Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Elgondolkodtató álmok... fórum

Elgondolkodtató álmok... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Elgondolkodtató álmok...

1 2
2017. jún. 29. 10:24

Sziasztok!

Tud valaki segíteni merre menjek megálmodás ügyben? Már több dolgot megálmodtam és nem tudom hogyan tudnám fejleszteni

40. töprengő (válaszként erre: 39. - 02d79d95f9)
2015. aug. 16. 06:47
Kérdezném : Sikerült eljutni? De már nem vagy tag.. :(
2011. szept. 18. 15:09

Érdekes a cikk, engem is nagyon foglalkoztatnak az álmok. Azért örülök, hogy elolvastam, mert bizonyos engem foglalkoztató dolog világossá vált általa számomra. Az ismétlődő helyszínekkel kapcsolatban.

Például éveken keresztül álmodtam, hogy gyönyörű, hatalmas hegyek között kell megtennem egy utat, mint turista, gyalogosan, nagy fáradozás, de nem kellemetlen erőfeszítés árán. Úgy adódott, hogy elutazhattam Svájcba, és ezután soha nem jártam azon a hegyi úton.

Most úgy érzem, el kell mennem egy helyre, most jöttem rá, mert a másik visszatérő álmom ezt jelenti. Oda kell mennem!

38. Lightwarrior (válaszként erre: 37. - 5f54924ddf)
2011. júl. 7. 10:17

Igen, van ilyen is, hogy megálmodunk valamit. Nálunk is volt rá példa a családban. De ez azért ritka dolog, emiatt is írtam, hogy a legvalószínűbb, hogy pusztán a vágyaid kivetüléséről van szó (ami persze nem zárja ki, hogy előbb-utóbb szülni fogsz).:-)


Hogy mi a magyarázat rá, hogy valamit megálmodunk, nem tudom. Még sok mindent nem tudunk az agyunk működéséről és úgy egyáltalán a világról.

37. 5f54924ddf (válaszként erre: 39. - Lightwarrior)
2011. júl. 3. 12:16
Azt irtad a vágyaink amik beteljesülnek agy sem.De hogy lehet ,hogy kb. 2 éve megálmodtam egy betegem halálát.Kórházban dolgozom és hónapok óta kezeltünk egy fiatal fiút,egyik éjjel arra keltem fel,hog álmomban megjelent valaki és azt mondta ez a fiu meghalt:(Reggel berohantam a munkahelyemre és utána érdelködtem és tényleg azon az éjszakán elment örökkre..
36. Tomi9046 (válaszként erre: 35. - Dnemetz)
2011. máj. 28. 20:11
Sajnos már a családnévre nem emlékszem, de a keresztneve Nikoletta. :D
2011. máj. 27. 21:44

szia

Mi volt a lány neve?ha megkérdezhetem?

Amit írtál velem is gyakran előfordul.megálmodok helyszíneket amiken később jelen leszek

2011. máj. 25. 13:25
Remélem. :)
33. a4c8977f3e (válaszként erre: 32. - Tomi9046)
2011. máj. 25. 11:17

Ezek szerint tehát "deja vu" - lesz, ha majd egyszer találkoztok... :-)

Kösz, hogy válaszoltál!

32. Tomi9046 (válaszként erre: 31. - A4c8977f3e)
2011. máj. 25. 10:54
Egyáltalán nem tudom senkihez sem kötni azt a lányt.
31. a4c8977f3e (válaszként erre: 1. - Tomi9046)
2011. máj. 25. 09:36

Újból elolvastam a cikked...

A 2. álmoddal kapcsolatban kérdezném: annak az álombéli lánynak a neve "mond"-e neked valamit? Esetleg tudod-e "kötni" a személyét vkihez az ismerőseid közül?

...Vagy meggyőződésed, hogy ez az egész álom valamiféle "deja vu"?

2011. máj. 24. 09:39
megálmodtam hogy pozitív lesz a tesztem tavaly januárban, a ciklus elején,amikor még a fogantatás is hetekre volt. Előtt sosem álmodtam ilyet,vagyis mindig negatív teszt volt álmomban. 16 hónap próbálkozás után abban a hónapban valóban pozi lett a tesztem de ami a legfurcsább,hogy egy félbevágott tesztet álmodtam és tényleg olyannal teszteltem,mert nem volt meg a másik szép,amit korábban vettem. Ezt nem tudhatttam előre,mégis megálmodtam. És mindig kisfiúval álmodtam-ez is bejött. Ha valamire választ várok,akkor este kérem az angyalokat,hogy álmomban küldjenek választ-sokszor küldtek!!!
29. casela
2011. máj. 23. 22:16
3 embernek is levelet kellett írnom mostanában, de olyan dolgokról, amiket halogattam, mert vagy kicsit kínosabb téma,vagy nem tudtam,hogyan fogalmazzam meg stb.. Minden este benne voltak az álmaimban,de teljesen más kontextusban,mint amiről szó van, csak egyszerűen jelen voltak. Kettőnek megírtam, mostmár csak a harmadikról álmodom:) a feldolgozatlan problémák előjönnek az álmokban
28. Tomi9046 (válaszként erre: 27. - 745f85108f)
2011. máj. 23. 21:25
Sokszor a vágyaink is előjönnek ugye. :)
27. 745f85108f (válaszként erre: 26. - Tomi9046)
2011. máj. 23. 20:16
az tuti! Nyugalomra, csendre, békességre, gondtalanságra vágyom!
26. Tomi9046 (válaszként erre: 22. - 745f85108f)
2011. máj. 23. 20:15

Köszi! :)

Gondolom nagyon szeretnél olyan helyen lenni, ahol az álmod lezajlott.

2011. máj. 23. 19:59

Sziasztok! Nekem sajnos mindig rossz, vagy minimum kellemetlen, furcsa érzésű álmaim vannak. Van, hogy borzalmasak. A magánéletem, munkám, családom teljesen rendben van, úh. meglepő. Nem ért semmi trauma soha. Gyerekkoromban még voltak jó álmaim is. Ez úgy kb. 17 éves korom körül maradt abba. Most 28 vagyok.

Szerintetek mit tehetnék ez ellen, és miért álmodok mindig rosszat?

2011. máj. 23. 19:11
Mostanában sokszor kelek fel arra, hogy álmomban nevetek... Persze hogy mi is volt az, arra egyáltalán nem emlékszem :(( Nincs mit megfejteni, de nagyon nem is kell. A nevetés magáért beszél :)
2011. máj. 23. 19:10

Nagyon jó a cikk!

Nekem is vannak furcsa álmaim,többnyire tudom is hogy mit kell kezdjek velük,de mostanában nem értem. Én általában halottakkal álmodom, legfőképp tatámmal. Eddig mindig tudtam,hogy az álmaimnak mi a mondanivalója,de most nem értettem. Volt egy kívánsága-kérése,amit még gyerekkoromba kötöttünk,hogy táncolni akar az esküvőmön velem, tehát hogy az első tánc az övé lesz velem. De sajnos 2 évvel ezelőtt meghalt.

De mostanság vele álmodom,és mindig ezt mondja,hogy a megígért táncot most eljárjuk,és ott keringőzök vele a régi házuk udvarán.


Jelenleg nincs férj jelöltem,se barátom...


Tudom nem igazán ez a fórum témája,de nagyon érdekelne,hogy ez mit jelenthet,mert elég fájdalmas dolog így ébredni reggelente....

2011. máj. 23. 18:23

Nagyon jó a cikk! Sőt, még annál is jobb! Sztem mindannyiunknak voltak már különös álmai. Az én legkülönösebb álmom nagyon valósághű volt. Álmomban állok egy gát tetején, felülről tűz le rám a nap. Hihetetlenül forró, érzem az egész testemen. Körülöttem apró tűzhányók, hófehér tiszta füstöt okádnak magukból. Mindenütt emberek vannak, de a csend irtóztató. Nyugalom van. Lehajolok. Két kezemmel felmarkolok annyi homokot, amennyit csak tudok. Érzem a hűvösségét, érzem, ahogy lassan átcsurog az ujjaim között. Szétnézek az emberek között. Két embert ismerek fel. A nővéremet, és egy katonát. Aki életben nem a párom, de közel áll hozzám érzelmileg, nagyon közel. Megfordulok, leveszem a bikini felsőmet. Leülök, és mintha csak egy csúszda lenne a gát, lecsúszom rajta. Minden tiszta homok, érzem a hátamon, érzem a testemen. Eszméletlen boldogságot érzek. Mindenütt körbevesz. Az emberek boldogok. A katona rám mosolyog, engem néz. Bár félig meztelen vagyok, nem érzem zavarban magam. Észre sem veszi senki, természetesnek tűnik. Elsétálok a gát lábától, találok egy épületet. Bemegyek. Sötét, nem a legnagyobb tisztaságú, de nagyon friss, hűvös levegő fogad. Szétnézek, már amennyire látok. Meglátom a bikinimet a földön. Felemelem, de nem veszem fel. Visszasétálok a gáthoz. Érzem a talpam alatt a homok hűvösségét. A nap lassan lemegy, a horizontot elönti a narancssárga fénye. Hallani a víz csobogását. Az emberek boldogsága betölti az egész teret. Boldog vagyok.



Ezzel ért véget az álmom. Azért írtam le, mert nekem még az életben nem volt ennyire intenzív, valósághű álmom. Szabályosan csalódott voltam, mikor felébredtem. Éreztem a homokot, éreztem a napsütést. Éreztem a férfi tekintetét. Éreztem a nővérem boldogságát. Mit jelenthet?

2011. máj. 23. 18:19
én nem régen azt álmodtam, hogy a párom fényképezi az autónk csomagtartóját, azt nem tudtam miért teszi ezt. aztán egy hete bele tolattak a kocsi hátuljába, és amikor fényképezte a férjem a sérüléseket, akkor ugrott be az álom. hmmm, érdekes dolgok ezek!!
2011. máj. 23. 16:39
Nos az álmokról amiket én álmodtam,de valójában pár álmom lényegére utólag jöttem rá. Csak pár álom amit közölnék:Megálmodtam hogy megkapjuk a lakást,azt is hogy 4. emeleten fogunk lakni. Bejött.Másik álmom nem éppen jó. 1 szobában 1 asztal 3 székkel felette 1 kis lámpa,ami csak az asztalt és a székeket világította meg.Nevelőanyám és én voltun ott,apum is ott volt,de nem volt látható.Örökségről volt szó,én sírva mondtam hogy megint kileszünk forgatva örökségből(nővéremre és rám,az örökösökre gondoltam) és sírva kiszaladtam a szobából. Ezt 1 nyár végén álmodtam. December 7.én apum agyvérzést kapott,majd január 8.án meghalt. És valóban kiforgatott örökségünkből a nevelőanyánk... Még volna pár olyan álom ami jelzett valamit,és valóra vált. Nagyon meg kell figyelni mit álmodunk.Igaz nem mindnek van jelentösége.
2011. máj. 23. 15:32
Jogos! :)
2011. máj. 23. 15:31
lehet,hogy már megálmodtad,csak nem emlékszel rá.Majd csak akkor ha megtörténik:)
2011. máj. 23. 15:22

Csak egyszer álmodnám meg a lottószámokat... :)

Vagy azt, hogy fogok megismerkedni a leendő barátnőmmel. :D

16. rencs20 (válaszként erre: 12. - Tomi9046)
2011. máj. 23. 15:11
nem mindig nagy változásra kell gondolni:) Néha egy kicsi is elég:)
15. a4c8977f3e (válaszként erre: 13. - Tomi9046)
2011. máj. 23. 14:10
Szerintem az álmaink és az életünk között van ok-okozati összefüggés. Vannak, akik azt gondolják, hogy az álmok irányítják az életünket, nekem az az érzésem, hogy fordítva igazabb - bár nem vagyok szakember.
14. Ylush
2011. máj. 23. 14:08

Érdekes cikk! Engem is mindig foglalkoztattak az álmok, a miértek... a mögöttük rejlő tartalom, jelentés.


Édesanyám miután meghalt, nagyon sokáig nem tudtam elfogadni azt, hogy nem tudták megmenteni. Aztán... egyszer (hónapokkal később) jött egy álom. Mindent megértettem. És elfogadtam azt, hogy - furán fog hangzani - de így kellett lennie.


Ahogy írtad, valóban, a saját életünkben kell keresni a megoldást. Én is hiszek benne, hogy az álmok jelentéssel, üzenettel bírnak. Amire választ nem az álmos könyvek jelentenek.

13. Tomi9046 (válaszként erre: 4. - EsztyMorgan)
2011. máj. 23. 13:58
Én soha nem néztem utána az álmoknak eddig, de nem tudom miért. Mindig saját magam próbálom megfejteni, hogy na vajon ez most mire szolgált.
12. Tomi9046 (válaszként erre: 7. - Rencs20)
2011. máj. 23. 13:57
Én is álmodtam már vonattal, de nem történt utána nagy változás. :D
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook