Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Egyedülálló anyukák, segítsetek fórum

Egyedülálló anyukák, segítsetek (beszélgetős fórum)


1 2
2018. dec. 27. 14:13

Sziasztok!

Megtudnátok mondani hogy mekkora most jelenleg az az összeg, amit az ÁLLAMI GYERMEKTARTÁSDÍJ-ként megállapítanak? Van minimum összeg?

2,5 éve semmit sem tudunk az apukáról, életjelet nem ad magáról, az kizárólagos felügyelet és egyúttal az államilag megelőlegezett gyermektartásdíj igénylése folyamatban van a bíróságon (Fejér megyei).

Illetve mekkora perköltséggel számoljak?

Köszönöm !

2013. máj. 5. 18:24
Mi is a veletlenek koszonhetjuk , korhazba kerult a kisfiam es Ott, aztan jott Minden magatol!
2013. máj. 5. 16:35
Nekem időm nincs ismerkedni, mert egyedülállóként kétszer annyit kell dolgozni a megélhetésért. :( És azt sem tudom, hol lehetne :)
2013. máj. 5. 15:29
Sajnos nem könnyű :( Próbálkoztam párkapcsolat ,minden szép volt ,imádta a gyermekemet aztán egy idő után idegesítette !! Nekem akkor is és most is a kisfiam az első tehát külön mentünk ,így láttam jobbnak ,meg persze az édesapjához semmi közöm és mindig avval jött hogy kiköpött Ő pedig nem is ismeri !!
39. Tina87
2010. márc. 31. 11:37
Még mindig érdekelne másoknak hogy megy az egyedülálló gyereknevelés?? :D
38. Tina87 (válaszként erre: 36. - Virág85)
2010. márc. 13. 21:58

Hát ja...ma is jött, még jó hogy magától sem mara egy órát sem, mert nem volt tiszta.Szerencsére egye ritkábban látjuk, ilyen apa nem kell a lányomnak, már ha apának nevezhető.

Hát csak tudod, néha ülök csak úgy és azon gondolkodom mi lesz holnap és pár percig sírhatnékom van, de ránézek a lányomra és mosolyoghatnékom lesz, hogy ha Ő itt van nekem nincs is semmi bajom.Persze a lelkem mélyén van, de vele könnyebb minden :D

37. Virág85 (válaszként erre: 35. - Tina87)
2010. márc. 13. 20:57

Sztem reménykedünk....

monjduk a mi mindennapjainkat nem kell bemutatni. asszem. :)

36. Virág85 (válaszként erre: 34. - Tina87)
2010. márc. 13. 20:56
Erre én azt mondom, h a pénz nem büdös. Lehet utalni is, nem kell elhozni...
35. Tina87
2010. márc. 13. 20:29
Más egyedülállók hogyan élik az életüket, csak ez érdekelne?
34. Tina87
2010. márc. 9. 13:27
De ha piásan jön akkor a pénzével együtt be sem engedem.
33. Tina87
2010. márc. 9. 13:26
Na lányom apja hívot hogy majd hétvégén hoz pénzt (tartásdíjat), hát erre kiváncsi leszek, addig marad a gyesből mardt pénzem, ha tudnék spórolni, az jó lenne, de min??
32. Tina87 (válaszként erre: 31. - Virág85)
2010. márc. 8. 08:57
Hát jobb is.Nekem a pénze sem kell.
31. Virág85 (válaszként erre: 30. - Tina87)
2010. márc. 7. 21:15
hát, ha piál, akkor inkább jobb is, ha nem látja a lányod...
30. Tina87
2010. márc. 7. 13:21
Hát nálunk most apuka nem fizet úgyhogy nem is jön, ne is.De azért valamelyik nap láttam a kocsmában, na erről ennyit...ennyit jelent neki hogy lássa a lányát.
29. 70a5a27405 (válaszként erre: 28. - Tina87)
2010. márc. 4. 22:04
De nem ám!..
28. Tina87 (válaszként erre: 27. - 70a5a27405)
2010. márc. 4. 22:03
Hát akkor neked sem egyszerű.És apuka nem is keresett?
27. 70a5a27405 (válaszként erre: 1. - Tina87)
2010. márc. 4. 21:47
3 hónapos terhesen otthagytam a gyerek apját és hazaköltöztem a családi házba.Azóta pár nélkül élem mindennapjaimat....Nem egy felemelő helyzet...
26. Tina87
2010. márc. 3. 21:03
Azér talán egyszer lesz jobb is, most csak olyan napról-napra van minden.
25. Tina87 (válaszként erre: 23. - Tamianyu)
2010. márc. 3. 10:20
Ő sem nagyon jön, nem fizet, ha még is jön olyan bor szaga van, hogy egyből mondom is neki inkább menjen el és holnap jöjjön vissza józanul, mivel úgy nem tud általában pár hétig nem is látjuk.Nem cseszeget minekt hogy elvinné szerencsére, annyira nem érdekli a lánya.Ha lenne pénzem biztos tenék valamit az ügy érdekében, de így nem piszkál minket, csak jó lenne ha egyáltalán nem jönne, mert ilyen emberre nincs szüksége a lánykámnak.
24. Tamianyu (válaszként erre: 20. - Inci-finci)
2010. márc. 3. 09:22

Igen,így már sokkal bonyolultabb.

De csak jön valaki aki meg tudja ütni velük a közös hangot...

Szerintem aki téged nagyon szeretni fog,az megpróbálja.Én nagyon rossz megközelítésnek tartom egy férfi részéről ha a gyerekeket senkinek nézi,és úgy gondolja fogja be a száját őleőtte.Ez nem így van.Persze tudom milyenek a kamaszok(nekem is van),de ha szeretettel közelítenek feléjük,van okuk a bizalomra,akkor másképpen viselkednek.Az én gyerkőcöm már 16 múlt,nehéz vele sokszor,de még sosem hangzott el(eddig),hogy nem vagy az apám vagy hasonlók.Ez csakis a felnőttön múlik,hogy mennyire tud értelmesen gondolkozni kommunikálni a gyerekkel.Láttam már itt leírva,hogy az anyuka új párja gyerek módjára veszekedett huzakodott a tini gyerkőccel,ott tettek keresztbe egymásnak ahol tudtak.Én ezt nem tartom normálisnak.Persze talán agyerek is neveletlen tiszteletlen volt,ezt nem tudhatjuk.De számomra nem lenne kérdés,hogy kit válasszak ha muszáj lenne.

Nem egyszerű.de talán nem lehetetlen.Ha ráakadsz egy olyan pasira akivel együtt tudtok élni,abban biztos lehetsz,hogy nagyon szeret:-)))

Remélem sikerülni fog mindenkinek.

23. Tamianyu (válaszként erre: 22. - Tina87)
2010. márc. 3. 09:15

Az én exem sosem fizetett tartásdíjat.El nem tiltottam a gyerektől,de nem örültem volna ha látogatja,elvinni pedig nem engedtem volna.Ő is ilyen életmódot élt amit leírsz.Nekem tanút sem kellett vinnem,ránézett a bírónő és a véleménye az arcán volt az is amit nem mondott ki.Igaz mi akkor már 3 éve külön éltünk,és eszébe sem jutott apukának,hogy van egy gyereke akiről gondoskodni kellene.Hát ez nem volt valami jó pont a számára.Akkor a szüleimmel éltünk,és úgy voltam vele nem bánom ha nem fizet,csak felejtsük el egymást.Ilyen ember nem épen jó példakép apa egy gyereknek.Ebben egyet értett a bíróság is.Én ott azt kértem,ha akar kapcsolatot tartani a gyerekével,akkor az rendszeres legyen és akkor fizessen is,(mindig józanul jöjjön,normál emberi képet mutasson),vagy hagyjon minket békén.Ugyanis az elején mindig megígérte a gyereknek,hogy jön,aztán sosem jött(utánam szaladgált egy darabig,amikor rájött,hogy reménytelen feladta),ez pedig nem jó a gyereknek.A tartásdíjról hivatalosan nem lehet lemondani,mert ahhoz a gyereknek van joga.

Nem hiszem,hogy arra kötelezne a bíróság,hogy ilyen emerre bízd rá a gyerekedet.

22. Tina87 (válaszként erre: 21. - Inci-finci)
2010. márc. 3. 08:49

és ha tanúkkal bizonyítattom hogy iszákos, és feketén melózik és tartásdíjat sem fizet, akkor nem az én pártomon van a bíróság???

Abba bele bolondulnék ha oda kéne neki egy éjkszakára adnom, azt nem bírnám.

21. inci-finci (válaszként erre: 19. - Tina87)
2010. márc. 2. 22:26
Erre vigyáz a láthatást a bíróság dönti el, de nem kötelező a másik fél számára . Viszont ha te önkényesen megvonod még akkor is ha nem fizet abból bajod eshet , és a tisztelet exed elmehet a bíróságra, és pert indíthat..tudom mert az uncsim ebben a cipőben van ..
20. inci-finci (válaszként erre: 12. - Tamianyu)
2010. márc. 2. 22:23
Ez szép, de más a tapasztalat, a kor és három gyerek és még tinik stb,, ez nehéz. Egy férfi nem,tudja hogy kommunikáljon velük, más a kicsikkel vagy kisebbekkel,de tinédzserekkel és még egy nagyobbal , ez így nehéz. Simán szembe szálnak és meg mondják a véleményüket, ezt egy férfi nem nagyon viseli el , pláne idegen gyerektől ... Pont sebezhető korban vannak erre viszont nagyon vigyáznom kell.. De elsők a gyerekek és utána a többi szóval egy új kapcsolat lehetőségét már feladtam , a gyerekek még tanulnak vagy 6-10 évig .. addig meg eltelik az idő. Nehéz megfelelni egy új kapcsolatnak és három nagyobb gyereknek, őket nem lehet egy kis játékkal vagy csokival levenni a lábukról ..
19. Tina87
2010. márc. 2. 22:18

Egyébként más kérdés!

Ha az puka nem fizet, engeditek látni neki a gyereket, mert én nem engedtem, mert gondoltam ösztönző lesz a fizetés terén, de nem úgy tűnik, nem mintha pattogna a láthatásért, múltkor beteg volt, tudta és fel sem hívott hogy mi van vele.

18. Tina87 (válaszként erre: 17. - Tamianyu)
2010. márc. 2. 22:06

Hát akkor neked jól alakult, ez bíztató :)

Gondoltam már arra, hogy keresek egyedülálló apukát, úgy lehet könnyebb lenne, de olyan nem nagyon van :D

17. Tamianyu (válaszként erre: 14. - Tina87)
2010. márc. 2. 22:03

Én amikor még csak ismerkedtem,akkor az első megbeszélt randin mondtam el.Így gondoltam tisztességesnek.Mert szerintem az is érthető ha valaki úgy gondolja nem tudná más gyerekét nevelni szeretni,csak legyen őszinte és mondja meg.Én akadtam össze olyan pasival aki látszatra ugyan elfogadta,de nem ezt támasztotta alá a viselkedése.Nem szerette a gyerekem,véget is vetettem a kapcsolatnak.Persze ez nem egyenlő azzal,hogy a gyerek irányított volna,mert igazából én is azt éreztem amit Ő mondott.Legközelebb csak a férjem mutattam be neki,vele gyorsan megkedvelték egymást.Közbe is volt pár "botlás" amolyan említésre sem méltó.Hát baromi nagy szerencse kell szerintem hozzá,hogy az igazira akadjunk.Mondjuk nekem agyerekkel is szerencsém volt,mert nem az a "tüskés" természetű.Eléggé szeretni való barátságos kedves kisgyerek volt.

Vannak ismerőseim akiknek a gyerekei olyan ellenségesek,hogy nehéz ügy a közelükbe férkőzni.

16. Tina87 (válaszként erre: 15. - Virág85)
2010. márc. 2. 22:03
Hát igen, úgy elég nehéz.Én is mostanában kezdtem el, el járkálni de akkor is olyanokkal akik amúgy haver pasik.
15. Virág85 (válaszként erre: 12. - Tamianyu)
2010. márc. 2. 21:55

igenigen!! nagyon jól fogalmaztál!!

Nekem is az a legfontosabb, h szeresse a kisfiamat!!

Nem csak párt keresek, hanem apát a fiamnak...

Kimozdulni 1előre nem tudok egy 10 hós minibéb mellől...

14. Tina87 (válaszként erre: 12. - Tamianyu)
2010. márc. 2. 21:54
Ezzel én is így vagyok, első a gyerek.Csak nem tudom, hogy kezeljem ismerkedésnél a gyerekem van dolgot, meg mindenáron bemutassam e neki a pasit, szerintem nagyon sokáig az sem lényeg, de lehet akkor a pasi nem hisz majd bennem eléggé, ha nem bízom meg benne, nem tudom.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook