Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Éjszakánként nyugtató nélkül nem bírok aludni, mert jár az agyam. Ti mit tesztek olyankor? fórum

Éjszakánként nyugtató nélkül nem bírok aludni, mert jár az agyam. Ti mit tesztek olyankor? (beszélgetős fórum)


1 2
20. de4d1b196b (válaszként erre: 1. - Fe22c2d57c)
2018. jan. 16. 11:28

Szia! Abszolút átérzem a helyzeted, hasolnó problémákkal annó engem úgy diagnosztizáltak, mint időszakos inszomniást. Altatóra-nyugtatóra én sem akartam rászokni, kétféle módszer szokott segíteni. 1. Nyugtató tea: komlótoboz-macskagyökér-menta-citromfű-levendula teakombó, 1-1 arányban lefőzni (áztatni kell), majd ha már langyosra hűlt kortyonként meginni, lehetőleg már az ágyban fekve.

2. 4-7-8 Légzésmódszer - ez nagyon! bejött nekem, az éjszakai ébredéseknél is. Kis gyakorlással bele lehet jönni. A lényeg, hogy légzés közben számolni kell: 1. orron keresztül beszívod a levegőt, közben elszámolsz 4-ig; 2. benntartod a levegőt, közben újrakezded a számolást, elszámolsz 7-ig; 3. Lassan a szádon kifújod a levegőt, újrakezded a számolást közben számolsz 8-ig.

Igazából a lényege hogy kétszer annyi ideig fújd ki a levegőt, mint ameddig beszívtad. Észer sem veszed és három perc múlva mit akit elvágtak :)

2018. jan. 16. 11:01
Nekem 20 éves koromban jelentkezett elösször!Nem tudtam elaludni,csak teltek az órák,én meg a sötétben csendben feküdtem.reggel keltem,mentem a dolgomra.Fizikailag,szellemileg aktív voltam,mégsem jött álom a szememre.már. ott tartottam hogy minden órát kiiktattam,ne rágódjak hogy még mindíg ébren vagyok.3hónap múlva a doki írt fel rudotelt,nappali nyugtató,szorongásoldó.megjegyzem nem volt tudomásom hogy bármi is bántana.1hétig szedtem,rendbe jött minden.Kb 25 évesen,elájultam a tömegközlekedési eszközökön.ott tatottam hogy gyalog mentem mindenhova,hogy eszméletenél maradjak.Pánikbetegséget állapítottak meg.Három hónap után lassan lecsökentettem a sanaxot,és elhagytam.nem voltam mindíg stabil,de elmúlt.31 évesen ujra kezdődött,de akkor már sok teher is volt rajtam.Se elaludni nemtudtam,de az utcán is jöttek a pánikrohamok.Előjött újra a sanax.Alváshoz 1egész,és ha tömegközlekedni kell,megint egy egész.Most 41 éves vagyok.Kipróbáltam minden gondolat terelést,Figyelem terelést.de ha nem veszem be ébren forgolódok,reggel meg fáradt vagyok.A buszon meg érzem ha nem szállok le elájulok.Adagot nem kelett növelnem.de ha csökkentem,szorít a torkom,és utazni sem tudok!Sportolok rendszeresen.A doki meg csak receptet ír.Úgyhogy én sanaxon vagyok kb 8 éve.Ha valaki hasonló helyzetből sikerült kikecmeregni,szívesen veszem a tanácsát!(önhibámon kívül a problémák mindíg vannak,vannak olyan helyzetek amik állandóak.)
2018. jan. 16. 10:36

Olvastam a hozzászólásokat és gyakorlatilag majdnem mindenki mondott egy-egy apró adalékot a megoldáshoz: ahhoz, hogy el tudjunk álmosodni, fizikailag és szellemileg is valamilyen szinten el kell fáradni. Viszont ha valamelyik túlzásban van, éppen ellenkezője fog történni. Ha valaki túlhajtotta magát, a kimerültségtől nem fog tudni aludni. Ha pedig megterhelő szellemi munkája volt egész nap valakinek, akkor az agya továbbra sem tud azonnal lazítani és megint csak nem tud aludni. Az aki műszakba jár sajnos a kialakított ritmusát totál borítja ez megint nem jó. Tanácsos azonos ritmusú napok szerint élni.

Az is igaz, hogy ha valaki éjjel valami miatt fölébred, akkor az egyes vele történteket hajlamos felnagyítani, másképp látni, átgondolja és átértelmezi, tehát rágódik rajta, még akkor is, ha egyébként nincsenek problémái.

Javaslom, hogy lefekvés előtt jól szellőztessen ki. Alvás előtt ne használjon se számítógépet, se lapit, se mobilt, semmit. A közelében levő elektromos készülékeket áramtalanítsa. Alvás előtt lehet olvasgatni rövid novellákat (nem regényt, mert annak a történetét nem tudja végigolvasni és emiatt is képes fennmaradni ébren) vagy szórakoztató lapot. A szoba legyen kellően csöndes a külső zajoktól és megfelelően lesötétített.

Arról nem volt szó eddig, hogy van-e esetleg horkoló szobatárs, mert az is nagyon kellemetlen tud lenni.

Valóban igaz, hogy őseint 2x aludtak és csak a gyerekek aludták végig az éjszakát. A felnőttek napnyugtakor lefeküdtek és éjjel 2-körül felkeltek, ahogy olvasható a leírásokból, ez volt a szerelem időszaka. Akinek erre nem volt lehetősége, az vagy háztartási munkát végzett vagy ájtatoskodott. Aztán következett a második alvás napkeltéig.

Ennek nemcsak az utcai lámpák vetettek véget, hanem az iparosodás, a városi és vidéki élet megváltozása, a nők munkába állása és még sok minden. Mára a 3x8 lenne elfogadott, de gyakran a pihenés rovására megy a munka és a szórakozás is tolódik a szabadnapokra.

A nyugtatók és altatók valóban nem lehet állandó megoldás.

17. mignon11 (válaszként erre: 16. - Mezei Virág)
2018. jan. 16. 10:10
És kovalyogtak a sötétben.a lámpák előtt.Kicsit sem tartva az éjszakai ragadozoktol.
2018. jan. 16. 08:40

[link]


TÉVHIT, HOGY VÉGIG KELLENE ALUDNUNK AZ ÉJSZAKÁT


Az egyértelmű, hogy az elegendő mennyiségű alvás nélkülözhetetlen az egészség megőrzéséhez, hiszen kulcsszerepe van a regenerálódásban és az agy méregtelenítésében. Az is világos, hogy ha keveset alszunk, az olyan, mintha nem is aludnánk, sőt nemcsak a mennyiség, de a rendszeresség is fontos. Na de miért kellene ezt az alvásmennyiséget egy adagban letudni?

A történelem tanúsága szerint elődeink egyáltalán nem is aludtak egyhuzamban ennyit, hanem egy nagyobb megszakítást iktattak be az éjszaka közepén. Aztán jöttek az utcai lámpák, és minden megváltozott – de legfőképpen mi.

15. forrest2010 (válaszként erre: 8. - Csontsovány)
2018. jan. 16. 08:18
1x a kádba nyomkodtam az akkori gagyifonomat :) volt rajta 1 jó kis kígyós játék :) elaludtam :( és kipingott a telefonom , mert beleesett a vízbe :(
14. syria (válaszként erre: 5. - Levarosbukta)
2018. jan. 16. 08:13

Ez nem feltétlenül van így. Számtalanszor előfordult, hogy fizikailag és/vagy szellemileg annyira elfáradtam, hogy a fáradtságtól nem tudtam elaludni.

Szerintem tény: megoldatlan dolgokon való agyalás gátolhatja az elalvást. Ilyenkor keményem szuggerálom magamnak: ezzel most nem foglalkozom, majd holnap. Hasonló esetben az olvasás nem segít, mert egyszerűen nem tudok figyelni, egymást tapossák a gondolatok a fejemben. A TV-zés segíthet, de nem a legjobb megoldás. A nyugtatónál viszont jobb.

13. rinike (válaszként erre: 1. - Fe22c2d57c)
2018. jan. 16. 07:31
Azt írod, hogy felébredsz és rágódsz. Számomra ez megoldatlan, vagy feldolgozatlan problémát jelez. Ami megoldható, azt sajnos meg kell oldani, a nyugtató nem megoldás! Ha végre a stratégia megszületik a megoldásra, már az segít az alvásproblémán. Nem lehet megúszni, az embernek rendeznie kell az életét. Ha amin rágódsz, az nem megoldatlan probléma, hanem valami megoldhatatlan és feldolgozandó, akkor azt fel kell dolgozni. Ezt mondani könnyű, csinálni azonban lehet, hogy szakember (pl. pszichológus) kell hozzá.
12. jajjj
2018. jan. 16. 06:47
Nekem ha nehéz időszak van, és valami probléma nyomaszt, akkor szokott éjszakánként lenni, hogy beleszövődik az álmomba is, és újra és újra felébredek és azon kapom magam, hogy ugyanazon pörgök, nem alszom, csak egyre idegesebb leszek. Én ilyenkor megpróbálom elterelni a gondolataimat a rosszról. Pl. inkább a másnapi menün gondolkodok, vagy valami más kellemesebb feladaton.
11. mignon11 (válaszként erre: 1. - Fe22c2d57c)
2018. jan. 16. 06:26
Én akkor már a munkába igyekszem:-)
10. PöttyösPanka (válaszként erre: 1. - Fe22c2d57c)
2018. jan. 16. 06:19
Ha felébredsz, olvass kicsit, az elálmosít. Én ha nem bírok visszaaludni, mert csapongnak a gondolataim, akkor mesélek magamnak egy fiktív történetet. Ezzel lenyugszik az elmém, és általában simán belealszom.
2018. jan. 16. 04:34

Fáraszd le magad fizikailag is.

Nézz tv-t, vagy hallgass valami meditációt-

Elképzelhető, hogy kevés az alvásigényed?

2018. jan. 16. 02:43
Ha nem birok aludni, eloveszem a telefonom, és nyomkodom..
2018. jan. 16. 02:31
akkor legalább pihentesd a szemedet , csukd be ! gondolj valami kellemes , szép emlékre , hátha ellazul tőle a zagyad és úgy fogsz aludni , mint én :)))))))))) mint a bunda :) pedig nem vagyok 1 mai tyúk !
6. Smirnoff (válaszként erre: 5. - Levarosbukta)
2018. jan. 15. 23:28

Nem tudod, milyen az alvásképtelenség. Én az éjjeli melótól lettem zombi meg a mániákusan. Értem, hogy nem értik. De olyankor 2-3 hete is akár nem alszik az ember, csak pár órát, és a még rosszabb, haq ilyenkor egyre több a visszaemlékezős, felületes alvás.

Hiába mész ki futni is este 6-kor, mert akkor időre tutira lelassul a szíved. És malmozol, már nem is tudod hányadik napja.

Folyton kihagy az agyad,mindig aludnál, aztán csak fekszel lehunyt szemmel, és... eltelt 2, 3,4,5 óra, de nem alszol.

Nem vicces ez az egész. A munkahelyeden meg nem mondhatsz semmit, csak egyre és újra hibázol.

5. levarosbukta (válaszként erre: 1. - Fe22c2d57c)
2018. jan. 15. 23:12
Nem fáradsz el napközben sem fizikailag sem szellemileg. Tegyél érte és meglátod ugy alszol mint egy kisbaba.
4. Smirnoff (válaszként erre: 1. - Fe22c2d57c)
2018. jan. 15. 22:46

Attól függ...

A pasimnál piálok meg netezek, mert mást nem tudok, aztán ha hazaérek, beverem a fejem a sunycipárnába.

Otthon, ha agyatlan vagyok, főzök vagy takarítok.

Filmezek visszaalvásig.

Nagyon éberen dolgozok, ha van mit.

3. Smirnoff (válaszként erre: 2. - Globus)
2018. jan. 15. 22:42
XD
2018. jan. 15. 22:38
Csak nem bevilágít a gyógyszergyár logója?
2018. jan. 15. 22:32
Már szinte kezdek rászokni a nyugtatóra. Éjszaka felébredek, forgolódok, rágódom. Ma is 4:30 óta ébren vagyok.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook