Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ékszerteknőst szeretne a kislányom. Terráriummal, stb. együtt kb mennyibe kerül? fórum

Ékszerteknőst szeretne a kislányom. Terráriummal, stb. együtt kb mennyibe kerül? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. aug. 29. 20:16

Sziasztok!

17 éve van egy ékszerteknősöm.

Most vettem neki egy hatalmas 200 literes akváriumot, amibe be van építve a szárazföld is. Szeretnék egy szűrőt venni neki, de eddig soha sem volt, mert a kicsi akváriumokat inkább hetente takarítottam. Milyen szűrőt érdemes vennem? Sajnos egyáltalán nem értek hozzá. .

E-mail címem: szabozsuzska@freemail. hu

Várom segítő válaszokat.

Üdv.

Zsuzska

2009. aug. 12. 22:25

Sziasztok!


Szívesen örökbefogadnánk kisebb ékszerteknőst.(Székesfehérvár)

33. Fiatal nő (válaszként erre: 32. - Stärnchen)
2009. ápr. 14. 16:49

Amikor nekem volt két vörösfülű teknősöm, akkor a nagyobbik az egy idő után elkezdte kajálni a kisebbet. Hiányzott a páncéljából egy nagyobb darab, meg néha láttam, hogy oda-odakap és próbál falatozni belőle. :-S

Hogy mi lett velük végül, sajnos nem tudom, mert el kellett ajándékozni őket. :-(

2009. ápr. 14. 16:05
Képzeljétek, hogy jártam. Volt két teknősöm. Egy sárga és egy vörösfülű. A vörösfülű már meg volt másfél éve, mikor két évvel ezelőtt szülinapomra kaptam a kis sárgafülűt. Kezdetben nagyon jól megvoltak. A vörösfülő a nagyobb. De ma mikor felkeltem a sárgafülű tekim meghalt. Megette a másik. A vörösfülű teknős erőszakos lenne?
31. corinna (válaszként erre: 30. - Fiatal nő)
2009. márc. 31. 10:06
nem tudom, de ahol vettem, az elég nagy kereskedés, és az állatszeretet az nagyon megmutatkozik. Legközelebb arra járok, tájékozódom.
30. Fiatal nő (válaszként erre: 26. - Corinna)
2009. márc. 30. 11:18

A vörösfülű ékszerteknős tényleg védett, és elvileg már nem lehet őket árusítani. Ha valaki valahol ilyet tapasztal, akkor az nem legaláis.

Sárgafülűt lehet venni már csak legálisan, nem..?

29. corinna (válaszként erre: 28. - Smartita)
2008. nov. 30. 13:38
erre csak annyit írok, okos enged! Én nem vitatkozom!! Nem azért vagyok a hoxán!Befejeztem a veled való beszélgetést!
28. smartita (válaszként erre: 26. - Corinna)
2008. nov. 29. 13:03
Megint beleokoskodok ez lesz az utolsó igérem ,de a hal és a teknős két külön tartás módot igényel és aki tart ilyen állatokat jó lenne ha ismerné ezeket a dolgokat,az állatkereskedésbe meg szinte bármit meg lehet venni ha olyan helyre mész be.Olvasni is lehet ilyet de a tévében is sokat van róla szó.Kicsit utána néznél tudnál ezekről!
27. smartita (válaszként erre: 26. - Corinna)
2008. nov. 29. 07:44
Nem konkrétan neked írtam csak mivel felmerült védett-e a vörös fülü teknős így jött a többi is.Elnézést kérek ,hogy bele okoskodtam!
26. corinna (válaszként erre: 25. - Smartita)
2008. nov. 28. 21:25
köszi,de tudok mindent a teknősökről szinte mindent, már másfél éve vannak. Több is. Kicsi is van, de volt nagy is, amit úgy vettem ez volt a vörösfülű! Úgy csináltattunk nekik akváriumot, mi terveztük meg stb. Halaink kb. 10éve van, vagy még több, úgyhogy nem áll tőlünk messze a téma. Nem értem miért írtál kisregényt nekem, de azért aranyos voltál. Azt nem értem, hogy vörösfülű ha védett miért lehet kapni állatkereskedésben?
25. smartita (válaszként erre: 24. - Corinna)
2008. nov. 28. 20:14
A vörös fülü be van tiltva mert,sokan kidobják amikor nagyok lesznek és a hazai védett mocsári teknőst elüldözik az élőhelyükről.Ezért lehet beadni őket az állatkertbe.A sárga fülüt lehet kapni ami nem nő akkorára .Nekem 2 teknősöm van vörös fülü kb.10 évesek tojást is raknak,tápra ne költs csak nyers hal ,csirkemell ,marha hús ,néha csirkemáj.Érdemes csináltatni erős terrárimot üvegesnél mert sokat ugrálnak a kiülő kőröl a vízbe.Akvárium fűtő és jó minőségű vízszűrő,a szivacs része legyen beburkolva,mert csakez a fajta tisztítja a vizet az oxigén fújó része felesleges.Kb.15 ezer akváriummal akezdet utána az etetés könnyen megoldható néha saláta levelet vagy azállatkereskedésben kapható kifejezetten neki való gyökér nélküli növényt kell adni.Beültethető növény ne vegyél mert kiirtja fél perc alatt.H kérdésed lenne írj nyugodtan.De ajánlom Pénzes Bethen :Terrárium c. könyvét.
24. corinna (válaszként erre: 15. - 60a1b835aa)
2008. okt. 7. 18:00
a vörösfülű védett? Ez hülyeség. Nekem volt is, állatkereskedésben vettem.
2008. okt. 7. 14:26
Nálunk az állatos boltba 2500 ft/db-ja a teknősöknek.Terráriumot-akváriumot meg már 4000 ft is lehet venni.
2008. okt. 7. 13:47

A mi teknőseink 5 évessek.Már igen nagyok.A vízet mi 2-3 havonta cseréljük.Vettünk külső szűrőt ami jól megszűri a vízüket.Olyanm akváriumba vannak amin a külső szűrő csöve rejtve van és a háttér cementezett meg van napozójuk ahova kitudnak mászni.Ha vízet cserélek akkor gumicsővel megszívom és akkor 2 felmosókannába folyamatossan engedem le a vízet.Addig a teknősök 1 másik lavorba vannak.

Már igen sajnálom őket de helyhiány miatt megvállnék tőlük.Akár ingyen is odaadnám a tekiket.Ismerősünk be is fogadta volna a kerti tavúkba,de megenné a halakat meg a növényeket.

21. 60a1b835aa (válaszként erre: 20. - D606bc0fd7)
2008. febr. 6. 23:02

Én havonta takarítom. Olyankor teljes vízcsere van és szintén teljes kavics (sóder) és (nagyobbacska) díszkő átmosás. Direkt a legerősebb szűrőt vettem még anno bele, olyat, ami levegőztető is (halaknál használják), és ez relatív szépen tartja kb 1 hónapig. Kb 2,5 órás munka a takarítás.


Ezért is döntöttem úgy, hogy megépítettem az új terráriumot, leresztővel (egy kis csap az üvegen) illetve külső (szekrénybe rejtett) szűrővel. Ezzel talán egyszerűbb, gyorsabb és ritkább (?) lehet majd a takarítás.

20. d606bc0fd7 (válaszként erre: 19. - D606bc0fd7)
2008. febr. 6. 21:42

Pontosabban ez egy akvárium, ami terráriummá lett alakítva :-) Van benne szűrő, melegítő, még nagyon sok hely ahhoz, hogy búvárkodjanak. Az alján kavicsos és van napozó rész is, ahol általában aludni szoktak :)


Valójában bele sem merek gondolni, hogy egy háromszor ekkora akváriumban mekkora munka lehet vizet cserélni, ráadásul kéthetente :(


Vagy Te külön edényben eteted? Állítólag, akkor nem koszolódik be olyan gyoran a víz.

19. d606bc0fd7 (válaszként erre: 18. - 60a1b835aa)
2008. febr. 6. 21:32

Szia!


Az enyéim most 1 évesek, de már rohamosan nőnek (pedig csak 2 naponta kapnak enni).

Gondoltam, hogy idővel ha kinövik a mostanit, akkor azt természetesen nagyobb akváriumra cserélem vagy nyáron megoldok valamit az udvarban.

Csak azon goldolkodok, hogy a mostaniban is 10-14 naponta teljesen kicserélem a vizet + lemosom a köveket, ami most kb fél órás munka, de ha nagyobb akvárium lesz, akkor már nem tudom ezt hogyan fogom megoldani...Te milyen sűrűn cseréled a vizet?

2008. febr. 6. 21:20

Persze ez utóbbiban már külső szürű lesz, ami nem látszik, leengedő csap, hogy könnyebb legyen takarítani, szemkímélő neon stb.


Szóval nem egy kutya, amire napi szinten kell sokat költeni, de pár évente igen csak ki kell nyitni a tárcát.

2008. febr. 6. 21:19
A 40literesnél még nem volt gáz annyira, kb 10-20 ezerből minden kijött. A 160asnál már 60.000 volt. A szekrényes most úgy 120 körül lesz.
2008. febr. 6. 21:18

amúgy amíg kicsik (hogy a témaindításhoz is hozzászóljak :-), addig nem gáz az áruk. Viszont pl nálunk (most 9éves a tekim) a 4.terráriumot tapossuk :-S Az kicsit húzós. Kezdte egy 14literesben, aztán jött a 40literes, majd a 160as és most egy szekrénnyel egybeépített lesz neki. Minden terrárium csere, általában vonza az "alkatrészek' cseréjét is (neon, szürő, stb)

Szóval pár évente jó pár ezer ft beruházás...

15. 60a1b835aa (válaszként erre: 12. - 35411f38d0)
2008. febr. 6. 21:16
A vörösfülű a védett és azt nem lehet kapni. Sárgafülű szinte mindenhol kapható.
2007. dec. 16. 11:54
Kb 15ezerből ki lehet hozni az akváriumot 1-2tekivel
13. 35411f38d0 (válaszként erre: 12. - 35411f38d0)
2007. dec. 16. 10:31
Nem,tévedtem,csak sokkal ritkább.
12. 35411f38d0 (válaszként erre: 11. - Deszty)
2007. dec. 16. 10:27
Az egyik az nem védett?Nem mondom meg melyik,de talán a sárga fülű az védett,és elvileg nem is lehet kapni.Vagy igen?
11. Deszty
2007. dec. 16. 10:20

Sziasztok!Én is szeretnék egy tekit beszerezni,de ezt csak tavasszal fogom megvalósítani,addigra melegeb lesz!

Mire figyeljek oda vásárláskor?Mi a különbség a sárga és a vörös fülü között?Csak a szin?Jól meg vannak együtt a kül.nemüek,vagy az azonosak?(pl a hörik nem szeretik egymást)!

10. d606bc0fd7 (válaszként erre: 9. - Cikicakk)
2007. nov. 15. 11:05

Sajnálom, hogy félre vezettek benneteket! :(

Hány év alatt nőtt meg ekkorára?

Az enyéim egy éve lesznek nálam és ennyi idő alatt is elég sokat nőttek...

Pár hónapja csak 2-3 naponta kapnak enni. Állitólag jobb ritkábban etetni őket és akkor nem nőnek olyan gyorsan sem.

9. cikicakk (válaszként erre: 8. - D606bc0fd7)
2007. nov. 14. 20:24
Malőr/Így hívják/bitony most kb30 cm.Nekünk azt mondta egy szakember,hogy az igazi ékszerteknősök nem nőnek meg.Azért is a nevük ékszer,mert kicsik maradnak.Minket becsaptak
8. d606bc0fd7 (válaszként erre: 6. - Cikicakk)
2007. nov. 14. 15:50

Mekkorára?

Mert az ékszerteknős bizony nagyra (40-45 cm)megnő és akár 25 évig is élhet...

Én az enyéimet még terráriumban tartom, később pedig, ha már nem lesznek ennyire érzékenyek a hideg-melegre, kerti tóban fogom nyáron, télen pedig a pincében áttelelenek.

Sajnos sokan, akik ékszerteknőst vesznek nincsenek tisztában a teknős szükségleteivel :(((

2007. nov. 14. 15:06
Bocsánat a "Lányok " szónál a kisbetűért,de makrancoskodik a billentyűzetem
2007. nov. 14. 15:04
lányok! Nagyon vigyázzatok milyen teknőst vesztek.A nagyfiamék vettek 3 éve gy tündéri kis teknőst egy állatkereskedésben.Az eladó megesküdött rá,hogy ékszerteknős.Most akkora mint egyló,de a fiaméknak nincs szivük kidobni.Az igazi ékszerteknős nem nő meg ekkorára.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook