Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit szólsz, ha a testvéred a saját evőeszközével a gyereked tányérjába nyúlkál? fórum

Mit szólsz, ha a testvéred a saját evőeszközével a gyereked tányérjába nyúlkál? (beszélgetős fórum)

1 2
60. Tejespite (válaszként erre: 59. - B892d196e8)
2012. máj. 10. 08:55

:-))

Ez jópofa és igaz!

2012. máj. 10. 08:34

Ha a saját evőeszközével nyúl a gyerekem tányérjába akkor semmi.

De ha a gyerekem evőeszközével nyúlkál akkor sincs semmi.

58. csgybzs (válaszként erre: 57. - A0c1361e44)
2012. máj. 10. 08:09
De nem mindenki ilyen, nálunk a családban senki nem tud egymás után ugyanabból, ugyanazzal az evőeszközzel enni. Ez nem mindenkinek alap...
2012. máj. 9. 20:47

Te féltékeny vagy a tesódra. Lehet azt hiszed elveszi a gyerekedet? És még a szüleiddel is gondjaid vannak. Ez beteges.


Illik? Nem illik? Nem egy család vagytok?

Nevetséges. Ha egy idegenről lenne szó, akkor megérteném, de így. Elég érdekes nevelés.


Engem sosem zavar, ha a családomból bárki beleeszik a kajámba vagy a gyerekemébe, sőt simán eszek a barátnőm után is és a gyereke után is.

tudom, hogy nincs semmi bajuk és nekem sem, így senkinek nem lehet baja. Ha valaki beteg, akkor az mondja, hogy most beteg és figyeljünk a poharakra, stb.


Én biztos nem szólnék neki, hacsak nem tudom, hogy beteg. Lehet AIDS-es? Ezért félsz?

2012. máj. 9. 19:51
Semmit. Észre se venném. A gyerek sokkal durvább dolgokat hoz haza az oviból és ragaszt ránk, mint mi rá.
55. genlips (válaszként erre: 1. - Anatita81)
2012. máj. 9. 19:45

engem ilyen mértékben nem zavarna. persze 1 éves korig ezzel vigyáznék, de utána már kialakul a gyerek immunrendszere és innentől igazából az a jó, minél több dologgal találkozik. persze nem egyszerre...

halálos betegséget nem hozott biztosan haza, még ha Gambiából vagy Zambiából is érkezett volna, mert akkor meg sem érkezett volna. a többire pedig kialakul az immuniátása a gyereknek.

(ha egyáltalán van mire......)


egyébként meg, ha a hajón beteg volt a tesód, de felépült utána teljesen, akkor haza már csak az immunitását vitte haza, ami meg nem (!) fertőz.

54. e57e061615 (válaszként erre: 51. - Anatita81)
2012. máj. 9. 16:27

A közösbe nyúlkálás mondjuk nagyon gáz.


A rászólás meg sztem nem baj, ha jogos, mert a gyerek olyasmit csinál, amit nem kellene. A tesóm gyerekére én is rászólok, ha kell, vigyázokr is rá. Mondjuk kiabálni nem kiabálok vele. A férjem keresztlányára csak akkor szólok rá, ha már kibírhatalan (szerintem borzasztó neveletlen, elkényeztetett gyerek), de soha egy percet nem őriztem meg, és nem is fogom. A születésnapjára sem megyek el. Esetenként lehet latolgatni, kinek mi a jobb, nagynéni vagy hasonló mennyire maradjon ki.

53. Anatita81 (válaszként erre: 52. - Tejespite)
2012. máj. 9. 15:59
Köszönöm, hogy leírtad! :)
2012. máj. 9. 15:14
Sokminden eszembe jutott a hsz-ok olvasása közben, megpróbálom összeszedni. Nem ismerjük a másik oldalt. Nem tudjuk, ez a nyúlkálás mit takar. Jobbra-balra lökdösi a tányérben lévő dolgokat, h az alul lévő vmit kivegye magának, (amit kétlek) vagy volt a tányérban vmi, amit a gyerek nem kért v nem szeret, v akármi, esetleg a nagynéni túl nagy falatnak gondolta, v volt benne egy kis csontdarab és átnyúlt kivette? Nem követendő példa, de biztos, nem buknék ki rajta ennyire. Alapból az látszik, h vmi bajod van a nővéreddel. Egy gyereknek az csak jó, ha többen szeretik. Nyilván a nővéred is szereti. Emiatt ne legyél rá féltékeny, sose fogja a gyereked őt jobban szeretni mint az édesanyját. Neki megmarad a nővéred egy egzotikus nagynéninek, aki időnként hazajön, érdekes dolgokat hoz és mond, akiről jól esik majd beszélni az oviban v az iskolában, és várni, h eljöjjön. Ennyi. Esetleg időnként elmond majd neki olyan dolgokat, amiket Neked nem, de az nem azért lesz, mert őt jobban szereti, hanem azért, mert más a kapcsolat formája. Nekem nincs testvérem. Édesanyámat nagyon szerettem és tiszteltem élete utolsó napjáig (87 évesen ment el) mindennapi kapcsolatban voltunk, annél szorosabb és jobb gyerek-szülő kapcsolatot nem tudok elképzelni. DE kamaszkoromban voltak dolgok, amiket könnyebben el tudtam mondani Anyukám testvérének, akit évente pár alkalommal láttam. Anyukám sose volt féltékeny! Úgy érzem, azt látod h a szüleid, v apukád őt jobban szereti. Ne hidd! Ha két v több gyereked van, meglátod, Te sem egyformán szereted a gyerekeid. Nem jobban v kevésbé hanem másképp, mert minden ember másfajta szeretet, törődést igényel. És próbáld a testvéred helyzetébe is beleképzelni magad. Valószínű h Te most azt érzed, h milyen jó neki, utazgat, nem csinál semmit, szép helyeket lát, érdekes emberekkel találkozik, Te meg itthon vagy éled a mindennapi egyszerű életed. Nem bántásképp írom. Ugyanakkor azt is tudod, h nem cserélnél vele, mert Neked itt vannak a tündéri gyerekeid akiket imádsz és a férjed. Nem dolgoztam hajón és külföldön, de több olyan embert ismerek, akik dolgoztak távol a hazájuktől. Hidd el, nem könnyű azt sem, és ha hazajön és "lógatja a lábát" azt azért teszi, mert nyilván fáradt, és élvezi, h egy ideig nem kell neki mások kénye-kedve szerint ugrálni. És nagyon valószínű, h ő a Te életed látja rózsásnak, mert van férjed, vannak gyerekeid. Jó hosszan írtam, bocs. Pedig még nem is mondtam el mindent amit gondoltam. Ne támadj neki, mert nem olyan nagy hordereje van a dolognak, de egy őszinte beszélgetés sokmindenre fényt derítene és mind2töknek jobb lenne utána.
51. Anatita81 (válaszként erre: 49. - Szilvamama)
2012. máj. 9. 15:00

De, szólok, csak hamar elfelejti. Ha normálisan szól legalább egyszer és csak utána erélyesebben, nem zavar, de ha egyből rákiabál, azért az apjának is szólok!!!


Ami miatt nem szóltam legutóbb, hogy a fiam mondta, hogy nem kéri a nemtudommit és mire kimondanám, hogy várj, anya elveszi (az ő kanalával szoktam), addigra ő már belenyúlt a villájával és be is kapta. :S

A másik, mikor a saját kanalával szed valamit a kicsiknek. Miért? Nem lehet egy tisztával, ha nincs merőkanál?

50. Anatita81 (válaszként erre: 43. - Adfa0d8bdb)
2012. máj. 9. 14:55

Hurrá, mi lenne, ha nem szeretne... :D


Én is szeretem őt, csak SOK. Mikor úgy tetszik, anyáskodik a gyerekeim felett, ha úgy, a miénknek képzeli magát. Értsd: meg van róla győződve, hogy nekünk kötelességünk magunkkal vinni vagy megosztani vele mindenünket.

49. Szilvamama (válaszként erre: 35. - Anatita81)
2012. máj. 9. 14:53

Nem tudsz ilyenkor (amikor rászól a gyerekre) odaszólni neki, hogy hagyd, majd én nevelem a gyerekem?


Mondjuk most, hogy írtad, elgondolkodtam, mert én is simán rászólok a keresztfiamra, és a húgom is a lányomra :D Majd megkérdem, hogy ez őt mennyire zavarja :D :D :D


Egyébként a nyúlkálás mit tesz ki? Beleböki a villáját egy falatba, és megeszi? Vagy belekutyul? Engem leginkább az zavarna, hogy miért eszi meg a gyerek kajáját :D Ha mondjuk kiszedi a mazsolát, mert a gyerekem nem szereti, az nem zavar.

48. Anatita81 (válaszként erre: 44. - Reload)
2012. máj. 9. 14:51
Így van, igyekszem, hogy véletlenül se mondjak rosszat rá vagy ilyesmi. :)
47. cel (válaszként erre: 28. - 9536810fa1)
2012. máj. 9. 14:44

Nálad a pont!

Ezzel a tesó is kap egy kis nevelést közvetve:)

2012. máj. 9. 14:44

Én megértem, hogy zavar. Én sem tudnék más evőeszközével, ételéből enni (anyukám sem tudott soha, az enyémmel sem, az én kajámból sem....)... egyedül a férjemmel tudok evőeszközt megosztani, pl kóstolásnál, de zavarna, ha mások az én, vagy az ő kajájába beleturkálnának....

Nyugodtan szólj neki, azért ez nem olyan nagy dolog.....

45. b-zs (válaszként erre: 28. - 9536810fa1)
2012. máj. 9. 14:40
ez nagyon jóó!
44. reload (válaszként erre: 37. - Anatita81)
2012. máj. 9. 14:38
Semmit nem kell magadba fojtanod, de attól hogy a ti viszonyotok nem a legfelhőtlenebb, a gyerekek még szerethetik nem?
2012. máj. 9. 14:38

Egyébként sztem sem annyira égető probléma ez!


Örülj neki h van testvéred, és annak h ilyen közvetlen! Ez annak a jele h szeret titeket, kötődik hozzátok!

42. Anatita81 (válaszként erre: 39. - E57e061615)
2012. máj. 9. 14:38
:)
41. reload (válaszként erre: 35. - Anatita81)
2012. máj. 9. 14:36
Szerintem a gyerekeknek nem is kell az érem másik oldalát látniuk. Ők így szokták meg a nagynénjüket. :) Vegyél be egy lesz@@om tablettát ha ennyire zavar. :)
40. adfa0d8bdb (válaszként erre: 28. - 9536810fa1)
2012. máj. 9. 14:35
Egyetértek, ez a legkevésbé sértő módja annak h szólsz!
39. e57e061615 (válaszként erre: 37. - Anatita81)
2012. máj. 9. 14:35
Azt a bocsit már előre eleresztheted magadban felé, akkor talán könnyebben szót fogtok érteni. Ha egy miért lesz megint a válasz, akkor megválaszolod, elég okos lány vagy ehhez.
38. reload
2012. máj. 9. 14:33

Sziasztok!


Valószínűleg szólnék neki, hogy ezt ne csinálja, de nem a betegségektől való félelem miatt, hanem a "tányérbanyúlkálás" miatt. Engem is idegesítene, ha evés közben valaki az én tányéromból mazsolázna..

Nyilván más a helyzet, ha mondjuk a pizzáról kell leszedni a gombát (amit itt valaki példaként felhozott), de számomra a tányérba nyúlkálás egy folyamatos dolgot jelent.

37. Anatita81 (válaszként erre: 29. - E57e061615)
2012. máj. 9. 14:27

Igen és minden más helyzetet is felfújok! :)))


Most akkor indítsak még egy fórumot, hogyan ne fojtsam magamba? Már az is segített, hogy leírtam és közben ebben-abban meg is világosodtam! :) Nem fogok, inkább megkeresem a megoldást.

Először is szólok, bár még míg csak egy gyerekünk volt is szóltam, ha jól emlékszem a válasz a miért volt... Aztán lemegyek alfába és megbocsátok.

36. Anatita81 (válaszként erre: 28. - 9536810fa1)
2012. máj. 9. 14:21
Ez egy humánus megoldás és a nagyszülők előtt is használható, köszi! :)
35. Anatita81 (válaszként erre: 30. - A93ca9f1c5)
2012. máj. 9. 14:20

Érdekes felvetés. Valóban féltékeny vagyok, mert úgy érzem, bizonyos dolgokhoz csak a gyerekek szüleinek van joga és ő ezt nem tartja tiszteletben.

Nem csak a kényeztetésre gondolok, hanem arra is, mikor úgy szól rá, ahogy magam se tenném.

Úgy könnyű jó fejnek lenni, hogy fél évente hazaesünk pár hétre és egész nap csak lábat lógatunk és a gyerekek nyilván csak az érem egyik oldalát látják és oda vannak érte. Zavar, de hagyom őket a boldog tudatlanságban, a picik öröme mindennél többet ér, azt a kevés időt meg kibackelem, míg ő parádézik. :)

34. e57e061615 (válaszként erre: 23. - A93ca9f1c5)
2012. máj. 9. 14:15
Ezt már máskor írtam. Én nem ennék bele a kisgyerek kajájába, de a maradékot rám sózhatja. Egyébként ez inkább megszokás, mint tényleges veszélyforrás.
2012. máj. 9. 14:15

sose legyen nagyobb gondod...


Vihar a biliben. Mondd meg neki, ha nem tetszik. A gyereknek semmi baja nem lesz tőle.

32. f6785046e4 (válaszként erre: 26. - Anatita81)
2012. máj. 9. 14:14

Te vagy az anya és te is döntöd el,hogy mit engedsz meg és mit nem.Kíváncsi lennék fordított helyzetben mennyire tetszene ez a nővérednek...

Állj ki az igazadért,mert nem az ő gyerekeiről van szó,hanem a tiedről.

31. 9536810fa1 (válaszként erre: 29. - E57e061615)
2012. máj. 9. 14:14
... aham... ilyesmi lehet... :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook