Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kisgyermek bőre nagyon ekcémás, mivel érdemes kezelni, ha orvoshoz nem szeretném vinni? fórum

Kisgyermek bőre nagyon ekcémás, mivel érdemes kezelni, ha orvoshoz nem szeretném vinni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
36. pteri (válaszként erre: 32. - Valakivagyok1984)
2020. aug. 5. 09:31
Szia! Ezek a Müllerben kapható termékek? És a ruháidat mivel mosod? Köszi.
2020. aug. 5. 08:59

Ha mindentől így elzárkózol, akkor nem biztos, hogy bármi is segíteni fog.


Én első körben, mindent lecserélnék, akkor is, ha már évek óta használom, hiszen allergia bármikor előjöhet. Én se voltam allergiás a Lenorra és már az vagyok. Amikor a saját cuccaimat mosom vele, akkor kiütéses leszek és bedagad a szemem, ha másnál találkozok lenorral, akkor csak kiütéses.


Az elocom nekem se jó semmire egyébként. Az ekcémám vígan marad a kenés ellenére. Nekem inkább használ a flucinar, de ugye az is szteroidos.


Esetetekben arra tippelnék, hogy ez inkább a melegtől és a naptól van. Nem tudom mennyit van napon a gyerek, de nálam pl. ettől rengeteg kiütésem lesz.

Mindenképp javaslom a nap kerülését, illetve néhány hétig itass vele kamillateát. Nekem ez válik be legjobban. Napi 1 pohárral.


A helyedben azon is elgondolkodnék, hogy a stresszelés miatt is kellene segítség a gyerekednek. Nem tudom min tud stresszelni egy 6 éves gyerek, de valahogy ezt kellene még valahogy csökkenteni. Több közös játék, több beszélgetés, biztonságos háttér biztosítása. Ha tőled stresszel, akkor neked kellene valahogy változtatnod, hogy ne vegye át tőled...


Persze, lehet, hogy csak okoskodok...

34. tumbo2 (válaszként erre: 32. - Valakivagyok1984)
2020. aug. 5. 08:14
én bőrgyógyásznál voltam,mert már azt hittem megőrülök a viszketéstől.ránézett,allergia,szokott mosogatni,hogy a bánatba ne,ez kb 15 éve volt,ötezer forint,a kenőcs négy,az utiköltség ezer.de hálistennek azóta sem jött elő.
33. 5236d12e25 (válaszként erre: 31. - Valakivagyok1984)
2020. aug. 5. 08:11

Nem nem bírja ki. Konkrétan egy macska karcolástól is rosszul lesz. Pánik rohamot kap. Az orvos sem javasolja az újabb tesztet ez miatt. Majd 7 éves kora után esetleg újra probálkozhatunk.

Nincs értelme addig mert megint nem kapunk eredményt.

32. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 13. - Havanesekutyus)
2020. aug. 5. 08:04

Igazi pénzlehúzás!!

Müller terra naturi!

Nem drágább mint a hagyományos termékek.

31. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 9. - 8d00a82c06)
2020. aug. 5. 08:03

Közel se biztos!Nekem kb 20 szteroidos krémet,fény kezelést csináltak és nem múlt ez ekcémám.Allergia vizsgálat mind negatív.8év szenvedés után magamnak mulasztottam el.

Minden samponomat,tusfurdomet,szappanomat,testapolomat stb atvaltottam bio termékekre.2hét múlva elmúlt!


Fórumnyitó!


Neked annyi a tanácsom,hogy MUSZÁJ elvinni bőrgyógyászhoz epicutan tesztet,ételallergia tesztet kell,hogy csináljanak.Te otthon csak tönkrevágod a bőréd a szteroidos kenőcsökkel.Ha ezek negatívak,akkor javaslom azt amit én csináltam.Kivéve ha nem ezt teszed,ha igen akkor valószínű allergia és te aztán kenegedheted neki ha az okot nem szünteted meg.Borzalmas dolog az ekcéma.Stresszel a gyerek kevesebb bajt okoz.Kibírja,de ezzel együtt élni sokkal rosszabb!!!

30. 5236d12e25 (válaszként erre: 29. - VendrinerPiroska)
2020. aug. 5. 07:04

Mometasont kaptunk ami vényköteles, javaslatra kaptuk. Először az akkori házi orvosunk írta fel majd a pulmonológus. Ez mellé aerius szirupot kapott. A mometasont egész évben, nem csak mikor allergiás hanem mikor beteg - ez is javaslatra van így. De szerencsére ritkán beteg így. 2 éve használjuk és nem használ már nagyon.

Az aeriust meg csak őszi/téli hónapokban mikor jön az allergia.

29. VendrinerPiroska (válaszként erre: 11. - 5236d12e25)
2020. aug. 5. 03:09

Milyen szteroidos orrsprayt kaptatok és meddig használtátok? A recept nélkülieket csak pár napig lehet folyamatosan használni, utána viszont un. visszacsapás alakul ki.

Biztos, hogy a stressz akár ki is válthatja az allergiás reakciókat. Viszont azon felül, hogy igyekeztek hatásos stressz oldó módszereket találni számára, jobb lenne rövid távon adni neki valamit, amivel a szenvedését enyhítitek. Ha az Elocom használt korábban, akkor én mindenképpen feliratnám, szteroid ide vagy oda.

28. 5236d12e25 (válaszként erre: 27. - Pteri)
2020. aug. 4. 22:12

Én is több mindenre vagyok allergiás. Gyógyszer, fém,kozmetika,virág por, por, poratka. Ezeket tudom biztosra.


A nagynál egyedül a sumamed gyógyszert tudjuk biztosra meg kicsinél is.

A kicsi 2.5 éves ő elnőtte a tejfehérjét szerencsére.

Nekem elég megfognom egy poros dobozt csupasz alkarral és fél napig vakarózok a csalánkiütéstől. 🤷‍♀️ Ekcémám inkább ebben a melegben szokott lenni és őszi/téli időszakban.

27. pteri (válaszként erre: 26. - 5236d12e25)
2020. aug. 4. 21:59
Én sok mindenre, a kislányom meg úgy járt, mint a tied. Bestresszelt és lehányta az orvost. A próba meg negatív lett. De mondta az orvos, hogy 6-8 éves kora után meg kellene ismételni. Kisfiamnak meg csak a pollenekre lett egy csomó +, de hogy mitől ekcémás az sose derült ki. Csak találgatnak és próbálkoznak az orvosok.
26. 5236d12e25 (válaszként erre: 25. - Pteri)
2020. aug. 4. 21:36

Épp most néztem akciósan a tusfürdő és a testápoló csomagban 5000ft.. Nem ismerem.


Te legalább tudod mire vagytok allergiásak?

25. pteri (válaszként erre: 1. - 5236d12e25)
2020. aug. 4. 21:11
Szia. Én pont tegnap voltam bőrgyógyásznál. Bioderma atoderm Huile de duch tusfürdőt írt fel, ez a patikában a polcon volt, biztosan nem vényköteles. Plusz szteroidos kenőcsöt. De, hogy mi használ, azt én se tudom, pedig 40 éve küzdök. A 2 gyerekem is örökölte. Őket is kenem mindennel. Hol használ, hol nem. Kiskorukban a Babé fürdetőt+Babé testápolót ajánlotta a védőnő. Pár hónapig használt is. Most már semmit sem ér.
24. 5236d12e25 (válaszként erre: 21. - NomNom)
2020. aug. 4. 20:48

Ez nekem is van. Mert ugye nem csak 1 féle ekcéma létezik. De a combja az al és felkarja is olyan a kézfeje is has hát. Tehát most nagyon szorványosan jött ki rajta.

6 hónaposan az arca lett olyan a melegkiütés ment át atópiába.

Sajnos ő tőlem én apukámtól hozom.

Szorongó típus tehát ő képes bármin bestresszelni főleg ha egy cicakarmolás éri egy kis horzsolás..

Pont ez miatt nem sikerült tavaly az allergia vizsgálat. Amint felkarcolták 2 perc múlva rosszul lett. Azt hitték valamelyik allergéntől így mindent azonnal letöröltek. De csak az őt ért hatás miatt. Betresszelt. Nem is ajálják, hogy megcsináltassuk újra a tesztet 1-2 éven belül.

Viszont kellene, mert jön az ősz/tél vele együtt a felsőlégúti gond. Ilyenkor aludni alig tud mert hányásig köhög éjjel ahogy vízszintbe kerül. Annyira bedugul az orra mint akinek folyamatos nagyon surva arcürege lenne.

Nekem is ez volt, gyerekkorban. Aztán kivetették az orrmandulát hátha javul helyette átment asztmába. Na én ezért nem vagyok hajlandó kivetetni neki.

Az év többí hónapjában nincs gond. Még nyáron sem.

Aztán most itt van az ekcéma ami fellángolt.

23. 5236d12e25 (válaszként erre: 22. - Elemző)
2020. aug. 4. 20:36
Meg nem mondom neked 🤷‍♀️ de azt tudom, hogy nem sokat ért.
22. elemző (válaszként erre: 18. - 5236d12e25)
2020. aug. 4. 20:31
Melyik aloe firstöt használta anyukád, mert többféle, más összetételűek kaphatók?Nekünk bevált.Az unokáim is sok mindenre fújják.
21. NomNom (válaszként erre: 16. - 5236d12e25)
2020. aug. 4. 20:18

Lehet a meleg miatt is, jobban izzad.

Egyébként a férjemnek akkor jön ki mikor munkában stresszesebb időszak van. Nem lehet, hogy valamin ő is stresszel mostanában? Sajnos nem csak a felnőttek szoktak.

20. Sziszi69 (válaszként erre: 18. - 5236d12e25)
2020. aug. 4. 20:15

Szia!

Az Elocom krém a legjobb,de a patikában lehet kapni más ekcémára való krémet pl.Bepanthen. Azt viszont nem tudom,hogy a használatuk nincs-e korhoz kötve.

Szerintem a gyerekorvos is tud segíteni. Jobbulást.

19. hajnallányka (válaszként erre: 16. - 5236d12e25)
2020. aug. 4. 20:05
Értem én,de ettõl még okozhatnak allergiàt.Régota meg van ez a betegségem,tudom mikre figyelni.
18. 5236d12e25 (válaszként erre: 17. - Elemző)
2020. aug. 4. 20:00
Anyukám aloe firstözött. Szerintem lókakit se ér. De nagyon szépen köszi 😊
17. elemző (válaszként erre: 1. - 5236d12e25)
2020. aug. 4. 19:52

Szia!

Érdemes lenne aloe firsttel fújni a bőrét és hidratáló propoliszt is tartalmazó aloe vera krémmel kenni.A probiotikumok és prebiotkumok fogyasztása erősíti az immunrendszert és pozitívan hathat az ekcémás tünetekre is.

Jobbulást!

16. 5236d12e25 (válaszként erre: 14. - Hajnallányka)
2020. aug. 4. 19:46
Az a legnagyobb bajom, hogy semmi az égvilágon nem változott itthon. Se mosópor öblitő/tusfürdő. Se étkezés. 🤷‍♀️ Tehéntejet sem iszik mert az fokozza az allergiát.
2020. aug. 4. 19:43
Nagyon szépen köszönöm a tippeket. Rájuk keresek.
2020. aug. 4. 19:35
Én is Elocom kenőcsőt szoktam kapni,nekem bevált.Legutóbb mikor elfogyott,pont hétvégére jött ki az allergiám.Akkor Bepanthen Sensidermet kaptam a patikában és tökéletesen megfelelt.Egyébként te is próbálkozhatsz dolgokkal. Mosószert,öblítőt lecserélni természetesre.Dolgoztam olyan helyen ahol ilyet is árultunk sok embernek beváltak.Ami nekem gyógynövényből bevált az a diófa levél.Nézz utána Gyuri bácsi oldalán,mi jó rá és kisgyereknek mit szabad.Azért addig is próbáld a kenőcsőt,ne szenvedjen a kicsi.
13. havanesekutyus (válaszként erre: 1. - 5236d12e25)
2020. aug. 4. 19:04
Dora Natura 13, en is itt a hoxán hallottam róla. Én ugyan nem, de akitől olvastam róla, ő ekcémára használja.
2020. aug. 4. 18:52
A gyerekemnél bevált az Exxema repair kenőcs, de nem volt nagy felület, csak egy kicsi kerek folt, te teljesen eltűnt tőle.
2020. aug. 4. 18:47

Nem vagyok orvos ellenes, se nagy naturland bio és egyébb mániás mielőtt azt hinnétek.

De mindenre kapásból a szteroid a megoldás.

Mint írtam nincs meg az allergia kiváltója (sajnos tőlem hozza)

Kapásból szteroidos orrsprayt kaptunk ami már nem is használ mikor kell.

Jobb szeretnék most előbb kipróbálni valami mást mint kapásból tömni a gyereket.

10. andi6020 (válaszként erre: 8. - 5236d12e25)
2020. aug. 4. 18:36

Szeretnél vagy sem, kelleni fog.

Hiába írja esetleg valaki, hogy keverj békanyálat kökörcsinlevél nedvével, nem fog segíteni.

9. 8d00a82c06 (válaszként erre: 8. - 5236d12e25)
2020. aug. 4. 18:34

Ilyen fokú problémát csak a szteroid fogja orvosolni.

Nem ördögtől való és a gyulladás sem segít!

Vidd másik bőrgyógyászhoz, de elhiheted, hogy mind szteroidot fog adni.

2020. aug. 4. 18:26

Mert nem szeretnek szteroidos kenőcsöt.

Mert szorongó típus és a stressz csak ront rajta.

Ez miatt is nem sikerült az allergia vizsgálat.

2020. aug. 4. 18:22
Miért nem viszed orvoshoz?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook