Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Az életjáradáki szerződés összege változik-e az évek során? Akár csökkenthet is vagy nőhet is? fórum

Az életjáradáki szerződés összege változik-e az évek során? Akár csökkenthet is vagy nőhet is? (tudásbázis kérdés)


23. Channa* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 26. 20:42

Lakás szempontjából nem teljesen tudom, de ha annak idején egy olyan életjáradéki szerződést kötöttél, aminek konkrét vége volt, azaz fix összeg és ez az elmúlt évek során kifizetésre került, akkor már nem jár semmi, és ilyenkor a lakás, azaz az életjáradék összege nem változik, ugyan is ezt akkor kell lefixálni, amikor a szerződést megkötitek, azaz lehetett volna olyan életjáradéki szerződést kötni, amiben pl. egyenletes ütemben változik az összeg, ami esetleg az ingatlan értékének a növekedését is leköveti.

Pl. az első évben kapsz 500 ezret, a második évben 500 eFt+x%kamat, a harmadik évben a második évben fizetett összeg+x%kamat, stb.


Szerintem ha lejár egy ilyen életjáradéki szerződés, aminél nem azt kötötték ki, hogy életed végéig fizetnek x összeget, akkor már nincs mit tenni...

22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 21. - Anyagi)
dec. 26. 18:05
Köszi. Gyűjtöm az infókat.
21. Anyagi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 26. 17:22

Aki eltartási vagy életjáradék szerződést köt, annak tisztában kell lennie azzal, hogy ez egy lutri!

Nem lehet előre tudni, hogy 3 hónap vagy 30 év múlva nyílik meg számára a lehetőség!


Egyébként minden ötletet, sóhajt bele lehet venni a szerződésbe!

Azt is, hogy a számodra fizetett járadék inflációkövető legyen!


És azokat az okokat is, ami érvényteleníti a szerződést!!!

Pl. ha nem fizetnek rendesen!

És persze azt is, hogy az addig kifizetett pénzösszegnek mi legyen ilyenkor a sorsa!

20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - Elbb)
dec. 26. 12:42
Igen, tisztában vagyok azzal hogy nem kapnék itt 100%-osan teljes tájékoztatást, csak hivatalos intézkedés előtt szeretnék egy tájékoztatójellegű fórumbeszélgetés erről.
19. elbb (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 26. 12:35

Én amúgy sok ilyen hirdetést látok az ingatlanos oldalakon, ahol áron alul kínálnak lakásokat. Ez mondjuk az olyannak jó, aki befektetésnek szánja a vásárlást, mondjuk az akkor pici gyermekének, majd csak 20 év múlvára akar lakást venni. pl. :)

Remélem sikerrel jársz amúgy, szerintem egy jó ügyvéd vagy közjegyzővel sok segítséget kapsz :)

18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Elbb)
dec. 26. 12:15
Köszönöm kedvességedet. Hasznos információkat adtál. ha olyat is lehet hogy elsőre egy nagyobb összeg, aztán havonta valamennyi, az nagyszerű. Ugyanis otthonba készülünk menni, és van egy nagyobb összeg befizetés, aztán havidíj. na ennek majd alaposabban utája járok. Köszönöm hogy ennyit is megtudhattam tőled.
17. elbb
dec. 26. 12:11

Igazából az életjáradáki szerződés szövege az, ami majd az egész folyamatot szabályozza. Lehet olyat is, hogy most kifizetnek egy nagyobb összeget, majd kérsz havi ellátmányt és beleveszitek, hogy ezen összeg inflációkövető legyen. Vagy beleveszitek azt, hogy te X forintot akarsz kapni az ingatlanért, és ezt egyenlő részletekben ennyi idő alatt kéred. Aki életjáradáski szerződést köt, az pontosan tudja, hogy akár 110 évig is élhetsz. Ő ha ezen feltételek mellett vállalja a szerződést, akkor már nincs gond. Lefektetett szerződést utólag módosítani....ilyet is lehet, elvileg eredeti állapot visszaállítás a neve ( nem vagyok jogi személy, bocsi, ha nem így van, velem és nagyimmal ez volt) ott lehet kérni, hogy kerüljön vissza a te tulajdonodba az ingatlan, és az addig kifizetett összeg pedig a másik félhez vándorol vissza.

Itt tényleg lehet azt mondani, hogy minden megegyezés és LEÍRT szöveg szerint fog történni.

16. Napsugár8 (válaszként erre: 8. - Papája)
dec. 26. 11:47
😅👍
15. Napsugár8 (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 26. 11:46
Az ok ugyanaz mindkettőnél: valamilyen vagyon (leginkább ingatlan) jövőbeni birtoklása céljából. Csak a birtok előzetes törlesztési (=megfizetési) módjában van eltérés.
14. globus (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 26. 11:45

Sejtem, hogy ki lehetsz, de ez nem lényeges 🙂

Valószínűleg beszéltünk róla, mi olyant kötöttünk ügyvéd előtt, amiben gondozást vállaltunk, kötség nélkül. Mindent a gondozott állt, amire szüksége volt. Nem fizettünk havidíjat. Tartás értékét meghatározták, erre azért volt szükség, ha esetleg valamelyik fél elállt volna utólag, érdemi magyarázat nélkül. Neki nem voltak rokonai, testvér, hazastárs, gyerek se. Nem vállaltuk volna, ha ilyenek vannak, nem szeretnék biróságon veszekedni, inkább legyen övék.

13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Papája)
dec. 26. 11:44
ja, és igen. Egy kérdezőről valóban feltételezhető hogy választ vár.
12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Birebora)
dec. 26. 11:43
Bocsánat, köszönöm.
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Papája)
dec. 26. 11:42

Ne ítélkezzün, nem ismersz.

Nincs még szerződés. Egy laza kezdésként fórumbeszélgetésben szerettem volna valamiféle információt kapni.


Igazad van, csalódtam. De nem másokban hanem magamban azzal, hogy alaptalanul reménykedtem, miszerint itt beszélgethetek a témában.

10. birebora (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 26. 11:41

Segítségül és megfelelő komolysággal tettem, hogy leírtam amit tudtam a témáról.

Szívesen.

9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Birebora)
dec. 26. 11:37

"Mindenki azt kérdez amit akar." Szerintem is. És jogosan várja el másoktól azt a tiszteletet, hogy a témával kapcsolatban a megfelelő komolysággal válaszoljanak neki.

Akik "rötyögni járnak fel", azok is nyithatnak ennek megfellelő fórumot vagy látogathatnak, hisz nekik való téma meglehetősen sok van. Feleslegesnek tartom a komoly témák szétverését.

8. papája (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 26. 11:35

Ne várd mástól a választ és akkor nem fogsz csalódni.

Nézz magad utána, a Google jóbarát.

Menj esetleg el az ügyvédhez, akinél megkötöttétek a szerződést, majd ő megmondja a helyes választ.


Rövid "bemutatkozásod" alapján te az a típus vagy, aki csak kapni szert, válaszokat, bármit...

7. birebora (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 26. 11:28

Ezért mondom, egy ügyvédnél, jogásznál biztos és naprakész választ kapsz. Nem kell "értéktelen hozzászólásokkal" töltened a drága időd.


És igen jól látod sokan szórakozni, rötyögni járnak fel ami szerény véleményem szerint nem zárja ki a hatékony és pontos segitséget és tanácsadást.


Nem zárja ki a szabályzat nem is mondta senki. Mindenki azt kérdez amit akar.

Ilyen vehemenciával van aki köt veled bármit is? Na az kösse fel a gatyáját.


Azért elmondom amit tudok. Kollégám kötött életjáradéki szerződést évekkel ezelőtt. Fizette a megállapitott, a szerődéskor mindkettőjük számára megfelelő összeget, a néni meghalt és övék lett a lakás. Ugyanannyi összeget fizettek hosszú évekig. Azt, hogy lehet-e időközben megemelni nem tudom. Szerintem nem.

Olyanról is hallottam, hogy előbb halt meg aki fizetett mint a lakás tulaja.

6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Birebora)
dec. 26. 11:17
Úgy vélem, egy fórumon is felbukkanhat a témában járatos egyén. Bár, elképzelhető az is itt a hoxán hiú ábránd ilyet keresni. Tettem egy próbát, ezt a szabályzat nem tiltja. Azt is kezdem megszokni hogy minden féle választ kap az ember mindenféle témában olyanoktól akiknek fogalmuk sincs a dologról csak a haszontalan idejüket múlatják értéktelen hozzászólásokkal.
5. birebora (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 26. 11:05

:DD

Akkor nosza egy ügyvédi iroda:)

4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Napsugár8)
dec. 26. 11:01
Egyébként annak a válasza érdekel aki tudja, nem csak a szót szaporítja és más irányba vinné a témát.
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Napsugár8)
dec. 26. 10:38
Más okból kötnek az emberek eltartási, és más okból életjáradéki szerződést.
2. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 26. 10:34

Azt nem tudom, bár kétlem.

Nem véletlen, hogy többen kötnek eltartási szerződést, és nem életjáradék szerződést:


[link]

dec. 26. 10:16
Ha életjáradék szerződést kötnék valakivel, gondolom megállapítják először a lakás értékét, majd megegyezés alapján fizetnének nekem havonta egy összeget. Mi van olyankor, ha már kifizették az évekkel az előtt megállapított összeget nekem, de még mindig élek és virulok? Vagy ha idő közben nő a lakás értéke, lehet-e emelni a havi juttatást felém?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook