Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Elvehetem feleségül a 17 éves barátnőm? fórum

Elvehetem feleségül a 17 éves barátnőm? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
78. 06bfdda89d (válaszként erre: 76. - 3aad3b800d)
2011. febr. 28. 12:04

Ugyaaaan,erről szó sincs...Olvass el még egyszer!:P :)))


Egyet bizonyít ezen hsz-d újra: nincs empatikus képességed...

77. 9cf0020815 (válaszként erre: 72. - 1ecdb7c9b3)
2011. febr. 28. 11:07
Őszinte részvétem a kedvesednek,sajnálom!:(
76. 3aad3b800d (válaszként erre: 75. - 06bfdda89d)
2011. febr. 28. 09:40

Én normális hangnemben írtam véleményt a korai házasságról, mire ő nem éppen ugyanilyen hangnemben válaszolt, ezek után a saját stílusában beszéltem vele. Szövegértelmezési gondjaim itt nem nekem vannak. Ha annyira felnőtt a kedves topikindító, majd megvédi saját magát.

Te pedig nem fogod megmondani nekem, mihez szólhatok hozzá és mihez nem.

75. 06bfdda89d (válaszként erre: 74. - 3aad3b800d)
2011. febr. 28. 01:10

Érdekes kérdés,hogy mitől felnőtt egy ember...


Attól mindenképpen,hogy van empatikus képessége...


Lehet becsatlakozni egy topikba,de ha nem tetszel a topikindítónak,nyeld le.Pl,még ettől is felnőtt az ember,hogy képes kisbékát nyelni...


Persze...egyre nehezebb lesz fórumozni,mert egyre több ember "nő fel",aki nem tud olvasni és gondjai vannak a szövegértéssel...(statisztika!->nem én állítom)Mondjuk felemlegetése burkolt célzás volt arra,hogy lehet még egy párszor el kellene olvasnod...De: mondjuk léphetsz is...:D Ez is felnőtthez illő viselkedés.


Na,hát úgy kapásból ennyi jutott eszembe,meg nem is nagyon érek rá felnőttségről oktatni.Hm...Igazad van:nem is az én feladatom,fel is adom!


:)

74. 3aad3b800d (válaszként erre: 73. - 1ecdb7c9b3)
2011. febr. 27. 22:07

Elolvastam, képzeld.

Tudod, egy fórumnak az a lényege, hogy mindenki szabadon elmondja a véleményét a témáról. De úgy tűnik, neked ehhez még fel kell nőnöd. Ugyanúgy, mint a házassághoz.

73. 1ecdb7c9b3 (válaszként erre: 71. - 3aad3b800d)
2011. febr. 27. 19:02
Becsatlakozol egy fórumba, de az előzményeket nem olvasod el? Aztán meg okoskodsz? Nincs jobb dolgod, mint itt lopni a napot ?: D
2011. febr. 27. 19:01
Köszi a válaszokat vanilla desperate, de nem azt kérdeztem, hogy neked mi a véleményed a házasságról.Tehát tartsátok meg a véleményeteket, mert a kutya sem kíváncsi rátok.
71. 3aad3b800d (válaszként erre: 64. - 1ecdb7c9b3)
2011. febr. 27. 16:38

2 év után??? Ne vicceljünk már...

Az ilyen fiatalon kialakult kapcsolatok 99%-a felbomlik házasság nélkül is. Az ember ebben a korban rengeteget változik, 5 év múlva már egyikőtök sem az az ember lesz, aki ma.

70. 9cf0020815 (válaszként erre: 64. - 1ecdb7c9b3)
2011. febr. 27. 16:30
El,de minek?Ti már az alsó tagozatban kezdtétek?
69. spinneli (válaszként erre: 68. - Sajert)
2011. febr. 27. 16:14

Hát azért nem is úgy érdemes belevágni, hogy ha nem jön össze elválunk.

Így nincs sok értelme.

68. sajert
2011. febr. 27. 13:34

Azt hiszem szülői engedéllyel igen.

De miért nem vártok még egy évet, és akkor nagykorú lesz.


Ha nem működik, akkor meg elváltok, na bumm, nem ti lesztek az első elváló pár. A kolléganőm most akar válni a férjétől, 14 év ismeretség után. A kolléganőm most 30 éves, három gyerek Anyukája.


Nem a világ vége az házaság, szerintem.

67. 06bfdda89d (válaszként erre: 66. - 1ecdb7c9b3)
2011. febr. 27. 12:07
:)
2011. febr. 27. 11:55
Spéci igen egymásnak vagyunk csak és sok nehéz helyzeten átmentünk már, de együtt voltunk jóban roszban.
65. 06bfdda89d (válaszként erre: 64. - 1ecdb7c9b3)
2011. febr. 27. 11:13

Ebben az utolsó mondatban elég kapcsolat-megtartó erő van.Ezt elhiheted.Mert ahogy mentek előre át a sok nehéz helyzeten,ez az egy mindig nagyon igaz lesz...10 és akár 20 év múlva is el fogod tudni mondani,hogy "senki így még nem szeretett",sőt "rajta kívül senki más",vagy azt hogy "csak mi vagyunk egymásnak,nézz körül",stb...

Ha mindketten így élitek meg.Bármi legyen,ez a tény mindig kijózanító realitás marad.

2011. febr. 27. 11:02

El is fogom venni.

Szoktunk mi veszekedni is és nem rózsaszin felhők között lebegünk hanem a földön élünk.Az összes hibájával együtt szeretem.2 év együtt élés után már eltudom dönteni, hogy vele akarok-e élni vagy sem.Csak egymásnak vagyunk neki van egy olyan anyja akiről nem írok semmit, mert nem tűr nyomdafestéket, nekem meg van egy olyan apám aki alkoholista.Csak egymásra tudunk számítani.

63. Belle Morte (válaszként erre: 61. - 1ecdb7c9b3)
2011. febr. 27. 09:27
Látom nem értesz. nem támadtalak, csak azt szerettem volna sugallni, hogy gondold át alaposan. nyilván, ha el akarod venni akármi történik is megteszed, és ez így jó. Csak gondold át. Ha tényleg ennyire szereted, én szívből kívántam Nektek sok boldogságot!
2011. febr. 26. 22:49

A házasság olyan, mint a háromlábú kisszék.


Egyik lába a szeretet/szerelem hűséges mégélése,

második lába az élet továbbadása és felnevelése,

harmadik lába egymás segítése.


Ha az egyik "kitörik", megdőlt az egész.


Fel vagytok ki készülve a felnőtt életre, feladatokra, kötelességekre, megpróbáltatásokra?

Meg tudjátok teremteni az egzisztenciátokat és fent is tudjátok tartani a közös élet alapjait?


Sajnálatos módon ebbe százezrek buknak bele, pedig általában jórészt készülnek is rá...


Gondolom ezeket a kérdéseket a környezetetekben sokan feltették és fel is fogják tenni még a hivatalos helyeken is.


Ne érts félre! Nem vagyok házasságellenes!

A szerelem Isten legnagyobb ajándéka, hogy megtalálhassunk életünk és szívünk másik felét.


És az élet kegyetlen, különösen a mostani viszonyok között az ember úgy éli meg a mindennapjait, hogy minden/ki család- és házasságellenes. Mert az is!


(Csak zárójelben jegyzem meg, hogy édesapám anyakönyvezetőként dolgozott évtizedeken keresztül...)


Te nem értesz engem, én megértelek Téged, bár én is láttam már rózsaszínben a világot.

Tudod, nem mindegy, hogy a tenger partján ülsz és a víz mossa a lábad, vagy 200 m-ről látsz rá a tengerre.

2011. febr. 26. 22:15
Köszi a hozzászólásokat, bár azért belle és zsóka titeket nem értelek.Miért kellet egyből támadni..
2011. febr. 26. 21:51

Szerintem meg ha szereti vegye el!!!

Én 16 évesen ismerkedtem meg a párommal most 17 éve hogy együtt vagyunk.

SEnki nem láthat bele a másik ember gondolataiba ,érzéseibe,ezt tartsuk tiszteletben.

Fiatalok de ez nem azt jelenti hogy nem működhet,és ha nem akkor külön mennek.Sokan 40 év házasság után teszik ezt azokat miért nem ócsárolják???

Én azt kívánom legyenek boldogok ,hosszú ideig!!!!

59. 06bfdda89d (válaszként erre: 58. - 1110e6ad2f)
2011. febr. 26. 21:17
Hát ezt...nagyon szépen írtad le.És gratulálok.És sajnálom.Most biztos nehéz lehet.
2011. febr. 26. 20:28

Én nem konkrétan a kérdésedre válaszolnék, csak szeretnélek megerősíteni saját példám kapcsán.

Engem -azaz minket- tiltottak már ak16 évesen egymástól és felrúgva mindent elmentünk albérletbe és összeköltöztünk...senkinek nem kívánom amin eközben átmentünk. Anno megbilincselve állított elő az erkölcsrendészet, mert ugye fiatal korúak voltunk...jó apám ezek után próbálta (fizikailag) is belém verni, hogy jöjjön már meg az eszem, mert nem csak egy nő létezik a férfi életében...majd ha "benőtt a fejem lágya" ráérek komolyabb partnert keresni...

...nem érdekelt, mert nagyon szerettük egymást. Életem legszebb pillanata volt mikor betöltöttem a 18-at és a fővárosba menekülve hivatalosan is egymásé lehettünk...persze csak szolidan, hiszen ellenezte mindenki.

Következő évben megszületett az első fiunk, akinek 2 hétig örülhettem, mert apám keze hosszú volt és bevitetett katonának nagyon messze az otthontól...csak azért, hogy ne érje csorba a büszkeségét...lehúztam a két évet és közben 3x tudtam haza menni...de éltetett, hogy vár rám a kedvesem...azóta eltelt lassan 28 év...és soha másra rá nem néztem és fordítva is így volt..akkor 1985-ben sírig tartó esküt fogadtunk...és ez így is lett..25 év boldog házasság, szeretetben és békében..

...aztán megszűnt egyik pillanatról a másikra egy szív tovább dobogni... iszonyatosan egy kemény dolog ez...de én még mindig szeretem és büszke vagyok rá, hogy akkor kitartottam az elveim mellett és mellette!!!

Nektek is ezt kívánom és ne foglalkozzatok más negatív véleményével...az igaz szeretet az, ami két embert egy életen keresztül összetart...

Elnézést amiért hosszú voltam..én szorítok nektek!

57. EpresKrisz (válaszként erre: 56. - Belle Morte)
2011. febr. 26. 20:10

Na ez az amit te sem mondhatsz el magadról.Tudod a fogyatékos embereknek is több eszük van mint neked!

Na szevassz!!!

2011. febr. 26. 20:07
Nyugi, az idegesség árt a nem létező szépségednek. :D De fogyatékosok vagytok Édes Istenem! Na további jó gyépéskedést. :D
2011. febr. 26. 20:06

Belle Morte!

Olyan rosszindulatú!

54. EpresKrisz (válaszként erre: 52. - Spinneli)
2011. febr. 26. 20:04
Tudom,csak gusztustalan a stílus,amit meg mer engedni magának!!:)
53. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 51. - 9b10f3d7ff)
2011. febr. 26. 20:03
Ja és én nem alacsonyodom le hozzád tovább, pá "édes"
52. spinneli (válaszként erre: 50. - EpresKrisz)
2011. febr. 26. 20:02

ugyan, hagyd már...nem ér annyit.

:)

51. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 48. - Belle Morte)
2011. febr. 26. 20:02

"Édes" rád gondoltam,az intelligencia hiányoddal. De úgy látszik olyan mogyoró agyad van, nem fogod fel mennyire rossz indulatú "ember" vagy.

Szegémy lovak. :(((( Nagyon sajnálom ŐKET. Remélem nem érsz hozzájuk, mert a ló viszont nagyon intelligens élőlény.

50. EpresKrisz (válaszként erre: 48. - Belle Morte)
2011. febr. 26. 19:58
Istenem és még te osztod itt az észt.Akkor most ki nem figyel????
49. Binky (válaszként erre: 46. - 07c4794583)
2011. febr. 26. 19:57

milyen igaz:)

+fogyis fórumok

bár ott is van vita rendesen

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook