Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Éljek úgy, ahogy nem szeretnék és üljek itthon, mert háziállatom van és egyedül maradtam velük? fórum

Éljek úgy, ahogy nem szeretnék és üljek itthon, mert háziállatom van és egyedül maradtam velük? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
63. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 62. - 23f06ac886)
2022. júl. 6. 04:47
Húsos tápot kapnak napi egyszer. Ketten egy tasakkal. Táp mindig előttük van. Adjak több tasakosat? Azt se szeretném, hogy elhízzanak.
62. 23f06ac886 (válaszként erre: 45. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 6. 03:35

Nálunk is volt hasonló szitúáció. Három macskával költöztünk a központba, ahol esélytelen volt, hogy kimenjenek.

Végül az egyik cica rokonhoz került, ahol már több cica is volt. A másik két cica ismerősők idős rokonaihoz kerültek, ahol korábban már voltak cicák.



Az írásaidból az érződik, hogy szeretnél megszabadulni ettől kellemetlenségtől, viszont mégis ragaszkodsz hozzájuk. A választást neked kell meghoznod.


Estleg azzal még próbálkozhatsz, hogy a száraz táp folyamatosan kint van, a húsos tápot naponta egyszer-kétszer adsz

61. birebora (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 6. 03:29
Ez most komoly? Ne sajnáld másnak adni.
60. Miss Angel (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 6. 03:07

Nem olvastam végig, de nem értem az egész problémát, a macska ennyire nem erőszakos állat, pláne ha az elejétől foglalkozva van vele. Nekem is Van egy, egy szobás lakásban és én se dolgozom keveset!

Miért vállaltatok be ennyi állatot, én ezt nem értem, mikor írod hogy a volt párod a legelejetol tojt rájuk, te láttad el őket. .. Sürgősen keresnek normális gazdát és helyet csóró állatoknak, senkinek nem jó ez így,neked se, de nekik se és már rég lépni kellett Volna, nem azzal bantod őket ha odaadod jó helyre, hanem ezzel ami most van!!!

2022. júl. 6. 01:40
Azt de tudtam,hogy csak szája nagy,aztán tettek semmi.
2022. júl. 6. 01:37
Nem egyedül voltam, azért. Nem gondoltam, hogy ezzel az emberrel semmit nem lehet venni, lakást főleg nem..
57. Amaunet (válaszként erre: 43. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 6. 00:10

Nem értem a problémádat. Többen javasolták, hogy add oda másnak vagy menhelyre.


5 éve miért vállaltad be őket? Akkor is lakásban laktál, nem?


Ha te költözöl 70 km-re miért nem hagyod az exednél őket? Majd megtanul felelős gazda lenni.

56. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 55. - Syria)
2022. júl. 5. 23:35

Inkabb megpróbálok megnyugodni, mert ez a műszakozás is fárasztó és nem csináltam még. Főleg nem éjjel.

Várok még kicsit. Még új az egész környezet nekem is.

55. syria (válaszként erre: 45. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 5. 22:16
Igen, mert velünk nem tudsz rendbejönni. Majd ha egyenesbe kerülsz, lesz másik cicád, mert nyilván szükséged van rá. Addig elégedj meg a kutyussal!
54. syria (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 5. 22:10

Úgy, hogy pár hónapja seggel jöttem ki egy hasonló méretű, 2. emeleti lakásból, ahol az unokahúgom (ő valamiért régen lemondott arról, hogy párja, társa legyen – csak sejtem, hogy miért), két öreg, beteg cicával él. Évtizedek óta rendszeresen 3 műszakban dolgozik. A cicáknak mindent megad, de az a lakás! Csodálom, hogy sokat süt, főz az öccse családjára is, és hogy ők képesek ott vendégeskedni!

A nyugtatót sürgősen felejtsd el! Ha ezért szednéd, az kb. olyan lenne, mintha azért szednél fájdalomcsillapítót, hogy a cipődbe került kavics miatt ne fájjon a talpad. Nem a bogyót kell bevenni, hanem a kavicsot kivenni!

53. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 49. - 934dba4365)
2022. júl. 5. 21:08
Előtte jobb volt ,míg nem egyedül laktam. Akkor is én foglalkoztam velük, de nem csak én voltam nekik, mint társaság. Kb másfél hónapja élünk ebben a lakásban, ebben a munkarendben. Lehet még idő kell,mire mindenki megszokik mindent. Életük nagy részét velem töltötték, volt barátom hamarabb elköltözött és csak látogatni járt oda, néha ottalvással. (Azért is jöttem el, mert attól, hogy ott alszik ne érjen hozzám és nem vagyunk együtt. Nem értette meg. Idáig még lusta jönni.)
52. l.luiselotte (válaszként erre: 48. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 5. 21:07
Az egykemacskát ne hasonlitsd össze több macskával. Az egy az tudja, hogy élete étele itala kényelme tőled függ és úgy is viselkedik. Egy macskánk van évek óta, egyre több időráforditást követel magának, de busásan meghálálja. Mivel dolgozunk, akartam hozni mellé egy másikat, de nem lett volna jobb.
51. 55Judit (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 5. 21:03

Nem keresel te megoldást csak unatkozol, itt akarsz beszélgetni róla.

Persze hogy más is él lakásban macskákkal. Nem is kevesen. Téged zavar. Nem tudsz tőlük aludni, tiszta ideg vagy mert kötelezettséget vállaltál. Nem szereted ezt a helyzetet, Javasoltam megoldást.

Én biztos hogy nem élnék 1 fedél alatt állatokkal csak mert mások ezt teszik. Az én házam pedig 78m2-es, és 1 macskám van.

2022. júl. 5. 21:02
Na jó, de ezeket a problémákat hogy tervezed megoldani? Vagy hogy lehetséges? Írod hogy nem mostanában lesz nagyobb lakásod, akkor az kilőve. Vagy segítséged... Szerintem erre nem lehet alapozni, ha összejössz egy pasival, nem fogja egyből a macskáidat bébiszittelni. Ezen kívül és az elajándékozáson kívül milyen megoldások vannak még? Nagyobb önállóságra nevelni a macskákat? Vagy tűrni amíg el nem pusztulnak, de nem tudom mi értelme lenne úgy élni akármilyen háziállat miatt x évig, hogy nyugtatókat kell szedned meg kivagy miattuk.
49. 934dba4365 (válaszként erre: 48. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 5. 20:59
Szerintem miattad vannak rosszul. Érzik, hogy a terhedre vannak.
2022. júl. 5. 20:50

Volt egy kijárós macskám régen. Bent járt wcre ,azt szokta meg, de szag nem volt jellemző.

Többet voltam távol, mint most otthonról, mert hétvégente bandázni jártam, de jobban érezte akkor is magát, mint itt akik ketten vannak és csak bent.

2022. júl. 5. 20:47

Nem utálom őket, de ha aludni tudnék tőlük rendesen.

Minőségi almot használok, de 2 macska esetén lehet érezni a szagokat. Napi 2x takarítom. Ablakom nincs éjjel nappal nyitva,ez a gond, fázós vagyok. Nyáron jobb, de télen jobban érezni a jellegzetes alap szagot. Kis helyen jobban érződik szerintem. Ezek a főbb problémák.

2022. júl. 5. 20:37
Igen. Egyértelműen rámegy a mentális egészséged, nem szereted őket, teher a számodra az ellátásuk. Másnál boldogabbak is lesznek, aki mondjuk otthonülős és ellehetnek vele naphosszat, te meg boldogabb leszel nélkülük.
2022. júl. 5. 20:35
5 éve velem vannak. Egyszerűen adjam oda őket másnak?
2022. júl. 5. 20:27
Ha ennyire nem szereted, minek van ennyi háziállatod ilyen kis helyen? Ha ezt tényleg így gondolnád, már odaadtad volna valakinek, aki ki tudja engedni őket (hátha elbacca egy kocsi, ugye..) vagy nem is tartanál állatokat már eleve. Oké hogy az exed akarta, de azért az ember ezekbe nem sodródik csakúgy bele, ha nem akarok macskát akkor arra a jóistenke se fog rábeszélni. Főleg ha ilyen elveim vannak hogy nem akarom bezárni őket.
43. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 41. - Bichi)
2022. júl. 5. 20:18
Azert, mert nem szeretem az állatok bezárásá? Madarat sem tartanék kalitkában és állatkertbe sem megyek a ketrec mögé zárt állatokat nézni..
42. 23f06ac886 (válaszként erre: 33. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 5. 20:16

Ajándékozd oda hasonló nyudíjasoknak.

A nyudíjasnak is lehetőséget adsz ezzel egy kis interakcióra, ami apró örömőket jelent számára.

Így a cicák eltartásával nem kell utólag is az exbarátod helyett felelősséget vállalnod.

41. Bichi (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 5. 20:16
Bocs, de te nagyon hülye vagy...
2022. júl. 5. 20:15
Ha ezek nem akarnak összejönni, akkor más megoldást kell keresni, mielőtt bekattansz.
2022. júl. 5. 20:14
Ha lenne segítségem, jobb lenne. Sokkal. Vagy pénzem lenne olyan lakásra, ahol kijárhatnak. Erre vártam eddig,de nem akar összejönni.
2022. júl. 5. 20:07
Add örökbe az állatokat! Biztos nem tartanék meg olyan állatot, amit nem szeretek, sőt! Teher! ! Nyugtató helyett hirdetést adj fel rájuk! Biztos lesz olyan, aki imádná őket!
37. Kacsahercegno (válaszként erre: 36. - 934dba4365)
2022. júl. 5. 20:01
Igen, azért is írtam hogy szerintem ilyen helyzetben tök oké másnak adni, még ha fájdalmas is. Hosszú távon neki is jobb, cicáknak is jobb.
36. 934dba4365 (válaszként erre: 32. - Kacsahercegno)
2022. júl. 5. 20:00
Úgy tűnik, hogy ő képtelen gondoskodni róluk.
35. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 34. - Auróra2010)
2022. júl. 5. 20:00
Nem élnek.
2022. júl. 5. 19:59
vidd el a srác szüleinek a macskákat.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook