Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Elköltözés a szülőktől fórum

Elköltözés a szülőktől (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
92. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 88. - Marika007)
2016. nov. 8. 20:20
biztos vagyok benne, hogy boldog leszel
91. c73db520ef (válaszként erre: 88. - Marika007)
2016. nov. 8. 20:17

Ja, es fujd be magad, a parnad valami finom illattal!

Jot fog tenni!

90. csikil4ny (válaszként erre: 87. - Marika007)
2016. nov. 8. 19:56
Még nekik is felfogatatlan a helyzet. De ahogy írják a többiek: innentől kezdve az új életedre koncentrálj, kialakul a szüleiddel is a kapcsolat. De arra számíts, hogy ha eddig nem volt zökkenőmentes, ezután sem fog varázsütésre megváltozni, csak napi szinten nem ez lesz a problémád.
89. c73db520ef (válaszként erre: 88. - Marika007)
2016. nov. 8. 19:54

Ettol kezdve rajtad mulik.

Szamold meg a sarkokat, mielott lefekszel, de elvezd ki az egyedullet minden elonyet!

88. marika007 (válaszként erre: 86. - 35d45e2ed1)
2016. nov. 8. 19:52

Nagyon remélem! :(

Tudom,nem így kellett volna,de amúgy is kaki volt a helyzet már 10éve..

Boldog akarok lenni!

87. marika007 (válaszként erre: 85. - Csikil4ny)
2016. nov. 8. 19:51

Hallottam az ablakból,h mondott anyám apámnak valamit a dologról,de sajnos nem értettem.

Tudom,nem szép hallgatózni.... :D

Este hazamentem,szerintem ha akartak volna,szóltak volna h "na gyere kislányom".. de semmi!

86. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 79. - Marika007)
2016. nov. 8. 19:46
okosan tetted. ez a te életed nem másé.
85. csikil4ny (válaszként erre: 82. - Marika007)
2016. nov. 8. 19:46

Hagyd, hogy anyukád beszéljen apuddal, egyelőre elég annyi is ha szólsz anyudnak, nehogy a rendőrséget értesítsék, hogy eltűntél.


Kemény meccs lesz, de ennek meg kell lennie!

84. c73db520ef (válaszként erre: 83. - Marika007)
2016. nov. 8. 19:42
Ne arra gndolj, hogy o mit gondol; azzal semmi dolgod! Elore nezz!!
83. marika007 (válaszként erre: 80. - Csikil4ny)
2016. nov. 8. 19:40

Nem korai még?

Persze,h békét szeretnék,de nagyon haragtartóak. Félek,h mi lesz ebből :(

Apám nagyon durva

2016. nov. 8. 19:38

Jól lenne tudni,hogy most mit gondolnak..

Nem így akartam,de hát már élni szeretnék! :(


Ők hívni fognak?

Észre vették egyáltalán h tényleg elmentem,vagy csak későn érek haza?

2016. nov. 8. 19:32

Meg fog mindenki bekulni lassan a sajat kenyeren.

Neha felhivod oket, mondasz nekik egy-ket jo hirt magadrol es az elet folytatodik tovabb.

80. csikil4ny (válaszként erre: 79. - Marika007)
2016. nov. 8. 19:29

Szia!


Ne legyen bűntudatod nincs miért! Te most léptél, jól tetted, igazán bátor tett volt és sokan nem tudják meglépni! Ha mégis úgy érzed, hogy szeretnéd rendezni a viszonyod a szüleiddel, akkor hívd fel anyukádat és mondd el neki szépen, világosan, hogy most már a felnőtt életed éled, s ha ezt emberi módon tudják kezelni, akkor te nagyon szeretnéd ha jó viszonyt ápolnátok. De számíts rá, hogy most nagyobb lesz a sértődöttségük, mint a békülni akarásuk.

2016. nov. 8. 19:26

Sziasztok!


Huhh.. bocsi,hogy nem jelentkeztem,csak káosz volt minden.

Munkahely váltás,építkezés.

Volt tegnap vita anyámmal,megmondtam neki,h holnap mire hazaér,már nem leszek. Így lett! Leléptem!

Bűntudatom van! "Szó nélkül"

Elvileg apámnak még aznap mondta,de nem hozták fel a témát! Én meg neki semmit sem szóltam.

A vasárnapi ebéd nem jött össze,anyám "lebeszélt" róla. (célozgatott)

Na most ez van! Mit tegyek? Jól cselekedtem?


Azok véleményére lennék kiváncsi,akik szóltak a témához. Köszi.

2016. szept. 21. 00:37
Nekem van ismerosom, akivel ugyanigy bantak a szulei. Jelenleg is egyedul el kozel az 50-hez. Eleteben nem volt parja. Holott fiatalon szep lany volt. A huga okosabban csinalta... o meglepett a baratjaval es azota is egyutt vannak.
77. zolo
2016. szept. 20. 10:35
Nagyon sajnállak amiért ilyen önző az apád. Nem ismerem de lehet ő még saját magával is össze tud veszni. Anyukád sem igazán van melletted, de lehet apád hatására. Azt sem értem miért kell a párodat ismeretlenül szidni. Gondolom milyen szélhámos alkoholista lehet az aki házat is tud venni. Örülj neki, hogy ilyen párod van és most már boldogan élhetsz. Ne törődj semmivel, Anyukáddal beszéld meg, hogy a barátodhoz költözöl. Apáddal meg közöld, hogy a barátodhoz költözöl és a választ sem kell megvárnod, mert biztos az lesz többet vissza se gyere. Az idő sok mindent megold. Egy hónap múlva talán már apád is elkezd gondolkozni a dolgon és 2 hónap múlva már várja is hogy haza menjél. Amennyiben mégsem akkor anyukáddal tartsd a kapcsolatot. Hozzátok is elmehet és apád lesz a családból kirekesztett nem te. Ezek után gondolom az öcséd is minél előbb el akar majd költözni otthonról. Felnőtt emberek vagytok és nem kell már semmihez a szülők engedélye. Minél előbb költözzetek össze és éljetek boldogan.
76. Bekacomb (válaszként erre: 75. - Marika007)
2016. szept. 19. 13:44
Ne nagyon odázd, jobb, ha túlestek rajta. Minél tovább húzzátok, annál nehezebb megtenni. Csapjatok a lecsóba! ;-)
2016. szept. 19. 09:29

Pároméknál szüret volt,ott voltunk.

Nem jött össze most sajnos.

2016. szept. 18. 19:44

Meg volt a családi vasárnapi ebéd?

Hogy sikerült?

Ott volt a barátod?

Mesélsz róla?

73. csikil4ny (válaszként erre: 72. - Jozsi.38)
2016. szept. 17. 12:36
Ezzel csak kiegészítetted a feltevésem. :) A paletta elég széles...
72. jozsi.38 (válaszként erre: 71. - Csikil4ny)
2016. szept. 17. 12:30
Nem ismerem a fórumindító apját, így nem tudom hogy helyes-e a feltevésed. Az én elméletem az, hogy az uralma alatt akarja tartani a lányát kontrollmániás lévén (mindenről tudni akar, hol jár, mit csinál, stb.) Ha elmondja, akkor még nagyobb szekálás, kapu bezárása, nehogy bemenjen a pasi, ilyesmi
2016. szept. 17. 07:41

Bonyolult a kérdés és nincs rá jó vagy helyes lépés, mert:

- ha tudja az apa, hogy menni fog a párja, akkor már felkészülhet az ellenlépésekre. Nem hiszem, hogy aki ilyen szinten ellenséges egy számára ismeretlen személlyel szemben visszafogná magát, ha csak nem olyan szintű a kisebbségi komplexusa/ vagy az ingerküszöbe annyira magas lenne, hogy egy felnőtt (idegen) férfival szemben már nem mondaná ki a véleményét

- ha nem tudja, akkor a kész tények elé való állítás feldühítheti


Szinte kizárt, hogy a fórumindító apjával való kapcsolata a vasárnapi ebéd után pozitívra fordulna, mert az apja nem tudja elfogadni, hogy a lánya önállóan képes dönteni. (Hogy miért annak megint számtalan oka lehet, általában ilyen esetben a szülő saját magában bizonytalan, hogy úgy nevelte fel a gyermekét, hogy az megállja a helyét az életben.)

70. jozsi.38 (válaszként erre: 69. - Massalhangzo)
2016. szept. 17. 07:28
szerintem ez rossz ötlet, csak fokozná a terrort. Vannak szülők, akik nem látják be, hogy nem marad örökké az ő pici babájuk, hanem felnőtt nő, és nem akarják/tudják elengedni. Valószínűleg a szülői oldalról ez játszik be, és addig nem fogja belátni, amíg el nem kezdi a lány a saját önálló életét, de akkor is évekbe telik, mire talán, ismétlem TALÁN elfogadja
69. massalhangzo (válaszként erre: 63. - Marika007)
2016. szept. 16. 20:33
szerintem apukadnak is szoljal. mondd el nekik, hogy te szereted, o szeret, egyutt akartok elni. tudod, hogy nekik rossz velemenyuk van, de csak hallomasbol, nem ismerik. szeretned, ha egyutt ebedelnetek, megismernek, adnanak neki egy eselyt
2016. szept. 16. 20:14
szerintem ez a te életed és nem a szüleidé. ha szereted a fiút és van lehetőségként egy ház amit felújít én megpróbálnám az összeköltözést. ha tévedtél és nem sikerül (ezt arra írom,hogy a szüleid mondták hogy ezt azt hallottak róla) legfeljebb visszaköltözöl, gondolom a szüleid szeretnek és megengedik. haraggal tényleg nem jó elmenni otthonról de mondd meg nekik hogy te ezt választottad, szereted őket de elmész. ezt ha eleinte haragszanak is de előbb utóbb tolerálni fogják és béke lesz. ez a te kis felnőtt életed már és nem a szüleidé.
67. c73db520ef (válaszként erre: 66. - Marika007)
2016. szept. 16. 18:02
Nagy kalappal!!
2016. szept. 16. 17:36

Köszi mindenkinek!

Én is nagyon remélem,hogy minden rendben lesz és csak túl aggódom a dolgokat!

65. Bekacomb (válaszként erre: 63. - Marika007)
2016. szept. 16. 13:29
Majd mesélj, kíváncsi vagyok, mi volt. De reméljük, minden rendben lesz.
64. csikil4ny (válaszként erre: 63. - Marika007)
2016. szept. 15. 19:35
Sok sikert!
2016. szept. 15. 19:12

Jajj :D

Anyunak természetesen szólok,hogy meghívom ebédre.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook