Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 7 hónapos csak anyatejes kislányom nem igazán fogadja el a kínált ételt. Szopi után kínálom, szeretnék sokáig szoptatni. Mit tegyek? fórum

7 hónapos csak anyatejes kislányom nem igazán fogadja el a kínált ételt. Szopi után kínálom, szeretnék sokáig szoptatni. Mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


19. Ezti
2012. máj. 2. 15:09

Köszönöm a válaszokat miden kedve Mamának!

Azt hiszem az anyai ösztőneimre hagyatkozom tovább is és nem erőltetem, de szépen kóstoltatunk, szopi után kicsivel:)

2012. máj. 2. 11:09
Szerintem se aggódj, az én kislányom teljesen ugyanígy volt mint a te babád! Ő is 7 hós koráig csak és kizárólag a cicit fogadta el! (még a lefejt tejet sem cumisüvegből!) Hiába kínáltam bármivel, semmi nem kellett neki, azonnal kiköpte. Még a tápszert sem fogadta el! Mindíg szopi előtt kínáltuk, amikor éhes volt. Mikor kibújt az első foga 7 hónaposan, akkor szinte varázsütésre elfogadta a kóstoltatott ételt is. Ő akkorra érett meg a hozzátáplálásra. Erőltetni semmiképp nem szabad. Figyelj rá, hogy ne legyen fáradt, nyűgös. Jókedvűen, játékosan kell próbálkozni. Most másfél éves a kislányom, mindent eszik, kis zabagép, imád enni! A szopit nemrég hagyta abba. :)
17. Danica16 (válaszként erre: 10. - 1d97508455)
2012. máj. 2. 11:07

Ez egy nagy tévedés...


És hogy a kérdésre is válaszoljak, a legkisebbem most kilenc hónapos, enni úgy egy-másfél hónapja eszik mást is, pépest azonban semmilyen formában nem hajlandó enni. Csak és kizárólag, amit meg tud fogni, így párolt répa, krumpli, kenyér héj, és szinte bármi :)

16. Cordes
2012. máj. 2. 11:00
Ezti én is ezt kérdezem Tőled, ha van elegendő tejed és a baba harmonikusan fejlődik, szerinted szükséges más étel adása? bevallom én nem adtam, 9 hónapos volt a fiam amikor már ügyesen meg tudta szorítani a kanalát, akkor kezdtünk eszegetni de csak inkább játékból, a felét a fejére meg a fülébe kente:D...de azért nagyon ügyes volt, jutott a szájába is és jó étvággyal fogadott mindent, kedvence a krumpli-cékla keverék volt. Mi 2 szoptatás közötti időben próbálkoztunk, jól működött.
15. gabilive (válaszként erre: 7. - Ezti)
2012. máj. 2. 10:58

Szia!Én 2,5 éves koráig szoptattam a lányomat.Eleinte ő is nagyon kevés szilárd ételt fogadott el,de szépen fejlődött,jó kis husikás volt,így nem is nagyon erőltettem.

Nálunk pont fordítva volt:a főzelékeket megette,a gyümölcsöket nem,illetve csak a banánt.A gyümölcsöket a mai napig nem hajlandó megenni(banán kivételével),pedig már 5 éves örökmozgó.

Szóval szerintem semmiképp ne erőltesd.De trükközni lehet.Próbálj kevés zöldséget keverni olyasmibe,amit megeszik.Pl ha a semleges ízű krumplit megeszi,akkor abba keverj bele bármilyen más zöldséget,először csak egy kiskanálnyit,aztán fokozatosan többet.De a gyümölcsöket is keverheted bizonyos zöldségekkel,pl almát répával,stb.

2012. máj. 2. 10:57

egy éves koráig lehet akár kizárólag anyatejes is, akkor sem lesz gond, később pl vashiánykialakulhat, de ez sem törvényszerű


a fiam is már elmúlt egy, amikor elkezdett enni, a lányom pedig túltesz mindenen:)


szóval nyugi, ha nem eszik, nem eszik, baja nem lesz:)

2012. máj. 2. 10:55

de komolyan: nem gond, ha még nem fogadja el, én több szoptatási tanácsadóval is beszéltem ez ügyben


kínálgasd, de nem erőltesd


az én lányom 12,45 kg és csak anyatejen hízott eddig, mert egyszerűen nem eszik, erőltetni meg nem tudom, mert kihányja


ha sokáig akarod szoptatni, akkor ne szopi előtt kínáld, mert így el fogja hagyni a cicit, kissé szopi után, de ne közvetlenül vagy két szopi között

2012. máj. 2. 10:53
:D nekem a másfél évesem sem fogad el szinte semmit....:O
2012. máj. 2. 10:49

szopi előtt kell kínálni egy kicsivel és aztán cicire tenni.

Az nem elválasztás.

Nem kell kiváltani egy egész étkezést a kóstoltatással.

10. 1d97508455 (válaszként erre: 7. - Ezti)
2012. máj. 2. 10:49
Elvileg 6 hónaposan mindenképpen el kell kezdeni a hozzátáplálást, mert akkorra már az anyatej nem tartalmaz minden tápanyagot, amire szüksége van a picinek.
2012. máj. 2. 10:47

Szia! Lehet a nem édes íz nem ízlik neki. Próbáld pl almával keverni a burgonyát. Először több édes legyen benne, aztán fokozatosan próbáld elhagyni. Az én kisfiam is nagyon édes szájú lett, nekünk így sikerült.

Kívánom, h mielőbb sikerüljön! :)

2012. máj. 2. 10:46

Ha szoptatás előttn kínálja, az az elválasztás....


Az én fiam egy ideig csak a barackot ette meg, illetve bármit, amiben barack volt. Szó szerint mindenbe kellett barackot tennem.

7. Ezti
2012. máj. 2. 10:46

Kérdésem

Még, hogy kell-e erőltetni egyátalán az ételeket, ha van elég tej és attól ilyen szépen fejlődik.

6. Ezti (válaszként erre: 5. - Ee1dc9ba06)
2012. máj. 2. 10:45
Megpárolom fazékban párolóbetéten majd anyatejjel turmixolom.
5. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 4. - Ezti)
2012. máj. 2. 10:43
Hogy készíted el neki a főzeléket?
4. Ezti
2012. máj. 2. 10:42

Sziasztok!

Kislányom 7 hónapos, nagyon jól fejlett 9,5 kilós anyatejes kiababa. Imàd szopinzi, 5x egy nap, de 1 hónapja kóstoltatom mindennel amit ehet. A gyümölcsöket cdak-sak elfogadja (40-50 gr), àm a zöldségeket azonnal kiköpi, hiába kínálom türelmesen. Szeretnék sokáig szoptatni, így szoli után kínálgatom, de nem haladunk:( Tudom, hogy kellene már ennie sok féle zöldséget, változatos ételt, de nem tudom mit tegyek!

Szopipárti tapasztalt kismamák véleményére vagyok kíváncsi:)

3. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 1. - Ezti)
2012. máj. 2. 10:42
Ha szopi után próbálod, akkor nyilván nem éhes. Előtte próbáld.
2012. máj. 2. 10:40
Szerintem előtte próbáld, és utána szoptasd meg. Attól még nem fogja abbahagyni a szopást.
1. Ezti
2012. máj. 2. 10:38
7 hós csak anyatejes kislányom nem igazán fogadja el a kínált ételt. Szopi után kínálom, szeretnék sokáig szoptatni. Mit tegyek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook