Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Elvesztettem a keresztfiam fórum

Elvesztettem a keresztfiam (beszélgetős fórum)


1 2
54. B.SZ.Icu (válaszként erre: 29. - 2b2a4a10d2)
2012. dec. 11. 17:05

Én ezt nem így látom,csak hozzáállás kérdése.

Ha előtte nagyon jóban voltak,akkor most miért ne lehetnének.

Persze,mi nem tudhatjuk pontosan,hogy is történtek a dolgok,meg ugye a csalódott fiú is telebeszélhette a testvére fejét.

53. syria (válaszként erre: 49. - Nettus92)
2012. dec. 10. 20:07

Így még inkább érthető, miért ragaszkodsz annyira a keresztfiadhoz.

Én sem tudnék okosabbat tanácsolni, mint szafaripók (45.). Bár nem lesz könnyű, mert jó pár év eltelhet, mire át tudod adni annak bizonyítékait, hogy mennyit gondoltál rá, s jó kis büntetés lenne, ha a gyerek számon kérné az anyját.

Vagy történik valami csoda (esetleg a te óvatos közeledésed hatására), és a korlátolt anyja észhez tér.

52. 2b2a4a10d2 (válaszként erre: 41. - Nettus92)
2012. dec. 10. 19:56
Elolvastam, csak úgy gondolom, hogy messziről jött ember azt mond, amit akar. A másik fél véleménye nélkül nem igazán lehet azt mondani, hogy itt csak és kizárólag neked van igazad.
51. d71ef05a8e (válaszként erre: 6. - 2b2a4a10d2)
2012. dec. 10. 13:45

Két dolog jutott eszembe az írásodról, annak ellenére hogy a lényegi mondanivalóddal maximálisan egyetértek.


Egyrészt a ruhára és egyebekre való pénz megkeresése bár a szülő feladata, ez a gondozás-ellátás része, nem kifejezetten nevelés a szó szoros értelmében, míg a közös programok már inkább ebbe a kategóriba tartoznak (nem azt mondom természetesen, hogy ez egyenlő azzal, hogy néhanapján valaki levisz egy kisgyereket magával a boltba.)


Másrészt sokaknak furcsa lehet, de van olyan, hogy egy szakítás után a volt párunk családjával megmarad a jó viszony, akár a barátság. Én a mai napig is tartom a kapcslatot egy volt barátom nővérével, sőt, szüleivel is, míg a volt barttal nem. Ott voltunk egymás esküvőjén, stb. Nem állítom, hogy nem furcsa, de nálunk valahogy természetes volt, hogy attól, hogy az öccsével eltávoldtunk egymástól, a mi kapcsolatunk még nem kell, hogy változzon. Igaz, a legnagyobb békében szakítottunk, semmiféle sárdobálás, egyéb fel sem merült.

2012. dec. 10. 08:20

Nos hát nehéz de ha hivatalosan is te vagy van jogod hozzá.Esetleg beszélj egy ügyvéddel kérd ki tanácsát.Lehet azt mondja állj le de lehet tudna valami okosat mondani.

Nekem a keresztanyámat a saját unokájától tiltották el.És mivel joga van láthatásra megítélte a bíróság is.Persze hosszú idő volt.Ki nem állhattak egymást a nővel most meg már tök jóban vannak.Szóval idő kell és kitartás.Ne add fel én sem adnám semmi esetre sem.


Fiatal vagy írod hogy nem lehet saját gyereked lehet azért is ragaszkodsz hozzá ennyire.De tudom mit érzel:-(

Én is imádom a gyerekeket.Saját gyerek méhed az van lombikkal lehetne babád nem (nem a te petédből )?


Remélem mielőbb dűlőre juttok.

2012. dec. 10. 00:16

szociálpedagógus vagyok-csaldádsegítőben dolgozom.

sajnos nem lehet saját gyerekem...kivették a petefészkeimet :(

48. 91d4989ab9 (válaszként erre: 47. - Nettus92)
2012. dec. 9. 22:43

mikor történt ez, várj türelmesen pár hetet, majd beszélj a pappal ha nem enyhülnek, hátha van ötlete


vagy/és új párt keress akivel jöhetnének a saját gyerekek


mi a szakmád? gyerekekkel kéne foglalkoznod:)

47. Nettus92 (válaszként erre: 45. - Szafaripók)
2012. dec. 9. 22:37
ez egy nagyon jó tanács, köszönöm. így is fogok tenni. Aztán ha nagyobb lesz, mekeressem és ha ő akarja újra ott leszek neki.
46. szafaripók (válaszként erre: 45. - Szafaripók)
2012. dec. 9. 22:26
Mármint a gyereknek szánt levelet se kell elküldeni, írd akár egy füzetbe, és akkor mind egy helyen lesz, ha oda akarod neki adni...
45. szafaripók (válaszként erre: 43. - Nettus92)
2012. dec. 9. 22:25

Hát, sajnálom, hogy a másik fél ennyire képtelen az orránál tovább látni...:(

Talán idővel változik a helyzet.

Talán Neked is írni kéne egy levelet. Indulat, vádaskodás nélkül - talán akkor elgondolkodna...

Ha nem, minden születés és névnapján, gyereknapon, karácsonykor, mikuláskor, húsvétkor, stb. írj egy levelet a gyereknek. Meg tegyél félre minden alkalommal pénzt (mintha ajándékot vettél volna)

Idővel oda tudod adni neki, ha még mindig fontos lesz, amit gondolok, hogy igen. És legalább a gyerek fel fogja fogni, hgoy nem a te hibád, hogy nem lehettél vele...

44. 328aadd89f (válaszként erre: 43. - Nettus92)
2012. dec. 9. 22:23
Sajnos nem tehetsz semmit, max. abban bízhatsz, hogy meggondolják magukat.
43. Nettus92 (válaszként erre: 40. - Szafaripók)
2012. dec. 9. 22:21
nem vagyok indulatos típus-soha nem voltam azt. Én már probálkoztam ész érvekkel, hogy ne miattam,hanem a pici miatt kellene félre tenniük az indulatokat-de csak egy csűnya levelet kaptam válaszul, amit majdnem minden nap elolvasok és amit elszeretnék hinni, hogy ne fájjon tovább...
42. haaeen (válaszként erre: 38. - 2b2a4a10d2)
2012. dec. 9. 21:30
ebben miert vagy olyan biztos? lattam en mar olyan gyereket, akivel a szomszedja tobbet torodott, mint a sajat szulei.
41. Nettus92 (válaszként erre: 38. - 2b2a4a10d2)
2012. dec. 9. 21:05
Egyáltalán olvastad te a hozzá szólásaimat? Leírtam, hogy nem csak játszottam vele... De nem is akarlak meggyőzni... sajnálom, hogy nincs benned, annyi érzés, hogy ezt megértsd.
40. szafaripók (válaszként erre: 39. - Nettus92)
2012. dec. 9. 21:02

És mégse tudjátok megbeszélni felnőtt emberek módjára? Legalább a kisgyerek kedvéért???

Nem indulatból, hanem nyugodtan...???

39. Nettus92 (válaszként erre: 37. - Szafaripók)
2012. dec. 9. 21:01
persze hogy jobban voltunk-jó barátnők voltunk, mindent megbeszéltünk-ha randizni ment én sminkeltem ki,ő festette a hajam én az övét. Együtt főtünk, sétálni jártunk, közösen mentünk nagy bavásárlásra.
38. 2b2a4a10d2 (válaszként erre: 30. - Haaeen)
2012. dec. 9. 20:11
Nem, nem gondoltam komolyan. Az egy dolog, hogy a lány játszott a kisfiúval, meg elvitte sétálni, de ettől még a legtöbbet biztos, hogy a gyermek édesanyja törődött vele.
2012. dec. 9. 19:32

NAgyon sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél.

Én azt gondolom, hogy ez hatalmas hülyeség a gyerkőc szüleinek a részéről.

Esély sincs rá, hogy békét teremtsetek egymás között? hiszen nekik is fel kéne ismerni, hogy ha az exed elfogadta, akkor nekik sincs okuk haragudni.

Korábban jóban voltatok a majdnemsógornőddel? mármint az exedtől függetlenül?

36. Nettus92 (válaszként erre: 35. - Szafaripók)
2012. dec. 9. 19:17

hivvatalosan is-volt keresztelő mikor egy éves lett.

nem szépen váltunk el-hála az anyának,mármint az anyós jelöltömnek. Az exemmel nem volt gond-amikor úgy döntöttem nekem itt a vége a kpcsolatunknak, ő elfogadta. Megbeszéltük, hogy mi lesz az enyém mi marad meg neki-hisz 3 év alatt sok dolgot vettünk közösen. Aztán mikor az anya megtudta jött cirkuszolni, hogy nehogy elmerjek vinni bármit is a lakásból-elég csűnyán összvesztem az anyávval-talán ezért is nem vagyok szívesen látott személy a családnál.

2012. dec. 9. 19:08

"Hivatalosan" is a keresztanyja vagy? Mármint volt keresztelő, és ott te lettél a keresztanya? Mert ha igen, továbbra is van keresnivalód az életében.

Ha nem, akkor az exed belátására vagy sajnos utalva - gondolom nem szépen váltatok el, ha így alakult...

34. Nettus92 (válaszként erre: 33. - Haaeen)
2012. dec. 9. 19:04
nem nevezném békésnek az elválásunk...hallani se akar rólam, nem nagyon hatná meg ha neki panaszkodnám el mennyire hiányzik az unokaöccse... :(
33. haaeen (válaszként erre: 31. - Nettus92)
2012. dec. 9. 19:00
nagyon nehez lehet, de fel a fejjel, lehet hamarosan rendezodik a helyzet. a volt paroddal bekeben valtatok el? neki nem lehetne elmondani, hogy mit erzel?
2012. dec. 9. 18:56
bocsi a helyesírási hibkért...elég zaklatott vagyok ...
31. Nettus92 (válaszként erre: 30. - Haaeen)
2012. dec. 9. 18:54

én elfoadom az anya döntését-ha nem akarják, hogy a pci életének részese leszek, akkor nem zaklatom őket. A szívem megszakad,és szmomra ez egy örök seb marad, de Áron még pici lassan elfelejt, főleg , ha nem lát.

Csak fáj..azért is indítottam el a forumot, hogy kibeszéljem magamból.

Volt aki bántot, volt aki megértette mit érzek-de alényeg, hogy kkibeszélhetem magamból.

Attól még, hogy nem láthatom minden nap gondolok majd rá, és soha nem felejtem el.

30. haaeen (válaszként erre: 29. - 2b2a4a10d2)
2012. dec. 9. 18:44

szerinted akkor mennyi az az ido, amikor tarthatjak a kapcsolatot? ket ev kapcsolat meg nem elegendo, de 3 mar igen?! lehet ezt egyaltalan igy merni?!

sosem ertettem az ilyen hozzaallast, ha egy par szakit, akkor miert kell az egesz csaladnak a volt par ellen fordulnia? ha tegnap joban voltam a sogornommel, ma szakitanak, akkor holnaptol mar utalnom kellene?


a neveles meg nem ott kezdodik, hogy veszel pelenkat a gyereknek, remelem ezt te sem gondoltad komolyan :S

29. 2b2a4a10d2 (válaszként erre: 18. - B.SZ.Icu)
2012. dec. 9. 18:06
De itt most nem 5-10-15 évnyi házasságról van szó, ami után természetes, hogy az ember tartja a kapcsolatot a volt párja családjával.
28. c1e9612cd3 (válaszként erre: 6. - 2b2a4a10d2)
2012. dec. 9. 18:03
én azért úgy gondolom, h a testvérnek nem sok köze van a srác szerelmi életéhez, és igen csak primitív hozzáállás az, h szakítottak, akkor már én sem állhatok szóba vele, a ygerekem meg pláne......Arról ne is beszéljünk, h itt egy ygerekről is szó van, akinek (amennyiben tényleg oylan jó volt a viszonya a volt bnővel), nem kis trauma ez. Olyan lehet, mintha a szülei váltak volna el, és egyik pillanatról a másikra megszűnik létezni az életében az anya, vagy az apa.
2012. dec. 9. 17:51
Ilyen esetben , mindkét felet kellene meghallgatni, úgy lenne kerek a történet.
26. gyöngy:) (válaszként erre: 19. - Nettus92)
2012. dec. 9. 17:44

A volt párod sem tud hatni rájuk?

Teljesen megértelek, voltam hasonló érzelmi helyzetben egy szomszéd kislánnyal,nem volt tiltás sem, csak külföldre mentek hosszú időre és így szakadtunk el egymástól de most már szerencsére itthon vannak és akkor látom amikor időnk engedi.Megviselt az elszakadás és nehezen dolgoznám fel ha többé már nem láthatnám, pedig aztán semmi közöm nem volt hozzá mert csak egy szomszéd kislány volt de érzelmileg teljesen összenőttünk mert szinte én neveltem.

Drukkolok neked, hogy minden jól alakuljon!

25. 328aadd89f (válaszként erre: 24. - Nettus92)
2012. dec. 9. 17:25
Az a baj, hogy az alapján, amit írsz, egyáltalán nincsenek tekintettel a kicsi fiú érzéseire. Ez önző és szemét dolog.:(
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook