Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Egy kutyánál hogyan lehet elérni hogy magától adja meg magát? fórum

Egy kutyánál hogyan lehet elérni hogy magától adja meg magát? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
43. Felhoo
2010. nov. 10. 16:35

Nem olyan fából a kölyök kutya fogakat:D

Ezek meg úgyis tejfogak:)

2010. nov. 10. 15:12
Ott szoktam hagyni a francba csak hogy ő nem veszi a lapot és csüng a nadrágomon mikor elmegyek, és attól félek hogy a nagy figyelmen kívül hagyás miatt véletlen kitépem a fogát ahogy lépek:\
41. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 38. - Törp!lla)
2010. nov. 10. 10:19

Megutálni nem fog, a kutyák nem "utálnak". Vannak kutyák vagy emberek, akiket nem szeretnek, de nem utálnak. És Téged biztosan nem fog "utálni", ne aggódj. :)


A szobából kizárás jó, de lehet, hogy az is elég, ha csak otthagyod a francba. Amíg le nem nyugszik, rá se nézz! Viselkedj úgy, mintha ott sem lenne. Ehhez sok türelem kell, és ne hagyd, hogy meglágyuljon a szived ilyenkor... :)

2010. nov. 10. 08:34

köszönöm a segítésget:)

majd teszt után megirom hogy alakult:)

39. Felhoo (válaszként erre: 38. - Törp!lla)
2010. nov. 10. 05:39
A sikítás után ott kell hagyni, de ha ilyen durva el is lehet zárni egy másik szobába, ahol egyedül van. Pár percre, amíg le nem csillapodik és csak akkor szabad kiengedni, ha már lehiggadt. De abban az időben nem szabad hozzászólni. Előfordulhat ha nagyon kitartó, akkor ez el fog húzódni... Kitartás:)
2010. nov. 9. 19:43

Mostanában mikor játszom vele és erősen harap hiába sikítok ugyan úgy harap, sőt szokott erősebben is, és még morog is.

Van hogy a nadrágomra/felsőmre száll rá és akkor alig tudom magamról lerángatni. Először mondogatom hogy NEM, aztán csak rám néz és csinálja tovább, már megfogom a ruhám és próbálom kiszedni a szájából a NEM szóval és akkor már morogni is elkezd.


Hogy lehetne lecsillapítani?

Attól félek túl durva leszek és emiatt agresszívabb lesz és megutál:(

37. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 36. - Törp!lla)
2010. nov. 8. 16:46
Még eszembe jutott valami, bár lehet, hogy már túl sok hleyen ajánlgattam: a kutya.hu oldalon van kutyanevelös internetes válaszadós rovat. Érdemes vissza-vissza olvasgatni, sok jó dolog van. :)
2010. nov. 8. 16:06
Köszönöm mindenkinek a segítéségét és megteszek majd minden tőlem telhetőt hogy a kutyának is és nekem is jó legyen:)
35. Felhoo (válaszként erre: 31. - 3f5c70e7b8)
2010. nov. 8. 15:54
Köszönöm kiegészítést:D
2010. nov. 8. 11:08
Amúgy csatlakozom a kutyasuli pártiakhoz, márha van jó iskola a közeledben. Amellett, hogy hasznos, nagyon jó kikapcsolódás is, legalábbis nekünk az. :)
33. pemete
2010. nov. 8. 10:48
Nekükn pit bull, és bulli keverékünk van. A kutyaiskola sokat tud segíteni. Ott megtanulod kutyaként kezelni a kutyát. Mert lehet családtag az eb, de akkor is csak kutya, nem ember, sok mindent nem ért. A miénk egyébként onnantól tudja, hogy ki az úr a háznál, hogy egyszer nagyon kikapott a páromtól, mert megkapta a fejét játék közben. Azóta nincs vita, pedig előtte mindig csipkedett minket, meg próbálkozott.
32. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 31. - 3f5c70e7b8)
2010. nov. 8. 10:31
útban, bocs
2010. nov. 8. 10:30

Folytatom Felhoo felsorolását, ha szabad... :D


- Legyen olyan hely a lakásban, ahova nem vagy csak szigorúan a te engedélyeddel mehet be.

- Ágyba soha.

- Minidg adjon utat, helyet neked. Ha pont ott fekszik, ahova Te le akarsz ülni, akkor küldd el, ha pedig az útba fekszik, akkor is zavard arrébb.

- Ha nem tudod megoldani, hogy te egyél elsöként (egy ennyi idös kölyköt még minimum 4szer kell etetni, nem mindig passzol az emberi kajálásokhoz), akkor mielött megkapja a tálját, csinálj úgy, mintha ennél belöle, vagy egyél valami finom illatosat (darab sajtot vagy felvágottat) úgy, hogy a kutya lássa, hogy eszel. Ez utóbbi, egyesek által gesztusevésnek nevezett dolgot egyébként ráérsz még elkezdeni. De a kajára már most jó, ha ülve vár.

- Te döntöd el, mit, mikor, mennyi ideig játszotok, és nem akkor kell vele, mondjuk labdázni, amikor megjelenik elötted labdával a szájában. Ez minden más, késöbbi tevékenységre is vonatkozik: te döntöd el mikor, merre, milyen hosszan sétáltok, nem a kutya. (Ha pl. húzna az egyik iránybam akkor direkt a másikba menjetek.)


A harapdálás egyelöre kölyökdolog, gondolj arra, hogy neki nincs keze, ezért mindent a fogával ragad meg. Ha feljajdulsz, akkor tudja, hogy fájdalmat okoz, így edzik egymást az alomban is a tesókkal. Kínálj neki a kezed helyett alternatívát: rongydarabot, amivel játsszatok együtt, vagy valami rágókát, amin csámcsoghat.


Sok sikert és türelmet!

2010. nov. 8. 05:47

Nekem egy 2,5 éves fajtiszta, fekete-cser színű tacskóm van.

Amióta itt van nagyon kedves, játékos, jólelkű kutyus.

Könnyű megsérteni, de megfélemlíteni is.

Az anyja és apja egy igazi idegroncs, vérbeli hamis kutya volt.

Szerintem ez nevelés kérdése csak hogy mien lesz a kutyusunk vérmérséklete.

2010. nov. 7. 22:48

Szerintem első kutyának nem való amstaff. Ahhoz egy tapasztalt gazdi kell, mert veszélyessé válhat. Nem házikedvenc, elsősorban harci- és munkakutya.

Legjobban akkor jársz, ha viszed majd kutyaoviba, suliba.

28. Felhoo
2010. nov. 7. 22:31

Nekem most egy kis 10 hónapos törpe maffiám van:) Mióta az eszemet tudom, kutyát akartam:) Most végre meg van:)


Ami kimarad a könyvekből, amit én is tapasztaltam, és másnál is láttam, az az hogy az elején egy gazdi, rengeteg mindent megpróbál, de van h nem úgy jön össze, nem úgy reagál a kutya ahogy várod és a végén már azt sem tudja mihez kezdjen, teljesen reménytelen esetnek látja, és már épp fel akarja adni, akkor szoktak a kölykök venni egy nagy fordulatot:) Ne add fel:) IDő de majd minden sikerülni fog:) A jelszó pedig: a következetesség:)

2010. nov. 7. 22:27
Biztos az leszel csak sok türelem és kitartás és következetesség kell hozzá.
2010. nov. 7. 22:25
Ja és miután leszidtad ne törödj vele fordits neki hátat, ne babusgasd.
2010. nov. 7. 22:24
köszönöm a tanácsokat, remélem jó gazdija leszek:)
2010. nov. 7. 22:23

Én is sokat harcoltam az én kutyámmal kb 1 évig tartott amire normalizálodtak a dolgok és én lettem a "fönök". Nem ugy lesz hogy egyszer csak te vagy a falkavezér és onnantol mindent jol fog csinálni és ha egyzser rászolsz már nem is csinálja többet.

Az hogy harapdál az kölyök kutya szokás. Minden kutya csinálja szinte, majd leszokik róla a fogváltással. A nadrág rángatást az én kutyám egyzser csak abba hagyta, persze én is mindig rászóltam aztán egyszer csak abbahagyta. Ez mindenre igaz ugyanugy rá kell szolnod mindig mindenért amit nem szabad. Még nagyon pici a kutyusod teljesen természetes hogy igy viselkedik.

23. hnora (válaszként erre: 21. - Törp!lla)
2010. nov. 7. 22:22

Még jóideig egy kajla kölyök lesz, és nem jó kutya, hiszen kölyök még...

Felhoo jókat mondott, fogadd meg :) És vidd el kutyaiskolába, amilyen hamar lehet (összes oltás után kb. fél évesen). Az sokat fog segíteni a tekintélyépítésben :) Az amstaff tényleg nehéz dió, de következetességgel és határozottsággal jo gazdija lehetsz :)

22. Felhoo
2010. nov. 7. 22:19

Igazából nincs sok értelme harcba szállni vele, mert lehet h ő játékként értelmezi h felé nyúlsz. HA kipróbálod amit írtam, pár alkalom kell h tényleg megértse mit vársz el tőle, de megéri.


A falkavezérség az nem csak egy cím, ennek a viselkedésnek be kell ivódnia a napi rutinba, mert egy idősebb kutya is ha amúgy egy engedelmes kutya, de ha azt érzi h a gazdája meggyengült a hatalomban akkor az élre akar majd törni.

2010. nov. 7. 22:15

Harabdálja a kezem, a lábam, tépi a nadrágom a ruháim. Nem akar hallgatni a szóra hogy NEM, ha nagyon erőszakos vagyok akkor néha abbahagyja amúgy nem foglalkozik vele.


Az hallottam hogy addig nem lesz engedelmes míg nem én leszek a falkavezér:\

20. Ágio8405 (válaszként erre: 17. - Törp!lla)
2010. nov. 7. 22:11

Türelem és sok munka.

Olyanok mint a gyerkek probálkoznak és ugyanugy 100szor meg kell nekik mutatni hogy mit szabad és mit nem. Ne várd hogy 1ik naprol a másikra tudjon mindent. Ugyanugy nevelni kell és ez több honap söt még a felnött kutya is feszegeti a határokat, néha beprobálkoznak hátha már lehet azt is amit eddig nem:) Legyél következetes az a lényeg. Biztos sok örömöd lesz benne. Kitartás!

19. Felhoo (válaszként erre: 17. - Törp!lla)
2010. nov. 7. 22:07
A második kombinált oltás után két hétig nem szabad kivinni. De az jó h szoktatod a kinti világhoz:)
18. Felhoo
2010. nov. 7. 22:06

Akkor még időben vagy:)


Mit értesz azon h domináns? Harapdálja a kezet?

Az egy részt kölyök viselkedés, most kell neki megtanítani, hogy fáj neked. Ilyenkor ha fáj, egy éles sikító hangot kell kiadni, akkor meglepődik és utána ott kell hagyni, nem szabad vele tovább játszani. Mikor lehiggad, elpihen, akkor újra lehet vele kezdeni játszani, de addig akárhogy ugat toporzékol, nem szabad vele foglalkozni, hátat kell neki fordítani. A kiskutyák nagyon kitartóak tudnak lenni:) (nekem egyszer egy órát kellett figyelmen kivül hagynom és mit ne mondjak nagyon hangos tudni lenni egy ilyen kis pöttöm:))

2010. nov. 7. 22:02
kiszoktam vinni kis tatyóban sétálni amiből nézelődhet napi 1 órát
2010. nov. 7. 22:01

7 hetes de már dominálni akar.


Mikor erőskézzel bánok vele akkor eszembe jut h nehogy a visszájára süljön el a dolog ezért nem is viszem végig sokszor a dolgokat:\

15. Felhoo
2010. nov. 7. 21:59
Mennyit van sétáltatva egy nap a kutya?
14. Felhoo (válaszként erre: 13. - Törp!lla)
2010. nov. 7. 21:58

Amúgy meg rengeteg cikk van fent a neten a hogy hogyan légy falkavezér. Mennyi idős a kutya?


Amúgy az amstaffnek, harcikutya jellegéből adódóan egy nagyon magabiztos vezér kell. Sürgősen olvass utána, mert hamar a fejedre fog nőni! Ismerek pár nagyon jól nevelt amstaffat, de látok ellenpéldát ahol gazdi nagyon gyenge kezű.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook