Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Elektromos cigaretta (e-cigi) tapasztalatok fórum

Elektromos cigaretta (e-cigi) tapasztalatok (beszélgetős fórum)


311. mágnes74 (válaszként erre: 310. - Jázmin1975)
2010. júl. 4. 10:13

Sokat dohányzom, egy-másfél doboz naponta.

De amíg a fejemben nem szánom rá magam, addig úgysem tudnék leszokni.

Egyenlőre nem megy.

310. Jázmin1975 (válaszként erre: 309. - Mágnes74)
2010. júl. 4. 10:11

Igen az lenne a legolcsobb ha le szoknál róla.

Megkérdezhetem mennyit szívsz el naponta?

Én is régen cigiztem és letettem végleg!

Nagyon nehéz volt persze eleinte de megérte.

309. mágnes74 (válaszként erre: 308. - Jázmin1975)
2010. júl. 4. 09:53

Igazából le kellene szoknom, de hátha van más megoldás:)

Azt írják az oldalukon, hogy olcsóbban jön ki és nem annyira káros.

De ahogy látom, lesz mit visszaolvasnom itt:))

2010. júl. 4. 09:08

Én nem hallottam még róla.

Olyanra szeretnél áttérni,mennyibe kerül?

2010. júl. 4. 08:57
Azt szeretném tudni, használ-e valaki ilyet, és tényleg kevesebb-e a káros anyag kibocsátása?
2010. júl. 4. 08:55
Ismeri valaki az E-cigit?
305. Lyrian
2010. jún. 13. 07:11

Ide is bemásolom, mert találtam még vagy 3 fórumot az e-cigiről.


Én Jantyt használok, már két és fél hónapja. Azzal a bizonyos amerikai löttyel. :) Semmi bajom nincs vele. Első két hétben köhögtem és köpködtem tőle, ahogy a vízgőz szaggatta a lerakódott trutyit.

Hogy meddig bírja? Én napi 2 doboz cigit szívtam. Egy töltött elemmel, úgy hogy lóg a számban másfél nap. Ha usb-n használom, nem merül ugye.

Tökéletesen működik egyébként, és egyáltalán nem érdekel, hogy nem hasonlít a cigihez. :)

De már nem tudnék rágyújtani normális cigire. Múltkor megkínáltak, beleszívtam és rosszul lettem tőle.

Nem leszokás miatt próbáltam ki, hanem hogy spóroljak. Most kb. 90 ezernél tartok.

Nekem bevált.


És ahogy Dexxter írja, a Red Devil maga az álom. :)


Igaz, az egyik fórumon megkaptam (a cigit szidták, a füstölő embereket, akik nem törődnek senkivel, csak fújják a másik pofájába a füstöt), hogy nevetséges az e-cigi.


Én saját magamnak és másoknak is jót teszek vele. Akit károsíthatok, az csak saját magam lehetek. Nincs büdös bőröm, nincs bűzlő hamutartó, nincs csikk-halmaz, bár kicsit furán nézek ki, amikor szívom. :) Talán ez lehet nevetséges, de más nem.


Unokaöcsém szerint én pendrájvot szívok. :)


Köszönöm, jól el vagyok a pendrájvommal. :)

304. dolcsi70 (válaszként erre: 303. - Csodapokica7)
2010. jún. 12. 13:20

Sziasztok!

Lehet,hogy jól beszélnek,de...mégsem?

Ha tartanak tőle, akkor azok az emberek ne használják.Nem kötelező,mint minden egyéb mást.

Az ismert, bevizsgált "káros"termékeket is tudatosan fogyasztják,használják nem törődve a mellék hatásaival.Vannak kivételek is.

Vagy jó lenne tudni még is mik azok az anyagok ,és hogy vannak-e egyáltalán betegítő hatásai?

Nekem sikerült vele leszoknom a cigiről ,és ennek örülök.(nem vagyok egyedül)

Ezzel csökkent a dohányipar bevétele.

Miért nem engedélyezik?

Előbb-utóbb ezt az üzleti fogást is valakik lenyúlják.

Gondolom hallottál már a fenil-alaninról.Ezerszer bevizsgált anyag.Ismertek a mellék hatásai.Érdekes mégis használják,mérgeznek vele?Az ANTSZ engedélyezi az ilyen áruk forgalmazását.

Lehetne hosszadalmasan vitatni a dolgokat.

Mindig van jobb és bal oldal,hazugságok és badarságok,jó és rossz,igazság és igazságtalanságok stb.Ilyen ez a világ.(sajnos)

Gondolom azért is bánt ,vagy foglalkoztat a téma,mert neked hivatalosan nem engedélyezték a forgalmazását.

További jó fórumozást ,és szerencsét kívánok.

Kíváncsi leszek a folyt.kövre

üdv.

2010. jún. 11. 16:08

Kedves Mindenki !


Úgy döntöttem, elkezdek igen erősen fórumozni, mert ez a sok badarság és hazugság már az én szemem is csípi.


Egy " blog " szerű oldalt is indítok, oda fogok minden anyagot feltölteni ( amit lehet )


Byka jól beszél és Aeren is.


De most kivételesen a saját kis problémámmal fogok foglalkozni.


Hétfőn készülök menni az ANTSZ-hez. Hát mint rendesen átnéztem a " friss információkat ".

Semmi, egy nagy semmi.


A történet hitelesen ott kezdődött, hogy ....


egy cég, MI, hülye módon hivatalosan akart valamit csinálni, mert úgy gondolta, hogy nem kéne megmérgezni egy kis haszonért az országot.


A lent leírtak igazak.


Ogyi : visszadob, mert nem ők csak akkor ha gyógyszer, - OÉTI nem érdekli, mert nem élelmiszer.- Mint dohánytermék, irreleváns egészségügyi szempontból - bár nem az.


-- Egy képviselő - egy szórólap. Ez indította el a lavinát ( és aki a képviselő mögött állt )


EÜ bizottsági ülés. ( személyesen jelen voltam, ölemben a jegyzőkönvecskéimmel ( TÜV-SÜD-KERMI, ORKI, + labor )


" az elektromos cigaretta úgy néz ki mint egy toll, azonnal be kell tiltani, mert ki tudja mennyi nikotin van benne" - ez volt a lényeg. ( én pontosan tudtam a laborjelentésből , de ez nem számít )


A terméket nem látták, nem ismerték és valóban senki nem adta be az OGYI-hoz bevizsgálni.

Mi sem. Mert gyógyszert az vesz, aki kifejezetten - leszoktató eszköz nézőpontjából - le akar szokni.


- e-cigit az is vesz, aki kevesebbet akar dohányozni, átmenetileg akarja használni. Tehát ez NEM gyógyszer.


De sebaj, Ogyi Igazgató kiadta a levelet, melyben a törvény addigi szövegére hivatkozik :


- a tiszta nikotint szervezetbe juttató eszköz: gyógyszer.


- Antsz ( Királyság az ország területén belül ) pedig magyarországon betiltja egy cégnek a teljes, - nekünk pedig felfüggeszti a nikotinos patronok forgalmazását.


NINCS jogszabály, NINCS TÖRVÉNY. Van jól elgondolt vélemény, ami elég volt.

Vitatkozni lehet, igazam sosem lehet.


-ez azonban kicsit egyoldalú.


Remélem más is olvassa most a leírásomat és esetleg meg is tudja cáfolni !!!!


de kérem tisztelettel, legjobb tudásom szerint, rajtunk kívűl senki nem vizsgáltatta be a terméket itthon.


- Én nem bízom a kínai emberekben, lásd mérgező festékek, mérgező tejpor, stb. és nem leszek boldog, ha majd utólag kivégzik azokat, akik mérgező anyagot tettek a likvidbe, vagy patronba. ez rajtam és a lelkiismeretemen nem fog segíteni.


Amit Aeren ír, sajnos valós, és felelőtlen eladók, feketézők tucatja árasztotta el a vaterát és az internetet.

Még lesz nagy probléma a likvidből is, de akkor már késő lesz.

Viszont sokkal nagyobb rajta a kereskedő haszna. A dohányos meg azonnal 10 ft-ért akar egy doboz cigit, a többség pedig nem tud számolni.

De akkor sem fogom árulni, mert nem szeretnék életem végéig vezekelni.


Egyébként az itthoni „ kereskedők” ők hivatalosan - ők nem feketéznek, hiszen nekik nem tiltották be :)))) hurrá.



Tehát ez az én bajom. Az ANTSZ csak azt támadja, aki hivatalosan akarja forgalmazni. A többiek meg árulnak amit akarnak.


Kedves Drága Aeren, érzéseid nem csaltak meg.

NINCS bevizsgált USA folyadék. És nincs is USA folyadék. Ez csak a fantázia neve. Mint a marlboro , vagy a vanilia. Valaki kitalálta és legyártják ezen a néven. Holnap ha akarom, Ír likviddel töltik a patronjaimat 


- de nincs USA e-cigi-sem, Nincs Angol, nincs EU-s, csak és kizárólag kinai elektromos cigi van.


- aki mást mond, nos őt becsapták.


a neten található TUV hivatkozás, NEM a magyar Kermi. A Kínai certifikációk pedig , hát nem sokat érnek.


Ki szeretne holnapra egy igazi, eredeti igazolást arról, hogy valami mérgező, de nem az ? mert holnapra kínában ezt ha kell, bizony hivatalosan igazolják.


És én nem hiszek nekik. És az a biztos, amit itthon megnézetek. magyar intézet, magyar hatóság, magyar cég. nem áll érdekükben hazudni.


Kínában egy a lényeg. sokat, gyorsan, olcsón.


Kevés az igazi gyár, a neten főleg amolyan ál gyárak vannak, akik annak adják ki magukat és ki tudja mit honnan vesznek. Mert mindig máshol veszik, ahol olcsó. 97 % ők vannak fent.


Az első mai elektromos cigarettát a Ruyan cég hozta létre. Milyen érdekes, hogy ők biztonsági okokból nem forgalmaznak likvidet. ( közvetlen beszéltünk velük )


Én vettem a fáradságot és elmentem megnéztem kint, amit itthon árulnak, tényleg onnan van-e, vagy sem, meg ilyenek. szóval ezt hagyjuk is inkább.


folyt köv.

302. Aeren
2010. jún. 4. 01:50
A vaterán árul egy bizonyos SubtusTerram nevezetű emberke Janty sticket és "bevizsgált USA folyadékot". Mivel a neten egyszerűen nem lehetett ezt a lötyit megtalálni, megkérdeztem az illetőt, hogy hol lehet ennek utánanézni. Az első kérdésemre kitérő választ adott, a másodikra pedig törölte a kérdésem a termékről és tiltólistára tett. Érdemes elgondolkozni ezen...
2010. jún. 2. 17:45

Sziasztok, en DSE-901 tipusu e-cigit hasznalom es teljesen meg vagyok vele elegedve. Meg csak februar ota van meg. Mellette nem dohanyzok es egyenlore semmilyen negativ mellekhatasa nincs, leszamitva, hogy tobb folyadekot iszom, mert a PG kicsit szarit. Van egy jo kulfoldi forum, ahol sok erdekes dolgot meg lehet tudni rola. Ott vannak olyanok, akik problema nelkul hosszabb ideje hasznaljak. [link]

Azert figyeljetek honnan szerzitek be a folyadekot hozza, mert nem megbizhato szallitok belepancsolhatnak tobbfele adalekanyagot a jobb fust es aroma erdekeben.

300. Aeren
2010. jún. 2. 14:12

Szisztok,


Uj vagyok a temaban de kicsit utanaolvastam. A Janty oldalara is eljutottam, ott tobbfelet is arultak. Van itt valaki, aki a sticken kivul mast is kiprobalt toluk(fogger, dura, stb.)?

Ennek az USA liquidnek van valami hivatalos honlapja(mert ezt nem talaltam meg)? Dexxter esetleg az ismerosod tudja?

299. ByKa
2010. máj. 5. 10:31

Üdv.


Privát véleményem: mivel nincs milyen adónembe sorolni, nem tudnak milyen adókat kivetni rá, egyszerűbb, ha támadják.

(nem betiltják, de ez is lehet egy kamu érv)


--Cigaretta? - akkor ez jövedéki termék...

--Kezicsókolom... ennek nincs köze a dohányhoz, ez egy elektromos segédeszköz...


-- Oh, hogy ezzel le lehet szokni a dohányzásról??? - akkor ez gyógyszer...

-- Kezicsókolom... elnézést... ez NEM gyógyszer... ez egy elektromos segédeszköz...

Csókolom... az Ön hogyismondjamszépen :$ otthoni kis elektromos segédeszközét milyen egyéb adó terheli? tiltsák be azt is...

(unalmas lassan, hogy kis szeretett hazánk mindent betilt, ami nem jattol...)


Saját tapasztalataim a következőek:

Az első set-temre közel 10 napot vártam, hogy végre láthassak ilyen terméket, hogy kipróbálhassam... annak ellenére, hogy az eladó rendkívöl korrekt volt, sajnos az a típus nem vált be.

Kerestem másikat, ami kicsit gyengusznak minősült a napi 2 doboz (szürke/kék) adagom mellett. Kerestem másikat, és majd lefordultam a székről.


Saját véleményem súlyát vállalva állítom: az elektromos cigaretta a világ legnagyobb találmánya. (sör még nincs?)


Egészséges? -NEM. semmi nem az. a kifli sem.


Káros? -lehet, bár ismert minden összetevője a folyadéknak.


DE: a cigaretta a 4000 idegen kémiai anyagtól amit bevisz a szervezetetbe (bocsánat, kizárólag 1/1: a szervezetembe) szerintem pont 4000x károsabb.


PG, mint propylen glycol: olvasson mindenki utána, állategészségügyi tisztaságú élelmiszer-kiegészítő, NEM csak a héten felkapott fagyálló hordozója, hanem a legtöbb emberi fogy.ra alkalmas élelmiszerszínezék/élelmiszeraroma alapja is. (nézz meg egyet egy boltban!) Ha mérgező lenne, nem adhatnák tehénnek, hogy pörögjön, mert a tejet ember issza meg.


VG, mint vegetable-glycerin: a legtöbb folyadék alapú gyógyszer hordozója. Járj utána, keresd a legközelebbi patikában!


Fontos: mindenki saját kárán tanul: én is kipróbáltam belecsöpögtetni egyéb mindent a patronba, (nem csak rumaroma, minden egyéb szirszart, gyógyszertári glicerint is) -tönkre is tettem jópár kaznomat.

Nemhogy betiltani kéne, kisiskolában kéne beszélni róla, mint a korai magömlésről is, ha baj van, van mihez nyúlni...


na most ennyi. BOCSÁNAT mindenkitől a nyersségemért, eléggé felindulttá tettek a tiltásról felkapott baromságok..

ByKa

298. Dexxter (válaszként erre: 297. - Glasek)
2010. ápr. 29. 23:15

szerintem kamu.

Nincs betiltva. Semmilyen törvény nincs erre még.

Ha valaki tud, akkor idézze már ide be a konkrét paragrafus számát. Szerintem nem létezik.

297. glasek
2010. ápr. 28. 22:49

Ezt hallottátok már?


[link]

296. haka02
2010. ápr. 27. 05:41

Na tessék raktam ki valamit a te kedvedért :)

Amúgy valóban ilyen negatívak az emberek, vagy csak te szerinted? Bennem sosem szokott felmerülni, hogy kamu egy webáruház, vagyis még nem merült fel. Főleg akkor ha látom, hogy mennyi munkába vagy pénzbe került megcsinálni.

295. haka02
2010. ápr. 27. 05:32

Szia,


Az ilyen céget úgy hívják, hogy egyéni vállakozás :)


Ez olyan cégeknél fordul elő, javarészt webáruházaknál, ahol nincs üzlethelyiség, mivel webáruház :), illetve az egyéni vállalkozónál a lakcíme a cég címe ugyebár.

294. Dexxter (válaszként erre: 293. - Haka02)
2010. ápr. 24. 07:33
Már elnézést de miféle webáruház (azaz cég) az, aminek a honlapján semmiféle elérhetőség nincs telefonszámon kívül? Sem postacím, sem a cég neve, sem az adószám nincs kiírva. Így hogy merjen az ember vásárolni és honnan tudhatja, hogy egyáltalán elküldik azt, amit rendelt? Egyáltalán létező cégről beszélünk?
293. haka02
2010. ápr. 23. 10:02

Sziasztok,


Én is kipróbáltam már pár fajtát, én a cigforma híve vagyok :)


Ez bevált, forgalmazom is. Jól füstől!!! Jól néz ki, olcsó.

Nézztek meg, és írjatok véleményeteket légy szíves. Az oldalról és a termékről is ha nem gond :) [link] köszi.


"Vízzel nem megy a dolog szerintetek?"

Egyik ismerősöm rumaromát cseppentett bele, azt mondta nagyon jó :)

292. Dexxter (válaszként erre: 291. - Glasek)
2010. ápr. 19. 08:47

Az amerikainál rá vannak írva az üvegre az összetevők.

A kínaiaknál nincsenek. Állítólag a kínaiban ötször annyi összetevő van, mint az amerikaiban, de sosem írják rá az üvegekre, hogy pontosan mik.

291. glasek
2010. ápr. 18. 17:52

Üdv Mindenkinek!

Kb. két hete használom a Janty Stick-et....azóta nem gyújtottam rá. Nagyon király,mindenkinek csak ajánlani tudom.

Azt azért jó lenne tudni,hogy ezek a liquidek mit is tartalmaznak?....nekem van amcsi,meg kínai is.

A redbull-os nagyon ízlik,amcsiból pedig a red devil (csoki,marcipán,mandula,dió,keverék)

Vizzel nem megy a dolog szerintetek?

290. Dexxter (válaszként erre: 289. - Tola)
2010. ápr. 12. 15:55
sok sikert hozzá! Üdv a "klub"-ban! :-)
289. tola (válaszként erre: 288. - Dexxter)
2010. ápr. 11. 22:57
Köszönöm a segítséget és a tanácsokat. Megpróbálom a Janty Stick-et, remélem beválik.
288. Dexxter (válaszként erre: 286. - Tola)
2010. ápr. 11. 22:18

valóban, ahogy dolcsi70 is mondja, görgess lejjebb és egy csomó info-t találsz ezekről a dolgokról.

Vagy nézz át a másik fórumra is:

[link]


Én dióhéjban annyit tudnék mondani, hogy használj "Janty Stick"-et. Nekem ez vált be messze a legjobban. Nem azt mondom, hogy sosem volt vele gondom.... de amikor működik... akkor aztán MŰKÖDIK, mint állat! :-)

Szóval mégha néha van/volt is vele probléma azért mindig kárpótol az, amikor rendesen működik, mert az szerintem leírhatatlan élmény!

287. dolcsi70 (válaszként erre: 286. - Tola)
2010. ápr. 11. 17:35

T.tola!

Olvasd el légyszi az előző hozászolásokat, és van válasz a kérdésedre is úgy hiszem.

286. tola
2010. ápr. 11. 11:38

Segítsen aki tud.

Különböző elktromos cigiket próbáltam ki. Elősször a Mini510 volt és egy hét alatt 6-szor cseréltünk porlasztót egy-két óránál tovább nem működött. Ez után az egész készletet lecserélték Classicra, ez viszonylag jól működött néhány napig. Kis baleset volt vele az ingzsebenben volt, amikor is azt vettem észre, hogy valami égeti a bőrömet. Kiderült, hogy valamitől folyamatosan elkezdett működni, mintha megállásnélkül szívnák felforrosodott a készülék kifolyt belőle a liquid és tönkre ment az akkumulátor és az ing is. Nem vagyok igazán elégedett vele, egyre kevesebbet füstöl a gyári feltöltött patron is gyorsan kiürül.

Amit kérdezni szeretnék: tud-e valaki olyan terméket, amely megbízhatóan működik, kellő mennyiségű füst jön belőle, belárható időn belül be lehet szerezni és adnak rá garanciát is.

Előre is köszönöm!!

285. Dexxter
2010. ápr. 10. 09:31

VIGYÁZAT!

Van egy új veszély az E-liquid-ek terén!

Talán nem annyira új, de én csak nemrég hallottam róla:


SOHA NE vegyetek olyan E-liquid-et, amiben bármilyen formában "vaj" aroma van.

(angolul "butter")

Ilyenek például a "Butterscotch" és a "Peanut Butter". De lehet több féle is.


A következő az oka:


Ezek az E-liquid-ek vaj aromát tartalmaznak, ami lenyelve, evési célra teljesen veszélytelen. Ezt használják a pattogatott kukoricához is.

Viszont belélegezve a vaj aroma úgy nevezett "popcorn tüdő"-t okoz (Bronchiolitis Obliterans), ami egy HALÁLOS, gyógyíthatatlan betegség!


Popcorn gyárakban, ahol ilyen terméket gyártanak szokták a munkások megkapni ezt a betegséget.

Az a lényege, hogy ebben a vaj aromában, nagyon apró szemcsék vannak. Evési célra veszélytelen. Viszont ha belélegezzük, akkor eltömíti a hörgőket és az összes apró légjáratot. Ezt képtelenség kitisztítani a tüdőből és az ember megfullad, belehal.

Ez egy ismert betegség. Itt olvashattok róla:

[link]


Nincs bizonyíték rá, hogy az E-liquid-ekhez használt vaj aroma olyan-e, azaz pontosan az-e, amit a popcorn-hoz használnak, de mivel a kínaiak ugyebár nem írják rá az üvegekre, hogy mi van benne... ezért elég valószínű, hogy EZ AZ.

Az USA liquid-ekből hál' Istennek nem létezik vaj aromás liquid, de kínaiból több féle is van. Olyat semmiképp ne vegyetek.

284. Dexxter (válaszként erre: 283. - Dolcsi70)
2010. márc. 26. 09:26

szerintem nem lehet módosítani semmit utólag.

Úgyhogy vigyázz mit írsz, mert még az unokáink is látni fogják, ami ide ki kerül. :)

2010. márc. 24. 20:58

Hali!

Nem tudjátok a hozzá szólást nem lehet újra szerkeszteni,törölni?Nem találok ilyen opciót.

Ha nincs, jó lenne Hoxának jelezni,mert elrontok valamit vagy lenne még kiegészíteni valóm utólag azt megtehessem.

PL:Nagyon király a Janty.Nagyon finom,nagyon bejön,élvezetes,elcsábító,káprázatos stb.

Elgondolom,hogy az usa liquid-del milyen lesz?Talán még repülni is fogok. :)

2010. márc. 24. 20:42

Hali mindenki!

Na ,már én is élvezem a Janty stick hatásait.

Tényleg minden olyan ahogy Dexxter, és a haverja is ír róla.

Nekem most van úton az usa liquid.Hamarosan azt is "élvezni" fogom,és tesztelni. :)

Megkérek mindenkit, aki le akar szokni a cigiről csak is kizárólag Janty-t vegyen ne mindenféle sz... költse el a pénzét feleslegesen.

Már 3 hónapja nem gyújtottam rá. :)

ui:Dexxter köszönjük szépen neked az infókat.

Üdv mindenkinek:Egy újabb Janty tag :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook