Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Egy tányér spenót egy tükörtojással hány kcal? fórum

Egy tányér spenót egy tükörtojással hány kcal? (tudásbázis kérdés)


2010. febr. 5. 09:53

Köszönöm szépen a segítséget, az információkat és a hozzászólásaitokat! A tápanyagtáplázatból természetesen az alapértékeket én is el tudom olvasni, engem a főzési rész érdekelt, mert abban nincs tapsztalalatom semmi még. Azért kérdeztem, mert e téren teljesen tudatlan vagyok, de nyilván senki nem ilyen infók tudatában született, úgyhogy "kedves" Tibor, nem gondolom, hogy azért, mert ezt meg mertem kérdezni, 1. hülye lennék, 2. szégyellnem kellene magam miatta, ahogy írtad.

De ahogy látom már sok fórumban kicsaptad a biztosítékot, talán el kellene gondolkodnod a jövőben, mielőtt bármit is leírsz!

12. Gy.Ibi
2010. febr. 5. 09:29
A L...-ben lehet kapni készen,fagyasztva.Aki arra jár megnézhetné rá van-e írva a kalória?Nekem most csak natúr van itthon.
11. Gy.Ibi
2010. febr. 5. 09:22
Egy adagban 17g zsiradék meg 20g szénhidrát van.Ahol pl.több száz adagot főznek nem hasraütéssel teszik,hanem meg van írva,hogy miből mennyi kell.
10. Gy.Ibi
2010. febr. 5. 09:01
Attól függ,hogy kerekíted-e?Mert akkor 280.
2010. febr. 5. 08:59
zsiradék bocs
8. 0ef5da02f3 (válaszként erre: 3. - A4e4d80880)
2010. febr. 5. 08:58
Én úgy tudom hogy a spenót olyan 280 kcal körül mozog,attól függően menyi zsiradákkot használsz,ha sütsz még mellé egy tojást akkor kb 320...
2010. febr. 5. 08:51
284kal 1 adag parajfőzelék.A tojást még hozzá kell számolni.Legjobb hozzá a buggyantott tojás,abban nincs külön zsiradék.
2010. febr. 5. 08:15

Szia!


Arra már gondoltál, hogy a spenótot csak megfonnyasztod egy kicsit, dobsz bele fokhagymát, és így eszed meg mondjuk nem tükörtojással hanem zsírmentes sonival? Akkor szinte csak a spenót van, ami 40 kcal, és a zsírmentes soniban 100 grammban van 105 kcal. :) Sztem így is nagyon finom, én így szoktam készíteni, ha diétázom... vagy tényleg csak tojásfehérjével, de az meg olyan semmilyen :(


Marcsi

2010. febr. 5. 08:12
Én ma épp spenótot csinálok: rántással, tejszínnel, pörkölttel. Kicsit se érdekel a kalória-értéke, sok, pláne, hogy kenyeret is eszek majd hozzá. Viszont imádom.
2010. febr. 5. 08:11

krasch, ez nem így működik. a kalóriaérték úgy adódik össze, hogy a rántásban levő liszt, olaj (és ezek elég nagy számok) plusz a felhasznált spenót és tojás mennyisége alapján adod össze a résszámokat.

magyarul a tányér méretétől és az elkészítés módjától függően - pl ha nincs benne tej, nincs berántva, akármi - a kaja 1oo kalóriától akár 7oo-ig bármi lehet...


ezért a fogyó alatt nem érdemes más ember által készített ételt enni, vagy amit tehetsz, hogy egy kicsit fölébecsülöd a dolgot, de így szerintem nagyon nehéz fogyózni.


(példa

2 kanál liszt 14o

2oo g spenót 4o

3 ek. olaj 27o kcal!!

2 dl tej 12o kcal

2 tojás 13o kcal


ez egy nehéz sűrű spenót jó sok zsiradékkal, és honnan tudod, mit tett bele, aki főzte? max ízre-állagra lehet tippelni, hogy mennyire sűrű, nehéz az étel.


ha magad csinálod, esetleg ne rántsd be, akkor kiesik a liszt, és csak 1 kanál olajon párold (ehhez iszont akkor vizet kell adni, befedni), mindjárt csak 2oo kcal körül vagy...

3. a4e4d80880 (válaszként erre: 2. - Spiritus)
2010. febr. 5. 07:45
Nagyon szépen köszönöm!
2010. febr. 5. 07:40

Szia!

A tojás (átlag) 75 kcal... figyelembe véve, ha akár minimális zsiadékot is használsz akkor alsó hangon egy 100-as. Én a spenótot számolnám 200-al ha egyáltalán vagy csak nagyon keveset rántasz rajta, bár bevallom spenótot még csak egyszer csináltam életemben, nem vagyok benne biztos hogyan kell, de ha úgy mint bármit,akkor tejföllel behabarnám azt kész. Na meg tányér és tányér között is van különbség, de 200 alá nem mennék vele, szóval összesen 300. De ez viszont jó kaja, egészséges. Sokat spórolhatsz azon ha a tojásból csak a fehérjét eszed mert az olyan 15kcal (mondjuk 2-őt) és akkor az extra minimális zsiradékon 50kcalból megúszható és az érzet szerintem ugyan az mintha egy tojást ettél volna.

2010. febr. 5. 07:27
Egy tányér spenót egy tükörtojással hány kcal?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook