Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Első munkanapom fodrászként ! ti mit szerettek, mit nem a fodrászokban? fórum

Első munkanapom fodrászként ! ti mit szerettek, mit nem a fodrászokban? (beszélgetős fórum)


1 2
2012. nov. 5. 10:06

Nekem az a lényeg, hogy a hajam normálisan meg legyen csinálva, úgy ahogy kérem, ne önállóskodjon a fodrász. Ja és ne húzza az időt felesleges locsogással, ne turkáljon a magánéletemben, stb...most voltam szerencsére egy jó fodrásznál, 20 perc alatt tökéletes frizurám lett, nem beszélt, csak a legszükségesebb dolgokat beszéltük.

De mindenkinek más az igénye, van aki direkt szeret pletykálni fodrászkodás közben

2012. nov. 5. 10:05
Csatlakozom az előttem szólókhoz. Ne siess, ne kapkodj, beszélgess a vendéggel és nem utolsó sorban őszinte legyél vele. 12 éve ua a fodrászom és kerek perec mindig megmondta mi a jó, mit nem fogok tudni kezelni stb... És igen, ne pletykálj előtte se mögötte. Legyél közvetlen, kedves. Hajrá!!! :D
2012. nov. 5. 10:04
ezek nagyon sokat segítenek nekem :) köszönöm szépen a válaszokat. :)
2012. nov. 5. 10:04

Én pl gyakran megyek úgy fodrászhoz, hogy csak körülbelüli elképzelésem van (mert nehezen kezelhető a hajam, kevés frizura áll jól), így a fodrásztól várom a "csodát", hogy a tapasztalatával megmondja, mit lehet ebből a hajból kihozni.

Eddig egyetlen fodrászt találtam, aki erre képes és pont olyanra vágja le, hogy szuperül áll, tőle mindig elégedetten jövök ki (amíg nem dolgozott, sok másiknál jártam, de valahogy egyik sem lett az igazi).

2012. nov. 5. 10:03
Legyél diszkrét.Az embereknem manapság rengeteg problémája van és ezt szeretik is kibeszélni magukból.Én gyűlölöm amikor hallom hogy kipletykálnak valakit egy másik vendéggel!!!
2012. nov. 5. 10:03

Néha túl sokat beszélnek :-).Ezzel alapvetően nincs gond,csak néha nekem van olyanom,hogy kicsit csöndre vágynék vagy arra,hogy ne beszéltessenek.


Ja,és a legfontosabb! A "Milyen hajat szeretnél?" kérdésre elég nehéz néha elmagyarázni a választ, volt már olyan,hogy teljesen más lett a végeredmény,mint amit szerettem volna.Tarts magadnál valami mappát sok képpel,hogy konkrétan megmutatható legyen,hogy na,én EZT szeretném! Kicsit azt is nehéz megítélni,hogy amikor a vizes hajamon megmutatják,hogy "Ennyit vághatok?",akkor az szárazon valójában meddig fog érni...Próbáld meg nagyjából belőni,hogy figyu,ha ennyit leszedek,akkor az valójában eddig ér majd.

A várakozást nagyon utálom.10 perc,negyed óra simán belefér,de voltam olyan helyen,ahol 5-re voltam beírva,és fél hétkor (!) kerültem sorra (a hajamon volt vagy 20 perc munka,szóval még csak azt se mondhatom,hogy sok időt kellett rám hagyni,ezért raktak a végére).Mindez azért,mert a fodrászomhoz állandóan bejöttek az ismerősök trécselni,puszi-puszi,hogy vagy,stb, és tele volt a hócipőm,hogy én meg csak várok,várok...

Hirtelen ennyi.:-)

2012. nov. 5. 10:03

Én imádom a fodrászomat.

Mindig kapok cappuccinot, de minden vendége kap :)

Tudja, hogy melyik az a vendége, akivel nem szeretnék egyszerre nála lenni.

Nekem fontos, hogy lehetőleg férfi ne legyen ott, mikor pl. a hajamon a festék :D Szerintem egy nő, mindig legyen nő és ne mutatkozzon így egy pasi előtt. (otthon leszámítva :)) )

Ha ott vagyok, lehetőleg velem foglalkozzon, hisz kikapcsolódni is megyek oda és nem azért, hogy mások tartsák szóval :)

Legyenek ötletei, mostanában pl. mindig befonja a hajam :)

Szóval ha ott vagyok, akkor rám figyeljen, velem foglalkozzon. És bármiről beszélünk, az maradjon köztünk.

4. 800b726b6d (válaszként erre: 1. - Aquatica)
2012. nov. 5. 10:00
Ne érezze azt a vendég, hogy futószalagon ül, figyelj oda nagyon a kérésére. Engem pl nagyon kiakaszt, ha azt veszem észre, hogy össze van dobva a frizurám, ha kapkod a fodrász, mert már ott ül a következő vendég. Inkább kevesebb vendéget vállalj, de azok elégedetten távozzanak, az e legjobb reklám.
2012. nov. 5. 09:59

Szia!


Én nem szeretem pl. ha semmibe vesznek. Szeretem, ha meghallgatják mit szeretnék, de ha mondjuk nem jó az elképzelésem, akkor azt is megmondják. Szeretem, ha rendszeresen járok valakihez, akkor tudja, hogy milyen színű szokott lenni a hajam, és nem kutyul mindenfélét össze, hanem eltalálja a színét, fazonját, esetleg ha van valami újdonság, akkor azt javasolja. Nem szeretem, ha másik vendéget "szapulnak" Nekem, mert akkor az az érzésem, hogy rólam is ugyanilyen rondán beszélnek a hátam mögött, viszont szeretek vicces sztorikat hallgatni :) Utálom, ha csak ezeréves újságok vannak, amikben már ezer éve nem trendi hajak vannak.


Egyébként most pl nincs fodrászom, mert elment külföldre, és azóta már 2-szer voltam ugyanannál a cégnél, de az első totál elrontotta a színét, a második pedig nem jól vágta le :( Nehéz az élet :(

2. newlife101 (válaszként erre: 1. - Aquatica)
2012. nov. 5. 09:56

Akkor már magad is tudod a választ.

Segíteni a vendégednek, de az ő kéréseit kell szem előtt tartani.

2012. nov. 5. 09:54

sziasztok,

ma kezdem el életem első munkanapját fodrászként :)

tudom sokan bizalmatlanok a fodrászokkal szemben..

de szeretném ha leírnátok ti milyen fodrásznak örülnétek, szeretnék nagyon jó lenni ebben a szakmában, nem csak magam miatt hanem a vendégek miatt elsősorban hogy elégedettek legyenek,

azért lettem fodrász, mert meguntam hogy tönkre teszik a hajam :)). egyszer sírva mentem haza :)).

olyan rövidre vágta le .....

elhatároztam hogy én nem ilyen leszek !

kicsit izgulok :D

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook