Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Bebuktuk a személyi kölcsönt fórum

Bebuktuk a személyi kölcsönt (beszélgetős fórum)


11. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Mamus2011)
2014. dec. 10. 21:18
Akkor ne kapcsolattartóval egyezkedj, hanem írd le egy levélben, hogy mennyit tudnál havonta törleszteni, és kéred a segítségüket.
10. Pipi57
2014. dec. 10. 10:28
Sajnos a bankok nem hagyják a magukét.Van olyan hogy elengedik a kamat egy bizonyos részét,csak ez bank függő.
9. dogiz (válaszként erre: 4. - BESTia ☺)
2014. dec. 10. 10:26

Ez így van ahogy írod, de egyszer minden letelik és nem mindegy mennyi kamat, vagy netalán kamatos - kamat + végrehajtói költségek.

Ha van jövedelmetek, a munkahelyre elküldik a letíltást.

8. Pipi57 (válaszként erre: 5. - Nefaria)
2014. dec. 10. 10:26
A banknak fel kell mondania a hitelt ,anélkül nem adhatja át a Faktoringnak.
7. simple (válaszként erre: 4. - BESTia ☺)
2014. dec. 10. 10:16
Nem tévedsz, ez így van! Először a kamatot fizeted vissza, csak ha ez megvolt akkor a tőke részt.
2014. dec. 10. 10:12

Anno én is voltam ilyen helyzetben,annyi kivétellel,hogy lelépett a cégem én meg terhes lettem,és hónapokig nem kaptam pénzt,míg az összeget el nem bírálták az oep-nél.Folyamatosan írtam a kérvényeket,mikor megjött a válasz,másnap ismét kérvényeztem,hogy még egy kis haladékot adjanak,majd 5 hónap múlva egy összegben megjött a pénzem amit el is utaltam nekik.Nem volt gondom,de valamit tenni kell,hogy lássák,hogy igenis akarod fizetni,csak nem megy.

Nektek van jövedelmetek,utalgass még ha kevesebb akkor is!

2014. dec. 10. 10:07

Én is ezt javaslom, fizess, amennyit tudsz.

Az eljárás menete attól függ, hogy anno milyen alakiságú okiratot írtatok alá. Ha voltatok közjegyzőnél, és van pl. jelzálog a házon, akkor a Faktoring előbb a közjegyzőnél végrehajtási záradékkal láttatja el az okiratot, azután megy a végrehajtóhoz az ügy, ez azért nem egy-két nap, jó esetben lehet pár hónap is.

Ha nem volt közjegyzői okirat, akkor előbb egy fizetési meghagyás iránti kérelmet fog beadni egy közjegyzőhöz a Faktoring, itt figyelni kell arra, hogy mindenképp vegyétek át a levelet, mert ha nem veszitek át, akkor 15 nap után jogerős lesz, és megy a végrehajtóhoz! A közjegyzőnél is lehet részletfizetési kérelmet előterjeszteni, hátha ott humánusabbak lesznek, szerintem a havi 30-as vállalást megadhatja.


Ja, és még valami: felmondást küldött-e már a bank? Ez feltétele annak, hogy egy összegben esedékessé váljon a tartozásotok.


Remélem segítettem.

4. BESTia ☺ (válaszként erre: 2. - Dogiz)
2014. dec. 10. 10:04

"csökken a hiteled és a kamat meg nem növekszik"


Ebben nem vagyok biztos. Tudtommal ilyen esetben pont, hogy a kamatot (egy részét) fizeti az ember, az alap meg megmarad. Ha tévedek, akkor tévedek.


Fórumindító, a nem fizetésnél a kevesebb részlet fizetése is jobb.

3. Pipi57 (válaszként erre: 1. - Mamus2011)
2014. dec. 10. 09:57
Mivel én bankban dolgozom,ezért azt ajánlom, hogy amennyit tudsz utalj a hitelszámládra.Nem baj ha nem azonos az összeg havonta ,de látják legalább hogy akarod fizetni,és amíg pénzmozgást látnak,nem indíthatnak semmilyen szankciót ellenetek.
2014. dec. 10. 09:52
Annyit fizess be havonta amennyi telik: 10-20-30, a nem fizetésnél még mindig jobb, látják, hogy csökken a hiteled és a kamat meg nem növekszik. Én tuti, hogy fizetném ha csekked nincs utald át, közleményt ne felejts el írni.
2014. dec. 10. 09:45

Tavaly év végén már nem tudtuk fizetni az OTP személyi kölcsönünket, havi 50 volt. Márciusban fizettünk utoljára. OTP Faktoringnál van már régóta az ügy. Hiába egyezkedünk, havi 60-nál kisebb csekket nem kapunk. Mondanom sem kell, ha havi 30-at kapnánk, talán menne, de ez így nem. Azt mondta a kapcsolattartó, ennél kisebbet nem enged a rendszer.

Az otthonunk miatt vettük fel, arra költöttük, közben szülni mentem, s mondanom sem kell, elúsztunk vele. Van egy telkünk, ami eladás alatt van, nem megy el, de abból ki tudnánk fizetni az egészet. Jó lenne 3-4 hónapot még húzni, talán tavasszal elkel. Én nagyon félek, rettegek, hogy az otthonunk is rámehet. Van jelzáloghitelünk is.

A kérdésem, hogy mi fog történni, fizetési meghagyás még nem érkezett, hallottam róla, de fogalmam sincs, mi az, de az még nincs.

Semmilyen segítségünk nincs, hónapról hónapra élünk, mindketten dolgozunk ( én gyed mellett ) nem tékozoljuk el a pénzt. Csípős megjegyzések kíméljenek, egy egygyermekes dolgozó család vagyunk szülői segítség nélkül. Köszönök szépen minden információt.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook