Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Elmúlt a karácsony...lesz másik..avagy beszélgessünk az ünnepi hangulatról fórum

Elmúlt a karácsony...lesz másik..avagy beszélgessünk az ünnepi hangulatról (beszélgetős fórum)


2009. nov. 18. 19:33
Sziasztok.Nálunk a télapó és a karácsony is nagy ünnep.Karácsonykor úgy szoktuk csinálni,hogy szenteste a gyerekekkel együtt diszítjük a fát,karácsonyi dalok szólnak,és amikor felkapcsoljuk a fán a fényeket nagy tapsvihar fogadja.Ezután a férjem átcsalja a gyerekeket valamelyik másik szobába,és kapcsol egy érdekes mesét hangosan.Én az ajándékokat bepakolom a fa alá,majd csengetek egy kis csengővel,és úgy teszek,mintha rohannék ki a vécéről,ők is szaladnak a nappaliba,hogy jött a jézuska,és akkor meglátják a sok ajándékot a fa alatt.És az öröm ami az arcukon van leírhatatlan.Másnap pedig jönnek ebédre a nagyszülők,és a keresztszülők.A főzésbe anyu szokott segíteni.
2009. nov. 18. 18:44
Most voltam Obi-ban. Vettem gyertyát a koszorúra. Tök jó. Lehet kapni olyan csomagban gyertyát, hogy 3 lila, 1 rózsaszín. Igazi hagyományos koszorúm lesz. De örülök.
2009. nov. 18. 18:12
Nálunk sültkrumpli helyett most majonézes krumpli lesz, meg rántott dolgok meg levesek stb. Meg az idén megpróbálok csinálni rántott hagymakarikát
62. Nívea
2009. nov. 18. 16:46

Nálunk minden évben van diós és mákos beigli, szalagóriás túrós, mázeskalácskák(ez megy fára is). Másra nem emlékszem, hogy milyen sütiket szoktunk ezeken kívül csinálni. Sós nem igen van.

A menü az mindig halászlével indul. A hasábburgonya az elkerülhetetlen, ami mellé általában rántott húst, rántott gombát és rántott halat sütünk. Francia salátát eszünk hozzá. Ez 24-e. A többi napon mikor mit főzünk :)

2009. nov. 18. 15:13
A kókuszgolyó is karácsonyi recept. Vagy esetleg próbáld ki a sport szeletet, szinte ugyan az mint a kókuszgolyó. Vagy amit sütni kell az a brownie. Nagyon egyszerű receptem van hozzá.
60. Noncsi18 (válaszként erre: 57. - Dedc93f75e)
2009. nov. 18. 12:58

Nálunk mindig van: diós-mákos kalács, mézeskrémes, kosárka (kedvencem) és pogácsa, ezt anyum csinálja! Főleg a kosárkát várom mindig mert egy évben csak egyszer van :)

Mamám meg zserbót csinál, hókiflit, meg néha ő is kalácsot!

De, hogy én mit csináljak?? Nem vagyok egy nagy sütő bajnok!! :S Úgyhogy ilyen sütés nélküli recepteket nézegettem! :)

2009. nov. 18. 12:29
De jó nektek!:-( Általában rajtam is hamar kitor,de idén sajnos nem jon.Gondolom a koltozés miatt.
2009. nov. 18. 12:26

Sziasztok!


Már legalább egy hónapja rajtam is rajta, van a karácsonyi hangulat!

A páromon kívül már mindenkinek megvettem az ajándékát!:) Szeretem nem egyszerre megvenni őket, mert az úgy túl sok lenne!:s

Nekünk mű fánk van már évek óta és nagyon szép, égő se kell rá, mert a végei világítanak!

A három napból az egyiken enyém lesz a konyha!:D Csirkemellet sütök őzgerincformában!

A másik két nap anyummal együtt főzünk! Első nap lesz rántott hal, krumplipürével, mákos guba!A második nap húsleves, sült csirkehusi, francia rakott burgonyával, harmadik nap pedig az én általam készített menü!:)

Ezen kívül lesz még pogácsa, mézes-krémes, illetve páromnak tortát készítek, mert karácsonyi baba!

2009. nov. 18. 11:58
Milyen sütikkel készültök karácsonyra?
2009. nov. 18. 11:23
Nézegettem már neten a képeket. Ki fogom próbálni. Ha a gyerekeknek megy akkor talán nekem is.
55. Nívea (válaszként erre: 52. - Dedc93f75e)
2009. nov. 17. 21:43

Neeem. Sajnos nincs mindenfajta színben. De elég nagy a választék. Barna, fekete és zöld kell hozzá. Meg ha szeretnél rá díszeket, akkor válassz színeseket is. Csak arra figyelj, hogy feketével rajzold meg a fát, a díszeket is(mondjuk karikákat a lombba) és azután, ha kicsikét szikkad(olyan 1-2 percet szoktam várni)színezd ki a fa törzsét barnára, a lombot zöldre, és a díszeket színesre. Aztán vársz, míg megszárad. Látszik, ahogy szárad, majd tapasztalod. Akkor jó, amikor már nem ragad a kezedre, csak egy icipicit. Aztán rányomod az ablakra, rásimítod és óvatosan megpróbálod lehúzni. Ennyi. Nem nagy szám.

Mintákat meg tudsz letölteni a netről is :) Kinyomtatsz akármilyen fekete rajzot, aztán beteszed a fólia alá és mehet a festés.

2009. nov. 17. 21:43
Az tök jó. Köszi ki fogom próbálni...
53. d879a0c5b4 (válaszként erre: 52. - Dedc93f75e)
2009. nov. 17. 21:36

Van mindenféle színben.

Van olyan is, ami "világot". Fluoreszkál, vagy minek mondják :)

Meg lehet belekeverni (vagy készen venni, kevertet) csillámot, és szép csillogó díszeket tudsz varázsolni az ablak-karácsnyfára :) Vagy Kitty masnijára :)

2009. nov. 17. 21:31

Köszönöm.


Azt mondod... meg fogom próbálni. Nagyon szeretnék a gyereknek is valami micimackósat vagy Hello kittyset. Meglátja a hello kittyt és egyből "kitti"... Nem sok szót mond, de a kitty-t nagyon szépen. Lehet ráragad az én hülyeségem.

Ha karácsonyfát szeretnék az ablakra, lehet olyan színt is kapni? Minden színben van, vagy keverni kell a színeket?

51. Nívea (válaszként erre: 50. - Dedc93f75e)
2009. nov. 17. 21:25

Dehogynem. Hisz ezt csak át kell másolni. A fólia átlátszó. Amúgy én sem vagyok valami ügyes, de a könnyebbeket megpróbálom. És muszáj vagyok ügyeskedni, mert gyerekekkel foglalkozok és sokat kell velük kézimunkázni.

Néztem az adatlapodat, nagyon aranyos a kislányod:)

2009. nov. 17. 20:57
De jó. Én nem tudnék olyanokat csinálni, pedig nagyon tetszik. Nincs kézügyességem.
49. Nívea (válaszként erre: 48. - Dedc93f75e)
2009. nov. 17. 20:55
Hát most van. Nincs gyerekem és még anyumákkal lakunk. Sajnos :S Így olyan sok dolgom ma nem is volt. Ráértem. Még lehet, hogy most üvegfóliázni is fogok :) Vagy inkább holnap. Vagy lehet, hogy előtte megpucolom a hétvégén az ablakokat és majd a tisztára teszem fel :DD Nem tudom.
2009. nov. 17. 20:51
De sok időd van irigyellek. Mi most estünk át egy fél órás hisztin. Nem tudtam olyat tenni vagy mondani, hogy ne hisztizzen a gyerek. Mondtam neki, ha rossz lesz nem kap babát. Nem mintha értené, de elsírta magát azon is...
47. Nívea (válaszként erre: 45. - Dedc93f75e)
2009. nov. 17. 20:24

Én nem szeretem olyan sokáig tartogatni, mert félek, hogy megromlik, vagy túl száraz lesz. Meg nem tudom... mindentől. Csak jobb, ha kicsit frissebb. Szerintem. De ki hogy szokta.

Megcsináltam egy ilyen papírcsillagot :) Szép lett nagyon.

46. Nívea
2009. nov. 17. 20:23
A mi fánk az piros-arany vagy kék-ezüs színű szokott lenni. Nagyon szeretem. Idén nem tudom milyen lesz, majd a szaloncukor papír eldönti. :DD
2009. nov. 17. 19:31
Igen? Végül rá i akkor is lesz rá időm...
44. Nívea (válaszként erre: 43. - Dedc93f75e)
2009. nov. 17. 19:27
Az nem korai egy kicsi még? Mi csak 2 héttel előtte szoktuk.
2009. nov. 17. 18:56
Mikor sütitek meg a mézeskalácsot? HA A HÉTEN MEGSÜTÖM, AZ JÓ MÉG KARÁCSONYKOR?
2009. nov. 17. 18:56
Az nagyon szép. Anyuéknál piros és ezüst lesz. Tavaly vettünk díszeket magunknak, meg anyuék is maguknak. Aztán egy fára tettük az egészet. Nagyon bevált. Náluk idén is az lesz. A mi fánk fehér lesz és lila meg rózsaszín szinek lesznek rajta.
41. caffi (válaszként erre: 36. - Dedc93f75e)
2009. nov. 17. 18:02

Nem betegség:)....csak az üzlet miatt ekkorra tudtuk csak tenni:)

Persze má megvettem mindent....valamelyik este neki is állok a koszorunak...nekem a bordó és az arany jön be....de idén kacérkodok a bronzossal,tetszik naon:)a koszoruban kipróbálhatom az uj szineket.....de a fán bizti nem változtatok,marad bordó/arany....

40. Anka71
2009. nov. 17. 18:01

Engem a díszítés annyira nem hoz lázba, persze, üvegmatricákat azért szoktam gyártani a tükörre az előszobában, meg az utcára néző szobák ablakára.

Inkább már azt várom, hogy mikor kezdhetem el sütni az aprósütiket:)) Kb. 2-3 héttel karácsony előtt már készülnek a linzerek és hasonlók.

Na meg persze adventi időszakban minden nap van valami süti amúgy is, nálunk olyankor süti illatban úszik a ház. Engem ez dob fel leginkább.

A rokoni kapcsolatok, az a másik fele: a családunk nem nagy, még csak nem is összetartó (egyikünké sem). EGyszem tesóm külföldön él, és még anyámmal sem tudok találkozni (nagyjából 22-től 29-ig nyakán ül egy undok nagynéni, aki miatt mi sem megyünk, de őt sem hívjuk így mihozzánk az ünnepek alatt). Férjem két nagy gyereke nem kedvel a kezdetektől, így velük sem erőltetjük. Így hármasban leszünk, párom, kicsi lány és én. De azért kellemes, pihentető ám így, csak sokszor elszorul a szívem, hogy sok embernek milyen jó rokoni összejövetelei vannak. Kicsit vágyom rá, de aztán úgy vagyok, hogy nálunk ez nem jön be, és kész.

39. Nívea (válaszként erre: 38. - Dedc93f75e)
2009. nov. 17. 18:01
Én úgy tudom, hogy az a sima üvegfesték, amivel az üvegeket és a poharakat fested, amit nem lehet leszedni csak úgy. Ezt meg le tudod húzni. És fóliára festesz, aztán rakod fel az üvegre.
2009. nov. 17. 17:54
Ja ez a sima üvegfesték.??
37. Nívea (válaszként erre: 34. - Dedc93f75e)
2009. nov. 17. 17:52

Kis flakonokban lehet kapni a festéket kreatívboltokban. Van egy sablonod, amire ráteszel valami átlátszó, sima felületű anyagra, mondjuk egy fólia(ezért is hívják így). Először a kontúr festékkel a körvonalakat megfested, aztán pedig kitöltöd a megfelelő színekkel. És kész. Száradás után feltapasztod az üvegre(ablak, tükör) és óvatosan lehúzod róla a fóliát.

Nyomós tubusban vannak, nem kell ecset hozzá.

2009. nov. 17. 17:51

Lesz koszorútok? Milyen gyertya lesz rajta.


Te szegény. Mivel műtenek, hogy ilyen komoly?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook