Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Elektromos cigaretta (e-cigi) tapasztalatok fórum

Elektromos cigaretta (e-cigi) tapasztalatok (beszélgetős fórum)


341. topanka1961 (válaszként erre: 340. - Catherinal)
2010. júl. 31. 18:51

Olvasd végig a fórumot, főleg Dexter hozzászólásait, és szinte mindenre választ kapsz.

Üdv, és sikeres leszokást.

2010. júl. 30. 11:40

Sziasztok!


Szeretném a segítségeteket kérni. Én leszokás céljából szeretnék e-cigit vásárolni. Engem is az usb-s változat érdekelne. Hol lehet megvásárolni és mennyiért? Illetve a liquid is érdekelne, hogy hol és milyet érdemes venni.


Köszönöm a segítségeteket.

339. Lyrian
2010. júl. 28. 17:44
Én csak bólogatni tudok Dexxter utolsó két hozzászólására. :)
338. Megara112 (válaszként erre: 90. - Dexxter)
2010. júl. 27. 15:10
Azt hiszem, engem meggyőztél:))) Köszi
337. Dexxter (válaszként erre: 336. - Gaborka85)
2010. júl. 10. 11:03

e-cigi készlethez mindig kínai E-liquid-et szoktak adni. Mivel mindet Kínában gyártják (kivéve 1-2 szuperszónikus limitált amerikai készüléket persze, de a DSE901 nem amerikai, hanem kínai, bárhonnan is rendeled). A kínai Marlboro utánzat E-liquid-nek sajnos köze nincs a Marlboro cigihez. Élelmiszeriparban használt étkezési aromákat tesznek bele a kínaiak (ez tény, mielőtt még bárki felhörrenne ezen). Többnyire mag aromákat tesznek azokba az E-liquid-ekbe, melyeket cigi márkanevekkel látnak el. Például dió, mogyoró, napraforgó, szezámmag stb... Tehát ilyen ízű liquid-eket árulnak Marlboro, Camel, Kent neveken. Számíts rá, hogy egyáltalán nem fog hasonlítani a valódi cigi ízéhez. Viszont a nikotin azért benne van és sokan így is megszeretik (átszoknak rá).

Én egyetlen E-liquid-ről tudok a világon, amiben valódi dohánylevélből kivont íz anyag van, az az USA Liquid "Real One" nevű készítménye. Ilyet nem adnak kínai e-cigi készletekhez, mivel Amerikában gyártják. Csak külön lehet venni Amerikában, esetleg itthon a Vaterán. A készüléket ismerem, elég megbízható. Bár a füstmennyisége és az íze ennek az atomizátortípusnak nem túl nagy. Kezdő készletnek megfelel, de én nem ismerek olyat, aki ilyennel (vagy Joye510-zel) kezdett volna és ne tért volna át valamilyen jobb típusra később. Úgyhogy ha az asszony kiadta a parancsot, miszerint többet erre nem költötök, akkor inkább vegyél egyből egy jobb készüléket, amivel később is elégedettek lesztek.

2010. júl. 8. 09:19

Sziasztok,


Nekem most egy DSE901-t ajánlanak, 200lej = 12800 Ft-ért dupla cigivel (mivel a párom is cigizik, ezért kell dupla.), sajnos nem tudom milyen E-Liquid van vele. Kicsit tartok tőle, legfőképpen azért mert nem tudom milyen íze van neki, és sajnos el sem tudom képzelni mivel nincs lehetőség kipróbálni sem Romániában. Gyanús, hogy hasonlít a vízipipához, a sok íz kavalkád miatt, és a vízipipa nekem nem tudja kielégíteni a dohányzási szokásaimat.

Tegyem hozzá még azt is, hogy vékony cigit szívunk napi 1 doboz /fő és abból is a kéket, de szeretnénk valamit csökkenteni a költségeken, pl. az elmúlt hónapban 420 lejt = 27000ft. költöttünk csak cigire, mondjuk ez még elenyésző ahhoz képest hogyha Román cigit szívnánk akkor 618 lej = 39615Ft lenne a havi fogyasztás. 12800 ért ha megvennénk akkor már is jobban járnánk.

A másik dolog pedig az, amiért nagy gondban vagyok, az az, hogy a párom kijelentette, ha ezt megveszed akkor a másikból többet nem veszünk, és ha nem tetszik akkor a falról a vakolatot fogom lekaparni.

Jut eszembe azt mondták, hogy Malboro-s van hozzá.

Mit tegyek?

335. Dexxter
2010. júl. 7. 22:36

Ja egyébként egy korábbi hozzászólásra ismét (ezúttal pontosabban) válaszolva, miszerint nem létezik amerikai gyártmányú E-liquid.

Egész pontosan jelenleg 40 cég készít Amerikában E-liquid-et. Tehát 40 féle van.

Ezen a linken láthatóak:


[link]


Az általunk ismert (épp az imént emlegetett) USA Liquid (Red Devil, Xmas Time stb..) itt Wisconsin Nicjuice néven szerepel.

De jó lenne megkóstolni a többi 39 félét!

Én azóta szerettem meg igazán az e-cigizést, amikor először hozzájutottam pár amerikai mintaüveghez. El sem tudom képzelni, hogy ha ez ennyire király, akkor milyen lehet a többi. Amúgy itt is azt írják, hogy a "Real One"-ban valódi dohány kivonat van. Mondjuk én mindig is éreztem az ízén (aroma nincs, ami ennyire élethű lenne), csak jópár ember a haverjaim közül nem akarta elhinni és azt mondták kamu. Úgyhogy ezúton is üzenném nekik, hogy Dexter orra sosem csal! Nekem elég volt beleszagolnom még az elején és egyből tudtam, hogy ez a "real deal" nekem. :-)

(az Xmas Time és az Exotic mellett még mindig ez a favorit nálam)

334. Dexxter (válaszként erre: 332. - Lyrian)
2010. júl. 7. 22:21

Én mostanában az Xmas Time-ot szívom és az Exotic-ot. Az egyik tényleg exotikusan finom és enyhe, a másik fűszeres és ütősebb. Nagyon jó váltogatva. Hadd nézzenek hülyének, amúgy. :-)

Okos enged, szamár szenved. Manapság, a tudomány mai állása szerint buta az, aki képes még rosszul lenni azért, hogy nikotinhoz jusson. Én már sosem szívnék rendes cigit. Bár én eléggé fanatikus vagyok. Szívem szerint mindenkit rábeszélnék. (vagy a leszokásra, vagy az átszokásra) Ha az ember tud mértéket tartani, akkor tényleg még nem csak ártalmatlan, de még olcsóbb is. Igaz néha bevállalok egy-két drágább készüléket, de ha nem tenném, akkor biztos kevesebbet költenék rá jóval, mint rendes cigire.

333. Lyrian (válaszként erre: 331. - Dexxter)
2010. júl. 7. 21:04

Abban is igazad van, hogy nekem is elmúlt minden krahácsolásom (bár első pár hétben, amikor a leragadt trutyi felszakadt a tüdőmből, köpködtem rendesen), de nincs semmiféle mellékbajom, mint a hagyomás cigitől. Sőt, már el sem tudok szívni normális cigit, mert attól leszek rosszul. :)


Bár sokan hülyének néznek, még a cigisek is, már kezdenek megszokni a pendrájvommal a kezemben. :)

332. Lyrian (válaszként erre: 331. - Dexxter)
2010. júl. 7. 21:02

Szia Dexxter!


Mint másik fanatikus e-cigis azért azt is elmondanám, hogy sokan megriadnak és köpködnek a bizonyos mini vagy más cigialakú e-cigiktől. Ezek tényleg nem adják át a dohányzás igazi "zamatát", és már el is fordulnak az e-cigizéstől, mert íztelen... stb. Pedig ha másmilyet próbálnának, ami ugyanolyan árban van, sokkal jobban járnának már elsőre. Nem kell annak cigihez hasonlítania, szerintem. :)


Egyébként a te itteni listád alapján válogattam ki az USA e-liquidek közül a Red Devilt. :) Na, azóta sem tudok lemondani róla. :) Én marha egyszer elcsúsztam a rendeléssel, ami maradt, cseppenként szívtam. :)

Még a mentolosak jöttek be, abból is az erdei gyümölcsös. A másik nagy kedvencem pedig a Pirate. :) Na, az is ütős a Red Devil mellett.

331. Dexxter
2010. júl. 7. 18:11

Hát én nem szenvedek tőle egyáltalán, sőt elmúlt az összes rosszullét, tünet és minden egyéb, ami a hagyományos cigitől volt: köhögés, reggeli fuldoklás, nevetés közbeni köhögés, lépcsőn zihálás, hurutos köhögés... minden.

Nekem abszolút pótol mindent, amit a cigi adott. Mind az étkezések utáni rágyújtást ugyanúgy várom, mind a reggeli első cigit. Sőt többet is adott, mert azóta nálam (és sokan másoknál is) egy fajta hobby-vá nőtte ki magát a dolog és kutatjuk a jobb készülékeket és a jobb E-liquid-eket hozzá. Én azt ajánlom mindenképp próbáld ki. Akárcsak úgy, hogy kölcsön kéred valakitől. Hogy mit és honnan érdemes venni, azt már nem merem tanácsolni, mert ebből állandó anyázás szokott lenni (főleg egy másik fórumon).

De magát az e-cigit mindenképp ajánlom.

2010. júl. 7. 17:09

Hello,


Azon gondolkodom, merjek-e belevágni, merjek-e egy ilyet megvenni, olvastam már jót és rosszat is róla. Egy két dolgot szeretnék még tudni róla... Olyan-e az íz hatás mint a vízipipáé (mert akkor nem kell, az már van.). Reggel amikor felkelek van egy íz hiány a számban amit csak a cigi tud pótolni, nem tudom, hogy a kátrány vagy egyéb okozza, de aki cigizik az tudja miről beszélek. Ha ezt ki tudja elégíteni a e-cigi akkor köszönöm szépen kérem, ha nem akkor bajban leszek, egyesek azt mondják, hogyha megveszed sokat fogsz szenvedni...


Mit tegyek?

329. Dexxter
2010. júl. 4. 14:28

Aeren:

"Ennek az USA liquidnek van valami hivatalos honlapja(mert ezt nem talaltam meg)? Dexxter?"


Egy másik fórumon belinkelték már az USA Liquid honlapját tegnap:

[link]

Sajnos valóban csak 10ml-es üveg létezik belőle, pedig én is vennék Red Devil-ből meg Real One-ből nagyobb kiszerelésben, ha lenne.


Egyébként Aeren, a Vaterás leírás nem Magyarországi bevizságást ír, hanem azt, hogy bevizsgált propilén glikol van benne. Tehát ha az összetevő be van vizsgálva, akkor azt ott Amerikában vizsgálták be.

Amúgy ha nem lenne jó minőségű, akkor nem árulnák amerikai boltokban (ahogy ez a honlapról kiderül).

Magyarországon szánalmas az orvostechnikai lehetőségek száma és színvonal, úgyhogy engem egy magyar bevizsgálás tized annyira sem nyugtat meg, mint egy amerikai.

Ha Amerikában oké a dolog, akkor nekem is oké.

Például sokkal szívesebben iszom amerikai üdítőitalt is, mint mondjuk magyart (főképp nem kínait)

A kínai liquid-eket viszont itthon szintén nem vizsgálja senki, és még ha Kínában vizsgálják is, engem az sem nyugtat meg. Számomra a kínai liquid csengése semmivel sem megnyugtatóbb, mint mondjuk ha orosz lenne vagy román. Úgyhogy az biztos, hogy az ismertebb amerikai E-liquid-eket, melyeket ott boltban is lehet kapni, azok ott be is vannak vizsgálva.


Egyébként "csodapokica7"!


LÉTEZIK számtalan amerikai E-liquid. Amerikában is gyártanak, sőt Németországban és Angliában is.

Erről számtalan információ található az interneten. Adhatok linkeket ha érdekel.


Amerikai E-cigi is létezik továbbá, bár gyárról én sem tudok, de mesteremberek stb... csinálnak limitált példányszámú e-cigit Amerikában.

Nekem is jelenleg egy ilyenem van. (Silver Touch)

Nem gyárban gyártják, hanem egy Amerikai ember készíti és ezerszer jobb, mint a kínai tonnaszámra gyártott (gyakran hibás) készülékek.

2010. júl. 4. 11:23
Szívesen!
327. mágnes74 (válaszként erre: 326. - Nikoletta2007)
2010. júl. 4. 11:21
Köszönöm szépen!
2010. júl. 4. 11:12
Ment a privi.
325. mágnes74 (válaszként erre: 324. - Nikoletta2007)
2010. júl. 4. 11:01

Örülnék, ha priviben küldenél címeket, köszönöm!

Én egy magyar oldalt találtam.

2010. júl. 4. 11:00
Teljesen jó,én is ott vettem.Már két különböző helyről is vettem.Egyet kínából rendeltem,egyet az UK-ból.Mind a kettő ugyanaz.Nézz körül,hol olcsóbb.Ha kell,tudok küldeni címeket.Nem tudom,te mennyiért találtál.Utoljára 52 euróért vettem,előtte kínából kb. 45 dollár volt,ha jól emlékszem.Azt is nézni kell,hogy mennyi a patron hozzá,mert azt pótolni kell.A szállítási költségek miatt érdemesebb egyszerre többet venni.Még így is sokkal olcsóbb lesz,mintha dohányoznál.
323. mágnes74 (válaszként erre: 322. - Nikoletta2007)
2010. júl. 4. 10:55
Melyik a megbízhatóbb?Amit a neten rendelnék, az jó?
2010. júl. 4. 10:48
Egész jó,mert "füstöl"-ez csak vízgőz, de látványra ugyanaz.A "füstöt" érzed is,mintha dohányoznál.Viszont nem fogy el,nem kell eloltani.Kicsit nehezebb,mint a rendes cigi.Vigyázni kell,hogy mennyit szívsz bele.A használati útmutatóban is szerepel,hogy először számold meg,mennyiszer szívsz bele egy rendes cigibe és annyit szívj ebbe is.Egész hasonló,meg lehet szokni.
321. mágnes74 (válaszként erre: 318. - Nikoletta2007)
2010. júl. 4. 10:45

Köszönöm!

Mennyire hasonló az érzés, ez érdekelne.

A dohányzás nemcsak a nikotinról szól, hanem a rituálékról :D

2010. júl. 4. 10:39
Millió kifogásom lenne, hogy miért nem szokom le, de ezek csak kifogások, így nem is próbálkozom velük:DD
319. Jázmin1975 (válaszként erre: 315. - Mágnes74)
2010. júl. 4. 10:39

Én utána nem sok idő mulva el mentem presszoba dolgozni hát ne tudd meg ott állandóan az arcomba fujták a cigifüstőt.

Mindig kinálltak cigivel mondtam nem rég tettem le sosem fogadtam el.

Nagyon nehéz volt nem könnyű az biztos!

318. Nikoletta2007 (válaszként erre: 306. - Mágnes74)
2010. júl. 4. 10:38
Én ismerem és használom is.Nem kevesebb a károsanyag kibocsátása,hanem nincs neki.Csak és kizárólag nikotint tartalmaznak a kapszulák.Asztma kialakulása ellen jó lehet.Az érzés hasonló,bár nem ugyanaz.A nikotin bekerül a szervezetbe,mintha dohányoznál,de nincsen káros füst.Ha valami érdekel,csak kérdezz.
317. mágnes74 (válaszként erre: 316. - Jázmin1975)
2010. júl. 4. 10:37
Tudom:(
2010. júl. 4. 10:37
De rátudd szánni magad csak AKARNI KELL!
315. mágnes74 (válaszként erre: 314. - Jázmin1975)
2010. júl. 4. 10:33
Tudom, hogy menne, de nem tudom rászánni magam:(
314. Jázmin1975 (válaszként erre: 313. - Mágnes74)
2010. júl. 4. 10:27

Az nem semmi!Akkor azonnal találj ki valami jó modszert a le szokásról.

Én mindig is utáltam magam mikor cigiztem.

Én akkor szokttam le róla mikor az ex-el vége lett 6éves kapcsolat.

313. mágnes74 (válaszként erre: 312. - Jázmin1975)
2010. júl. 4. 10:24

Igazából sosem akartam leszokni.

De most az orvos megijesztett, hogy ha folytatom, 10 évem van az asztmáig:(

Talán most kellene abbahagyni.

312. Jázmin1975 (válaszként erre: 311. - Mágnes74)
2010. júl. 4. 10:22

Rossz a hozzáállásod így nem is fog menni.

Igen ez igaz,hogy minden a fejben döl el.

Csak akaraterő kérdése.

Igen elég sokat el szívsz.

Én nekem egy doboz elég volt 3-4napig.

Én mióta leszokttam azóta sokkal jobban érzem magam.Én 10évig cigiztem jó volt a 10évalatt párszor szünet,hogy na leszokom.Volt,hogy egy évután szokttam vissza rá.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook