Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Eladó lakás keresés Tatán fórum

Eladó lakás keresés Tatán (beszélgetős fórum)


13. simple
2019. aug. 6. 11:51
Pont, hogy a vevő fizeti az ingatlanos díját. Egy 10 milliós lakást azért ad el az ingatlanos mondjuk 11 millióért, mert ráteszi a jutalékát. Ha közvetlenül a tulajdonostól venné a vevő a lakást, az csak 10 millióba kerülne. Az más kérdés, hogy ténylegesen az eladónak kell kifizetni a pénzt az ingatlanos részére.
12. semleges (válaszként erre: 7. - Amaunet)
2019. aug. 4. 14:20
4-5 %-ot is elkérnek.
2019. aug. 4. 13:48

Köszönöm a hozzászólásokat!Amit a 7. hozzászóló Amaunet írt, amiatt nem szeretnék közvetítőtől venni. Például ha én 15 milliót tudnék adni egy lakásért, és a közvetítő azt 20 millióért kínálja, már nem tudom megvenni tőle. Míg ha a tulajdonostól veszem, akkor beleférek a költségvetésbe.

Köszönöm a belinkelt oldalakat is, ezeket más nézegettem, többnyire itt is közvetítők kínálják a lakásokat :(

10. df1e1c376c (válaszként erre: 1. - Knetundi)
2019. aug. 2. 21:07

Ha jo arban van, kit erdek, hogy "kozevetito"? Raadasul, ha valami nem jo, azonnal barmikor elerheto, leporolhato. Mert ugye szart nem ad el, garqanciat meg vallal. Sokkal konnyebb barmiert elerni es megcsinaltatni, mint f2f.

Van egy rossz hire a "kozvetitoknek", de igazabol, ha az ember elolvassa a szerzodest, akkor altalaban tobb a garancia, mint a kozvetlen vevotol.

2019. aug. 2. 19:24
2019. aug. 2. 19:15
Kellemes estét.
2019. aug. 2. 18:21

Viszont az ingatlanos általában a jutalékával megnövelt áron hirdeti az ingatlant. Ez egy 50 millás ingatlannál lehet 1 millió is (2%).

Mikor eladtam én is úgy alkudtam, kötöttem szerződést az ingatlanosokkal, hogy nekem x összeg kell nettón. Az, hogy ezen felül ők mennyiért tudják eladni az ő dolguk.

6. Bless the child (válaszként erre: 1. - Knetundi)
2019. aug. 2. 17:56
Most készülök ingatlanostól házat venni. Mi ezzel a gond? Nem te fizetsz neki
5. 0adc8842b1 (válaszként erre: 1. - Knetundi)
2019. aug. 2. 17:30
Ne zavarjon az ingatlanos haszna, az nem a te pénzedből megy. Ráadásul legalább megtudod, hogy a lakás tiszta-e, nincs rajta "eldugott" tartozás, nem penészes-e, stb. Persze tulajdonostól is kereshetsz, vásárolhasz.
4. andi6020 (válaszként erre: 1. - Knetundi)
2019. aug. 2. 17:11
Az ingatlanközvetítő jutalékát az eladó fizeti, nem te.
3. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Knetundi)
2019. aug. 2. 15:25

Jófogáson sok úgy van hirdetve, hogy ingatlanosok ne keressenek. Talán ott.


Egyébként sokan maguk is hirdetik, hiába van ingatlanosnál is.

Jó kutakodást, én naponta nézegetek ilyeneket.

2. Guruljka (válaszként erre: 1. - Knetundi)
2019. aug. 2. 15:23

[link]


A keresőbe be kell írni, hogy "tulajdonostól" vagy "magánkézből".

2019. aug. 2. 15:20

Sziasztok :)

Lányomnak keresünk eladó lakást Tatán 15 millió forintig.Ő egyedülálló és max 2 szobás lakható lakás megfelelne neki.Sokat nézelődtem már a neten, de többnyire ingatlanközvetítők kínálta lakásokat találtam. Ezekre a közvetítők természetesen ráteszik a saját hasznukat. Tudtok esetleg olyan oldalakat, ahol többnyire magánkézből lehet hirdetéseket találni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook