Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egy nap alatt nappali szobatisztaság! fórum

Egy nap alatt nappali szobatisztaság! (beszélgetős fórum)


28. driennke83 (válaszként erre: 27. - 4af9b7dc2b)
2011. júl. 12. 13:27
Lehet, hogy ez így van, mármint a kisgatya bezavar. Egyébként szerintem ez csak egy kis átmeneti visszaesés. Hamar be fogja látni, hogy nem jó az, ha anya "mérges", és egyébként is milyen rossz érzés a pisis cucc. Legalábbis én így gondolom.
27. 4af9b7dc2b (válaszként erre: 26. - Driennke83)
2011. júl. 12. 10:41
Lehet igazad van,hiszen magától ment.De tegnap meglepett,a nagy meleg miatt púcérkodott,gondoltam lesz ami lesz.Egész nap rá se kellett szólnom,nézte a mesét,játszott,egyszer csak felpattan és megy bilizni,mind két dolgát ügyesen.Déli alváshoz nem adtam,nem pisilt be.Mikor felkelt azért szóltam menjen,nem akart,egyszer csak rohan bilizni.Ma mivel elsétáltunk a boltig 10perc oda:))adtam rá pelust és most nem akarja levenni.Na mindegy.Arra gondoltam lehet a ruha,kis gatya megzavarja abból a szempontból,hogy elfelejtkezik,hogy nem a pelus van rajta.Ha pucéran van akkor érzi.Elképzelhető a te verziód is.
26. driennke83 (válaszként erre: 25. - 4af9b7dc2b)
2011. júl. 12. 10:10

Nem lehet, hogy rájött, hogy ha a bilibe intézi, akkor nem foglalkozol annyit vele, mint amikor mész utána és takarítasz? Persze ez csak egy feltevés, és remélem nem sértődsz meg.

Nálunk is nehezen ment a dolog. Bavallom én csődöt mondtam. 2,5 évesen ment bölcsibe és mondtam, hogy nem tudok vele mit csinálni, egész nyáron próbálkoztunk nem ment.

Aztán novemberben egyik délután azzal fogadott a gondozónéni, hogy a Niki a WC-be pisilt alvás után. Gondoltam, hogy véletlen, de másnap is, harmadnap is. Otthon még nem akart, bár próbálkoztam vele. Aztán egyik nap pelus nélkül adták haza, na azóta nincs gond. Nem mondom, hogy nem volt egy-két baleset, sőt még most is van, ha belefeldkezik a játékba, de már éjszakára sincs pelusunk, sokáig én adtam rá, de mindig száraz volt, aztán megpróbáltuk, hogy este pisi és kibírja reggelig. Még most sem tudom, hogy felébredne-e, ha pisilnie kell, mert nem volt még rá példa.

2011. júl. 8. 10:04
Az is aranyos lehet,ha most elmesélem majd 4 hétig szobatiszta volt,szinte balesetek nélkül egyből mint már írtam.És tessék hazajött apa,tesónak ballagása volt,vendégek...és ő meglepően nyugodtan ülte végig az egy órássuli műsort,mert ez nem vall rá...otthon is...és....a szobába ,nem a négybe,csak a kettőbe,övébe,nappaliba megállt és nézte hogy pisil a szőnyegere.Na és itt kezdődött minden...azóta tart,elromlott a fiam.Most mondtam neki menj pisilni,nem a bili felé vette az irányt,be a szobájába és az építőkockába pisilt bele,na meg a szőnyegre a plusz.És ez megy 4 hete.A meglepő gyors szobatisztaság után.Nem mintha nem tudná,nem érezné,hiszen majd 4 hétig bizonyított!!!!De most mi ez a mostani elmúlt 4 hét...miért szórakozik ezzel.Persze érdekes,nézi...de ez már sok...Nagydologgal nincs gond megy,ha pelus van rajta leveszi és megy,bár mostanában volt rá példa,hogy a pelusba végezte dolgát és utána levette magáról,na abban se volt köszönet,mert mire észrevettem,nem csak az egész gyerek lába,popsija volt összekenve....
24. c130f7eb3b (válaszként erre: 23. - Sanka02)
2011. máj. 26. 17:06

Igazi harcos!!! A jég hátán is meg fog élni! Nehogy megtörjétek az akaratát!!! Ő már tudja, mi a számára kijelölt út, ti csak terelgessétek jó irányba!

Istenem, de aranyos lehet!!!:)))

23. Sanka02 (válaszként erre: 22. - C130f7eb3b)
2011. máj. 26. 16:51
Ilyesmi még nem is jutott eszembe. Jó ötlet. Engem is sikerült megnevettetnetek.
22. c130f7eb3b (válaszként erre: 19. - Sanka02)
2011. máj. 26. 14:17

Irtó aranyos lehet, ahogy harcol a maga igazáért! :) És milyen állhatatos! Vegyétek fel videóra, később hadd szórakozzon rajta ő is!

Bocs, könnyen nevetek, mert én már túl vagyok ezen! :)))

21. capuccino77 (válaszként erre: 16. - Martin3)
2011. máj. 26. 13:20
Mi is a lakásban kezdtünk neki a dolognak. Pedig még 2 hete felkészítettem a szomszédokat, hogy ne csodálkozzanak, ha majd a nyáron egy szál semmiben látják mindig a pici lányt, mert nincs az a bugyi mennyiség, amit ne tudna összepisilni. Most meg hála Istennek úgy néz ki, hogy még a nyár előtt bőven megleszünk a dologgal. :)
20. capuccino77 (válaszként erre: 19. - Sanka02)
2011. máj. 26. 13:15
:D Ragasztót ne hagyj elő, nehogy aztán véglegesítse a pelust magán! :D Úgy megnézném ilyenkor. Édes lehet. :)
19. Sanka02 (válaszként erre: 16. - Martin3)
2011. máj. 26. 10:59
Kb. hasonló tortúra folyt nálunk is tavaly nyáron. Akkor volt 2,5 éves. Most mindjárt 3és fél, és ugyanott tartunk. De lehet még rosszabb. Most már le se engedi venni magáról a pelenkát. Ha próbálom róla lebeszélni, felköti magára, ahogy tudja.
18. c130f7eb3b (válaszként erre: 17. - Martin3)
2011. máj. 26. 10:24

Azért nehéz a mai gyerekeket szobatisztaságra szoktatni, mert nagyon kényelmesek a pelenkák. Nem zavarja a mozgásban, nem csípi fel e fenekét. A textilpelenkások annak idején kétszer is meggondolták, mi éri meg. :)))

De jön a nyár, jöhet lassan a bugyi, és ha az vizes lesz, garantáltan zavarni fogja. :)

17. martin3 (válaszként erre: 16. - Martin3)
2011. máj. 26. 09:02
igazából csak azt nem értem nála, ha már 1-2x szól naponta, akkor a többi esetben miért nem? ez olyan fura...mert ha csak 1-2x pisilne be hetente napponta az még elmegy, de fordítva van...2x szól, 5x bepisil...
2011. máj. 26. 08:59

mondjuk nekem esetleg adhatna pár tanácsot, az akinek volt már olyan esete, hogy nehezen kezdték ezt a szobatisztaság dolgot.

az első 2 babám(lány és fiú) simán 1-2 nap alatt kb 2 vagy 2,5évesen szobatiszta lett.

A 3. babánk, egy kisfiú idén lesz nyár végén 3éves, már egyszer tavaly nyár végén megpróbáltam a szobatisztaságot, levettük a pelust. Ha én szóltam, hogy kell-e pisilni, simán jött, de ha nem szóltam időben ő soha nem szólt, simán bepisilt a bugyiba:( aztán visszadtam rá a pelust kb 1 hónap után, mert nem haladtunk előre semmit. Most megint próbálkozunk, de csak annyiban jobb a helyzet, hogy a nap 6-7pisiből kb 2x szól időben, 4-5x simán bepisil:( persze utána rohan és mondja, hogy pisi...) Múlt héten hasmenése volt és pár alkalommal szólt, hogy kell kakilnia(pedig a kakit aztán abszolút a pelusba tette eddig). De a hasmenés elmúlt és azóta 1x sem szól a kakinál:(

fura, de pont én vagyok most tanácstalan ebben a kérdésben, pedig ő a 3.babánk..(.és van egy 4.is, a végén ő még előbb lesz szobatiszta??:)

ötlet?(tudom majd idővel...csak nincs annyi bugyi-naci, hogy naponta 5-6x cseréljem:( ráadásul kert se nagyon, csak messzebb, ott leveszem róla, de ott csak vagy délelőtt vagy csak délután vagyunk)

15. 9cf0020815 (válaszként erre: 12. - C130f7eb3b)
2011. máj. 26. 08:20
:-) aranyos...:-)
14. capuccino77 (válaszként erre: 9. - Sanka02)
2011. máj. 26. 08:10
Hidd el, nem hibázol. Az Én picikém is dacoskodott még nem rég, és láss csodát, Ő maga döntött. Én azért nem hagytam ki az óvatos célozgatásokat, puhítgatásokat mindennap, szinte minden párbeszédünkben. De semmit nem erőltettem. És a családban, környezetünkben is tudták, tudják, hogy ugrok arra, ha valaki erőszakos. Ez az a dolog a kisgyerekek életében, ahol ki kell várni, mert ha siettetjük a dolgot, azzal nagyon tönkre tehetjük az egészet. Nekem Anyukám mesélte, hogy az egyik kedves rokon a fél éves!!! lányát hozzákötözte a bilihez, mert le akarta szoktatni a pelenkáról. Na a szegény lány még iskolás korában is bepisilt. Vajon megérte nekik? :P
2011. máj. 26. 07:54

Ez nem egészen így van :)

5 éves kortól kötelező az ovi, hogy egy évet az iskola előtt mindenképpen járjon a gyerek közösségbe.

12. c130f7eb3b (válaszként erre: 1. - 4af9b7dc2b)
2011. máj. 26. 07:04
A fiam éjszakára lett egyik pillanatról a másikra szobatiszta. Éppen 3 éves volt, mikor este fürdetéskor közölte, hogy nem kell pelenka. Persze erőltetni akartam, de elszaladt előlem, és közölte, hogy ha azt mondja, nem pisil be, akkor nem pisil be. Fél órát hadakoztam vele, de ő győzött. :) És tényleg nem pisilt be soha többé. :)))
2011. máj. 25. 18:15
Ez egy jó kérdés. Óvónéni akkor se igen pelenkázná.
10. 4af9b7dc2b (válaszként erre: 9. - Sanka02)
2011. máj. 25. 17:51
Ez is érdekes,állítólag kötelező lesz az ovi 3 évtől.Akkor mi lesz a pelusos gyerekekkel?????
9. Sanka02 (válaszként erre: 7. - Capuccino77)
2011. máj. 25. 17:45

Idegrendszeri érés ez. De másba nem nyilvánulna meg? Amúgy korosztályának megfelelően fejlődik. A hisztizésre visszaadom a pelenkát. Na meg zsarol. Mivel oviba nem járhat emiatt, családi napközibe jár. És kijelentette, hogy ovónéni ott úgyis ad rá pelenkát, ha én nem.

Nem tudom mibe lehet még hiba?

8. 4af9b7dc2b (válaszként erre: 7. - Capuccino77)
2011. máj. 25. 17:42
Szerintem is meg kell rá érjenek.Erőltetéssel semmire nem jutunk.Csak rontunk a helyzeten.Nem gondoltam volna ,hogy ilyen hamar eljön ez az idő,is ilyen gyorsan történik majd meg.Még most se hiszem.A fiam az előbb is szaladt a bilirE,hallottam ,hogy pisilt.
7. capuccino77 (válaszként erre: 4. - Sanka02)
2011. máj. 25. 17:39
A múlt héten még televolt a mosógép a pisis nacikkal, bugyikkal, azt mondtam, nem hiszem el, hogy valaha is leszokik róla, lehet még férjhez is pelusban megy! :D Aztán megtörtént, amire nem számítottam. Erre meg kell érniük. A nagyobbik lányom 2 éves kora előtt kevéssel már éjjel-nappal szobatiszta volt, a középső is 2 évesen. De ez a kis szaros :) mindennel ilyen ráérős. :D
6. 4af9b7dc2b (válaszként erre: 3. - Capuccino77)
2011. máj. 25. 17:35
De jó!Remélem az éjszakai nekünk is hamar elmarad.Ja és még nem beszél.Magától megy a bilihez.Neki az tetszik,hogy zenél,és utána kiborítjuk a WC-be.És a nagy dolog is meglepő volt számomra eddig minden nap,tudja,hogy azt is oda kell.!!!
2011. máj. 25. 17:31
Kicsit sok lett az AZ! Bocsi :D
2011. máj. 25. 17:31

A fiam 3 éves, 3 hónapos. A pelenka a mindene. 5 percre se tudom róla levenni. Ordít, ha megpróbálom.

Szívesen fogadnék tanácsokat mit lehetne tenni. Nálunk már az óvoda rovására megy. Nem veszik be. A medence is jó ötlet, de csak nagy melegben.

3. capuccino77 (válaszként erre: 1. - 4af9b7dc2b)
2011. máj. 25. 17:30
Szia! Gratulálok, nagyon ügyes a kisfiad. Mi is épp most ügyeskedünk. Igaz, Ő már nyár végén tölti a 3-at, de eddig nem foglakozott vele, hiába próbálkoztunk. :P Aztán nála is megtörtént az a fejbeli megérés a dologra, mert ez a 3. nap, hogy egyáltalán nincs rajta pelus, ma délután elszundított a mese alatt, mire mentem be aludt, akkor már nem akartam ráadni. És nem pisilt be. Reggelente is csontszárazan vesszük le, és egyből megyünk a bilire. Egész nap szól, ha pisilni kell, simán elérünk a wc-ig. :D A nagydologgal még bajlódunk, de igyekszem rábeszélni. Ő a legjobban a kézfertőtlenítőt élvezi. :) Remélem hamar meglesz az az az éjszakai leszokás is, bár ha azt nézem, hogy már alvások alatt éjjel se pisil, nem lesz gond. De a nagydolog, na azzal lehet lesz. :D
2011. máj. 25. 17:27
Nálunk is ez volt,olyan későre húztam,hogy tutira tudtam már,hogy nappali szobatiszta érett,hogy 1-2 nap alatt ,mind a kis vécézés,mind pedig a nagy vécézés azonnal ment! :)
2011. máj. 25. 17:20

Ki hogyan élte meg ezt az időszakot?Biztos volt nehéz eset és kevésbé az.Sok kínlódás is esetleg.

Én most a mi történetünket írnám le röviden,nálunk,hogy zajlott,zajlik ez a történet.

A nagylányom annak idején 2 éves korára szobatiszta lett,de nem ment egyik napról a másikra,nem volt teljesen könnyű!Ahogy a nappali szobatisztaság megtörtént 2 hétre rá éjszakára se kellett pelus.


A fiammal próbálkoztam korábban is a bilire szoktatással,de kevés sikerrel.Hol rá ült a bilire,hol nem.Sőt nem is akart róla hallani.Aztán a hétvégén a nagyszülőknél voltunk vettek neki egy kis medencét.Új volt az élmény,a pancsolás a szabadban.Egy idő után amikor megunta a pancsolást ki -ki mászott,játszadozott,be be pisilt.Csodálkozott is,hogy mi történik vele.kb.3 -4 alkalommal lett pisis a naci és valami ekkor itt történt az ő kis agyacskájában. Minden itt kezdődött.Nevettünk,mert a medencébe ment mindig ,ha érezte ,hogy pisilnie kell. Másnap reggel felkelt és levette a pelusát.Egész nap nem volt rajta,csak a déli alváshoz és persze éjszakára.Ami hihetetlen ő június 24-én lesz 2 éves.Szóval a hihetetlen az egészben,nem kell neki mondani magától megy ,szalad bilizni,sőt kakilni is.Baleset nem történt!!!!Bár volt,hogy 5 percenként ment pisilni egy cseppet és boldogan jelezte a sikerét.Együtt megyünk a wc-be kiüríteni a bilit és kezet mosni.Az hogy saját maga jött rá arra mi is történik vele és élvezi ,valószínű azt is hogy zenél neki a bili,ez annyira jó,hihetetlen érzés,és boldogsággal tölt el.Ez nem az én érdemem,ez az övé!!!!!Nagyom okos kisfiú.

Remélem nagyon hamar kijelenthetem azt,hogy szobatiszta lett,nappalra.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook