Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » El akarják venni a kisbabám fórum

El akarják venni a kisbabám (beszélgetős fórum)


1 2
37. Kiyara
2021. aug. 4. 21:31

Nem olvastam végig a kommenteket csak a történetet.

Hol volt ez?

2 koraszülött gyermekem van, ennek hatására koraszülött mentorként dolgozom egy kórházban. Folyamatosan képzéseken veszek részt, gyógypedagógus leszek...

1. Nem tudok olyan pic

-ről ahol védőnő van, erre szakosodott ápolónő vannak.

2. Minden etetés nővér/nővérek mellett megy, ennyi nem elég egy feljelentéshez pláne nem egy baba elvételéhez. Sok baba fre nyel mikor tanul enni.

Én is hazamentem az első születés után a 4. Napon, nem egy anyuka van így, ez sem indok..

3) Hivatalos iraton mi áll. Meghallgatás volt?

2021. aug. 3. 20:34
12 éve volt igaz,de aki nem maradt a kórházban a babája mellett, bejőhetett szoptatni 3 óránként, ugyanúgy, mint aki bent maradt
2021. aug. 2. 18:16

Az én kislányom is volt a PIC-en, bevihettem neki a lefejt tejet, 1x cserélhettem pelust. 1 órát kaptunk naponta.

Mikor etetési idő volt, jött a nővérke és megetette szondán keresztül, 1x se mondta etessem meg.

Nekem az egész sztori zavaros..

2021. aug. 2. 17:38
Én csak annyit tudok amit elmondtak. Nekem sem kerek a történet. Engem nagyon sokmindenben segitettek, tanitottak meg a PIC-en.
2021. aug. 2. 08:41
Valóban nem kerek a történet. Ilyet még nem is hallottam. Szegény gyerek.
32. Bichi (válaszként erre: 29. - Simple)
2021. aug. 2. 08:26
Arról nem beszélve, hogy erről nem a védőnő, vagy kórházi nővér dönt. Fele sem igaz a történetnek...
31. jozsi.38 (válaszként erre: 25. - 0eb4047bf5)
2021. aug. 2. 06:25
itt már nem teszik hizlaldába a babákat. Tud önállóan enni cumisüvegből vagy szopizni? Ha igen, akkor kiadják, nincs súlymegkötés. Magyarország egyébként
30. 5236d12e25 (válaszként erre: 21. - Bless the child)
2021. júl. 31. 16:12

A szülő napi 3x szoptatásra mehet be (amennyiben olyan a baba állapota, hogy tud) normál esetben, vagy napi 1x beviheti a lefejt tejet.

Amúgy hivatalosan 1 óra gyakorlatilag örülj ha látod a gyerekedet.

Nekem legalábbis ez a tapasztalatom.

29. simple (válaszként erre: 28. - 5236d12e25)
2021. júl. 31. 16:09
Erről beszélek! Ez súlyos állítás, hogy meg akarta ölni a gyerekét, és bizonyítani kell! Rendőrségi ügy, komoly vizsgálatok, bíróság, mire elveszik valakitől a gyereket. Ideiglenesen mondhatnák ugyan, hogy nem viheti haza, mert nem biztos, hogy alkalmas a nevelésére, de látni akkor is láthatná, ahhoz pedig végképp joga van, hogy tájékoztatást kapjon róla. ahhoz még akkor is joga lenne, ha valóban meg akarta volna ölni. A legutolsó senkiházi tróger drogos alkoholista munkakerülő gyerekverőnek is joga van tudni, mi van a gyerekével, és ha helyrehozta az életét joga van visszakapni is. Fognék egy ügyvédet, és rendőrséggel karöltve vonulnék be a kórházba, ha ezt tennék velem jogtalanul. Itt valami nagyon nem kerek.
2021. júl. 31. 16:02

Tudod számomra ott bukik a dolog, hogy egyrészt védőnő nincs este bent a kórházban. Nem vádolhatná meg bizonyíték nélkül, és azt sem hiszem, hogy ezt egy vésőnő közölné és nem az osztályvezető, rendőrséggel karöltve.

Ilyenkor a rendőrségnek is nyomoznia kellene és az anyukát is alaposan kivizsgálnák mentálisan.

Azt sem tehetik meg, hogy nem adnak apukának semmilyen információt,és azt sem hiszem, hogy apukát is eltiltanák a gyermektől.

27. 0eb4047bf5 (válaszként erre: 26. - 9b10f3d7ff)
2021. júl. 31. 15:33

Igazad van, így teljesen más.


:)

26. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 25. - 0eb4047bf5)
2021. júl. 31. 15:25

"De szondát valóban nem rak édesanya, legalábbis én ilyenről még nem hallottam."


Nen azt írta, hogy az anyának kellett a szondát behelyezni, hanem a szondán keresztül kellett volna etetni. Azt meg több szülőnek megtanítják.


"40ml kell adnom neki. A baba nem ette meg cumiaüvegből ezért a.nővér azt mondta nyomjam be neki orrszondán keresztűl a maradékot"

25. 0eb4047bf5 (válaszként erre: 21. - Bless the child)
2021. júl. 31. 14:20

Az utolsó lépés, hogy megtanítják az anyukának hogyan tudja táplálni otthon a gyermekét, addig haza sem adják amíg nem jól etethető az anyuka által a gyermek, tehát etetnek, illetve akkor már hízlaldában van a baba ez úgy nevezik de sok helyen ez is a PICen belül történik. Mire egy extrém korababával odajutsz, hogy képes enni, addigra már általában nincsen tejed. Nekem például volt, de barátnőimnek egynek sem. Azért nehéz ám hónapokig hetekig fenntartani csak fejéssel iszonyatos stressz mellett…

De szondát valóban nem rak édesanya, legalábbis én ilyenről még nem hallottam.



A másik pedig hogy igen, bent lehet az anyuka a gyermeke mellett, ha PICen van, sok helyen az országban. Covid miatt mások a szabályok azért most, de sok helyen még így is. Ezt is kórháza válogatja.


Nem gondolom hogy igazat mond egyébként, mint mondtam is…😃

2021. júl. 31. 13:25

Mese habbal..

Több sebből vérzik.

23. simple (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 31. 12:58
Nevetséges, és egyben hihetetlen amit írsz. Nem lehet csak úgy eltiltani valakit a saját gyerekétől egyrészt, másrészt nincs olyan, hogy nem kap tájékoztatást, hogy mi van a kicsivel. Ehhez joga van. Nincs ilyen, amit te írsz.
2021. júl. 31. 12:48

Anyukának mondták, hogy etesse orrszondán keresztül?

És kapott előtte oktatást?

Én már elég koros vagyok, de elképzelni nem tudom, hogy ez, hogy történne.


Biztos vagy abban, hogy anyuka valóban nem akart kárt tenni a babában? Én nem...


Már az is beszédes számomra, hogy valaki nem csap az asztalra a gyereki miatt.

Asztalra csapás? Nálam eddig sosem jutna senki a gyerekem közelébe.


Volt a gyerekem kórházba, és még vele sem lehettem de, ahogy észre vettem valami olyat, ami szerintem helytelen, vagy mesélt olyat a gyerekem, onnantól senki nem érhetett a gyerekemhez. Én orvost is állítottam le vizsgálatról, mert úgy okozott fájdalmat a gyerekemnek, hogy elkerülhető lett volna.


Tehát, egy szót sem hiszek el az egészből.

21. Bless the child (válaszként erre: 20. - Guruljka)
2021. júl. 31. 12:47
Én úgy tudom, hogy PIC-en nem etetnek üvegből, de hátha vki jobban tudja. A cél az, hogy a kusbabát tudja majd szoptatni az anyukája. Gyomorszonda táplálás ápolói feladat, 20 évig csináltam, igaz felnőtt osztályon. Egyszer derült volna ki, hogy a hozzátartozót utasítom erre, egyből repült volna fegyelmi
2021. júl. 31. 12:40

Nem tudom, manapság hogy van, egyáltalán létezik orrszonda mellett üvegből is etetni?

És a PIC részlegen befekhet az anyuka a babához? (indító hsz.)


Nekem is koraszülöttem volt, de már jó régen, akkor a kezembe sem foghattam, míg ki nem adták a koraszülött osztályról. Csak üvegen át nézhettem meg egy nővér karjában, miután az osztályos orvos tájékoztatott az állapotáról és a kezelésről és adott egy látogatócédulát.

19. 8d00a82c06 (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 31. 12:33

Ki a franc vetne szemet egy babára? Minek kellene ilyen lépésre szánni magát mikor teljesen egészséges babákat tesznek be inkubátorba?

Blessnek igaza van. Filmszerű..

2021. júl. 31. 12:32

Nekem koraszülött babám van, 7 hetet voltam kórházban, rengeteg koraanyu barátnőm, ismerősöm.

(Sajnos) képben vagyok picből is.

Ez egyszerűen lehetetlen történet.

Eleve ez hogy az anyuka nekiáll szondát behelyezni… omg…

17. Guruljka (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 31. 12:30

Nem-e?

Érdekes világban élsz.

16. Scherlock (válaszként erre: 15. - Bless the child)
2021. júl. 31. 12:28
😊
2021. júl. 31. 12:15
Kezd egyre filmszerűbb lenni a történeted
14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Loch ness)
2021. júl. 31. 12:10
Pont erre gondolt egyből mindenki, hogy szemetvetettek a babára. Anyuka csendes, nem fog cirkuszolni a korházban, bár lehet jobb lenne ha az asztalra csapna. Hisz nem mondott le a babáról, nem írt alá ilyen papírt, meg hasonpót sem. Igazából ennek az ügynek ellenére ia joga van tudni arról, hogy a pici hogy fejlődik és mi van vele.
2021. júl. 31. 12:07
Kutya kutyába nem harap
2021. júl. 31. 11:48
Jah, már értem!
11. Scherlock (válaszként erre: 2. - Igazság hol vagy?)
2021. júl. 31. 11:47

Meg anyuka adja be a tápszert orrszondán keresztül...

Érdekes.

2021. júl. 31. 11:33

Egyébként amíg nem lépett a gyámügy vagy bárki, kétlem, hogy joga lenne a kórháznak kicsukni onnan a szülőt, vagy megtagadni a felvilágosítást. Minél előbb lépjenek a szülők, nehogy aztán valami olyan legyen, hogy valaki szemet vetett a gyerekre, és így akarják megszerezni... A PIC-ről mindig csupa jót hallottam, de mindenhol emberek vannak.

Lehet, hogy ez csak fantazmagória, amit írtam - örülök, ha kiderül, hogy az. Mindenesetre ne várjanak, verjék a vasat minden lehetséges helyen, akkor van reményük eredményt elérni.

2021. júl. 31. 11:30
Vagy fordítva, tényleg mondtak neki ilyet, és mikor baj lett belőle, az illető menti a bőrét. Hangsúlyozom, csak azt írom, hogy lehet, nem voltam ott. De nem egy olyan dologgal találkoztam már az egészségügyben, amire orvos azt mondta, ez lehetetlen, ilyen nem történhetett - és mégis megtörtént.
2021. júl. 31. 11:14

Nekem is ez jutott egyből eszembe...

Jó lenne meghallgatni a másik felet is, hogy kerek legyen a történet. Ez így, szó szerint, hihetetlen.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook