Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Elárultak fórum

Elárultak (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Elárultak

36. 88bea36763 (válaszként erre: 28. - Fgh34)
2010. aug. 8. 12:13
Persze, nyilván valamelyest más jellegű, de ha az ember nem elfogult, akkor sokkal több azonosságot talál. Véletlen közlekedési baleset, de egy idegen ember életébe kerülhet. A kövérség meg nem egészen csak magánügy, mert jó esetben az embernek van egy párja, aki esetleg adott kiló felett már nem olyan szívesen fogdossa a terebélyes hátsónkat.
35. e58903e3ab (válaszként erre: 16. - 88bea36763)
2010. aug. 8. 12:03
Borzasztóan buta és primitiv ember vagy.
34. 88bea36763 (válaszként erre: 32. - Af4c41efc6)
2010. aug. 8. 12:02

Ha elővesszük a józan eszünket, és félretesszük az érzelmeket, akkor nincs helye a "megalázásnak", és a másik érzelmi kötődésének a mérlegelése. Józan ésszel van egy férj, aki dolgozik a családjáért, otthon rendesen viselkedik, és ha ilyen ésszerűen nézzük, akkor végülis mindegynek mondható, hogy a haverjaival sörözget, vagy é egy másik nőn fekszik.


Ha meg megalázva ÉREZZÜK magunkat, nem ÉRZÜNK a másiktól kapott szeretetet, és SZERETJÜK a partnerünket, ergo egy normális párkapcsolatunk van, amit nem csak a számmal kifejezhető "érvek" támasztanak alá, akkor a józan eszünket bevetni nagyon kevés.

33. 88bea36763 (válaszként erre: 28. - Fgh34)
2010. aug. 8. 11:55

Szerintem könnyen lehet, hogy eszébe jutott a családja... Igen, ilyen esetekben sokszor folyamatosan jelen van a bűntudtat, már az elkövetés pillanatában is.


"Ki beszélt itt pillanatragasztóról? Nem lehet minden egy csapásra jóvá tenni, de az, hogy nem tudom azonnal, és az, hogy nem fogom tudni soha nem egy és ugyanaz. " Ez volt a durvaság (?), amit Júliának írtam. Egy pöttyet te is kevered a szezont a fazonnal.

2010. aug. 8. 11:53
Ha kizárólag az érzelmek irányítják gondolatainkat, akkor ne keressünk benne semmi rációt. A legnagyobb baj az, ha még a történtek után sem tudjuk elővenni a bizonyított tények alapján az eszünket. Ilyenkor csak az a kérdés, mire várunk. Arra, hogy tovább folyjon az átveréssel járó megaláztatás, vagy pedig kezünkbe vesszük az életünket, és azt mondjuk így ne tovább. De ki dönthetné el ezt a legjobban, mint maga a megalázott? És egyáltalán, miért bizonytalan ebben? A dolog egyértelmü. A férjnek kevés az érzelmi kötődése, ezért lelkiismeretfurdalás nélkül, mondhatjuk gátlástalanul megteszi és meg is fogja tenni a továbbiakban is, hogy megcsalja a feleségét. Mindaddig, míg valakit annyira nem szeret, hogy érezni fogja a szeretet és a kötődés nélkülözhetetlenségét. Nagyon sajnálatos dolog, ha a kapcsolatban nem egyformák az érzelmek és az értékrendek. De azt se felejtsük el, hogy vannak rossz házasságok, ahol mindaddig nem csalják meg egymást, míg el nem válnak. Pedig itt sincsenek már érzelmek, de van még tisztesség és becsület. A fórumíró férjére egyik sem jellemző.
31. Júlia* (válaszként erre: 30. - Júlia*)
2010. aug. 8. 11:46
jav. lenne
30. Júlia* (válaszként erre: 28. - Fgh34)
2010. aug. 8. 11:45

"vannak rendes , becsületes emberek, akik nem hazudnak a párjuknak, nem alázzák meg."


Nekem elég enne egy ilyennek a telefonszáma.

:-))))))))))))))))

29. Júlia* (válaszként erre: 25. - Sankyka)
2010. aug. 8. 11:43

Ezt éppen pasi szájából hallottam, aki arról akart meggyőzni, hogy nem kellene elválni.


Ez a foglalkozása.

28. fgh34 (válaszként erre: 12. - 88bea36763)
2010. aug. 8. 11:39

Amiket írtál példának, azok egészen más jellegű dolgok.Egy -egy estés -megcsalás esetleg előfordulhat pl. mámoros állapotban, de arról nem fog tudomást szerezni az illető párja,talán jobb is nem fájdalmat okozni a másiknak, ha megbánta az illető...De itt nem erről volt szó...folyamatosan hazudott, és nem is ez volt az első eset...Persze, hogy nem egyforma minden férfi, vannak rendes , becsületes emberek, akik nem hazudnak a párjuknak, nem alázzák meg. meg kell adni az esélyt magunknak, hogy találunk egy ilyet! Ki nem állhatom azt, hogy:GOndolj a gyerekre!, mert ez mindig csak kibúvó a saját határozatlanságunkra. A férjnek szerinted eszébe jutottak a gyerekei, mikor megcsalta a nejét, vagy amikor hazudott a gyerekei anyjának? Aki önző, hazug, sajnos nehezen vagy egyáltalán nem tud változni egy bizonyos kor felett...És ez nem azonos a VÉLETLEN közlekedési balesettel, vagy a kövérséggel, amivel saját magának okoz elsősorban

egészségi, önértékelési gondot, és nem azt alázza, akivel sorsközösséget vállalt.Én nem akarok olyan sértő dolgokat írni, mint te írtál Júliának, de...azért gondolok ezt azt. Mindenesetre szívből kívánom, hogy sose kerülj olyan helyzetbe, mint a vitainditó!

2010. aug. 8. 11:37

Van egy olyan mondás, azt hiszem indiai, hogy ha valami egyszer megtörténik, nem biztos, hogy meg fog többet, de ami már kétszer is megtörtént, az meg fog többször is biztosan.


Neked kell döntened, de kitartást kívánok hozzá.

Én kitenném, ha annyira akarná, visszajönne pedálozva..

26. albatrossz (válaszként erre: 12. - 88bea36763)
2010. aug. 8. 11:37
Az én párom 10 éve velem lépett félre, majd 3 éve engem csalt meg. :-) Együtt vagyunk, csak a bizalom nem tökéletes részemről. De valóban nem szabad általánosítani!
2010. aug. 8. 11:31

Az hogy a házas pasik egyik fele vagy impotens,vagy hűtlen?hát azért ez nagyon nem így van...hál istennek igenis vannak kivételek!

Csak sokaknak akiknek rossz tapasztalatuk van,ezzel nyugtatgatják magukat.

Az igaz hogy ritka,de vannak még normális,jól működő házasságok!

A másik fontos dolgog meg a kommunikáció,ha nem beszélgetnek a párok az régen rossz...és onnan indul minden el a lejtőn.

24. tina68 (válaszként erre: 18. - Egypt)
2010. aug. 8. 11:30

Teljesen egyet értek Veled!


Szerintem is ez a helyes hozzáállás. A családi érték a legfontosabb, és mindkét félnek végig kell gondolnia, megbeszélnie, miért jutottak el idáig!

És a hogyan továbbot is. Nem engednék egy könnyen én sem, és megkérném, hogy egy időre menjen el, és gondolja végig mit és hogyan szeretné ezt rendezni!!

23. 88bea36763 (válaszként erre: 20. - Júlia*)
2010. aug. 8. 11:27
Őszilány stílusa a gyors és nem épp igazságos ítélkezés... Adjon isten, fogadj isten. A többit meg már leírtam a javíthatatlansági elméletről.
22. Júlia* (válaszként erre: 19. - Egypt)
2010. aug. 8. 11:26
Most a hűtlen pasikról van szó.
21. 40163fd81d (válaszként erre: 12. - 88bea36763)
2010. aug. 8. 11:25
Egyetértek.
20. Júlia* (válaszként erre: 16. - 88bea36763)
2010. aug. 8. 11:24
Erre honnan veszed magadnak a bátorságot?
19. egypt (válaszként erre: 17. - Júlia*)
2010. aug. 8. 11:24
Egyes pasik. Nem mindenki!!!
18. egypt (válaszként erre: 12. - 88bea36763)
2010. aug. 8. 11:22

Egyetértek, szerintem sem mindenki egyforma. Az emberek folyamatosan változnak, lehet, hogy többször is megcsalta valaki a párját, de aztán jön egy fordulat. Sosem szabad általánosítani. Pláne nem úgy, hogy "minden férfi" ilyen meg olyan, miért, van, aki az összeset ismeri, hogy ilyen jól tudja?

Egyébként dönteni úgyis a cikkírónak kell, senki más nem teheti meg helyette, a férjét is ő ismeri a legjobban. A család ér annyit, hogy harcoljanak érte, és megpróbálják rendbehozni a dolgokat. Én azért nem bocsátanék meg olyan könnyen, kicsit rá is ijesztenék, hogy nehogy azt szűrje le az egészből, hogy könnyen megúszhatja a félrelépéseket. Éreztetni kell vele, hogy több esélye nincs, ez volt az utolsó megbocsátás. Már ha az lesz.

17. Júlia* (válaszként erre: 14. - 88bea36763)
2010. aug. 8. 11:22

Szomorú, de nem tudsz meggyőzni, mivel a pasik nem okot,

hanem alkalmakat keresnek.

16. 88bea36763 (válaszként erre: 15. - E58903e3ab)
2010. aug. 8. 11:22
Ha nem tudsz olvasni, akkor hülye vagy, és az is maradsz. Van gyerek.
2010. aug. 8. 11:20
Ha nincs gyerek, akkor zárd le ezt a kapcsolatot/házasságot.
14. 88bea36763 (válaszként erre: 13. - Júlia*)
2010. aug. 8. 11:19
Ki beszélt itt pillanatragasztóról? Nem lehet minden egy csapásra jóvá tenni, de az, hogy nem tudom azonnal, és az, hogy nem fogom tudni soha nem egy és ugyanaz.
13. Júlia* (válaszként erre: 12. - 88bea36763)
2010. aug. 8. 11:15

Nem árt tudni, hogy a bizalom nagyon törékeny virág.

Pillanatragasztóval hiába akarod visszaragasztani.

2010. aug. 8. 11:12

Azoknak, akik azt hiszik, hogy aki egyszer megtette, az folyton ezt fogja csinálni: szálljanak magukba, és gondolják végig, milyen lenne,ha ezt mindenkire ráhúznánk. Aki közúti balesetet okozott, egyből vegyük el a jogosítványát, hiszen, úgyis csak bajt okozna. Aki egyszer elhízott, az örökre kövér disznó lesz, mert a rossz szokásain úgysem tud változtatni. Aki egyszer rosszul szólt a gyerekéhez, az tudja, hogy rossz anya, mert mindig úgy fog reagálni, és ha a gyereke valakinek rosszul viselkedik, akkor fojtsa meg, mert úgyis csak baj lenne vele.

Ez lenne a helyes eljárás?

11. fgh34
2010. aug. 8. 11:06
Szerintem ez megbocsáthatatlan. Ha elveszett a bizalom, azt nem lehet visszaállítani.Ha valakit megcsalnak, és az illető megbocsátja, ezzel azt sugallja a másiknak, hogy bocsánatos bűnt követet el, tehát újra és újra meg fogja tenni.Úgy akarod leélni az életetedet, hohy állandóan rettegsz, mikor csapbe ismét, A megcsalás-a nevében is benne van-csalás, hazugság. A gyerekeknek sem jó ilyen légkörben élni, mert hiába próbáljátok megkímélni őket a problémáitoktól, még az egész kicsi is érzi, hogy van a levegőben valami feszültség.Ezzel a me gbocsátásokkal-írod, hogy szerinted volt már több "eset" is-, a felnövő gyerekeidnek is azt sugallod, hogy ez így rendben van, lehet így élni. A gyerk számára ez vagy úgy épül be, hogy nem kell hűségesnek lenni, mert nem olyan fontos, vagy úgy, hogy el kell viselni-önérzetet, önbecsülést feladva- , ha így bánnak velünk. Tehát- kis túlzással-előre elrontosód az életüket.Ha még fiatal vagy, ki fogsz gyógyulni, talán majd találsz olyat, aki megbecsül, de még egyedül is kevésbé rossz, mint olyan emberrel élni, aki becsapott, megalázott.Ha meg már idősebb vagy, hamarosan kirepülnek a gyerekek,egy olyan emberrel akarsz együtt élni, kettesben, aki egészen addig aláz, amig működika férfiassága,aztán ápolhatod vénségére, neked majd ennyi jut belőle...A gyerekeknek természetesen az apjuk továbbra is, a rendszeres kapcsolattarást nem szabad megakadályozni, de ha kérdez a gyerek-a korának megfelelő szinten-őszintének kell hozzá lenni! Együttérzek veled, jó hogy van szerető Édesanyád, majd adj hír arról, hogyan alakult a sorsod! Kitartás!
2010. aug. 8. 11:04

"Szeretném, ha tudnám: tényleg azért rossz most nekem, mert még szeretem, vagy csak az fáj, hogy alattomos módon árultak el…"



Pedig ez a legfontosabb dolog,aminek a végére kell járnod,és akkor azt is tudni fogod majd ,hogyan tovább.

2010. aug. 8. 11:01

Nem akarlak elkeseríteni, de aki egyszer megtette, megteszi újra és újra, hiába fogadkozik, hogy többé soha.

A férfiaknak a vérükben van ez, és csak az nem él vele, akinek nincs rá adandó alkalma. Jót tesz az önbizalmuknak, ha el tudnak csábítani más nőt is. Ettől persze még foggal-körömmel ragaszkodnak a párjukhoz, de kell a boldogságukhoz, hogy időnként más nőt is meghódítsanak.


Nagyon fiatal vagy még, előtted az élet. Gondolkodj el, hogy hosszú távon mi lenne neked-nektek a jó. Vagy elfogadod olyannak, amilyen, vagy kidobod.

2010. aug. 8. 10:53

Sajnos tudom, hogy mit érzel, és min kell keresztül menned.


Saját esetemből levonva a következtetéseket,

egy dolog bizonyos.


A nős férfiaknak csak két csoportja van:

vagy hűtlen, vagy impotenst lesz az évek során.


Már megmérgezte a lelkedet,

nem hiszem, hogy valaha is megtudsz még bízni benne.


Ilyenkor jobb azonnal tiszta vizet önteni a pohárba.

Vagy elviseled a harmadikat,

vagy kirakod a szűrét.

2010. aug. 8. 10:50

Húú ez elég nehéz téma.Sok tényezős,és több oldalt lehetne ezzel teleírni.Mindkét félt vizsgálni kell,természetesen magadat is,esetleg ő miért jutott el oda,hogy ezt tegye veled.

Az sajnos rossz ómen,h ez nem egyszeri eset...és igaza van zsuzsika83-nak,mert újra és újra meg fogja tenni,hisz megtehet bármit,Te úgy is ott leszel neki.Te a biztonságos háttérországot teremted meg neki,a kényelmet,a másik nő az izgalmat a kalandot.

Ha alapjában lenne romlott ez az egész dolog,értem ez alatt,hogy alapvető dolgok nem működnének kettőtök között,nem lenne meg a kölcsönös szeretet,akkor már Ő rég elvált volna tőled!

Ebből is látszik h a férjednek nem párkapcsolat keres,nem másik NŐT,hanem csak az izgalmat,amiben kiélheti az ösztöneit.

De ez nem mentesíti az alól amit tett.Ezért is írtam,hogy nem egyszerű.

Lehetne érveket felhozni ellene,mellette pro-és kontra...

Ezt tényleg csak Te tudhatod,fordulj belefelé,és nézd meg mit üzen a belső hang.

Sok sikert kívánok,és azt hogy tudjál újra boldog lenni!


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook