Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » El kellene vele menni orvoshoz vagy várjak türelmesen? fórum

El kellene vele menni orvoshoz vagy várjak türelmesen? (tudásbázis kérdés)


2022. júl. 12. 18:43
Nekem fájt, bedagadt, enni nem tudtam. Aztán fogorvos lemetélte, nem vacakolt, 2-3 napig nagyon fájt evés közben, de megérte, hamar gyógyult.
2022. júl. 12. 14:39
Nekem teljesen kinőtt, viszont úgy jártam mint te,hogy ránőtt az íny, leégették, azt senkinek nem kívánom annyira undorító szerintem és kb 2 hónapra rá visszahúzodtt rá :D egyébként mindegyikkel csillagot láttam, úgy begyulladt meg mire kinőtt rendesen, hónapokig csak állt, nem nőtt majd beindult pl Karácsonykor :D szerintem is fertőtlenítsd meg ilyesmi,ha megduzzad, piros vagy ilyesmi akkor orvos. Egyébként szinte mindenkinek baj van vele, vagy mert nem nőtt ki, vagy ha kinőtt akkor nagyon könnyen romlik és húzni kell :\
2022. júl. 12. 10:30

Hogy milyen vagy, elcsépelt? 😂

Nekem is így nőtt az egyik bölcsfogam, lifegett az íny, persze én is backuráltam a nyelvemmel, majd egyszer csak már nem volt mit.

Ha annyira zavar, meg kényszeresen piszkálod a nyelveddel - hogy mondjuk kisebesedik, izomláz lesz benne 😁- menj el a fogorvoshoz, és lemetszi. Még csak égetni sem szükséges.

2022. júl. 11. 20:19
Nagyon köszönöm a gyors és hasznos válaszokat!!!!!
6. Charlize (válaszként erre: 5. - 55Judit)
2022. júl. 11. 19:38
Igen, szerintem is.
5. 55Judit (válaszként erre: 4. - Charlize)
2022. júl. 11. 19:04
Na az övé meg nincs még begyulladva. Lehet hogy meg kéne mégis mutatni orvosnak, hátha leégetnék neki is mielőtt begyullad a piszkálástól.
4. Charlize (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 11. 19:01
Pont így volt nekem. 1x begyulladt, de nagyon. Alig tudtam az álkapcsomat mozgatni már. Kaptam antibiotikumot. Gyulladás elmúlása után leégették a szájsebészeten.
3. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 11. 17:47

Az orvos is valószínű azt mondaná, nem kell piszkálni, azzal nem javítasz a helyzeten. Ha úgy gondolod begyulladt, vagy később befog, gyógyszerész tud adni ecsetelőt rá. Vagy ecseteled, vagy öblögeted.

Ha veszel Strepsils szopogató tablettát az fertőtleníti az egész szájüreget. De ezeket nem muszáj, lehet elég ha türelmesebb vagy. Tudom, nagyon zavar, de próbáld ne piszkálni.

2022. júl. 11. 17:37
Még hozzátenném hogy a zavaró íny darab, ráhajol a fogra, ez lemaradt
2022. júl. 11. 17:27

Igazából szerencsésnek érzem magam mert alig 2 hónapja nő a jobb hátsó bölcsességfogam de már eléggé kint van. Sok ismerősömnek évekig eltartott és szenvedtek vele. A kis bajom az hogy ugye ahogy nő ott van egy kis darab íny, ami úgymond "lifeg" (bocsánat fogalmam sincs hogy fogalmazhatnám meg :)) és fáj. Igazából nem fájna csak vagyok olyan elcsépelt hogy a nyelvemmel piszkálom... Szerintem emiatt fáj de nem tudom biztosra , mert egyébként nem piros, nincs bedagadva.Türelemmel várjak míg kinő a fogam és ne piszkálgassam vagy inkább nézzek be a dokihoz?

Vagy valakinek volt ilyen? Vagy valami tipp ami segítene?

Nagyon Köszönöm:)))

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook