Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Egy orvos milyen adatokhoz fér hozzá? fórum

Egy orvos milyen adatokhoz fér hozzá? (tudásbázis kérdés)


1 2
2023. ápr. 24. 11:13
dugja fel mindenki az adatait! A gyerekeid az elsok, nem? nem akarnak egy idegzsabat latni.
32. Burrit0 (válaszként erre: 31. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 24. 11:08

hogy lenne szegyen? A hormonhaztartasod felborult a szules utan. Ez megesik. Nem a te hibad.


Fogadd el a segitseget!

Ami nehez. En nulla vagyok a bizalomban. Ugyanezzel kuzdottem.


A tesom kidobott egy szeket az ablakon. Elotte nem szolt, mert "erosek vagyunk". De neha nem.


Senki nem fog bantani, segitenek, de ahhoz lepni kell.

31. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 29. - Alnisa)
2023. ápr. 24. 09:47

Remélem is, hogy nem fér hozzá, nem az ő dolga, hogy engem hova küldtek.

Más gyerekorvos szakrendelőben sem akarok azzal égni, hogy a háziorvosom szerint "pszichiátriai gondjaim" vannak.


Elég szégyen ... még a végén a gyerekeimet is megbélyegeznék miatta.

30. Alnisa (válaszként erre: 25. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 24. 08:50

Az látja az adataid, aki felvesz a rendszerébe. Tehát ha éppen a házidokihoz mész, mert beteg vagy, akkor amikor felvesz a rendelésre, akkor hozzáfér a kórtörténetedhez.

Nem úgy működik, hogy a háziorvos csak az ö általa írt dolgokhoz fér hozz, vagy a nőgyógyász csak a nőgyógyászatos papírjaidhoz.

29. Alnisa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 24. 08:48

Nem. Csak a saját felvett betegei adataihoz fér hozzá! attól, mert kiskorú a gyereked, a Te adataidhoz nem fér hozzá!!

Amúgy be tudod állítani az eeszt-ben, hogy ki mit láthat. De nem érdemes letiltani az orvosokat, mert ha valami gond lesz veled, akkor igen sokat tud segíteni, hogy vissza tudják nézni a kórtörténeted!

28. Burrit0 (válaszként erre: 25. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 23. 23:48

En voltam pszichiatriai beteg. A korzeti orvosnak elmondtam, azt mondta, bator vagyok, barmibikor segit.

En biztam a dokimban. Az kell.


Amig valaki nem el Hollangiaban, Angliaban, Svajcban, az USA-ban, adding nem ertekeli az "ingyen" ellatas elonyeit.

27. Gretaa (válaszként erre: 19. - Tuttuka)
2023. ápr. 23. 21:45

Való igaz,kisebb településen nehezebb,de nem megoldhatatlan.

Senki nem jár szívesen ilyen orvoshoz.

26. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 23. 19:01

A pszichiátriai vizsgálataidhoz csak akkor fér hozzá, ha mentő szállít kórházba.

Ha félsz, hogy bárki láthatja a vizsgálataidat, rendelkezhetsz az ügyfélkapudon keresztül (DÖR), digitális önrendelkezés és nem fogja senki látni.

25. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 23. - Burrit0)
2023. ápr. 23. 18:35
Van párom, szerencsére nem vagyok egyedül. Szerinte sincs szükségem a pszichiátriai szakrendelésre. A gond az, hogy ott maradt a nyoma a beutalónak az eeszt-ben. Bár... elvileg csak pszichiáter láthatja, egy gyerek- vagy egyéb orvos nem. Vagy ki tudja jól értem-e.
24. Burrit0 (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 23. 18:34

Ne szarj be! Tulaggodsz.

Ha meg is neznek, kezelteted magad.

23. Burrit0 (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 23. 18:29

En nem tudom, ki mihez fer hozza, de vad gondolataid vannak.

Van ferjed, parod, aki veled van?


Itt minden nevtelen.

22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - Burrit0)
2023. ápr. 23. 18:13

Sajnos én úgy fogom fel, hogy ez még mindig egy fajta megbélyegzés. Senkinek a magánéleti vagy egyéb problémáit nem fogja megoldani a gyógyszerszedés. Én sajnos sok olyat ismerek aki teljesen függő lett, olyat is aki végül eldobta az életét.

Amúgy megnéztem, a pszichiátriai adatok megtekintése "csak szakmai egyezés esetén" engedélyezett. Elvileg...

21. Burrit0 (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 23. 18:06
M.o.-on lehurrognak, minindulge. A bapokban. Itt becsulik, ha lepsz. Foleg, ha egy aktiv ember vagy.
20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - Tuttuka)
2023. ápr. 23. 17:58
A saját háziorvosomat le fogom cserélni, ezzel a pszichiátriai beutalóval (ami ha jól értem, jelenleg az összes gyerekorvos számára látható, hiába múlt el a járványhelyzet) végleg leírta magát.
19. tuttuka (válaszként erre: 17. - Gretaa)
2023. ápr. 23. 17:52
Egyetértünk, kérdés a FI- nak helyileg van e lehetősége váltásra? Kisebb településnél nehézkesebb, de szerintem is váltani kellene!
2023. ápr. 23. 17:50

Azon kivul, amit leirtam, ne legy ilyen bizalmatlan!

En egy nagyon jo dokival talalkoztam a korhazi ellatason. Nem egyenes ut a gyogyszerfuggoseghez. Terapiara sajnos nem tudtam hozza jarni, mert csak 24 oraja van egy napban mindenkinek, de gyogyszerezes alatt, elotte, vervetelre kuldott, talalkoztunk, telefonon elerheto volt.

Antidepresszanst par honapig szedtem, es szepen elhagytam. Akkor mentem orvoshoz, amikor egy hete nem keltem fel, csak muszajbol. Fogat se mostam, le sem zuhannyoztam, en aki agyara mentem a rend es higienia maniammal a lakotarsamnak..

Nem tudom, nalad mi a baj megnyilvanulasa, de neked gyereked van. Ha segitseg kell mas szerint, erdemes megfontolni.

Es a gondolataid paranoidok.

17. Gretaa (válaszként erre: 7. - Tuttuka)
2023. ápr. 23. 17:32
Van lehetőség a váltásra és ebben az esetben érdemes is szerintem.
16. tuttuka (válaszként erre: 13. - Bichi)
2023. ápr. 23. 17:13
Ez igaz, de sajnos a járvány ideje alatt a eü veszélyhelyzetre tekintettel ezt felfüggesztették.
2023. ápr. 23. 17:09
... gondokat, gondolatokat
14. tuttuka (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 23. 17:04
Hát ez elég baj! Az ilyen hozzáállás csak felerősíti a szorongásra, önbizalomhiányra öröklött hajlamokkal élő emberben a depresszív
13. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 23. 17:02

Az eeszt-ben be lehet állítani, hogy ki mit lásson. Mondjuk én nem korlátozom, mert semmi titkolnivalóm nincs, de a lehetőség adott.

Egyébként hiába kiskorú a gyerek, nem látja a te orvosi dolgaidat, nincs is hozzá köze...

2023. ápr. 23. 16:59
Lehet, hogy rosszul tudom, de az EESZT-ben van önrendelkezési lehetőség, vagyis, hogy mi legyen látható. Gondolom ott be lehet állítani, hogy ki mit láthat.
11. Burrit0 (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 23. 16:57
Pedig szerintem is erdemes lenne valtani, ha nem bizol benne. Mikor kicsik voltunk, a nyigdijazott orvos helyett egy okyan noci jott, aki minding azt a gyogyszert irta fel, ami az aktualis tollara volt irva :P
10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Tuttuka)
2023. ápr. 23. 16:56
Járt hozzánk egy alapítványi segítő nő (besegíteni a házimunkában) , mikor megtudták (a védőnő és az orvos) hogy pszichológushoz járok, még azt a nőt is megkörnyékezték ... Engem kezeltek úgy mint egy bűnözőt, csak mert segítséget mertem kérni. Az a baj, hogy azóta is el vagyok könyvelve "hülyének"
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Tuttuka)
2023. ápr. 23. 16:51
Na pont ettől féltem... Ha ő hozzáfér az én adataimhoz, akkor egy kórházi (ha ne adj isten odakerülünk) vagy egy magánrendelős orvos is (a múltkor inkább magánban vittem bőrgyógyászatra a gyereket mert a kórházi rendelőnek nincs túl jó híre sajnos) Ez most így nagyon sz@rul érintett... Orvost váltani nem igazán van értelme szerintem, már rég leadhatta a "drótot" a többinek, ráadásul ő a rangidős.
8. Burrit0 (válaszként erre: 6. - Tuttuka)
2023. ápr. 23. 16:50
Ha nem pszichiatriai, akkor milyen betegseg?
7. tuttuka (válaszként erre: 5. - Gretaa)
2023. ápr. 23. 16:47
Teljesen igazad van! Ha lehet mindkettőt ( házit is gyerekorvost is)!
6. tuttuka (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 23. 16:45
A depresszió amúgy sem pszichiátriai betegség a szó mindennapi értelmében, a szülés utáni meg pláne. A védőnő meg csak a munkáját végezte, neki a gyermekorvossal kell kapcsolatban lenni! Neked meg plusz dícséret, amiért mertél szakemberhez fordulni!
5. Gretaa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 23. 16:38
Vannak orvosok akik alapból bunkók.Ha annyira nem szimpatikus,érdemes volna orvost váltani,egy normálisabb,szimpatikusabbra.
2023. ápr. 23. 16:36
Nem kutakodik, de mivel a gyermeked kiskorú, így a gondviselője adatai is hozzáférhetőek az EESZT- Ben. Ettől függetlenül az orvos viselkedése elég furcsa! De írod, hogy korábban sem voltatok túl bizalmas viszonyban. Lehet gyerekorvost kellene váltanod!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook