Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ti használnátok fenntartható eszközöket a műanyagok helyett? fórum

Ti használnátok fenntartható eszközöket a műanyagok helyett? (beszélgetős fórum)


15. babyapocakban (válaszként erre: 14. - _Berry_)
2023. ápr. 18. 07:16
Az lebomlik, a régi meg nem.
14. _Berry_ (válaszként erre: 1. - Bubu22)
2023. ápr. 17. 22:42
Az a baj ezekkel az újrahasznosított dolgokkal, hogy baromi drágák. Nem tudom, hogy mi viszi fel a gyártás során az árát, mert érdekes pl., hogy évtizedekig ingyen (jó, nem ingyen, mert tudjuk, hogy beépítették az árakba) adták a boltokban a zacskókat. Ma meg, amikor állítólag környezetbarát, akkor már nem éri meg nekik és egy 1x használatos (mivel tovább nem bírja) zacskó zöldségnek-gyümölcsnek 10-20 Ft.
2023. ápr. 17. 22:23

Nem szívesen használok eldobható dolgokat, de műanyagot sem. Itthon üveg és porcelán poharakat használok. Ha utazom vagy a kertben dolgozom vannak ivócsőrös termoszaim. Természetesen környezetbarát.:) Vidéken nem dobunk ki semmit, mert jó lesz még valamire.


Megnéztem egy hasonló témájú ausztrál oldalt. Nemes cél, de azt, hogy naponta ilyen poharakból igyon kevés magyar ember engedheti meg magának.

[link]

12. PöttyösPanka (válaszként erre: 1. - Bubu22)
2023. ápr. 17. 20:29
Az átlag embernek teljesen mindegy, hogy miből van a pohár, amiben az elviteles kávét kapja. A cégeknek nem mindegy, akik többszázezret vesznek havonta. Ők viszont nagyon árspecifikusak. Nem tudsz a semmiből olyan rendszert kiépíteni, ami árban felveszi a versenyt a már meglévő, rendkívül termelékeny technológiákkal.
11. tsfmvk (válaszként erre: 6. - Globus)
2023. ápr. 17. 19:20
+ ovisok, bölcsisek :D
10. Kacsahercegno (válaszként erre: 1. - Bubu22)
2023. ápr. 17. 18:39
Mennyire vízigényes? A GYIK-be tehetnétek ilyen környezetterheléssel kapcsolatos adatokat, pl. hogy a papírhoz meg a műanyaghoz képest mennyivel jobb. Amúgy én lusta vagyok, ha nekem kéne megvenni és hurcolászni akkor nem, de pl. a büfében meg kajarendeléskor fizetnék x összeggel többet a (bizonyítottan!) környezetbarátabb csomagolásért.
2023. ápr. 17. 18:33
A cukornád előállítása az környezetbarát? Inkább az újrahasznosítással szimpatizálok, mint az ilyen célú növénytermesztéssel (erdőirtás, öntözés, permetezés)...
8. ,zumba (válaszként erre: 1. - Bubu22)
2023. ápr. 17. 18:27
Nem.
7. secret8 (válaszként erre: 1. - Bubu22)
2023. ápr. 17. 18:24

Alapból kerülök minden eldobható, egyszer használatos dolgot. Ha papír, ha műanyag, ha cukornád. Nem hiszem, hogy használnám, bár lehet, hogy adódhat ilyen helyzet. Ebben az esetben talán előnyben részesíteném az általad mutatottakat. Az ár is számítana persze (az a tapasztalatom, hogy amire rá van írva, hogy "fenntartható", az mindig drágább).

De ugyanakkor az egyszer használatos műanyagok már be vannak tiltva, tehát erre ez nem alternatíva. Az eldobható papírtányérok szintén újrahasznosított alapanyagból készülnek, tehát nem irtanak ki ezért erdőket.

6. globus (válaszként erre: 2. - Tsfmvk)
2023. ápr. 17. 18:01
+ kávét!
2023. ápr. 17. 17:34
Azt értem, hogy fenntartható, abból a szempontból, hogy a hulladék folyamatosan keletkezik, ami az alapanyaga ezen termékeknek. Ha viszont csak egyszer használatosak a termékek, akkor a gyártásukhoz szükséges energia, a gépek működtetése nem tudom, mennyire kíméli a környezetet. Nem értek hozzá.
4. futóbajnok (válaszként erre: 1. - Bubu22)
2023. ápr. 17. 17:30

Szia!

Ezek egyszer használatos eszközök, jól látom?

3. birebora (válaszként erre: 1. - Bubu22)
2023. ápr. 17. 17:14
Kipróbálnám igen.
2. tsfmvk (válaszként erre: 1. - Bubu22)
2023. ápr. 17. 17:12
Igen használnám. Játékot, festmémyt és mindenmentes sütit tárolnék benne.
2023. ápr. 17. 17:03

Sziasztok!

A BGE hallgatójaként egy egyetemi feladat keretein belül létre kellett hoznunk egy saját vállalkozást. Így született meg a BioCup ötlete. A vállalkozás küldetése, hogy Magyarországon is népszerűbbé tegye a fenntartható eszközök használatát. A BioCup cukornádból készült eszközöket forgalmazna műanyag és papír társai helyett. Ez azért egy jobb megoldás,mivel ezek az eszközök a nádcukor gyártás során keletkezett hulladékból készülnek, ezzel a papír társával szemben is fenntarthatóbb megoldás (erdők védelme).


A véleményeteket szeretném kérni a termékekkel, illetve az oldallal kapcsolatban.

Ti használnátok?


Előre is köszönöm! :)

[link]

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook