Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Egyszerű receptek amit bárki meg tud csinálni? A barátnőimmel hétvégén akarunk valami jót főzni. Még soha nem csináltunk semmit.. fórum

Egyszerű receptek amit bárki meg tud csinálni? A barátnőimmel hétvégén akarunk valami jót főzni. Még soha nem csináltunk semmit.. (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2009. márc. 24. 17:20
Ne haragudjatok, nem szeretnék senkit sem megbántani, de le vagyok döbbenve azon, hogy mindenki a műkajákat ajánljgatja itt... Ez döbbenetes... Komolyan mondom, hogy hihetetlen, hogy valaki képes azért bolti szószból kotyvasztani, hogy fél órával előbb végezzen a főzéssel... Én sosem használok semmilyen bolti szirszart, sokkal finomabb, ha Ti magatok készítitek a spagettihez a szószt... Rengeteg féle variáció van, ha érdekel olyan recept is, ami nem mű, akkor szívesen írok receptet Nektek... Bocsánat előre is, ha valakit megbántottam...
18. MelisUK (válaszként erre: 17. - MelisUK)
2009. márc. 24. 17:18

De az ilyen szósszal készített ételekre gyorsan rá fogtok unni, nem bonyolult egyik étel se, minden nagyon egyszerűen elkészíthető - és nem mellékes, hogy sokkal finomabbakat tudtok magatoktól készíteni, mint az ilyen bolti szószos ételek.

A mexikói, brit és ciprusi ételek kifejezetten nagyon gyorsan készen vannak, ezek a legegyszerűbbek.

Ha rizst szeretnétek, akkor az adatlapomon fönt van a rizsfőzés módszere, ezzel a módszerrel nem lehet elrontani. Rengeteg ételhez jó köret a finom rizs (nem csak sós vízben kifőzött), pl édes-savanyúhoz, tejfölös-gombás csirkéhez, Diana szósszal készített húsokhoz, stb.


Amúgy a legegyszerűbb brit ifjúsági étel a chips and cheese, egyszerűen a gyorfagyasztott sültrkumplinak valót kisütitek az olajban, 180 fokon kb 5 perc és kész, megsózod, majd reszelt sajt a tetejére, be a mikróba 1 percre és kész is. Ezt szokás gravy vagy barna mártással ízesíteni, minden fiatal imádja.

2009. márc. 24. 17:13

Úgy a legegyszerűbb, ha veszel hozzá szószt, ami üveges, csak meg kell melegíteni, rátenni a kifőtt tésztára, plusz sajt a tetejére.

De húsosan is készíthetitek, akkor fél kiló csirkemellet vágjatok föl csíkokra, tegyetek a serpenyőbe egy kis olajat vagy olivát, tegytek bele a husit, pirítsátok picit nagy lángon, amíg meg nem változik a színe, majd rá a mártás, azzal 10-20 percig kis lángon kevergetitek és kész. Rá is tehetitek a tésztára. Darált húst is vehettek, azt is így kell csinálni. Másféle tésztát is főzhettek ki hozzá, pl szarvacskát vagy csavartat.

Ezek a legegyszerűbben elkészíthető fő ételek.

Bármilyen más szószt is vehettek, pl mézes-mustáros szószt, ugyanígy kell mind csinálni. Pulyka vagy csirkemellel a legjobb készíteni.

A tésztát úgy főzzétek ki, hogy már fővő sós vízbe tegyétek bele a tésztát, tésztától függően 2-10 percig kell főzni, kóstolgatni kell, hogy kész van-e. Egy kis olaj is legyen a vízben. Szűrőbe kell leszűrni, pici olaj mehet rá, azzal kevergessétek meg, így nem fog tapadni a tészta.

A spagetti tésztát is ugyanígy kell kifőzni, nem kell eltörni és ne izguljatok, hogy kilóg az edényből, beleteszitek a tésztát, a vége kilóg, fakanállal szépen bele tudjátok nyomni pár másodperc múlva, szép hosszú marad így a tészta.

2009. márc. 24. 17:11

A rakott kaják is nagyon egyszerűen, mert csak egymásra kell tenni a hozzávalókat és nem lehet elrontani. Például próbáld ki, nagyon finom:


Kiolajozod a tepsit.

Felkarikázott nyers krumpli, só, bors, lilahagymakarikák rétege, reszelt sajt, sonkaszeletek majd ezt ismétled és sajt a tetejére. Végül ráborítasz 2 dl tejszínt az egészre és egy órát sütöd közepes (5-ös) lángon. Bomba jó kaja, nem lehet elrontani :)

15. Meliga
2009. márc. 24. 17:10
[link] innen szoktam ihletet meriteni :)
2009. márc. 24. 17:09
Azt elfelejtettem, hogy a bolognai féléhez ugyanígy szoktam, csak a gomba helyett darált sertés-(vagy csirke, pulyka)húst szoktam megpirítani, de a többi minden ugyanúgy készül, csak bolognai szószt veszek hozzá. :-)
2009. márc. 24. 17:08
köszi
12. erikpipi (válaszként erre: 8. - 222ed6c486)
2009. márc. 24. 17:07

Ha gyors kaját akarok, akkor mindig ezeket a szószokat veszem. Veszek hozzá még egy doboz, de nem a kicsi fém, paradicsomszószt.

A hagymát apróra vágom,megdinsztelem, belerakom a darált húst, vagy az apróra vágott sonkát, majd a knorr vagy maggi szószt és a paradicsomszószt is. Pár percig még hagyom, hogy összeérjenek az ízek és lezárom. esetleg keverek még bele egy kis poharas tejfölt attól krémesebb az íze, de elhagyható. ennyi:) Tészta, szósz és a tetejére sajt.

11. Pné Veronika (válaszként erre: 2. - 222ed6c486)
2009. márc. 24. 17:06

A milánói spagetti ami nálunk imádott. A bolti szószt szoktam egy kicsit feltunningolni:

A gombát megtisztítom, kevés olajban apróra vágott hagymát megpirítom, beleteszem a gombát, megpárolom, majd a kész bolti szósszal öszerottyantom. A tésztát kifőzöm, leszűröm, a szósszal összekeverem és egy jénaiba, vagy tepsibe öntöm, reszelt sajttal megszórom és kicsit rápirítom a sajtot a sütőben. Nem olyan bonyolult, mint ahogyan leírtam, szerintem hamar megvagytok vele. :-)

2009. márc. 24. 17:03
igen
2009. márc. 24. 17:02
A spagettit elég megfőzni és kész van.;) Szószt is készitenél mellé?
8. 222ed6c486 (válaszként erre: 6. - Erikpipi)
2009. márc. 24. 17:02
persze a tésztát ki tudjuk főzni
2009. márc. 24. 17:02
HA vesztek Knorr vagy Maggi spagetti alapot, akkor nem tudjátok elrontani az ételt.
2009. márc. 24. 17:01
"tudjátok" bocsi, meg a smileiért is, de olyan aranyosan írtad, hogy nem tudtam megállni.
5. erikpipi (válaszként erre: 2. - 222ed6c486)
2009. márc. 24. 17:01
Ja hogy spagetti. A tésztát ki tujátok főzi, ugye?:)
2009. márc. 24. 17:00
Mit szeretnétek főzni?:))
2009. márc. 24. 16:59
Azt megköszönném
2009. márc. 24. 16:59
receptnek örülnék.Ha esetleg valaki le tudja írni a spagetti receptjét és hozzávalóit nem túl bonyolultan.
2009. márc. 24. 16:58
Egyszerű receptek amit bárki megtud csinálni.A barátnőimmel hétvégén akarunk valami jót főzni.Még soha nem csináltunk semmit szóval egyszerű
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook