Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Egyszerű receptek fórum

Egyszerű receptek (beszélgetős fórum)


2011. febr. 12. 16:42
Most vettem észer, hogy két éve adták fel azóta biztos van sok recepje.
2011. febr. 12. 16:41
Bármilyen recept nevét be írod GOOGLE-ba ömlik a recept
2009. dec. 2. 14:56
angels vagyok új néven büszkén vállalom :) még mindig recepteket keresnék :)
2009. dec. 2. 14:51
Sziasztok ha valaki tud valami egyszerű receptet szivesen veszem. Köszönöm!
16. margareta51 (válaszként erre: 15. - 035bae3aff)
2009. szept. 25. 21:43
Varom a receptes konyvet.Van meg sok receptem csak ido legyen leirni.
2009. szept. 25. 12:41
Ezek nagyon jók ha van még irjatok nekem légyszi már készül a receptkönyvem hoxás receptek cimmel :D
2009. szept. 24. 20:29

Hagyma tokany


Egy nehany fej hagymat megpucolsz es apro kockara vagod olajon vagy zsiron parolod/dinszteled/amikor uveges raontod a tojast,sozni borsozni pirospaprikaval szinezni ,ez egy gyors etel en szeretem enni puliszkaval vagy kenyerrel.


a tokany szot mifelenk hasznaljak a szekelyfoldon porkoltett jelent.


Ha megmarad tortkrumpli egy kizsirozot tepsibe simitsd el a kanaldomboru reszevel csinalj melyedeseket es mindegyikbe egy tojas tegyel izles szerint fuszerezed,sajtot lehet ra reszelni annal jobb es kb.15-20 percet a lerben sutod ez attol fugg a tojast hogy szeretitek megsutni/csak a feherje legyen megsulve vagy a sargaja is/

2009. szept. 24. 16:18
Tojásos tészta!Kifőzöl bármilyen pörihez való tésztát.Míg a tészta fő,egy serpenyőbe apró kockára vágott szalonnát pirits le./Ez el is maradhat,sima olajat forrósíts fel./Közben felütsz néhány tojást,/fél kg.tésztához 4-5 tojás/ezt kevés delikáttal ízesíted egy jó evőkanál tejfölt,és egy fél csokor apróra vágott petrezselyemzöldet teszel bele,jól felvered.A kifőtt és leszürt tésztát ráteszed a megpirult szalonnára,átforgatod majd ráöntöd a tojást és keverés közben készre sütöd./2 perc/Máris lehet tálalni.Meg lehet szórni pici pirospaprikával,de reszelt sajttal az igazi./Ezek el is maradhatnak/Elkészítése kb.fél óra,nagyon finom,laktató./Természetesen nokedlivel az igazi,de így gyorsabb!/Jó étvágyat kívánok hozzá!!!
12. 035bae3aff (válaszként erre: 11. - Margareta51)
2009. szept. 24. 08:47
Én nem szeretem a gesztenyét csak sütve de a környezetem igen úgyhogy köszi neked is :))
2009. szept. 23. 21:24

Gesztenyetorta

1 piskóta tortalap, vagy babapiskóta

1 csomag gesztenyepüré

1 üveg magozott meggybefőtt, vagy friss meggy

5dkg margarin, de mi kihagytuk

A püré negyedét, meg 16 szem meggyet félretenni díszítésnek, a többi anyagot összeturmixolni.

Rákenni a piskótára, ha száraz, mehet bele kevés meggylé.

A félretett gesztenyét burgonyanyomón átnyomni, vagy a tortára reszelni.

10. 035bae3aff (válaszként erre: 7. - Margareta51)
2009. szept. 22. 22:01
Nyamiiiiiiiiii
9. 035bae3aff (válaszként erre: 6. - Margareta51)
2009. szept. 22. 22:01
Ez is tényleg egyszerű köszönöm mindent ki irom egy receptes füzetbe :))
8. 035bae3aff (válaszként erre: 3. - Nívea)
2009. szept. 22. 21:59
Köszönöm pont ilyen receptekre gondoltam :))
2009. szept. 22. 21:27

Ananászos keksztorta:

=====================

1 ananászkonzerv/darabolt/, 10 dkg kristálycukor, 25-25 dkg tejcsokoládé és háztartási keksz, 5-5 dkg porcukor és mazsola, 8 dkg vaj.

Az ananász levét egy edénybe öntjükés a kritálycukorral sűrű szirupot főzünk. Hozzáadjuk a csokit és a vajat. Addig melegítjük, amíg a csoki feloldódik, beletesszük a mazsolát, az ananászdarabokat, az összetört kekszet, és jól összedolgozzuk. Porcukorral beszórunk egy formát, és belenyomkodjuk a keveréket. Hűtőbe tesszük, legalább 2 órát állni hagyjuk, majd a formából kiborítva ananásszal díszítve tálaljuk.

2009. szept. 22. 20:39

ezt a receptett egy honlaprol masoltam ki szerintem tenyleg egyszeru.


© orban rozalia 2009. szept. 20. 21:05 | Válasz | #1045

TOJÁS NÉLKÜLI ALMÁS SÜTEMÉNY



Hozzávalók : 10 kanál cukor,15 kanál tej,15 kanál olaj,1 csomag sütőpor, 45 dkg liszt mennyit (amennyit felvesz), hogy jó puha gyúrható tésztát kapjunk.


2 kg alma reszelve,és megdinsztelve,de lehet tetszés szerint tenni az almát.


A tejet főni tenni az olajjal,belefőzni a cukrot,levenni a tűzről,kicsit lehűteni,majd hozzátenni a sütőporral elkevert lisztet.


Jól összegyúrni,2 részre osztani,az egyiket kizsírozott lisztezett tepsibe tenni,meghinteni búzadarával vagy prézlivel,rátenni a levétől kicsavart almát,meghinteni fahéj és cukor keverékével,rátenni a másik lapot,villával megszurkálni,és előmelegített sütőben megsütni.

Vastagon beszitálni porcukorral,kockára vágva tálalni.


Tepsiméret 26x36 cm.

5. Nívea (válaszként erre: 4. - Nívea)
2009. szept. 21. 21:32
Ezt lehet kicsontozott combokból is, vagy akár karajból, tarjából és pulykamellből is készíteni.
2009. szept. 21. 21:31

Mexikói csirke:

a csirkemellet besózod, beleforgatod lisztbe(a lisztet keverd chilli v. csípős pirospaprikaporral, borssal, pirospaprikaporral). Ezeket a húsokat kevés olajon serpenyőben elősütöd. Vigyázz, ki ne száradjon! Mindkét oldalát süsd pirosra, és kész.

Tedd bele jénaiba vagy tepsibe a húsokat egymás mellé, egy kevés olajat önts alá(abból,amiben sütötted a húst). Szórj rá hagymakarikát, konzerv kukoricát. Szórj rá a fűszeres lisztből és öntsd le tejföllel.

A sütőben kb. fél óra alatt 220 fokon süsd készre! Ha piros a teteje, akkor elvileg jó!

2009. szept. 21. 21:22

A legegyszerűbb: pörkölt

A hagymát olajon megpirítod. Ha akarsz hozzáteszel paprikát és paradicsomot(nekem így jobban ízlik). Végülis egy lecsós alap.

Beleteszed a pirospaprikaport(de addig húzd le a tűzről, mert megég és keserű lesz), bele a húst.

Összekevered és megsózod, borsozod, ételízesítő.

Ha nem enged elég levet, akkor teszel hozzá kevés vizet. Puhára főzöd. Tésztával, nokedlivel, vagy főtt krumplival tálalod. Egyszerű és finom.

2009. szept. 21. 20:47

rengeteg receptet találsz itt a hoxa recepteknél, Te tudod, hogy mennyire legyen egyszerű.

Először azt próbáld megcsinálni, amit nagyon szeretsz és az íze mindig a szádban van, akkor nem sokat ronthatsz rajta.

Vannak itt főzős fórumok is, abba is benézhetsz, meg némelyik naplóba, ami tele van receptekkel :)

2009. szept. 21. 20:33
Sziasztok, ha valaki tud kezdőknek egyszerű recepteket mondani akkor irjatok nekem légyszi!! Alap ételeket is nyugodtan!! köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook