Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Egyedül maradtam a munkahelyen, két munkakör egy fizetésért fórum

Egyedül maradtam a munkahelyen, két munkakör egy fizetésért (beszélgetős fórum)


1 2
36. Channa* (válaszként erre: 34. - Sulci0613)
2019. febr. 25. 19:53

Hol dolgozol(Pesten?) és mit?

Pont állást keresek...

35. Mezei Virág (válaszként erre: 34. - Sulci0613)
2019. febr. 25. 10:26
Drukkolok neked, sok szerencsét !!!
2019. febr. 25. 10:22

Sziasztok!

Köszönöm Mindenkinek a segítő szavakat.

Szerintem megfogadom és megpróbálom jól megfogalmazni a vezetőségnek a tanácsaitokat.

Ígérem,jelentkezni fogok ,hogy milyen választ kaptam.

33. b8284a21b6 (válaszként erre: 1. - Sulci0613)
2019. febr. 23. 16:57
A munkahely a második otthon ! Ha ez idegi feszültséggel is jár...........azonnal tovább kell állni. Aztán a főnök elgondolkodik,hogy mit tett,és mit fog tenni a jövőben. A hülye...........
32. Mezei Virág (válaszként erre: 1. - Sulci0613)
2019. febr. 22. 15:57

Na de hol van Sulci0613 ?


Remélem, kiállt magáért sikeresen!

31. Mezei Virág (válaszként erre: 28. - Birebora)
2019. febr. 22. 15:43
Én is! Nem jó dolog az...
30. Mezei Virág (válaszként erre: 27. - Birebora)
2019. febr. 22. 15:41

:)

Gondoltam, hogy állami cégnél dolgozol. Mert az egyéb helyeken más szabályok vannak. Aki szóvá tesz bármit, repül. Szóval ott minden máshogy működik, és aki azt szeretné, hogy legyen másnap is munkahelye, az nyel. Azt hiszem, nagyon sokan dolgoznak teljesen kiszolgáltatva. nincs ez rendjén szerintem. :(

Lesz is rengeteg minimálbéres nyugdíjas...

29. birebora (válaszként erre: 21. - Syria)
2019. febr. 22. 15:31
Bocs..:)
28. birebora (válaszként erre: 22. - Mezei Virág)
2019. febr. 22. 15:30
Igen, ilyen vonalon hiányosak az ismereteim és én ennek nagyon örülök.
2019. febr. 22. 15:28

Hát királylány sajna nem vagyok, pedig jó lenne;) és itthon élek. De, mindig olyan helyen dolgoztam ahol rendesen kiadták a szabadságot. És azt is tudom, hogy ha a munkáltató ezt náluk megtenné (mármint, hogy 21 napot kiír de a dolgozó dolgozik és nem engedik el) mehetne a munkaügyi bíróság elé. Nálunk ezt nagyon szigorúan veszik ezt a ziccert nem vállalnák be. Lehet, hogy "jó" helyen dolgozom?:) Kezdjek örülni?:)


És igen összefogás bizony, mert ha ezt több emberrel megteszik és bizonyítható akkor lehet ám menni pereskedni és nem biztos, hogy a munkáltatót megdicsérik. Persze ez állami cég és van szakszervezet és érdekképviselet.


Aki kénytelen olyan helyen dolgozni, hogy nem tudja vagy nem lehet érvényesíteni a jogait és csak kötelességei vannak, hát az elég szomorú.

2019. febr. 22. 10:14

Sosem tudom megérteni, miért nem lehet itt tisztességesen csinálni szinte semmit?


Költői kérdés...

(én is tudom az okát)

25. Mezei Virág (válaszként erre: 23. - Syria)
2019. febr. 22. 09:59

Jó darabig biztosan semmit, mert sokaknak nem érdekük.

Akinek nem tetszik, elmehet. Meg is teszik sokan. Nem csak a munkahelyről...

Biztonsági őrök pl. sokat tudnának erről elmondani.

2019. febr. 22. 09:40
Szerencsére én eddig mindig olyan helyen dolgoztam ahol kivehettem a szabadságaimat, ha pedig maradt több mint amit hivatalosan át lehet vinni következő évre akkor is kivehettem csak "feketén". Ha pedig a túlórát nem túlórába kértem akkor csúsztathattam, vagy ha dolgom akadt és kellett pár óra akkor azokat is csúsztathattam.
23. syria (válaszként erre: 22. - Mezei Virág)
2019. febr. 22. 09:34
Vagy kivehetik úgy, hogy azokra a napokra nem jár fizetés. :( Na az ilyen dolgokat nem kellene hagyni. (Csak azt nem tudom, mit lehetne tenni, mert a munkavállalói érdekképviselet erősen konvergál a nulla felé.)
22. Mezei Virág (válaszként erre: 20. - Birebora)
2019. febr. 21. 20:04

húha...

Nem tudom te hol dolgozol, de nagyon hiányosak az ismereteid!

Összefogni, itt? A szabadságot bizony manapság is sok helyen csak kiírják, de nem vehetik ki a dolgozók! Ki sem fizetik.

A vezető utasítására. Aki ugrál, munka nélkül marad.

21. syria (válaszként erre: 20. - Birebora)
2019. febr. 21. 19:29
Nem offoltunk. Csupán körképet adtunk, hogy... Összefogás? MIRŐL BESZÉLSZ? Hol élsz?
20. birebora (válaszként erre: 17. - Globus)
2019. febr. 21. 19:21

Értem én, és ezért tehetik meg mert nem mernek szólni sokan. Ha a lemorzsolódtak összefognának más lenne a gyerek fekvése. Nyilván azt a lovat ütik amelyik húz.

Nekem biztos nem írtak volna ki 21 nap szabit úgy, hogy dolgozom és akkor még ugatnak, hogy így jártam. Tovább megyek, a szabadságot a munkahelyi vezetőnek kell kiadni, ő felel érte.

Na de tényleg ne offoljunk, csak nem bírtam ki szó nélkül:)

19. syria (válaszként erre: 16. - Birebora)
2019. febr. 21. 19:18
Melyik országban élsz királylány? :D
18. Mezei Virág (válaszként erre: 15. - Globus)
2019. febr. 21. 19:16

Jó ideje nem jellemző. Leginkább azóta, mikor még sok volt a munkanélküli. (válság idején) De azóta sem lett jobb.

Meg tisztességesebb sem.

17. globus (válaszként erre: 16. - Birebora)
2019. febr. 21. 19:10

Azonnal munkanélküli lettem volna, mint azok, akik sokat ugráltak, kb. nyolcan lemorzsolódtak mellőlem, mert járt a szájuk. Aki fizetésemelést követelt, lapátra került, a helyette felvett dolgozó simán megkapta az elődje által kért összeget. Az a lényeg, hogy mindig főnöké az utolsó szó, még ha nincs is értelme. Három munkahelyem volt eddig, mindegyikben ugyanilyen szitu.

Ezzel offoljuk a fórum témáját, mert másról van szó, valójában ahhoz szóltam hozzá, hogy általában nem minden fenékig tejföl. Aki tud tárgyalni, elérni eredményt, nincs kockáztatni valója, tegye meg.

16. birebora (válaszként erre: 12. - Globus)
2019. febr. 21. 19:04
Na ezért felnyomhattad volna őket. Szabálytalan, jogtalan, etikátlan. És még meg is nyerted volna. Ez kb. okirat hamisítás, csak azt kellett volna megnézniük, hogy az alatt a 21 nap alatt mit írtál alá, hol az aláírásod, beléptél-e a számítógépbe a jelszavaddal, stb.
15. globus (válaszként erre: 14. - Mezei Virág)
2019. febr. 21. 18:59
Emberség azért lehetne több, nem kerül pénzbe.
14. Mezei Virág (válaszként erre: 12. - Globus)
2019. febr. 21. 18:52

Szerintem nagyon kevés munkahelyen folynak már becsületesen a dolgok.



Ez sajnos így van, meg tudom erősíteni... :(

13. globus (válaszként erre: 9. - Syria)
2019. febr. 21. 18:48

Még 5 percig sem.

Backurálom a nyomtatót, mert elromlott. Hallja a kopácsolást, zörgést, szerelést. Másfél perc múlva idedobja, hogy "ezt nyomtasd ki"! :D

12. globus (válaszként erre: 7. - Piroska52)
2019. febr. 21. 18:45

Hát persze, hogy így van. Ki más tanítsa be, ha nincs? :) Valamelyik évben júniusban felmondott a kolléganőm. Egyedül maradtam novemberig. Akkor jött új kolléga, de betanítása miatt szabadságra menni nem tudtam. Januárban üzent a könyvelő, hogy nem jól írtam be jelenlétibe a szabadságot, 21 nap megmaradt. Meg hát... átvitel nincs, ki nem fizetik, aki nem használja fel, az így járt. Beírták november-decemberre, mintha szabin lettem volna.

Szerintem nagyon kevés munkahelyen folynak már becsületesen a dolgok.

11. Pasionella (válaszként erre: 9. - Syria)
2019. febr. 21. 18:39
Es mennyi ilyen "fonok" van...
10. Mezei Virág (válaszként erre: 1. - Sulci0613)
2019. febr. 21. 12:30
8 órában azt csináld meg leginkább, ami a te dolgod. A többiből meg meg csak egy kicsit, ha belefér. Ha hagyod magad kihasználni, meg is fogja tenni a főnököd, mert így ő nagyon is jól jár. Te meg úgyis megcsinálod, hát ne tedd!
9. syria (válaszként erre: 6. - Pasionella)
2019. febr. 21. 11:50
Többek közt az a baj az alkalmatlan főnökökkel: fingjuk nincs, hogy ki mit csinál, vagy ha véletlenül mégis, akkor fogalmuk sincs, hogy az elvégzett munka mennyi erőfeszítésbe kerül.
8. semleges (válaszként erre: 1. - Sulci0613)
2019. febr. 20. 14:21
Szerintem vagyunk így egy páran. Minden területen ez van sajnos. Kérj helyettesítési pénzt.
7. Piroska52 (válaszként erre: 6. - Pasionella)
2019. febr. 20. 13:54

A lányom azért keresett másik munkahelyet,mert ha valaki elment,annak a munkáját az ő nyakába rakták, aztán meg azt is tanítsa be aki jött.

Még csak egy volt,csak morgott,mikor kettő,akkor már panaszkodott lázadt.

Mikor a harmadik is felmondott,akkor mondtam neki ideje váltani,

Ezt is rád sózzák,keress másik helyet.

Két hét alatt talált, 1-hónapja új helyen dolgozik,igaz itt ő az új, de ez van.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook