Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Egyes emberek miért vesznek fel személyi kölcsönt karácsonyi költekezésre? fórum

Egyes emberek miért vesznek fel személyi kölcsönt karácsonyi költekezésre? (beszélgetős fórum)


1 2
50. tumbo2 (válaszként erre: 49. - Flóra76)
jan. 19. 10:17
én is csodálkoztam,hogy a szegény emberek miért tesznek ki karácsonyi égőket.aztán belegondoltam,mert nekik még annyi sem jár?
49. Flóra76 (válaszként erre: 48. - VDSz)
jan. 19. 09:28
Mert kompenzálnak.
48. VDSz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 19. 09:26
Csomó embert ismerek, aki külföldön dolgozik, de 20-25 ezer eurós autót vesz, hitelre. Lehetőleg Audit, BMW, Mercedest, mer' meg kell mutatni az itthon maradt parasztoknak.
jan. 19. 09:21
...mertb egyes emberek agyon koltekezik magukat holott egy ajandeknak sose az ara szabadna,hogy fontos legyen hanem az,hogy szeretettel adom a masiknak!szivvel!
46. tumbo2 (válaszként erre: 36. - Tumbo2)
jan. 4. 10:15
mégsem azt kaptak,mert a lányom nem mehet wellnessezni,inkább pénzt.én meg sok csokit,persze hízzak,meg a képemre arclemosót.
jan. 4. 10:05
Minden számomra kedves kolléganőmnek készítettem össze karácsonyi csomagot. Egymástól függetlenül, meglepő módon mind a karácsonyi mintás zokninak örült a legjobban!😀 Egy zokni érted? Semmi extra. Egy pár zokninak örültek és hálálkodtak.
44. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 4. 10:00
Se hitelt nem vettem fel, se nem ugattam senkivel össze karácsonykor. Micsoda életképek lehetnek nálatok…😭
43. tumbo2 (válaszként erre: 40. - Lolita2112)
jan. 4. 09:56
szerencsétlen húgom még mindig kínlódik az öcsénk kölcsönei miatt.mivel az örökösének házrésze van,állítólag védi kiskorúnak érdekeit a gyámhivatal,egy katyvasz az egész.
42. tumbo2 (válaszként erre: 41. - Lolita2112)
jan. 4. 09:51
bár nekem már nincs kicsi gyerekem,de nem hiszem,hogy vennék föl személyi kölcsönt.én ahol dolgoztam,még régen a takarék küldte a letiltást a munkabérből.alig tudott átmenni a nyolcadik osztályon,de nagy bulit csaptak.aki fölvette,az már meghalt,de a kezes még mindig fizette a kölcsönt.
jan. 4. 09:36
sok ember csak igy tudja megoldani,hogy a gyerekeiknek legyen vmi ajandek a karacsonyfa alatt.
2023. okt. 30. 00:35
svelemenyem szerint mindenki maganugye,hogy mikor es miert eshogy mennyi kolcsont vesz fel,de teny kartyaval newm nehez tobbet kolteni....en mottom-"addig nyujtozkodj ameddig a takarod er!"
39. Gretaa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 25. 18:34

Nagyon sok szegény család van és lehet azt a karácsonyt szerényebben is megünnepelni..

Viszont a nem szegény családok is képesek hitelt felvenni csak mert túlköltekezték magukat olyan dolgokra is ami nem annyira szükséges.

Én sokat látom ezt a környezetemben.

38. levarosbukta (válaszként erre: 37. - Nancy Ann)
2023. okt. 25. 18:29
Hát minket a mocsári gólya hozott, és ketten össze is raktuk a nagy semmit. Ha nem veszünk fel hitelt - főleg az elején amikor összekerültünk - gyakorlatilag semmink nem lett volna. Összerántottuk a gatyamadzagot és fizettük. Most is van hitelünk, de ma már nem okoz gondot annak törlesztése. Szóval ha jó a hitelszerződés nem olyan ördögtől való az.
2023. okt. 25. 17:53

Abba szocializálódtam,hogy egyetlenegy dolog van a világon,amire megengedett hitelt felvenni:a lakás.Sajnos két pedagógus szülővel,meg vidéki kisvárosban örökölt nagyszülői házzal hitel nélkül Pesten még egérlyuk sem ment volna.Pár év múlva végtörlesztettünk,így ma már semmilyen hitelem nincs.

Autóra,műszaki cikkre,utazásra soha az életben nem vennék fel hitelt,nincs az az isten.

Párom ugyanígy gondolkodik,ugyanígy végtörlesztett lakáshitel van a háta mögött.

36. tumbo2 (válaszként erre: 33. - K-né Zsóka)
2023. okt. 25. 17:01
valószínű,hogy a gyerekek utalványt kapnak,de,hogy azért kölcsönt vegyek föl?ha nincs akkor nincs.
35. tumbo2 (válaszként erre: 33. - K-né Zsóka)
2023. okt. 25. 16:57
nagyon régen,mikor a takarék még a munkahelyre küldhette a letiltást,elképedtem,hogy mire vettek föl az emberek személyi kölcsönt.igaza volt a főnökömnek,öt évig fizettem a gyerek főiskoláját/magán,Kodolányi,ismételt is/még ,hogy meg is ünnepeljem,na ne már.
34. tumbo2 (válaszként erre: 32. - Napsugár8)
2023. okt. 25. 16:52
én is szeretem az ilyesmiket,köröm,csülök,de a gyerekek nem.
33. K-né Zsóka (válaszként erre: 2. - Fülemüledal)
2023. okt. 25. 16:36
Komoly, felnőtt szomszédasszonyom van, aki mellesleg rokkantnyugdíjas, és a tavaly karácsonyra hitelt vett fel, hogy a 35 éves fiának telefont vegyen. Életerős, dolgozó fia van, megvehette volna magának, de jobb volt siránkozni, és anyu ugrott is azonnal. Sok ilyen van, a munkahelyemen is csak hüledezek minden évben.
32. Napsugár8 (válaszként erre: 29. - Tumbo2)
2023. okt. 25. 15:57
Ilyen sátoros ünnepekre szoktam valami sertés köröm, csülök pörköltet főzni (marhalábszár már régen volt) annyit, hogy kb. 2-3 ebédre legyen, plusz kb. annyi megy a fagyóba. Jobb az íze, ha egyszerre több fő. Ugyanígy a töltött vagy húsos káposzta és kész. De ez nem jelenti azt, hogy egyszerre meg is kell enni. Szilveszterre én is csak 1-2 szelet húst sütök, sárgaborsó levest, (a lencsét nem szeretem), a maradék újév napjára besűrűsödik főzeléknek. Tökéletes. :))
31. tumbo2 (válaszként erre: 28. - Tumbo2)
2023. okt. 25. 15:31
el is viszik mind a hármat.
30. tumbo2 (válaszként erre: 27. - Napsugár8)
2023. okt. 25. 15:30
mivel nekem a karácsony olyan,mint a többi na,ha nem jönnek a gyerekek pont aznap,lehet,hogy tejfölös tészta lesz.
29. tumbo2 (válaszként erre: 27. - Napsugár8)
2023. okt. 25. 15:28
magamnak egy két szelet húst sütnék.bár,ha látnék egy krémest,de mostanában nem láttam.
28. tumbo2 (válaszként erre: 27. - Napsugár8)
2023. okt. 25. 15:24
tavaly nyílt egy sütis,csak rendelni lehet,meg persze , menni érte.két mákost,meg egy diós bejglit rendelek,a többit sütöm.
27. Napsugár8 (válaszként erre: 20. - Tumbo2)
2023. okt. 25. 15:19
Van egy maszek-kenyér pékség boltja itt a közelben, lehet nála kapni mákos rétest, diós rétest. Az utóbbi években abból veszek 2-2 szeletet karácsonyra magamnak, valamennyi sajtos pogácsát és ennyi. A benne levő kcal szempontjából már ez is túl sok. :))
2023. okt. 25. 13:10
:D , :D 👍
2023. okt. 25. 13:05
Mert nem gondolkodnak, butusok.
24. fincsi5 (válaszként erre: 23. - Tumbo2)
2023. okt. 25. 12:41
Na az nekem elképzelhetetlen, inkább megszakítanék egy berakott pénzt, minthogy jó magas thm-ért, és hetente fizessem a hitelt.
23. tumbo2 (válaszként erre: 22. - Fincsi5)
2023. okt. 25. 12:19
mint nem tudom,milyen cég,hát hetente kéri a részletet,ha havonta egyszer van bevételem,akkor miből fizetném.
2023. okt. 25. 12:15
Mostanában láttam olyan statisztikát, hogy a napi megélhetésre vesznek fel hitelt. Itt elakadtam, hogy tudja a hitelt fizetni, ha nem jön ki a bevételből?
21. tumbo2 (válaszként erre: 8. - Napsugár8)
2023. okt. 25. 11:37
gondolom most is van ilyen.volt aki a ballagási bulira vett föl hitelt,rég meghalt,mikor a kezes még mindig fizette.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook