Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Éljek úgy, ahogy nem szeretnék és üljek itthon, mert háziállatom van és egyedül maradtam velük? fórum

Éljek úgy, ahogy nem szeretnék és üljek itthon, mert háziállatom van és egyedül maradtam velük? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2022. júl. 8. 12:31
Nem értem, na.
2022. júl. 8. 12:31
Nem érem,most mi van? 😀
2022. júl. 8. 04:22
Just do it!
2022. júl. 8. 04:15
Miert kerdeztek?
89. Soufflet (válaszként erre: 88. - Soufflet)
2022. júl. 8. 04:13
Bocs, veled nem tudok ehyittdoldozi
2022. júl. 8. 04:11

Nem kell, de lehet szeretni oket. Ok nem varnak el semmibezereetet.

Mas emberi csopirrtban is vaggok

87. 934dba4365 (válaszként erre: 86. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 8. 00:15
Segítsek? Üzenetben elérsz.
2022. júl. 7. 22:57
Sokszor éhesek, bármilyen tápot kapnak. Állandóan a tálhoz futnak, mert azt hiszik,enni kapnak. Adjak nekik több nedveset? Nem értem. Kaptak ma 2x ,de még mindig ennének. Normális esetben ketten kaptak 1 tasakosat. Úgy vagyok vele,hogy annak az összetevője nagyobb mennyiségben víz, felesleges sokat adni nekik belőle.
2022. júl. 7. 22:53
Semmit. Maximum annyi a gond,hogy az egyik kiskora óta keservesen nyávog esténként a bejárati ajtó előtt, mert kimenne. Ez örök probléma volt. De ha nem az ajtó közelében vagyok,akkor nem. Amúgy ha bármikor jövök haza,örülnek, jönnek az ajtoba köszönni, alig tudok bejönni.
84. Auróra2010 (válaszként erre: 82. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 7. 22:10
LÁTsz rajtuk valami követelőzést vagy elégedetlenséget irányodba?
2022. júl. 7. 22:08

A válaszod alapján a cicákkal kapcsolatós dilemma inkább benned egy fajta érzelmi disszonanciaként.


Miért érzed úgy, hogy el kell számolnod az időbesztásoddal a cicáknak? Vagyis mitől érzed azt, hogy az alapvető dolgokon kívűl folyamatosan törődnőd kéne velük?

2022. júl. 7. 00:14
Otthon töltött időt keveslem. Többet vannak most egyedül, mint régen. Mindenhova követnek, örülnek nekem. Kapnak símogatást, van kaparójuk, fekhelyük mindenhol. Lehet elég nekik ez a kis idő is, amit otthon töltök alváson kívül, csak én aggódom túl. Nem tudom.
81. 934dba4365 (válaszként erre: 79. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 7. 00:02
Hihetetlen, hogy miközben teszel-veszel, vagy mit csinálsz otthon, nem érsz rá játszani velük. 🙄 A semmittevés hiányzik az életükből? Szerintem halálra unják magukat.
2022. júl. 6. 23:45

A cicák is igénylik az intarakciókat. Ha van mozgásterük akkor elfoglalják magukat. Ha fix bióritmusuk szerint tudnak enni is, akkor elégséges számukra az idő, ami életmenetrended mellett foglalkozol velük.


Lényegében fix kaja időpont, az alap higénés feltétel kell nekik és nagy mozgástér.

2022. júl. 6. 22:38

Szeretném az időmet úgy beosztani, hogy nekik is jó legyen. Egyszerre nem vagyok távol 9 óránál többet. Utána jön csak az edzés, ami max másfél óra a gyaloglást is számolva. Plusz a kutyaséta, ami jó időben 2 óra összesen nagyjából.

Nekem amúgy nincs olyan, hogy leülök tévét vagy filmet nézni, mert odáig eljutok, hogy laptopot kinyitom és más dolgom van, este lecsukom, hogy na akkor ennyi volt a filmnézés. 😀

Az ilyen valamit lesős, nem házimunkát csináló vagy valahová menős időket hiányolom az ő életükből. Nekem nem hiányzik a semmittevés, de nekik jobb lenne, ha ülnék vagy feküdnék, aztan odajönnek es velük foglalkozom. Ha alszok odajönnek, de akkor alszok, nem mással törődök. Otthon vagy matatok valamivel vagy kint van dolgom. Talán esőben, télen másabb lesz.

78. 23f06ac886 (válaszként erre: 64. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 6. 21:40

Amikor el kellett őket ajándékozni az egyik négy éves volt, másik két éves, a harmadik fél éves volt.


Mit szeretnél a cicákkal?

Megtartani, vagy meg szeretnéd szüntetni a cicák okozta kötöttséget?

Némi bizonytalanság van a válaszaidban, hogy szerinted mi lenne számodra a helyes döntés.

77. 23f06ac886 (válaszként erre: 63. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 6. 21:35
Olyat csinálhatsz, ha több mint fél napot vannak egyedül, hogy a száraz táppal összekevered a húsostápot és hagyod, hogy száraztápba átszívódjon a szaftosabb rész. Úgy jobban jól laknak.
2022. júl. 6. 12:40

Kedves F.i ,BE KELLEne látnod,hogy állattartásra teljesen alkalmatlan vagy,azért irom igy le konkrétan már,ha bántó ha nem-bár nem annak szánom-mert csak a kifogásokat keresed,nem a megoldást


sajnalod őket....nem sajnalod,mert ha sajnalnad,akkor azt néznéd,hogy jó nekik,te magadat sajnálod,mert oda kell ill kellene adni őket és félsz attol,mit fogsz majd érezni...csak tudod vannak olyan helyzetek,mikor egy masik élölény érdekeit és érzéseit is néznünk kelll,nem csak a sajátunkat...


a saját példámat hozom fel,hátha tanulsz belőle ,sok éve történt......volt egy kiskutyám,nehéz volt vele,egy katasztrófa volt,ha csak kis idöre magara hagytam szétszedte a lakást,tönkretett amit tudott,úgy voltam vele,kicsi is még,szoknia is kell az új helyet,valtozni fognaka dolgok,nem valtozott csak nem akartam rola tudomást venni......akkor lett nyilvánvaló számomra,hogy nem nekem valo a kutya,amikor nekem is lett partnerem,én kórházba kerültem hetekre,a kutyus a páromra maradt.

mikor hazakerültem a kutyus már annyira kötödött a páromhoz,hogy már nem engem tekintett gazdájának,hanem őt,nekem abszolut nem fogadott szót,sőt,ha a párom hosszabb ideig nem tudott vele lenni,akkor ideggóc lett a kutya,többször rámmorgott,stb,kész depis lett....ekkor láttam be hogy valamit elrontottam,sőt,nekem kutya nem való,mert ha mindent jól csinálok,a kutyus nem "pártol el" tőlem .Aztan sok tépelődés után a volt párom szüleihez került kertes házba a kutyus,mert amellett ,hogy a páromat valasztotta,nem tudtam kielégiteni egyes igényeit sem,pl nem mozgott eleget,hiperaktiv kutyus volt,ha egy nap elvittem 3-4 x sétálni sem volt elég,egyszerűen nem bírta bérházban.Így lettek olyan gazdái,akikkkel boldog,és olyan helye is ahol boldog....pedig gondolhatod hogy mennyie fajt a hiánya eleinte,de lemondtam rola az ö érdekében-.akkor döntöttem el,nekem többet nem lesz kutyám,hiába IMÁDOM!!!-Nem nekem való és soha nem is lesz!


azóta macskám van,én is kicsi lakasban élek,mint irtam.A cicám 8 éves,8 év alatt 1x nem ébresztett fel azért,mert éhes,de más miatt sem.......az állat sok szempontbol olyan mint egy gyerek,foglalkozást,odafigyelést igényel,FELELŐSSÉG!!.rendszert kell vezetni az életébe,amihez hozzászokik,és nincsenek ilyen gondok,amiket irsz.Valami nagyon elromlott mert ilyet én még senkitől nem hallottam eddig,hogy a háziállata-állatai elviselhetetlenné tennék az életét az illetőnek,állatot pont azért tartunk,hogy örömünket leljük benne,és ő is bennünk.Szóval hidd el nekem,nem teszel rosszat azzal,ha odaajándékozod a cicákat,biztos talalnal nekik jó helyet,akár facebookos csoportokba belépnék és úgy próbálnék nekik jó helyxet keresni,és ott még segitenének is,ezekben a csoportokban állatszerető és állattartásban tapasztalt emberek vannak,még nagy erőfeszitésedbe sem kerülne az egész....mindenki gondja egykettőre megoldódna,de mint ahogy már irta vki előttem,a problémákat megoldani kell,nem kifogásokat keresni!!!!

75. 934dba4365 (válaszként erre: 63. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 6. 12:24
Igen, adj!
74. Miss Angel (válaszként erre: 69. - Papája)
2022. júl. 6. 12:22

te szereted az állatokat? nevetséges :D


Talán a kivágás helyett normalis gazdát kellene keresni,nem a macskák tehetnek arrol,hogy az exe egy felelőtlen caralak :@

73. syria (válaszként erre: 3. - Soufflet)
2022. júl. 6. 10:28
Igen, és közben lecserélik az almot, eltakarítják az edényeiket. A macskával élés nem csak abból áll, hogy játszunk velük, simogatjuk őket és bezsebeljük a dorombolást.
72. New(l)
2022. júl. 6. 08:42

Az a helyzet kedves FI, hogy simán fölismerhető vagy, ami egyáltalán nem probléma, csak a korábbi hsz alapján kialakul az emberben rólad egy kép. Te vagy az a típus, aki minden megoldásra mond egy problémát. Így nem lehet élni!

Én is komolyan alvászavaros vagyok, generális szorongó stb, abszolút átérzem, milyen, amikor pár órát is alig tudsz aludni. Tudom, milyen spirálba húz bele. De küzdeni kellene neked is, hogy jobban legyél.

Amikor 7 éve meglett a nyuszink, én is sírógörccsel feküdtem a sokadik hajnalon, mert egész éjszaka zajongott, én meg ugye a légy fingásától is felébredek. A nyúl viselkedése normális volt, nekem kellett megoldani a helyzetet. Hozzáteszem, egyszobás panelben éltünk, mielőtt jönne, hogy biztos volt másik szobánk. Lényeg, hogy kiokoskodtuk, hogy legyen mindenkinek jó - nem a kondérban végezte :).

Ezt csak azért írom, hogy lásd, nem vagy egyedül semelyik problémáddal, de amíg nem változtatsz ezen a fatalista hozzáállásodon,addig tényleg egyik kínból a másikra esel. Egyedül te vagy a saját életed ura, akkor is, ha csillió tényező befolyásolja azt. Hajrá, ügyesen!

71. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 70. - Papája)
2022. júl. 6. 07:38
De az enyémek is. Vegulis az enyémek lettek,mert én gondoskodok róluk. De arról nem.volt szó,hogy egyedül maradok velük, mert az az emberek szerencsétlen még a saját életét is rendezni. Rá még egy virágot se bíznék. Ha nála lennének, ehetnék az olcsó rossz kaját, amitől összef.snák magukat, mert nem jut el fressnapfba, rendelni meg lusta. Nem whiskashoz vannak szokva.. Nekem is és nekik is új ez a helybes rendszer. Talán, ha esős idők lesznek, nem fogok annyit sétálni q kutyával és több időt töltök majd itthon velük.
70. papája (válaszként erre: 69. - Papája)
2022. júl. 6. 07:08
...vidd..
69. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 6. 07:07

Kivágnám őket, mint macskát xszarni. Vigg vissza az exednek, oldja meg ő.

Én nagyon szeretem a macskákat, mindég volt és lesz is cicusom, de soha nem szeretnék tőlük függeni.

2022. júl. 6. 06:37
Most adtam nekik enni reggel is nedveset. Remélem tudok aludni ma rendesen ,mert ma is megyek éjjel dolgozni. Kialvatlanság tesz engem feszültté.
2022. júl. 6. 05:47
Háziállat tartása elveszi az ember szabadidejét és a szabadságát úgy ahogy van. Csak akkor szabad "csinálni", ha az állat számodra maga a szabadság és a feltöltődés. Így csak nyűgy. Ezért nem tartok én sem állatot már évek óta. Ajándékozd el őket. Nagy kő fog leesni a szívedről- a macskákat meg ne sajnáld, bárhová gond nélkül beilleszkednek (volt nekem több is, imádom a személyiségüket).
66. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 65. - Tuskoledi)
2022. júl. 6. 05:27

2 macska ,nem 3.

Enyémek is, de nem csak az enyémek. Addig volt közös, amíg simogatni kell meg kedvesen beszélni hozzájuk, de mindig egyértelmű volt,hogy nálam lesznek. Simogatástól nem laknak jól és az alom se lesz tiszta.

65. tuskoledi (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 6. 05:16
Szia! Sokan írják neked, de nem látod: nem vagy gyógyszerellenes, ha inkább "ráfüggesz" a nyugtatóra, minthogy beadd vhová azokat a macskákat, akik elvileg nem is a tieid. Én nem hoznék ilyen áldozatokat, hogy az életem normális kerékvágásba kerüljön. Tuti rendezném a 3 macska sorsát, de a nyugtató nem jönne számításba. Kegyetlenül hangzik, de Te vagy az albérlőjük?
64. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 62. - 23f06ac886)
2022. júl. 6. 04:49
Mennyi idősek voltak ?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook