Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen támogatások járnak nagycsaládos egyedülálló anyukaként? fórum

Milyen támogatások járnak nagycsaládos egyedülálló anyukaként? (tudásbázis kérdés)


2012. júl. 31. 11:52

Köszönöm.

Sajnos nem egyszerű a helyzet,mert elváltunk,a bíróság a harmadik gyereket a férjemnek ítélte.Mikor meghalt,akkor már nem voltunk együtt.Az anyagi helyzetünk sajnos elég húzós,nehéz az élet manapság,bár idáig mindig megoldottuk.De rokkantan,három gyerekkel,most már támasz nélkül nagyon nehéz.Férjem szerencsére mindig segített,bár nem vártam el tőle.

2012. júl. 30. 13:56

Szia én 4éve vesztettel el párom 3gyerekell maradtam egyedül.:( Miután megkaptuk a gyerekenek kiszámolt árvaságit +özvegyit .Az önkormányzatól semmi féle támogatásaban nem részeditett .Mivel az egy főre jutó havi jövedem meghaldja:( 1/gyerek 25ezer forint az özvegyi 11ezer. +családi potlék és az anyasági . Sajnos azt senki nem nézte hogy mit fizetek ki ezen felül csak hogy megvan a jövedelem egy főre ....= ebből meg kell élni .

Remélem neked sikerül valamit intézni Jár emelt összegű családi +árvasági+özvegyi de ebben a helyzetben nem vagyok biztos mert ti elváltatok.

Sok sikert.Ha sikerül elinzézni mindnent ird meg mi sikerült .

Arra vigyázz hogy ha özvegyit kapnál akkor az semmiféle jövedelemnek nem számolhatják be .(Sajno szokás mindenhol beleszámolni ):(

2012. júl. 30. 13:38

A polgármester szociális osztályára kell bemenni.

Itt mindenről adnak felvilágosítást a lakásfenntartási támogatástól kezdve a gyermekvédelmi-beiskolázási támogatásig. Gondolom, az árvasági járadékot már kapod az emelt családi pótlékkal együtt.

2012. júl. 30. 13:35

Egyedül neveltem két gyermekem a válásunk után,a biróság a harmadik gyereket a férjemnek ítélte.Ez hosszú,ebbe nem szeretnék most belemenni túlságosan.

Idén férjem autóbalesetben sajnos elhunyt,és így a harmadik gyermek is visszakerült hozzám.

Mondták páran,hogy jogosultak vagyunk az önkormányzattól különféle támogatásokra,mert nagycsaládosnak minősülök,ráadásul egyedülállóként,de nem tudom,pontosan mire.

Tudnátok nekem ebben segíteni?



K.

2012. júl. 30. 13:34
Milyen támogatások járnak nagycsaládos egyedülálló anyukaként?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook