Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Empátia - mennyire fontos tulajdonságunk? fórum

Empátia - mennyire fontos tulajdonságunk? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
11. Petra35 (válaszként erre: 2. - Sebenemarika1976)
2018. ápr. 3. 15:11

Marika, szerintem már mindenki (mindenhol) megértette, hogy neked most nagyon rossz. A kérdés az, hogy Te mit szeretnél most pontosan.Már lassan nem az a durva, amit írsz, hanem az, AHOGYAN írod és amiket gondolsz. Ugye te sem gondolod komolyan, hogy azért, mert téged elhagyott a férjed, ezért most mindenki rettegjen, mert rájuk is ez vár?

Nekünk több éve nem jön össze a gyerek, most mondjam azt, hogy direkt írod le mindenhol, hogy neked kettő is van, csak h nekem rossz legyen? Szedd már össze magad!

Ha a szám a neved mellett jelent valamit, akkor 42 éves vagy. Elvileg orvos vagy, ami arra enged következtetni, hogy eszed is van (volt). Előtted az élet.

Nem rosszindulatból de azért javasolták már többen, hogy nyiss egy fórumot, mert nem érteni, hogy pontosan mire keresel megolást. Leesett, hogy rossz neked, de akkor

a). most párkeresésben vagy?? Nyiss erről egy topicot

b). új munkahely kell? erre is ki lehet valamit találni

c). ingerel, ha másokat boldognak látsz? nyiss erről egy témát

d). elhagyott a férjed és kíváncsi vagy, mások hogy álltak talpra? ez is lehet egy jó téma stb.

Valami konkrétumot tegyél már, mert egyelőre csak szapulsz és magadat sajnáltatod. Abból meg jó nem lesz, ne is várj.

Azt meg végképp nem értem, miért kell nehezményezni, ha egy családi fotót látsz. Ezzel a logikával ki sem érdemes menni az utcára, ott is vannak férfiak,apák és anyák.

10. iszkiri (válaszként erre: 2. - Sebenemarika1976)
2018. ápr. 3. 15:10

Tele vagy fájdalommal.

Te vagy Sebanya is? Vagy valami hasonló nicken írogat valaki ugyanilyen fájdalmasan.

Ő is orvos. Neki is 2 gyereke van, akit egyedül nevel.

Teljesen véletlenül figyeltem fel erre. Félreértés ne essen, soha senki után nem nyomozok, és nem érdekel, hogy hány nicken írogat.

Csak kérdezem.

9. michelle.r (válaszként erre: 8. - Lapbarna)
2018. ápr. 3. 14:40
Sőőőőőt, családjuk is azért van :D
8. lapbarna (válaszként erre: 2. - Sebenemarika1976)
2018. ápr. 3. 14:18

Direkt raknak ki képet a családjukról, hogy fájdítsák az egyedülállók szívét???

Uramisten.

7. michelle.r (válaszként erre: 2. - Sebenemarika1976)
2018. ápr. 3. 13:04

Jézusommmm, menj pszichológushoz, mielőtt tejesen bekattasz :(

Ne üljek autóba, mert akinek nincs, annak ez fáj? Te se tegyél fotót a gyerekeidről sehová, mert sokan vannak, akiknek nem lehet gyerekük. Vagy volt, de elvesztették.


A mentalitásoddal a gyerekeidnek ártasz a legtöbbet, legalább értük akarj változni.

6. loch ness (válaszként erre: 2. - Sebenemarika1976)
2018. ápr. 3. 08:00

Ebből én sem az empátia hiányát látom, hanem tőled a rossz hozzáállást. Persze, hogy az embernek fáj, ha egy teljes család tükrében még jobban érzi a saját magára hagyottságát, de miért gondolod, hogy pont a te piszkálásodra tennék ki a képeket, és nem a saját örömükre? Nem ők tehetnek arról, hogy egyedül vagy, ők hadd örüljenek a saját boldogságuknak. Te is örülj az övékének, az nem rövidít meg téged, sőt, inkább felemel. De az nem, ha nagybetűkkel kiírod, hogy akik MÉG együtt vannak. Miért "még"? Mindegyikük kivétel nélkül olyan rosszban van a házastársával? Ne haragudj, de ez úgy hangzik, mintha alig várnád, hogy őket is otthagyja a házastársuk és nekik is kijusson az a keserűség, ami neked. Ha nem így van, akkor bocsánatot kérek, de gondold meg, nem ezért fogalmaztál-e önkéntelenül is így.


Nekik is kell empátiát gyakorolniuk feléd, de a megfelelő helyzetben, és nem egy facebook csoportban, ami arra való, hogy az emberek információkat osszanak meg egymásról.

5. loch ness (válaszként erre: 3. - 124637ff9b)
2018. ápr. 3. 07:54

Igen, az empátia a beleérzőképesség, nem az együttérzés.


Van, akiből hiányzik, néha a legjobb szívű emberekből is, de igazad lehet, valószínűleg nem hiányról van szó, hanem arról, hogy nem gyakorolták, de attól még kifejlődhet később, és akkor meg is nyilvánul. Ezért is olyan fontos, hogy a gyereket tanítsák, neveljék arra, hogy gondoljanak bele néha a másik helyzetébe, érzéseibe.

4. Channa* (válaszként erre: 2. - Sebenemarika1976)
2018. ápr. 3. 06:58

Hát nem tudom....

Ha te egy családi fotót látsz, akkor mindenképp azt érzed, hogy téged piszkálnak, mert téged elhagytak?

Én nem hinném, hogy a célja bárkinek is ez lenne, és attól, hogy veled ez történt, nem hinném, hogy más családnak kellene szégyenkeznie azért, mert ők együtt vannak.

Ha ti, egyedülálló szülők így reagáltok egy családi fotóra, akkor veletek van a gond. Nem gondolom, hogy azért mert téged, vagy mást elhagytak vagy bármi okból nincs együtt a családotok, másoknak nem lehetne együtt maradni, közös fotót megmutatni, stb.


Vannak egyedülálló ismerőseim, és sosem éreztek úgy, ahogy te, soha nem zavarta pl. a barátnőmet, hogy én a férjemmel és a gyerekemmel élek, ő meg egyedül a gyerekével.

Én elhiszem, hogy fáj neked, hogy lelépett a férjed, de attól mások, hagy ne érezzék magukat rosszul, nehogy már ne beszélhessenek a társukról, nehogy már ne mutathassanak egy családi fotót, stb.


Na, én úgy érzem, hogy benned nincs meg az, hogy elfogadd, másoknak másmilyen az élete. Ugye nem akarok bemesélni senkinek, hogy amikor neked együtt volt a családod, nem mutattál közös képet pl. egy elvált ismerősnek....

3. 124637ff9b (válaszként erre: 1. - VersEmber)
2018. ápr. 3. 06:00

Az empátia nem azt jelenti, hogy együtt érzek valakivel, hanem hogy képes vagyok beleélni magam a másik helyzetébe..

Nagy különbség 👆

Nem hiszem, hogy alkalmatlan lenne erre bárki is, inkább a szándék nincs meg időnként.

2. Sebenemarika1976 (válaszként erre: 1. - VersEmber)
2018. ápr. 3. 04:28

Én mostanában: 2016. májusa óta - mióta a férjem elhagyott, 2 kicsiny gyermekemmel- sajnos azt tapasztalom- Főként a saját családom: Testvéreim körében

-akiket - MÉG !! - Nem hagyott el a házastársuk- csak idő kérdése !

hogy az empátia érzék teljességgel kiveszett Belőlük, vagy sohasem Volt ??- Ki tudja ??

Pedig a szüleim egyformán neveltek minket,

én -orvosként- megpróbálok mindenkivel empatikus lenni- magam körül viszont szinte Senkitől Nem tapasztalom ezt !!


Ugyanezt tapasztalom sajnos abban az iskolában is, ahová a fiaim járnak:

.Mindkettejük osztályának: elsős- és ötödikes általános iskolások, 1 iskolába járnak- van már facebook csoportja

-a ahová a gyermekek szülei írhatnak.

Itt azon szülőket, akik egyedül nevelik gyermekeiket- fekete bárányként tekintik- azok, akik MÉG házastársukkal együtt nevelik a gyermeküket, gyermekeiket !!

Direkt- hogy a gyermekeiket egyedül nevelők szívét fájdítsák- együtt élő családtagjaikról- férj- feleség- apuka, pót-apuka, stb - tesznek ki - vagyis ezekkel ölelkező - családi képeket!!- amikor ezeket a gyermekeiket egyedül nevelő szülők nehezményezik, nyilván ÖK_ a gyermekeiket egyedül nevelők - vannak mindennek lehordva- csak fehér embernek Nem !!

HOVÁ lett az emberekből az empátia érzék ???

2018. ápr. 3. 00:57

Az empátia mit jelent a számodra?

Csak egy idegen szó, amit együttérzésként fordítunk?

Az empátia mindenkinek alaptulajdonsága?

A hétköznapjaidban milyen gyakran fordul elő, hogy empatikusan kell hozzáállnod a másik emberhez?

Szerinted van olyan, akiből ez hiányzik?

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook