Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Együttélés külön kasszán, mi a véleményetek? fórum

Együttélés külön kasszán, mi a véleményetek? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2021. dec. 17. 11:46
Èn sem szórom a pènzt,de nèha szivesen beülök egy kàvèra.Ő nem,mèg ha nagyritkân eszünk valahol,inkàbb nem iszik,majd a kocsiban.
2021. dec. 17. 11:45
Sokmindent csináltam már az életben, de ezt még nem. Azt gondolom az én gavallérságom miatt nem tudnám csinálni.
22. birebora (válaszként erre: 13. - Sütikee)
2021. dec. 17. 11:44
És ez az autós dolog is, akkor ő bevásárol vagy a FI gyalog tömegközlekedve cipekedik? Nem értem az egészet, de aki igy él mesélhetne.
21. birebora (válaszként erre: 17. - 621bb5db60)
2021. dec. 17. 11:38
Vagy az egyik téliszalámit eszik, a mások párizsit? Én sem tudom, elképzelni, hogy van ez. Sosem éltem igy.
2021. dec. 17. 11:38

élettársi kapcsolat fogalma :.Élettársi kapcsolat áll fenn két olyan, házasságkötés nélkül közös háztartásban, érzelmi és gazdasági közösségben együtt élő személy között, .... -/új Ptk/

AZ FI-nél, ha jól értem a gazdasági közösség kimarad .

tehát nem minősülnek élettársnak sem, mert nincs élettársi közös vagyon..

2021. dec. 17. 11:35

Mindenkinek van saját ingatlana. Melyikbe költöztök? Ki költözik hová? Nekem is fura az egész. De ki mit szokott meg vagy mit tart jónak.

Én nem szeretem ha a párom anyagias, elég ha én vagyok az:)

18. bonifác (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 17. 11:34
Szerintem előbb éljetek együtt egy darabig, hogy megismerjétek egymást, tudtok-e együtt élni, utána jöhet a közösködés. Egyet értek Sütikee-vel (11.hsz.). Természetesen az összeköltözés előtt tisztázni kell a feltételeket, mégha kínosnak is tűnik.
2021. dec. 17. 11:33

Hát, nem tudom. Azért ez a külön kassza nekem fura, főleg, ha mondjuk egyikőtök jóval többet keres. Képzeld el, h elmentek nyaralni és az egyikőtök szórja a pénzt, mert megteheti, másikótok meg azon retteg, hogy hó végére így nem marad pénze. Ha hasonló a jövedelmetek, akkor is fura. A rezsinél hogy dönti el az ember, h ki mennyit fogyasztott? Tegyük fel, h vki minden reggel ellocsál egy kád vizet, a másik meg gyors zuhanyt vesz és ennyi. Akkor is ugyanúgy a felét fizeti? És ne mondja nekem senki, h ne legyek olcsó János, de a külön kasszát az illetők pont erre használják, hogy csak a saját fogyasztàsukat kelljen fizetni.

Persze a közös kasszának is van hátulütője, mert van aki kihasználja a másikat. Barátnőm például sokkal jobban keres, mint az exe és közös kasszán voltak. A jó fizetés ellenére sosem maradt pénze, mert a srác a saját családja kiadásait is a barátnőm pénzéből fizette. Mondanom sem kell, már nincsenek együtt.

2021. dec. 17. 11:32
Ő spórolósabb fajta,kèpes napokig ugyanazt enni,akàr 4napos kenyeret,èn normàl èletet èlek.
2021. dec. 17. 11:30
Nem hàzasosunk,elèg rossz időbeosztàsban dolgozunk,nehezen tudunk talàlkozni.Van sajàt hàzunk,fogalmam sincs mennyit keres.Valószínűleg az a gond,hogy nem ezt szoktam meg.A volt pàrom nem ilyen volt,ő mindent meg akart adni nekem,nem èrdekeltèk az anyagi dolgok.A mostanit szerintem nagyon is.
2021. dec. 17. 11:25
Nem házasodnak.
13. Sütikee (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 17. 11:25
Ez fura. Persze az övé, de nem értem össze akar költözni, de az autót nem adja oda pl egy bevásárláshoz. Megmondanám neki, akkor minek összeköltözni, én ezek után biztos hogy nem közösködnék vele semmiben!
2021. dec. 17. 11:23

Akkor miért házasodtok össze? Ha vennétek ingatlant vagy kocsit - ami rád is férne - akkor azt hogy finanszirozátok , A fizetések kb egy formák ? lehet hogy bőven elég lenne nektek egy élettársi kapcsolat is.

Csak neked lenne több dolgot a párodra való főzéssel házimunkával stb.

2021. dec. 17. 11:22
Csakis külön kassza! De ha elfogadsz egy tanácsot, a saját pénzedet, kártyád tartsd magadnál! Ne engedd, hogy hozzányúljon. A rezsit meg ami közös pedig felezzétek el, mindenki adja bele a rá eső részét.
10. libikóka (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 17. 11:22
Hát költözés előtt ezeknek már tisztázódni kell,mert csak nő benned a feszkó ha nem tudod rendezni magadban,,és elöbb utóbb kipattan .
2021. dec. 17. 11:20
Szàndèkomban áll venni,nem azèrt írtam le,csupàn szemlèltetès kèppen.
2021. dec. 17. 11:16
Valahol èrtem èn,de akkor is nekem a közös èlet màst jelent.Neki van autója,nekem nincs.A règi kapcsolatban együtt hasznàltuk.Itt az övè.Fèlreèrtès ne essèk eszemben sincs elvenni a màsèt,de ternèszetes volt,hogy beülök,ès elmegyek a boltba.Neki nem az,ha ràèr elvisz.
7. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 17. 11:05
Ha most készülnék összeköltözni ,,így tenném(lehet) kicsit bonyis.
2021. dec. 17. 10:58

Mi is mindig így éltünk, és sosem volt belőle gond.

Ez a természetes, de kinek mi?

2021. dec. 17. 10:57
Akkor ez csak az èn felfogàsom szerint fura.Èn màskèppen èltem,nekem az a megszokott.Kicsit tàvolságtartó dolognak èrzem.Rezsiről nem esett szó,de a kajàt is úgy szeretnè,hogy hol ő,hol èn.Mintha nem akarna közösködni.
2021. dec. 17. 10:51
Mi így élünk 17 éve, külön kassza, külön vagyon. Sosem volt belőle gond.
3. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 17. 10:48

Tesómék úgy csinálják, hogy a rezsire, havi kajára, a közösen vett házra, gk-ra szükségeset teszik a közös kasszába. A többi keresetük marad magán jövedelemként.

De amikor még anyósomékkal voltunk közös konyhán, akkor mi is így csináltuk. Víz, villany, + kaja közös kasszából, a többihez a másiknak semmi köze. :))

2021. dec. 17. 10:26
Kicsit furcsànak èrzem a dolgot,de lehet manapság ez a termèszetes
2021. dec. 17. 10:24
Most kèszülünk összeköltözni,màr túl a negyvenen.Szàmomra ez eddig ismeretlen fogalom,mert eddig nem így èltem.Nem tudom hogyan fog működni.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook