Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Éljek úgy, ahogy nem szeretnék és üljek itthon, mert háziállatom van és egyedül maradtam velük? fórum

Éljek úgy, ahogy nem szeretnék és üljek itthon, mert háziállatom van és egyedül maradtam velük? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2022. júl. 5. 19:58
Itt ki lehetne engedni, nyugodt környék és másnak is van kint. Igaz, ők nyugdíjasok vagy rokkantak, így több idejük van nézni, mikor akar a macska ki-be menni.
32. Kacsahercegno (válaszként erre: 28. - 934dba4365)
2022. júl. 5. 19:58
Szerintem van az a helyzet amikor muszáj, ha valakinek a (mentális) egészsége bánja, vagy képtelen gondoskodni róluk, akkor inkább ajándékozza el. Könnyebb feldolgozni a veszteséget, mint évekig úgy élni. Mostmár én is azt gondolom, hogy hasonló helyzetben senkire nem bíznám rá semmi szín alatt, bár most nincs is állatom szóval nem fenyeget ez a veszély.
2022. júl. 5. 19:56
Voltak nálam 2 napig rokonok és mondták, hogy ezek a macskák masabbak. Nekik is van egy. Ők ketten,most hárman laknak, lehet ez az oka. Én macskáim mindig jönnek az ajtóba köszönni, az övék nem. Elvan magában.
2022. júl. 5. 19:55
Hát nem tudom, mondjuk te tartasz macskákat a 40 négyzetméteres lakásban, nem én... De akkor nem lenne tényleg jobb ötlet olyannak adni, akinél van kert? (Én amúgy pont ezért gondolom azt hogy a macska nem nekem való, a lakásban sem mind tud kibontakozni, bár személyiségfüggő, de kiengedni végképp nem lenne szívem.)
29. 934dba4365 (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 5. 19:53
Pff...
28. 934dba4365 (válaszként erre: 23. - Kacsahercegno)
2022. júl. 5. 19:53
Én is elajándékoztam egyszer. Rövid időn belül elgázolták. Nem vigyáztak rá. Soha többé nem bíznám másra az állataimat.
2022. júl. 5. 19:51
Inkabb üsse el az autó kint szabadon, minthogy börtönben éljenek egész életükben.
26. Sirga (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 5. 19:46
Keress nekik gazdit! Ez így senkinek sem jó, Téged meg felőröl. Tedd fel ingyen elvihetőnek valahova a neten, hátha ...
2022. júl. 5. 19:46
A kiengedés sem az igazi, bár nem tudom hol élsz, de én biztos szétaggódnám magam, hogy valami bajuk lesz. Akkor már inkább legyenek a lakásban. Amúgy nem tudod kizárni őket a helyiségből, amikor alszol?
2022. júl. 5. 19:43

Ha másnak adnám őket, akkor az lenne a bajom,hogy szerencsétlen vagyok,hogy nem tudok állattal sem együtt élni. Ezen depresszióznék,hónapokat, akár éveket.

Ha nyugdíjas vagy csak munka után itthon ülő lennék, kiengedném őket a ház elé és éjjel nappal az ajtót lesném, mikor jönnek vissza.

2022. júl. 5. 19:42
Ne mártírkodj feleslegesen... Ajándékozd el a macskákat, és meg van oldva a problémáid 80%-a. Tudom hogy baromira nehéz, én is voltam olyan élethelyzetben amikor másra kellett hagynom az állataimat (exemnél maradtak) mert nyomorúságosan lettünk volna, ha velem jönnek. Azóta sem hevertem ki teljesen, de nekik is jobb volt így. És nem utolsó sorban nekem is.
22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - 9b10f3d7ff)
2022. júl. 5. 19:38
Én alapból rossz alvó vagyok. Ha külső zaj által ébredek, feszült leszek és nem alszok tovább, nem megy. Akkor leszek újra álmos, amikor nem lehet aludni.
21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - 934dba4365)
2022. júl. 5. 19:36
Száraz mindig előttük van. Most select gold, de volt concept for life. Napi 1x kapnak nedves tápot, az is jobb minőség, de változó márka. Kapnak néha bolti knabber mixet jutalomnak.
20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - 55Judit)
2022. júl. 5. 19:33
Engem alapból leterhel hamar minden. Ez lehet a baj. Más is él csak lakásban macskával. Ő hogyan? Főleg az ,akinek nem csak egy van.
19. 934dba4365 (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 5. 19:32
Nem esznek eleget, azért éhesek. Nem írtad, hogy mit esznek, de száraztápot is adhatsz mellé. Elrágcsálják, amíg távol vagy. Nem a macskák miatt élsz így... 2 macskám van. Semmi gond velük.
18. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 5. 19:32

Úgy gondolom a volt társad készített ki, most okot keresel mitől vagy fáradt. Nem a cicáktól gondolom, csal az idegeid vannak pattanásig és a cicák minden nyekkenése még feszültebbé tesz.

Idáig a pasid miatt rongáltad az idegeid, most a cicák miatt. Mikor szereted önmagad annyira, hogy merj nemet mondani a cicákra is? Biztos valaki örökbefogadná őket, akik kölcsönösen boldogok lennének a cicusokkal.

17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - New(l))
2022. júl. 5. 19:31

Ma irattam, mert ami volt, úgy kellett kidobni, lejárt.

Velem nőttek fel. Inkább kinyírom magam,így mehetnek máshoz.

2022. júl. 5. 19:29
Akkora lakásban lehetetlen állatokkal együtt élni. Ajándékozd el, vagy mondd menhelyen hogy költözöl és nem viheted oda az állatokat. Én se adnám szívesen se másnak se menhelyre a macskámat, de ha az egészségemről, az életemről van szó, mégis csak én vagyok a fontosabb. Nem agyonütöd, hanem más otthont szerzel nekik.
15. New(l) (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 5. 19:26
Dehogy vagy te gyógyszerellenes! Írtam mit tegyél, de csak a benzot hajtod. Edd marokszámra, úgyis ezt a választ várod.
2022. júl. 5. 19:24

Próbáltam pénzt gyűjteni saját lakásra vagy olcsó és rossz házra, de türelmem nem volt tovább ott élni, ahol eddig. Így költöztem és itt egyelőre spórolni se tudtam semmit,inkább plusz kiadások lettek.

Nyugtatón fogok élni gyógyszerellenesként, hátha jobb lesz. Hátha csak az én idegrendszerem van ki nagyon.

13. New(l) (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 5. 19:19
Nem ez a lényeg. Hanem hogy megoldd a helyzetet. A párkapcsolati sérelmeid valóban jogosnak tűnnek, de nem ez a téma, illetve azt majd feldolgozod. Rendezd az ártatlanok sorsát!
12. 934dba4365 (válaszként erre: 3. - Soufflet)
2022. júl. 5. 19:18
Így van.
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - New(l))
2022. júl. 5. 19:17
Nem lenne gond, ha lenne lehetőségem kiengedni őket és nem egyedül élnék, hogy ne legyenek egyedül ennyit. De nem vágyom ezek után senkire,az az igazság.
10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - 934dba4365)
2022. júl. 5. 19:15

Rendes kajával, nem bolti szeméttel. Genetikailag éhesek vagy unatkoznak, mikor alszom.

Normális párkapcsolatban és nem a fűre és piára költő férfival, saját lakásra kellett volna gyűjteni,amihez van kert. Nem pedig ez lenne,mint most,hogy 70 km-re menekülök onnan és csak erre a lakásra telik egyedül, aztán meg csak most fog drágulni ez is.

2022. júl. 5. 19:13
Add örökbe, ez semelyikőtöknek sem jó. Lesz akinek nem teher. Megértelek, mert nem a te vállalásod, de egyetlen üdvözítő út ha új gazdára lelnek. Nekünk két ilyen macskánk van, megtalálták nálunk a helyüket.
8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Syria)
2022. júl. 5. 19:11
2 macska van. Megőrültem már. Aludtam azt a keveset, mert nem hagyott az egyik és voltam kutyával sétálni, orvoshoz atjelentkezni, vártam masfel orát ott. Este akartam még aludni, de boltba is kellett menni és enni. Hirtelen felindulásból bezabáltam egy fagyasztott pizzát. Főzzön a halál ma. Pedig jobban esett volna.
7. 934dba4365 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 5. 19:10
Nem értelek. Miért éhesek? Mivel eteted?
6. syria (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 5. 19:07

Nem, ne élj úgy, ahogy nem szeretnél a felelőtlen exed miatt!

45 m²-en kutyával, és macskákkal (mennyi van?) akkor is megbolondulnék, ha fix munkaidőbeosztásom lenne, nem pedig váltóműszakom. Kertes házban élve nekem 3 cica már macskafarm, soha nem volt kettőnél több. Megrögzött macskás vagyok, de ilyen áron inkább lemondanék róla.

Miért nem akarod a cicákat másnak adni? Biztosan van az ismeretségi körödben hozzám hasonló macskabarát, akire nyugodtan rábízhatnád őket. (Lassan kiheverem a 11,5 éves Bogárka februári elvesztését, és ki szeretnék hozni a menhelyről egy kölyökcicát.)

5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Soufflet)
2022. júl. 5. 18:52
3 óra alvás, az.
4. Soufflet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 5. 18:48
Mi a bajod? Egy mondatvan, ami nem osszetett.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook