
49. fehérke111 (válaszként erre: 36. - VersEmber)
2018. ápr. 9. 08:11
Az az utolsó mondat (a válasz) nagyon ott van!
48. fehérke111 (válaszként erre: 32. - PöttyösPanka)
2018. ápr. 9. 08:09
:-)))
47. forrest2010 (válaszként erre: 46. - Sebeanya)
2018. ápr. 9. 07:32
Talán azért állnak így hozzád , mert képtelen vagy túllépni , megemészteni ezt a kudarcot ! pedig az emberek java átesik ilyenen és mégis képes talpra állni , nem éveken át rágódni ! feleslegesen !!! ha a gyerekeid egész nap ezt hallják , nem szeretnék a helyükbe lenni , megmérgezed körülöttük a levegőt az örökös sirámokkal ! a férjednek valamiból elege lett !!! ne hidd ! h nincs ennél carabb helyzet !!!
46. Sebeanya (válaszként erre: 39. - Briell14)
2018. ápr. 9. 04:25

NEM ÍGY Gondoltam !! Csak, aki Nem ebben a helyzetben él- nem hagyta el a férje szó nélkül, 2 kisgyermekkel- az nem tudhatja, mit élünk át nap mit nap a gyermekeimmel- én ezt tapasztalom a családom: szüleim, teszvéreim

- és a gyermekeim osztálytársainak szülei - körében: ebben a témában mindenki nagyon okosnak képzeli magát- aki nem ebben a helyzetben él !!

45. VersEmber (válaszként erre: 42. - D7ba7bf7ff)
2018. ápr. 8. 23:38

NEM oda köteleztük el magunkat!!!!!!!!

Minden ember születésekor FÉNYKÉNT születik.

De az első lélegzetvételkor beszippantja a sötétséget, ami ellen egész életében harcol.

Nem kellene.

Ha tudná, hogy mi az ellenszer.

44. VersEmber (válaszként erre: 43. - D7ba7bf7ff)
2018. ápr. 8. 23:33

Igen.

De mond el ezt annak, aki nem tudja, hogy mi a sötétség és mi a FÉNY!

2018. ápr. 8. 23:30
A FÉNY csak azé lehet, aki legyőzi a sötétséget és beengedi a FÉNY-t.
42. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 41. - VersEmber)
2018. ápr. 8. 23:29
Mert ugye amíg a sötétségnek köteleztük el magunkat, addig nem lehet FÉNY... :)
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook