Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Elárultak fórum

Elárultak (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Elárultak

126. bucs (válaszként erre: 123. - F758a7200f)
2010. aug. 8. 17:44

A bonyolultság az a film cimében van...

Amit pedig te irsz az teljesen érthető és logikus ! Egyszerűnek is tünik..

Aztán ezt átvinni az életbe mint látod valamiért nem megy..nos mivel házasságban élsz így nem tudhatod milyen azoknak akik már csalódtak és nem találnak párt...

Nyilván magukra vesznek egy csomó rossz tapasztalatot...gondolom aki nem dolgozza fel jól a történéseket azok kinlódnak a legjobban.

A pasik elkezdenek félni mégegy családalapitástól, közösködéstől..és azt hiszem a nők is !!

Én is elváltam és bizony nagyon meggondolnám hogyan és miképp közösködjek mégegyszer!!

Hát valahol itt lehet a bibi!!

Azt meg nem értem miért kell egy facér lánynak nős pasi és forditva...

Nyilván emberi butaságból..mert mit lát egy facér nő?? Egy szép családot, anyagi javakat, biztonságot...hát ezt szeretné magának is! Ez a könnyű útnak tünik aztán később nyavaja is lehet belőle.

Sok lány gondolkodik igy...hát ez lehet a nagy baj!

125. 88bea36763 (válaszként erre: 112. - Micimaci87)
2010. aug. 8. 17:40
Munkahelyet változtatni sipp-supp? Nem egyik napról a másikra lesz zenész az ember. Ebben találta meg magát, és dolgozott ezért mondjuk 15 évet, és most vágja ki az ablakon, és menjen el benzinkutasnak vagy a tlecsóba árufeltöltőnek? Ezt ugye nem gondolod komolyan?
124. f758a7200f (válaszként erre: 123. - F758a7200f)
2010. aug. 8. 17:37
Bocs, hülyén fogalmaztam, szóval nem 100% hogy akik házasok azok mind normálisak, és nem zárom ki, hogy köztünk is vannak NEM normálisak.
123. f758a7200f (válaszként erre: 122. - Bucs)
2010. aug. 8. 17:35

Nem tudom, ezzel nem zárom ki hogy azok akik házasságban élnek (én is) mind normálisak, vagy mind normálisak vagyunk.


Nincs benne semmi bonyolultság:) Ha a facér pasik és nők mind arról panaszkodnak, hogy nincs egy normális sem, akkor nem az egyszerű megoldás, hogy kezdjenek el EGYMÁSSAL randizni, és nem a foglaltakkal? Szerintem jobban sülne el, mint a szeretők és miegymás nem? Csak ilyen simán: facér pasi facér nővel randizik...Az túl kicsi kihívás lenne nekik? :DDD

122. bucs (válaszként erre: 121. - F758a7200f)
2010. aug. 8. 17:30

Vagy , mert sérültek?? Félnek és nem bíznak?


-Egyszerűen bonyolult- ez egy film cime...és nagyon ide való !!

121. f758a7200f (válaszként erre: 117. - Fgh34)
2010. aug. 8. 17:08

"Sok férfitől hallomNincs egy rendes, normális, facér nő. Ugyanezt szajkózza a férfiakkal kapcsolaban sok 30-az magányos leányzó. érdemes lenn elgondolkozni azon, hogy vajon ez a sok normális miért nem talál egymásra?Pechesek, v. talán mégse olyan normálisak?"


Itt szívemből szóltál:)

120. bucs (válaszként erre: 119. - Barát1)
2010. aug. 8. 17:04
Erre már privát levélben válaszolok....
119. Barát1 (válaszként erre: 108. - Bucs)
2010. aug. 8. 17:02

Én sem befolyásoltam a döntését, nem írtam azt, hogy ezt tegye vagy azt, egyszer írtam le /106/azt, hogy én mit tennék.

Azt, hogy min mentek keresztül nem tudom szerencsére csak sejtem, de ettől még helyeslem a döntésedet és sok boldogságot kívánok valaki mással.


"Amikor a boldogság egyik ajtaja bezárul,

egy másik kinyílik.

De gyakran oly sokáig tekintünk vissza a zárt

ajtóra, hogy nem vesszük észre,

amelyik megnyílt előttünk."

/Helen Keller


A gyereked is túl lesz rajta, ha folyamatosan találkozik a másik szülővel is, ha nem a gyerektől vált el a párod, hanem csak tőled. Feldolgozza és ti tudtok neki ebben segíteni, ha elmondod neki, hogy ő semmiben nem hibás, nem miatta van, őt mindketten ugyanúgy szeretitek... Sok sikert hozzá.

118. fgh34 (válaszként erre: 116. - 9255ecf410)
2010. aug. 8. 17:00
Tökéletesen egyetértek minden szavaddal!
117. fgh34 (válaszként erre: 30. - Júlia*)
2010. aug. 8. 16:58

Ne legyél kishitű, hidd el legalább annyi ilyen van, mint amennyi az ellenkezőjéből. Én személy legalább 20-at ismerek személy szerint v. még többet. 30-as, 40-es, 50-es korosztályból. Tény, hogy mint foglalt, mert egy normális érzésű ember talán könnyebben talál párra, mint, aki önző, nagyképű, ésaz ilyen rendesebb emberek jobb érzékkel választják ki azt, akivel szeretetben le tudnak élni egy életet. Ezzel semmiképp nem akarom mondani, hogy aki még nem talált párra, vagy megjárta a válsztottjával az önző, jellemtelen.Dehogy! Inkább talán naiv és rossz emberismerő. Csak biztatni akatalak, hogy nem reménytelen ilyen embert találni, ha nem is 100%, hogy sikerül.

Sok férfitől hallomNincs egy rendes, normális, facér nő. Ugyanezt szajkózza a férfiakkal kapcsolaban sok 30-az magányos leányzó. érdemes lenn elgondolkozni azon, hogy vajon ez a sok normális miért nem talál egymásra?Pechesek, v. talán mégse olyan normálisak? Azt ne írja senki, hogy túl igényesek, mert ez nem igaz! Inkább talán önzőek, minimális alkalmazkodásra sem képesek?!Nem tudom...De ez már egy másik fórum téma lehetne...

2010. aug. 8. 16:53
Szerintem dobd ki. Miért? Egy fickó csak a farkával tud gondolkodni, aki egyszer megtette, megbocsájt a csaja vagy a felesége,utána még jobban fogja csinálni, mert a hülye asszony úgyis elnézi a kicsapongó életét a házasságban. De ha véletlen a nő csinálja ezt meg, egyből dogja a párja, meg lehordja kurvának, ribancnak. Egy nő nem csalhat meg senkivel, de egy pasi igen?! És még könyörög esedezik, hogy nézd már el ezt meg ezt édes hülye libám! Dobd ki! Eleinte nehéz lesz, de utána könnyebb lesz és lehet, hogy még rád talál az a pasi aki élete folyamán más nőre ránéz, de nem csal meg soha szexuálisan!
115. f758a7200f (válaszként erre: 111. - Bucs)
2010. aug. 8. 16:45
Nem, a barátnőt rúgnám ki egy az egyben, neki már megvolt a lehetősége, és mégis hátbatámadta. Ha jól értem, viszont a férj könnyekkel, és a számítógépes lebukás nélkül is vallott és bocsánatot kért, szerelmet vallott. Pékkislány persze még mindig szomorú, nehéz az ilyet feldolgozni, nem megy egy-két nap alatt, ezért tanácsoltam, hogy adjon mindkettejüknek pár hónapot, adjon egy másik esélyt a férjnek, azalatt kiderül, hogy jobban összekovácsolódnak, vagy pedig a seb nem tud begyógyulni, szóval akkor Pékkislány még mindig dönthet, hogy véget vet a házasságnak vagy sem. Szerintem most annyira zaklatott (és megértem), hogy indulatból cselekedne, és nem biztos, hogy a legjobbat választja. Persze nem választhatunk helyette, csak tanácsokat adunk és rábízzuk, hogy melyikkel ért egyet. Gondolom ezért írta a cikket, hogy minél több véleményt olvashasson, ezek közül majd megtalálja a neki valót
114. Ildo82
2010. aug. 8. 16:42
Szia! Én nem dobnám ki kapásból, adj neki egy esélyt,beszéljétek meg. Ha tényleg megbánta és nem folytatja, akkor maradj vele. Ha meg a bizalom nem áll vissza,akkor enged el,mert bizalom nélkül nem ér semmit az egész. De legalább megprobálod és nem marad benned az a bizonyos kérdés mi lett volna ha...
113. bucs (válaszként erre: 112. - Micimaci87)
2010. aug. 8. 16:35

Ezt mondom én is, jól megirtad !!

Kell a segitség !!

2010. aug. 8. 16:31

olvasni akartam valamit s hirtelen erre bukkantam!!!hmmm. 23 éves lány vagyok, akinek mostanság van gondja a párjával (valamilyen okból meg van változva, mert egy angyal volt ő amúgy)...s ez is rettenetesen fájdalmas, hogy továbbállj, csak egy párkapcsolatból, sőt kilátástalan néha (ámbár megjegyzem van néhány barátnőm mellettem, család, teso, stb.)hát akkor milyen érzés lehet két gyerek mellett 29 évesen házasságból kilépni!!! Isten őrizz meg!!!

döntés előtt vagy...hogyan legyen tovább??senki sem tudja biztosra, hogy hogyan lesz, csak egy személy: a JÓISTEN! Ő tud egyedül segíteni abban, hogy megváltozzon minden az életetekben, viszont ehhez oda kell állni mellé. s tiszta szívből kérni őt!!!! változás kell az életetekben, a házasságotokban, így tovább élni, ilyen körülmények között kínszenvedés, pokol! pontosan tegnap este láttam egy filmet, egy barátnőm mondta, hogy nézzük meg tudván, hogy bajban van a kapcsolatOM: TŰZBIZTOS HÁZASSÁG!!!ajánlom mindannyitoknak...van mit tanulni belőle!!!!akinek csak kis ideje is van: üljön le párjával és nézze meg még ma este!!!!!semmi sem jön magától, mindenért tenni kell!!!! néha elcsüggedünk, de van remény!!!s igenis létezik bocsánat, igazi bocsánat!!!én a helyedben igenis tennék a házasságomért, még egy utolsó alkalommal azt mondanám, hogy most vagy soha! megmagyaráznám a férjemnek, hogy csak úgy leszek képes helyreállítani mindent, s igazán megbocsátani neki, ha igenis képes lesz eljönni velem és megváltoztatni az életét, életmódot változtatni: s igenis ebben az is benne van, hogy vége legyen a zenélésnek (munkahely változtatás), ha igazán szeret engem, akkor ez egy bizonyíték az ő részéről, megmagyaráznám neki, h a Jóistennek célja volt a mi házasságunkkal, ráadásul két kis angyal az eredménye:), s ideje lenne jobban hinni Őbenne!!!ha nem érte, akkor tegye meg érted az elején, majd belejön ő is!!!! nem vallásról beszélek, papokról, akik mondanak egyet s tesznek mást, hanem egy bensőséges kapcsolat kialakításáról a Jóistennel! ISTEN szeret téged, még ha fájdalmak is érnek néha az életben...hmmm...de mit szenvedett ő értünk!!!Nem vagyok egy vallásos ember, csupán hiszek őbenne, s hiszem, h mindenre van megoldása, én azért vagyok az aki vagyok, mert Ő kimondhatatlanul szeret engem (BOLDOG EMBER VAGYOK), s te is az leszel, ha hozzá fordulsz, ha el kezdesz imádkozni!!!emberek változtak meg miatta!!!!

lezárom hosszú soraim annyival, hogy tanácsadó, pszichoterapeuta és HIT!

111. bucs (válaszként erre: 110. - F758a7200f)
2010. aug. 8. 16:24

Az biztos !!


Ha visszaolvasol, akkor viszont láthatod milyen vélemények vannak..

Megalázott nő, nem lesz önbecsülése...stb..

Egyébként megbocsáltani belűlről kell, nem feltétlenűl szemtől -szembe..mert hát meglehet bocsáltani a barátnőnek is, és meg is kell..de az már hülyén nézne ki ha Pékkislány odamenne hozzá is és azt mondaná neki, hogy nem haragszom !

Na ehhez nagyon öreg léleknek kell lenni !!

110. f758a7200f (válaszként erre: 108. - Bucs)
2010. aug. 8. 16:18

A megbocsátás nem modern felfogás vagy sem...


Ősrégi dolog.

109. f758a7200f (válaszként erre: 1. - Pékkislány)
2010. aug. 8. 16:16
Pékkislány adj neki egy másik esélyt, bocsáss meg neki, szerintem pár hónapon belül kiderül, hogy őszintén megbánta-e, és hogy tényleg megváltoztatták-e a történtek, én nem rúgnám ki így kapásból a helyedben, ha szereted is ráadásul. Mindenkinek jár egy másik esély. A barátnődnek megadtad, ő ezt is eljátszotta, ezért őt viszont kirúgnám szépen, nem barát egy ilyen... Persze nem ismerem annyira a körülményeidet, mindenképpen te döntesz, de előtte vegyél nagy levegőt és ne indulatból dönts:) Sok sikert
108. bucs (válaszként erre: 106. - Barát1)
2010. aug. 8. 16:16

Igen egy véleményen vagyunk...de én semmiképp nem befolyásolnám erre a cikk iróját.

Mert mindenki más, én már nem tudom milyenek az emberek...van aki modernebb felfogásban él és megtud bocsáltani..van aki hirtelen haragú és pakol...

Az utolsó mondatommal értettél egyet- meghiszem, de fogalmad sincs róla mennyire nehéz volt, nekem de és arról sincs, hogy mennyire nehéz a gyerekemnek..

Én már túl vagyok rajta de látom a gyerekemet..Ő nincs túl rajta, és talán élete végéig cipelni fogja ezeket a terheket. Ő belőlünk tanul, minket másol le, vagy nem akar lemásolni !!

Most látom igazán az Ő kis életét, és már most nagyon sok buktatót látok benne...mindezt azért, mert ilyen mintát kapott otthonról !!

107. bucs (válaszként erre: 95. - 3265084553)
2010. aug. 8. 16:06

Az élet rendje, hogy itt egy 20 éves kislány és a szülei rossz döntéseinek az áldozata??

Lehet...élet rendjének nevezni..???

Nem hinném !!

Nem hinném, hogy maradi vagyok, éljen mindenki úgy ahogy akar, de jó lenne már visszakanyarodni a normális értékekhez és felelősséget vállalni a tettekért.

Nem kéne gyerekekkel játszani, aki nem képes normálisan felnevelni egy gyereket az ne vállaljon ilyet!

Gondolom jó annak aki normális családban nőhet fel, van hová hazamennie, van szerető anyja és apja...de nagyon rossz azoknak az embereknek akiknek ez nem adatik meg!

Mennyivel nagyobb hátrányban indul egy olyan ember akinek magának kell felépítenie a lelki biztonságot a családja számára , minta nélkül!!

Ezért tartunk itt ahol tartunk !

106. Barát1 (válaszként erre: 99. - Bucs)
2010. aug. 8. 16:01
A te véleményed ez, az enyém az, érdekes az utolsó mondatoddal leírtad azt amit én is tennék, a legfontosabb dologban egy véleményen vagyunk.
105. vica009
2010. aug. 8. 16:00
KÉT KÍGYÓT melengettél a kebleden!
104. Barát1 (válaszként erre: 97. - Jasminel)
2010. aug. 8. 15:57

Érthetetlen számomra ez a mondat.


-Minek zsarol, és erőnek erejével tarja maga mellett a férjét?-


Engem nem lehetne zsarolni semmivel, milyen erővel tartja maga mellett a férjét /bocs, de leláncolja?/

Milyen szerelem az ahol egy zsarolás miatt lemond a boldogságról és nem lép, hanem tűr a férj?

103. bucs
2010. aug. 8. 15:57

Eszembe jutott valami:

-Aki nem tud dönteni, az döntött!

-Van olyan is aki másra hárítja a döntést, mert Ő maga gyáva!

-Mi lesz két gyáva , döntésképtelen ember gyerekéből?!

Na ez elgondolkodtató!!

Fel kéne nőni apukának is...de anyukának is !!

102. Barát1 (válaszként erre: 95. - 3265084553)
2010. aug. 8. 15:53

Ne nősülj meg ilyen gondolatokkal.

Éld az életed.

101. bucs (válaszként erre: 97. - Jasminel)
2010. aug. 8. 15:52

Biztos , hogy Piroska a hibás?!

Ha én menni akarok akkor, megyek...mivel lehet zsarolni?

Semmivel, akit lehet az nem is akar annyira elmenni !!

Azt meg , hogy Piroska mit tud, vagy sejt azt csak ő tudja...

Nem biztos, hogy az igazság az ő szemszögéből van leirva ide !!

Itt bizony Pista a hibás...ha neki nem jó valami akkor , miért nem lép vagy szól????

100. Barát1 (válaszként erre: 91. - 266abbdae5)
2010. aug. 8. 15:50
Értem, én pedig azt mondom, hogy ha nincs rés kicsi vagy nagy, akkor nem tud beférkőzni senki, mert rés nélkül nem merül fel az ötlet sem, megvalósulni pedig végképp nem tud, szerintem.
99. bucs (válaszként erre: 93. - Barát1)
2010. aug. 8. 15:38

Ezzel nem értek egyet !!

Ha megbocsáltunk valakinek akkor már nem szabad rugdosni !!!

Az teljesen egyértelmű ha a szomszédasszonynak elmondom mekkora szemétláda az uram, mert megcsalt...nyilvánvaló, hogy sajnálni fog engem..Aztán meg szépen visszafogadom..Ez nemcsak a férjnek lehet rossz hanem a feleségnek...ezért nem okos dolog a környezettel ezt teljesen megosztani !

Szerintem senki nem úgy megy férjhez, hogy felkészül arra , hogy megcsalják, sőt !! Mindenki úgy megy neki a dolognak, hogy reményekkel teli, és boldog élet vár rá !!

Én csak a cikk író tanácstalanságát értem meg, biztos, hogy nagyon szenved, nézi a gyerekeket és gondolom nem tud reálisan dönteni...

Megértem, hogy hezitál és fél az ismeretlentől, lássuk be nem könnyű helyzet ez, két kicsi gyerekkel venni egy nagy levegőt és tovább állni !! Keménynek lenni amikor a férj mindig bocsánatot kér...

Persze lehet könyörtelennek lenni, és új életet kezdeni de ezt mindannyian tudjuk: nagyon nehéz !!

Neki most pár év, évtizedeknek tűnik !!

Mégegyszer mondom csak a szakemberben biznék ha tanácstalan lennék, én is voltam hasonló helyzetben...én tudtam pakolni a férjemnek könyörtelenűl -de a szivem majdnem megszakadt !!!

2010. aug. 8. 15:32

Igen én is ezt tervezem az egyetemen után de az még sok idő.

Addig majd csak kibírjuk valahogy.

Visszatérve én azt tanácsolom h minél hamarabb új életet kell kezdeni ami nehéz mind anyagilag mind érzelmileg, de meg kell tenni minél hamarabb!

97. jasminel (válaszként erre: 93. - Barát1)
2010. aug. 8. 15:32
Kedves Barát1 Neked van igazad,de.....Milyen az a nő,és hol van az önbecsülése,aki tudván tudja,hogy nem volt belé szerelmes a férje.Csupán kényelmi szempontok miatt nem vált el.Minek zsarol,és erőnek erejével tarja maga mellett a férjét? Én biztos,a kezét sem tudnám többé megfogni.Főleg akkor ha a férj el is mondta neki,hogy Anit szereti.András pedig Aninak azt hajogatja,.....év nagyon hosszú idő.Piroskának el kellett volna engedni Andrást,mert talán még mindhárman újra tudták volna kezdeni.

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook